5 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

Runway AI چیست؟ | Gen-2 و راهنمای استفاده

Runway AI چیست؟ | Gen-2 و راهنمای استفاده
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

Runway AI در حال ایجاد یک نرم افزار هوش مصنوعی است که قول می‌دهد طرز تفکر ما را نسبت به ساخت ویدیو متحول کند. این پلتفرم اعلام کرد که آخرین نسخه‌اش یعنی Gen-2 (نسل 2)، به هر کسی اجازه می‌دهد تا تنها با یک توضیح متنی ویدیوهای کامل بسازد.

جمله آخر را دوباره بخوانید و یک لحظه به آن فکر کنید. یک صحنه را توصیف کنید: «مردی سوار بر خرس وارد نبرد می‌شود». و این ابزار ویدیوساز، در لحظه چنین ویدیویی را برای شما ایجاد می‌کند.

در حالی که این فناوری در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، دیدن دنیایی که در آن صنعت فیلمسازی با هوش مصنوعی متحول نشود، چندان دور از ذهن نیست.

در این مقاله، همه چیزهایی که باید در مورد Runway AI بدانید، برایتان آماده شده است.

Runway AI چیست؟

هوش مصنوعی Runway شامل مجموعه‌ای خلاقانه از ابزارهاست که به تدوینگرها اجازه می‌دهد تا از قدرت هوش مصنوعی استفاده کنند. این پلتفرم دارای چند ابزار مهم است. از جمله:

ابزارهای پرده سبز (کروماکی): پس‌زمینه را از هر ویدیویی حذف کنید.

پاک کردن و جایگزین کردن: قسمتی از یک ویدیو را انتخاب کنید. (مثلاً توپی که به سمت دیگری پرتاب می‌شود) از Runway بخواهید آن را با چیز دیگری جایگزین کند.

تصویر بی‌نهایت: با استفاده از هوش مصنوعی، تصویری را خارج قاب ایجاد کرده و آن را گسترش دهید.

این ابزارهای هوش مصنوعی، صنعت تدوین را متحول خواهند کرد. هوش مصنوعی به یک فرد مبتدی اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه، تکنیک‌های پیشرفته تدوین و جلوه‌های ویژه را انجام دهد.

اما Runway AI محدود به همین چیزها نیست. با آپگریدهای Gen-1 و Gen-2، تدوین ویدیو وارد سطح دیگری می‌شود.

Runway Gen-1 چیست؟

Runway Gen-1 به سازندگان امکان می‌دهد تا با استفاده از داده‌های ویدیویی موجود، ویدیو تولید کنند. این به شما امکان می‌دهد ترکیب و استایل جدیدی (از متن یا تصویر) را بر روی ویدیوهای خود اعمال کنید.

برای مثال، فرض کنید با دوربین گوشی خود وارد اتاقی می‌شود. به آسانی به Runway بگویید که آن ویدیو را طوری جلوه دهد که شما یک کابوی هستید که وارد سالن می‌شود و شلیک می‌کند! شما الان کلینت ایستوود هستید.

Runway AI اکنون دسترسی کاربران بتا به Gen-1 را فعال کرده است. شما می‌توانید با پر کردن فرم دسترسی اولیه Runway’s Gen-1 برای دسترسی زودتر از موعد ثبت نام کنید.

Runway Gen-2 چیست؟

Gen-2 نسل جدیدی از فناوری تولید ویدیو با هوش مصنوعی است. Runway Gen-2 به هر کسی این امکان را می‌دهد که تنها با یک سری توضیحات متنی، ویدیو ایجاد کند.

فناوری ساخت ویدیو با هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که صنعت فیلم و ویدیو را برای همیشه تغییر دهد. ویدیوهای تولید شده با این فناوری کاملاً واقعی نیستند، اما پیشرفت سریع در این صنعت نشان‌دهنده این است که زیاد طول نمی‌کشد که این مدل‌ها بتوانند ویدیوهای با کیفیت و واقعی تولید کنند. و هنگامی که این اتفاق می‌افتد، هر کسی می‌تواند بدون محدودیت بودجه، ذهنیات خود را به تصویر بکشد.

Gen-2 هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است. اگر مشتاق کسب اطلاعات بیشتر هستید، به کانال Runway در Discord بپیوندید تا اولین کسی باشد که درباره پیشرفت‌های جدید این عرصه می‌شنود.

نتیجه‌گیری

دنیای هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر است و هر هفته ابزارهای جدیدی منتشر می‌شود. اگر می‌خواهید با جدیدترین ابزارها (و نحوه استفاده از آن‌ها) آشنا شوید، صفحه را به پایین اسکرول کنید و عضو خبرنامه ما شوید!

منبع ترجمه: wgmimedia

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X