3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بلاک چین

NFT Rarity چیست؟ | معرفی Rarity.tools

NFT Rarity چیست؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

هر روز هزاران NFT یا حتی تعدادی بیشتر، وارد بازار می‌شوند. اما چه فاکتوری ارزش این NFT ها را تعیین می‌کند؟ ما شاهد این بودیم که برخی از NFT ها مانند Nyan Cat به قیمت میلیون‌ها دلار فروخته می‌شوند، در حالی که برخی دیگر با وجود قدمت بالا، حتی چند صد دلار هم قیمت ندارند. نتیجه می‌گیریم که پاسخ این پرسش، در NFT Rarity یا نادر بودن آن‌هاست.

اگر یک NFT بسیار نادر باشد، این نشان می‌دهد که بسیار ارزشمند است. به همین دلیل است که مردم سعی می‌کنند بدانند که آن NFT که می‌خواهند بخرند، نادر است یا خیر. پس NFT Rarity نشان دهنده قیمت بالای آن است.

اجازه دهید محاسبه نادر بودن NFT را با جزئیات بررسی کنیم.

محاسبه NFT Rarity

حتی اگر هزاران NFT در یک مجموعه وجود داشته باشند، نادر بودن و ارزش آن‌ها یکسان نیست. بهترین مثال در این مورد، مجموعه CryptoPunks است. کل این مجموعه شامل 10.000 NFT است که به پنج نوع Punk تقسیم می‌شوند.

اکنون اگر به میزان عرضه هر نوع از آن‌ها نگاه کنید، تنها 9 CryptoPunk از نوع Alien موجود است. این نادرترین NFT در این مجموعه است و نادر بودن آن‌ها دلیل قیمت بالای آن‌هاست.

برعکس، 6039 CryptoPunk از نوع Male در این مجموعه وجود دارد. آن‌ها کمترین میزان NFT Rarity را در این مجموعه دارند. به همین دلیل است که قیمت آن‌ها نسبتاً پایین است.

محاسبه NFT Rarity

بنابراین می‌توان گفت که عرضه کمتر، تقاضای بیشتری ایجاد می‌کند و قیمت چنین NFT هایی را بسیار بالا می‌برد. اما ارزش عرضه تنها فاکتوری نیست که NFT Rarity را تعیین می‌کند.

روش‌های مختلفی برای محاسبه کلی میزان نادر بودن یک NFT وجود دارد. این شامل پارامترهای مختلفی مانند نادر بودن بر اساس نادرترین صفت، ارزیابی آماری Rarity ها یا حتی گرفتن میانگین Rarity عنوان می‌شود. در تمام این روش‌ها، صفات کلی یک NFT درنظر گرفته می‌شود، نه فقط یک ویژگی. بنابراین، هر Rarity score به صورت جداگانه برای محاسبه NFT Rarity استفاده می‌شود.

اکنون انسان‌ها نمی‌توانند به محاسبه Rarity score برای هر NFT ادامه دهند. مخصوصاً برای NFT هایی که خود ساخته‌اند. این ممکن است زمان قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. اینجاست که نیاز به ابزارهای تحلیلی مختلف به وجود می‌آید.

لازم نیست نگران محاسبه Rarity score باشید، زیرا ابزارهای مختلفی برای انجام چنین محاسباتی وجود دارند. شما تنها روی چند دکمه کلیک می‌کنید و نتیجه مد نظرتان را دریافت می‌کنید. یکی از مهم‌ترین این ابزارها، پلتفرم Rarity.tools است.

nft value estimator

Rarity.tools

زمانی که به خرید NFT فکر می‌کنید، مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، نادر بودن آن است. گران‌ترین NFT ها که به قیمت میلیون‌ها دلار فروخته می‌شوند، بسیار کمیاب هستند و همه کلکسیونرها آن‌ها را می‌خواهند. این همان چیزی است که قیمت آن‌ها را بالا می‌برد. Rarity.tools یک ابزار مفید برای ردیابی و بررسی فضای NFT است.

Rarity.tools

شما در Rarity.tools می‌توانید تمام NFT ها را بر اساس کلکسیون‌ها، میانگین قیمت و حتی volume آن‌ها در ETH مرتب کنید. هنگامی که از این وب سایت بازدید می‌کنید، یک صفحه منحصر به فرد برای هر مجموعه NFT خواهید دید. شما حتی می‌توانید مشخصات دقیق هر NFT خاص را در هر مجموعه‌ای بررسی کنید.

بهترین چیز در مورد Rarity.tools این است که این پلتفرم می‌تواند به هر NFT ، Rarity score بدهد. Rarity score تشخیص می‌دهد که آیا این یک سرمایه‌گذاری ارزشمند است یا خیر. این یک پلتفرم کاربرپسند است که اطلاعات دقیقی در زمینه NFT Rarity ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند NFT های سودآور را پیدا کنید.

منبع ترجمه: geekflare

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X