6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

Perplexity AI چیست و چه کاربردهایی دارد؟

با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.
Play Video about Perplexity AI چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مدل‌های زبانی آنلاین هوش مصنوعی، امروزه دیوانه‌وار عمل می‌کنند و آخرین نسخه از آن‌ها Perplexity AI است! در این مقاله به بررسی این می‌پردازیم که این مدل جدید چه کاری انجام می‌دهد و چگونه باید از آن استفاده کنید.

Perplexity AI یک ابزار جدید چت با هوش مصنوعی است که به عنوان یک موتور جستجوی بسیار قدرتمند عمل می‌کند. هنگامی که یک کاربر سؤالی را وارد آن می‌کند، این مدل اینترنت را جستجو می‌کند تا به آن پاسخ دهد. و آن‌چه که در مورد این ابزار عالی است، توانایی آن برای نمایش منابع اطلاعاتی است که ارائه می‌کند.

این وب سایت تنظیماتی مشابه گوگل دارد و دارای یک نوار جستجوی اصلی است که در آن می‌توانید هر سؤالی را از هوش مصنوعی بپرسید. اما مزیت اصلی Perplexity AI ، ارائه اطلاعات به صورت بلادرنگ است.

وقتی از این ابزار پرسیده شد که Samsung Galaxy S23 در چه روزی عرضه شده است، موفق شد پاسخ درستی بدهد. با توجه به این که عرضه این گوشی هوشمند در همین هفته انجام شده است، این پاسخ بسیار شگفت انگیز است.

دیگر چت بات هوش مصنوعی، یعنی Chat GPT در این زمینه کمی ضعیف‌تر است. این مدل هوش مصنوعی دانش بسیار محدودی از رویدادهایی دارد که پس از سال 2021 رخ داده‌اند و به اندازه Perplexity AI توانایی ذکر منابع ندارد. شاید تنها مدل مشابهی که به آن نزدیک باشد، BingAI است که دسترسی به آن نیز محدود و در وضعیت آزمایشی است. جالب این‌جاست که این ربات هوش مصنوعی جدید با مدل GPT-3 متعلق به Open AI ساخته شده است!

بنابراین اکنون می‌دانیم که این ربات چه کاری می‌تواند انجام دهد. اما چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

نحوه استفاده از Perplexity AI

در این‌جا راه‌های مختلف استفاده از این موتور جستجوی هوش مصنوعی آورده شده است. اگرچه این لیست چندان جامع نیست، شما می‌توانید دستورات خود را به این شکل‌ها به آن منتقل کنید:

  • به سؤالات متداول پاسخ بده
  • دستورالعمل‌های گام به گام پیدا کن
  • اصطلاحات را تعریف کن
  • ساعت کاری مکان‌های مختلف را به من بگو
  • وضعیت آب و هوا را پیش‌بینی کن

در چه مواردی از Perplexity AI استفاده کنیم؟

شما می‌توانید از طریق وب سایت این موتور جستجوی هوش مصنوعی، به طور رایگان به آن دسترسی داشته باشید. استفاده از آن بسیار آسان است و ما مراحل زیر را برای شروع کار به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • وارد www.perplexity.ai شوید.
  • برای پرسیدن سؤال از مدل، کافیست درخواست خود را در نوار جستجو تایپ کنید و روی فلش آبی کلیک کنید.
  • پاسخ Perplexity AI و منابع آن را مرور کنید.
  • با استفاده از نوار Ask a follow up ، سؤال دیگری بپرسید.

سخن پایانی

Perplexity یک ابزار چت جدید است که قابلیت‌های مشابه یک موتور جستجو را دارد. این ابزار با استفاده از همان مدل Chat GPT (GPT-3) ساخته شده است، اما خدمات بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهد.

منبع ترجمه: pcguide

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
هوش مصنوعی GPT
X