3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

Poe AI یا هوش مصنوعی Poe چیست؟

Poe AI چیست؟ | هوش مصنوعی Poe توسط Quora عمومی شد!
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

پلتفرم پرسش و پاسخ Quora ، دسترسی یه ربات گفتگو با هوش مصنوعی خود، یعنی Poe AI را برای عموم مردم باز کرده است. این به کاربران امکان می‌دهد سؤالات‌شان را بپرسند و از تعداد زیادی از چت‌بات‌های هوش مصنوعی، از جمله OpenAI  به عنوان شرکت‌ تولیدکننده ChatGPT و شرکت‌های دیگری مانند Anthropic، پاسخ خود را دریافت کنند. Quora می‌گوید Poe AI به کاربران اجازه می‌دهد فناوری‌های جدید هوش مصنوعی را تست کنند. همچنین محتوای تولید شده توسط پرسش و پاسخ‌های آن نیز به تکامل خود پلتفرم نیز کمک می‌کند.

تاریخچه هوش مصنوعی Poe

Quora اپلیکیشن موبایل Poe را برای اولین بار در دسامبر 2022 معرفی کرد. اما در آن زمان برای استفاده از آن، به یک دعوت نامه نیاز داشتید. پس از راه اندازی نسخه عمومی Poe AI ، اکنون همه می‌توانند از این ابزار استفاده کنند. در حال حاضر این سرویس فقط برای کاربران iOS در دسترس است. اما Quora می‌گوید که ین سرویس به زودی برای دیگر پلتفرم‌ها نیز راه اندازی خواهد شد.

انواع چت بات های هوش مصنوعی poe
منبع تصویر: Quora

این شرکت در اطلاعیه‌ای توضیح داد که Poe قرار است به عنوان یک محصول جداگانه و مستقل از Quora عرضه شود. زیرا هوش مصنوعی با سرعت زیادی در حال پیشرفت و تغییر است. با این حال، بین این سایت پرسش و پاسخ معروف و Poe AI ، همچنان ارتباطاتی وجود خواهد داشت. این شرکت خاطرنشان کرد که اگر محتوای Poe با استاندارد کافی گفتگو با هوش مصنوعی مطابقت داشته باشد، در سایت اصلی Quora نیز توضیح خواهد شد. جایی که 400 میلیون بازدیدکننده به صورت ماهیانه به آن دسترسی خواهند داشت.

کاربران iOS برای استفاده از هوش مصنوعی Poe – که مخفف Platform for Open Exploration است. – باید یک حساب کاربری ایجاد کنند که با شماره تلفن و آدرس ایمیل تأیید شده باشد. سپس می‌توانند از سه ربات هوش مصنوعی مختلف که در این اپلیکیشن وجود دارد، استفاده کنند.

چت‌بات‌های Poe AI

این سه چت‌بات‌های اطلاعات عمومی Sage ، Claude و Dragonfly هستند که آخری توسط OpenAI طراحی شده است. Claude برخلاف Dragonfly ، از فناوری Anthropic پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر، هر سه این ربات‌ها محدودیت‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال Sage و Claude از رویدادهای پس از سال 2021 اطلاعی ندارند و Dragonfly ممکن است از پاسخ به برخی پرسش‌ها خودداری کند. قابل ذکر است که هر سه آن‌ها به ارائه اطلاعات نادرست معروف هستند. این یکی دیگر از دلایلی است که  Poe AI هنوز در سرویس Quora ادغام نشده است.

چت‌بات‌های Poe AI
منبع تصویر: اسکرین شات از Poe AI

دقیق نبودن اطلاعات ارائه شده توسط فناوری‌های چت با هوش مصنوعی مانند ChatGPT ، نگرانی‌هایی را در مورد آمادگی این فناوری برای استفاده گسترده توسط مردم، ایجاد کرده است. به عنوان مثال، Wall Street Journal اخیراً گزارش داده است که ChatGPT در حل کردن مسائل ریاضی که به زبان طبیعی نوشته شده‌اند، نسبتاً بد عمل می‌کند. و اغلب پاسخ‌های سرگرم‌کننده ولی اشتباه را، با اطمینان ارائه می‌دهد. سایت پرسش و پاسخ دیگری به نام Stack Overflow نیز کاربران را از ارسال پاسخ‌های ایجاد شده توسط ChatGPT منع کرد. زیرا از نظر این پلتفرم، چنین پاسخ‌هایی دقت کافی ندارند.

چشم انداز و اهداف Quora

با تمام این موارد، Quora معتقد است Poe AI پتانسیل این را دارد که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی کمک کند تا مدل‌هایشان را با ارائه یک رابط کاربری چت آسان، برای عموم مفیدتر کنند. این چیزی است که معمولاً شرکت‌های ایجادکننده مدل‌های هوش مصنوعی، چندان به آن توجه نمی‌کنند.

در پست وبلاگ Quora که توسط مدیر اجرایی این شرکت، آدام دی‌آنجلو نوشته شده است، می‌خوانیم: «… بیشتر افراد و حتی شرکت‌هایی که قادر به آموزش یا تنظیم دقیق این مدل‌ها هستند، برای ایجاد رابط‌های کاربری مناسب نیستند. این امر به ویژه در الگوی گفتگوی رفت و برگشتی که برای پاسخ به سؤالات و سایر کاربردهای مدل‌های بزرگ مثل ChatGPT استاندارد شده است، صدق می‌کند. اما ما انتظار داریم که مدل‌مان برای سایر روش‌ها نیز مفید باشد. ما امیدواریم که Poe AI بتواند این شکاف را پر کند و میزان کاری را که هر توسعه دهنده هوش مصنوعی لازم است برای دستیابی به حجم زیادی از مخاطبین انجام دهد، تا حد زیادی کاهش دهد.»

Poe برای این‌که توسعه دهندگان دسترسی بهتری به آن داشته باشند، قصد دارد یک API ارائه دهد. این‌گونه هر توسعه دهنده هوش مصنوعی می‌تواند مدل خود را به Poe AI وصل کند تا به حجم وسیع‌تر و عمومی‌تری از مخاطبان دسترسی پیدا کند.

ما پیش‌بینی می‌کنیم که در آینده مدل‌های بیشتری ایجاد شوند. مدل‌های مختلف برای کارهای مختلفی بهینه می‌شوند، دیدگاه‌های متفاوتی را نشان می‌دهند و به دانش متفاوتی دسترسی خواهند داشت.

امکانات درون برنامه‌ای

Poe AI علاوه بر ارائه راهی آسان برای پرسش سؤال و گفتگو با هوش مصنوعی، برخی مؤلفه‌های اجتماعی را نیز دربر می‌گیرد. این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد یک پروفایل ایجاد کنید و دیگران را فالو کنید. کاربران در صورت تمایل می‌توانند خروجی مدل خود را در پروفایل‌شان منتشر کنند و آن را در دسترس فالوورهایشان قرار دهند. بهترین خروجی‌ها از طریق فید برنامه در دسترس تمام کاربران Poe قرار خواهد گرفت. به طوری که دیگران می‌توانند پرسش و پاسخ‌های مورد علاقه خود را لایک یا بازنشر کنند.

شما در Poe می‌توانید مانند نحوه مشاهده استوری‌ها در برخی اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی، در فید حرکت کنید و برای رفتن به استوری بعدی یا قبلی، روی کنار صفحه ضربه بزنید.

Poe AI همچنین دکمه‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید در هر چت‌بات به آن‌ها ضربه بزنید و ببینید که دیگران چه چیزی را به اشتراک گذاشته‌اند.

این برنامه به صورت دانلود رایگان و بدون خرید درون برنامه‌ای، در App Store در دسترس است.

منبع ترجمه: techcrunch

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X