6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

Photoshop AI چیست؟ : نحوه استفاده در سال 2023

Photoshop AI چیست؟ : نحوه استفاده در سال 2023
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

Photoshop AI یک ابزار هوش مصنوعی جدید است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و می‌تواند به شما کمک کند تا تصاویر گرافیکی خود را ساده‌تر از قبل ایجاد و ویرایش کنید. این ابزار ویژگی‌های مختلفی از جمله Generative Fill ، Smart Portraits و Super Resolution را به شما ارائه می‌دهد. در این مقاله، با نحوه دسترسی رایگان به Photoshop AI یا هوش مصنوعی فوتوشاپ آشنا خواهید شد.

آیا Photoshop AI رایگان است؟

Adobe یک نسخه آزمایشی 7 روزه رایگان از این ابزار فوتوشاپ ارائه می‌دهد. شما در طول این دوره آزمایشی، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از تمام ویژگی‌های فوتوشاپ استفاده کنید. برای شروع دوره آزمایشی رایگان خود، از وب سایت Adobe بازدید کنید و روی دکمه Start Free Trial کلیک کنید.

آیا Photoshop AI رایگان است؟

با این حال، برای ادامه استفاده از Photoshop و Photoshop AI، به اشتراک Adobe نیاز دارید که هزینه آن (یا 19.97 دلار در ماه برای امکانات فوتوشاپ یا 51.98 دلار در ماه برای تمام اپلیکیشن‌های Creative Cloud) است.

خب، در کل شما نمی‌توانید از Adobe Photoshop AI ، که قبلاً به عنوان Photoshop Beta شناخته می‌شد، به صورت رایگان استفاده کنید. اما چیزی که برایتان رایگان است، Adobe Firefly است که می‌توانید در این‌جا نحوه استفاده از آن را بیاموزید. علاوه بر این، شرکت Adobe، Adobe Express را هم ارائه می‌دهد که برای ویرایش سریع و آسان عکس می‌توانید به رایگان از آن استفاده کنید. ابزارهای آن کاملاً ابتدایی هستند و امکانات بسیار کمتری نسبت به نسخه کامل دارد، اما به هر حال رایگان است.

از طرف دیگر، Photoshop AI با شرکت‌های دیگری مانند Midjourney و Stable Diffusion کار می‌کند که از طریق آن، می‌توانید به صورت رایگان سرویس‌های این شرکت‌ها را امتحان کنید تا اگر از آن‌ها راضی بودید، در آینده اشتراک‌شان را بخرید.

ویژگی‌های Photoshop AI

Generative Fill در Photoshop (beta)

Generative Fill (beta) با استفاده از هوش مصنوعی مولد برای انجام مؤثر تنظیمات پیچیده، خلاقیت شما را دچار تحول می‌کند. این ابزار با دستوراتی به زبان ساده، چیزی  را که می‌خواهید به صورت غیر مخرب در تصاویر درج می‌کند، گسترش می‌دهد و جایگزین می‌کند.

ویژگی‌های Photoshop AI

این ابزار به کاربران کمک می‌کند تا تخیل خود را رها کنند و ایده‌هایشان را در چند ثانیه به تصاویری جذاب تبدیل کنند. Generative Fill تغییرات مد نظر کاربر را به شکلی تمیز و طبیعی ایجاد می‌کند. در حالی که Adobe در نسخه Beta، به طور فعال و بسته به بازخورد کاربر، محصول گرافیکی را اصلاح و بهبود می‌بخشد. ترکیب هوش مصنوعی مولد و قابلیت‌های Photoshop ، امکانات جدیدی ایجاد می‌کند، گردش کار را ساده‌تر می‌کند، مرزهای ویرایش تصویر با هوش مصنوعی را جابجا می‌کند و خلاقیت را به اوج می‌رساند.

تغییرات سریع در تصویر (Instant Image Makeover)

برای تغییر چشمگیر تصویر خود از نظر ظاهری، می‌توانید از قابلیت adjustment presets، در ابزارهایی مانند Adobe Photoshop AI یا Lightroom استفاده کنید. پس از باز کردن تصویر خود به بخشadjustment presets بروید و گزینه‌های مختلف را بررسی کنید. برای پیش‌نمایش افکت، نشانگر ماوس را روی هر یک از preset ها نگه دارید و موردی را که برایتان جذاب‌تر است، انتخاب کنید. برای اعمال preset و تغییرات بیشتر، از کنترل‌ها و اسلایدرها استفاده کنید تا گزینه‌های بیشتری را ببینید.

تغییرات سریع در تصویر

پیش‌فرض‌های مختلف را تست کنید و پارامترها را تغییر دهید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید. به یاد داشته باشید که مسیر پیشرفت کار خود را ذخیره کنید. تخیل خود را رها کنید و عکس‌های خود را با تنها چند عمل ساده، زنده کنید.

حذف شیء از تصویر

با استفاده از ابزار هوشمند Remove در نرم افزارهای حرفه‌ای ویرایش تصویر مثل Adobe Photoshop AI ، اشیای بزرگ را به راحتی از تصاویر خود حذف کنید. با چند کلیک، این ابزار قدرتمند به طور خودکار بک‌گراند را پر می‌کند و در عین حال دقت جزئیات و عمق آن بخش از تصویر را هم حفظ می‌کند. در نتیجه، تنظیمات به طور یکپارچه انجام می‌شوند.

حذف شیء از تصویر

تصویر خود را باز کنید، از ابزار Remove در منوی editing استفاده کنید، و موردی را که می‌خواهید پاک کنید مشخص کنید. این برنامه محیط اطراف را ارزیابی می‌کند و به طور هوشمند، آن مورد را با پس‌زمینه مناسب جایگزین می‌کند. در صورت نیاز، نتیجه به دست آمده را به طور دقیق تنظیم کنید و ویرایش را به صورت تمیز و طبیعی انجام دهید. تصویر تغییریافته خود را ذخیره کنید و از این‌که چگونه موارد بزرگ بدون هیچ زحمتی از تصویر حذف می‌شوند، بدون این که هیچ ردی از آن‌ها باقی بماند، شگفت‌زده شوید.

ویرایش کارآمد با Contextual Task Bar

Contextual Task Bar در Photoshop AI با پیش‌بینی مراحل بعدی کار شما، فرآیند ویرایش تصویر را تسریع می‌کند. این ابزار هوشمند منویی از گزینه‌های بالقوه را ارائه می‌دهد که برا فرآیند کار شما مطابقت دارد و به شما کمک می‌کند تا به طور مؤثری مراحل بعدی کارتان را سریع‌تر انجام دهید.

ویرایش کارآمد با Contextual Task Bar در Photoshop AI

این منو با ارائه ایده‌های قابل کلیک، کار شما را سریع‌تر می‌کند، بدون این که نیاز داشته باشید در منوهای مختلف به دنبال گزینه مورد نیاز خود بگردید. این کار نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، بلکه با ارائه دسترسی سریع به ابزارها و فعالیت‌های مهم، بهره‌وری را هم افزایش می‌دهد. با Contextual Task Bar می‌توانید فرآیند ویرایش خود را ساده کرده و به راحتی اهدفتان را محقق کنید.

ابزار Gradient ارتقا یافته

با استفاده از ابزار بهبودیافته Gradient، می‌توانید به سادگی در Photoshop AI گرادیان‌های مدنظر خود را اعمال کنید. این ابزار دارای ویژگی‌هایی مثل تنظیمات on-canvas، پیش‌نمایش زنده و ترکیب رنگ‌های دقیق قبل از اعمال است. برای استفاده، ویرایشگر تصویر خود را باز کنید، روی ابزار Gradient کلیک کنید و بین گرادیان‌‌های خطی، مدور یا زاویه‌دار یکی را انتخاب کنید.

ابزار Gradient ارتقا یافته در Photoshop AI

روی تصویر کلیک کرده و با Drag، جهت و طول شیب را مشخص کنید. این‌گونه می‌توانید با تنظیم رنگ‌ها و ترکیب‌ها به صورت بلادرنگ، پیش‌نمایش زنده را هم تماشا کنید. همچنین می‌توانید از کنترل‌های روی بوم برای سفارشی کردن موقعیت Gradient ، میزان شفافیت و حالت‌های ترکیبی Gradient استفاده کنید. دکمه ماوس را رها کنید تا Gradient اعمال شود، و در صورت نیاز، آن را بیشتر تنظیم کنید. تصویر تغییریافته خود را ذخیره کنید تا جلوه‌های بصری خیره‌کننده این ابزار را حفظ نمایید.

آلترناتیوهای Photoshop AI

Leonardo AI دسترسی سریع و رایگان

Leonardo AI یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد است که به کاربران اجازه می‌دهد از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر و آثار هنری شگفت‌انگیز استفاده کنند. پلتفرم Leonardo AI هنوز در حال توسعه است، اما در جامعه هوش مصنوعی سر و صدای زیادی ایجاد کرده است.

Midjourney AI – قیمت: 10 دلار در ماه

Midjourney AI ابزار قدرتمندی است که می‌توانید شیوه خلق هنر و تعامل ما با هنر را متحول کند. اگر به دنبال راهی برای ابراز خلاقیت یا حل مشکلات به روشی جدید هستید، Midjourney ارزش امتحان کردن را دارد.

Canva AI – قیمت: 14.99 دلار در ماه

Canva AI مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی مشابه Photoshop AI است که به شما کمک می‌کند به سرعت و به آسانی، طرح‌های زیبا ایجاد کنید. با Canva AI می‌توانید متن تولید کنید، پس‌زمینه را حذف کنید، عکس را ویرایش کنید و تصاویر مد نظر خود را بسازید.

Vance AI – قیمت: 14.99 دلار در ماه

Vance AI یک پلتفرم ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی است که ابزارهای مختلفی را برای کمک به بهبود، ارتقا و ویرایش عکس‌های خود ارائه می‌دهد. نرم افزار Vance AI به طور کلی یک سرویس اشتراکی است، اما یک دوره آزمایشی رایگان هم دارد.

Luminar AI هر بار استفاده از آن 47 دلار هزینه دارد

Luminar AI یک نرم افزار قدرتمند ویرایش عکس مشابه Photoshop AI است که به شما کمک می‌کند تصاویر خود را با کمک هوش مصنوعی، با چند کلیک تغییر دهید. این نرم افزار دارای طیف گسترده‌ای از ابزارها و تنظیمات است که می‌توانند برای بهبود ترکیب‌بندی، رنگ‌، کنتراست و دیگر ویژگی‌های عکس‌های شما استفاده شوند. استفاده از Luminar حتی برای مبتدیان هم آسان است.

پرسش‌های متداول درباره Photoshop AI

Photoshop AI چقدر هزینه دارد؟

هزینه استفاده از این سرویس، از 20.99 دلار در ماه شروع می‌شود.

آیا Photoshop AI به صورت غیراشتراکی در دسترس است؟

Photoshop به عنوان بخشی از پکیج Creative Cloud که شامل جدیدترین قابلیت‌ها، آپگریدها، فونت‌ها و موارد دیگر است، به صورت غیراشتراکی عرضه می‌شود.

آیا نسخه رایگان Photoshop AI وجود دارد؟

شما می‌توانید برای یک دوره آزمایشی رایگان Photoshop AI ثبت نام کنید. یا با استفاده از Adobe Express ، به صورت رایگان تصاویر گرافیکی، کلاژ، پوستر، بروشور و انیمیشن بسازید. برای استفاده از این نرم افزار خلاقانه در مسیر، می‌توانید Photoshop Express را به صورت رایگان بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

آیا می‌توانید از Photoshop در iPad استفاده کنید؟

بله. شما می‌توانید از Photoshop در iPad استفاده کنید.

آیا Photoshop AI پلن خرید دانشجویی دارد؟

بله. دانش آموزان و معلمان می‌توانند از تخفیف 60 درصدی خرید تمام اپلیکیشن‌های Creative Cloud استفاده کنند.

مقاله‌ای که خواندید، به شما کمک می‌کند تا نحوه استفاده از Photoshop AI را بیاموزید. ما مطمئنیم که مطلبی که خواندید، برایتان مفید بوده است.

پس تا بعد!

منبع: cloudbooklet

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X