6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

Prompting : زبان منحصر به فرد هوش مصنوعی

Prompting : زبان منحصر به فرد هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، ابزاری دارد که اثربخشی کار شما را ده برابر افزایش می‌دهد. آیا این یک راز است؟ خیر! پاسخ Prompting است. زبان منحصر به فرد هوش مصنوعی!

اما این اصطلاح دقیقاً به چه معنی است؟ به نقل از ساندر شولهوف ،خالق learnprompting.org ، این مفهوم به معنی هنر برقراری ارتباط با هوش مصنوعی است. که شامل هوش اجتماعی مصنوعی نیز می‌شود.

شولهوف در مصاحبه اخیر خود با پادکست  What’s AI ، مطالب ارزشمندی را درباره نحوه صحبت با هوش مصنوعی با استفاده از این زبان منحصر به فرد، به اشتراک گذاشت.

به عنوان مثال، هر متن نوشته شده به این زبان، از جمله دستورالعمل‌هایی مانند «برای من یک گاو بکش»، یا برای رئیسم ایمیلی بنویس که «من بیمار هستم و نمی‌توانم امروز سر کار بیایم»، به زبان Prompting هستند. حتی محتواهای غیر متنی مانند تصاویر یا فایل‌های صوتی، (مانند مدل‌های Whisper) می‌توانند به عنوان Prompt برای هوش مصنوعی استفاده شوند. HotPot یکی از گسترده‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی است که برای استفاده از آن، ملزم به یادگیری این زبان هستید.

اما چرا باید برای یاد گرفتن Prompting زحمت بکشیم؟

خب، زیرا هوش مصنوعی اغلب چیزها را به شیوه متفاوتی از انسان‌ها درک می‌کند. و Prompting ضعیف می‌تواند منجر به نتایج ناخواسته شود.

با بهبود مهارت‌های خود در این زبان منحصر به فرد، می‌توانید کنترل بهتری بر خروجی مدل خود به دست بیاورید و به نتایج دلخواه خود دست یابید.

اما چگونه می‌توانید مهارت‌های خود را در این زمینه بهبود ببخشید؟

شولهوف پیشنهاد می‌کند از استراتژی‌هایی مانند زنجیره فکری zero-shot استفاده کنید. این استراتژی به این معنی است که از مدل می‌خواهید در حین عملیات، به دستورالعمل‌های شما فکر کند. و یک استراتژی دیگر به نام few-shot Prompting نیز وجود دارد که در آن به مدل نمونه‌هایی از کار مد نظر خود را به مدل نشان می‌دهید.

در پلتفرم رایگان learnprompting.org و در این قسمت از پادکست، می‌توانید درباره این استراتژی‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر شما یک انگلیسی زبان غیر بومی هستید، می‌توانید از ChatGPT برای بازنویسی اسکریپت‌های خود استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند ویدیوها و تصاویر بهتری با هوش مصنوعی تولید کنید.

با این حال، لازم به ذکر است که فناوری‌های این‌چنینی هوش مصنوعی هنوز به طور کامل قادر به بی‌نقص انجام دادن چنین کارهایی نیستند و به دلیل استفاده از داده‌های آموزشی، ممکن است نگرانی‌های زیادی درباره سرقت ادبی ایجاد کنند.

با شنیدن مصاحبه ساندر شولهوف در Spotify ،  Apple Podcasts یا YouTube ، می‌توانید نکات ارزشمندی در مورد Prompting بیاموزید.

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X