5 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بازی

نقد و بررسی Minecraft – یک Sandbox کلاسیک

نقد و بررسی Minecraft – یک Sandbox جذاب و کلاسیک
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

Minecraft یک عنوان Sandbox است که در نوامبر 2011 منتشر شد و در میان بازی‌های نسل جدید، به خوبی خود را جا انداخت. Minecraft با تغییرات بی‌شماری روبرو شده است که باعث بهبود گیم‌پلی و تجربه کاربری آن شده است. به غیر از آن، ویژگی‌های جانبی زیادی به Minecraft اضافه شده است که تأثیر مثبتی روی بازی گذاشته‌اند.

گیمرها می‌توانند ظاهر کاراکتر خود را کاملاً سفارشی‌سازی کنند. این ویژگی در نسخه‌های قبلی Minecraft ، محدودیت‌های زیادی داشت. گیمرها فقط به تنظیمات اولیه اسکین دسترسی داشتند. با توجه به این موضوع، اضافه کردن ویرایشگرهای اسکین یک تغییر مناسب برای سفارشی‌سازی کاراکترها بود.

علاوه بر این، قلمروها بهترین افزونه برای سناریوی چندنفره Minecraft بودند. قلمروها زمین بازی بسیار کارآمدتری برای افرادی بودند که می‌خواستند از یک بازی چند نفره با شرایط از پیش مشخص‌شده لذت ببرند. هدف توسعه دهندگان ایجاد یک بخش دونفره متعادل و لذت‌بخش از Minecraft بود.

بازی کردن Minecraft در سال 2023

Minecraft برای بیش از یک دهه، جایگاه خود را در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های جهان حفظ کرده است و همچنین طرفداران بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی گیمینگ دارد. با در نظر گرفتن این فاکتور، داینامیک بازی تکمیل‌کننده مهارت‌های هر نوع گیمری خواهد بود.

این یک عامل مهم است. چه مربوط به ساخت و ساز باشد، چه جست و جو در جهان بازی و چه مبارزه. این دلیلی است که Minecraft می‌تواند به خاطر آن با بسیاری از عناوین جدید رقابت کند. علاوه بر این، این عنوان هنوز هم در ژانر Sandbox بی‌رقیب است.

Minecraft به عنوان یک بازی خلاقانه، یک محیط نوآورانه عظیم در اختیار گیمر قرار می‌دهد. آن‌چه که به آن فکر می‌کنید، همان چیزی است که می‌توانید خلق کنید. این بازی همچنین به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کند، بلوک‌های ناآشنا را اضافه می‌کند و به فرد اجازه می‌دهد ساخت و ساز قاطع‌تری داشته باشد.

خلاقیت به مهارت نیاز ندارد. فقط به تخیل نیاز دارد و همه می‌توانند این کار را انجام دهند. این موضوع باعث شد تا Minecraft به یک پلتفرم پرطرفدار برای مخاطبان بازی‌های کامپیوتری تبدیل شود.

خلاصه، به نظر نمی‌رسد که Minecraft پتانسیل خود برای تبدیل شدن به محبوب‌ترین بازی جهان را به این زودی‌ها از دست بدهد. هنوز هم می‌توان مشاهده کرد که این بازی در روزهای باشکوهش به سر می‌برد.

پس هنوز هم ارزشش را دارد که گیمرها به بازی با این عنوان پیکسلی بپردازند. در این مطلب، به بررسی این موضوع می‌پردازیم که بازی کردن Minecraft، فارغ از استانداردهای تعیین شده برای بازی‌ها، چرا تا این حد لذت بخش است.

آیا Minecraft به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کند؟

آیا Minecraft به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کند؟
یک قلمرو Nether به‌روز شده – تصویر: Gamesual

این یک پرسش اساسی برای اکثر گیمرهاست که باید در این مطلب پاسخ داده شود. خوشبختانه، Minecraft مانند هر عنوان بازی آنلاین خوب دیگری، به طور منظم به‌روزرسانی دریافت می‌کند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان بازی هیچ تصوری از توقف پیشرفت بازی ندارند. این عامل به گیمرها انگیزه می‌دهد تا مهارت‌های Minecraft خود را، چه در زمینه مبارزه و چه در ساخت سازه، تقویت کنند.

با هر به‌روزرسانی، بلوک‌های بیشتری اضافه می‌شود تا به گیمرها کمک کند مهارت‌های بیشتری کسب کنند. این می‌تواند برای آن‌‌ها مفید باشد. زیرا ممکن است هر نوع گیمر Minecraft به مهارت‌های ساخت و ساز نیاز داشته باشد.

به دنبال داینامیک بازی، هر به‌روزرسانی مجموعه جدیدی از پیشرفت‌ها را در محیط بازی معرفی می‌کند. این شامل موب‌ها (اوباش)، ساختارها، آیتم‌ها و گاهی اوقات حتی دانه‌ها و بیوم‌های جدید می‌شود. این موارد جدید، باعث رشد جنبه اکتشافی بازی می‌شوند.

از آن‌جایی که موب‌های جدید به عنوان بخشی از هر به‌روزرسانی وارد بازی می‌شوند، تغییراتی هم در سناریو مبارزه با آن‌ها به وجود خواهد آمد. این به افزایش ظرفیت بازیکن در یادگیری تاکتیک‌های مبارزه هم کمک می‌کند. برخی از موب‌ها نیاز به ضربه مستقیم به صورت دارند، در حالی که برخی دیگر باید از طریق برخی امکانات محیطی شکست داده شوند.

علاوه بر این، Minecraft Launcher به طور منظم به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کند. بنابراین، اگر در راه‌اندازی بازی با مشکلی مواجه شدید، این مشکل در مدت کوتاهی حل خواهد شد.

آیا بخش چندنفره Minecraft هنوز فعال است؟

آیا بخش چندنفره هنوز فعال است؟
سرورهای Minecraft هنوز شلوغ هستند – تصویر: Gamesual

این سؤال همواره پیش می‌آید که آیا بخش آنلاین بازی به اندازه‌ای که همه انتظار دارند، فعال است یا خیر. پاسخ مثبت است! گاهی اوقات، بازی بسیار شلوغ‌تر از بیشتر بازی‌های چندنفره است. بازی هنوز تم مرکزی خود که یک بازی Sandbox اکشن ماجراجویی است را از دست نداده.

این که Minecraft از زمان انتشار خود تا به الان چندین به‌روزرسانی دریافت کرده، قابل تحسین است. اما داینامیک آن هرگز در به‌روزرسانی‌های جدید تغییر نکرده است. در نتیجه، نه تنها گیمرهای قدیمی هرگز از چهره جدید این بازی دلخور نشده‌اند. بلکه در جذب گیمرهای جدید هم موفق عمل کرده است.

بازی چندنفره Minecraft از 2 سناریو تشکیل شده است. گیمرها می‌توانند با دعوت از دوستان‌شان به دنیای خود، با آن‌ها بازی کنند. آن‌ها می‌تونند یک دنیای خصوصی برای خود بسازند که هیچ کس دیگری نمی‌تواند به آن بپیوندد. اما مراقب باشید. زیرا نمی‌توانید شرایط خود را در آن‌جا تعیین کنید. چرا که گیمرهای دیگر می‌توانید ساختاری که در دنیای خود ساخته‌اید را به هم بریزند.

در مقابل، دوستان‌تان می‌توانند همچنین در ماجراجویی‌های خاص به شما کمک کنند. مانند کاوش در مناطق خطرناک یا کمک به باز کردن هرگونه دستاورد خاص.

توسعه‌دهندگان برای مقابله با تهدید خرابکاری دیگر گیمرها، قلمروها را معرفی کردند. در این قلمروها، گیمرها تحت محدودیت‌های تعیین‌شده توسط میزبان، با دوستان خود بازی خواهند کرد. Minecraft همچنین به شما اجازه می‌دهد یک سرور بسازید و قوانین خود را روی آن اعمال کنید.

همچنین در بخش چندنفره بازی، جهان‌های جذابی را خواهید یافت که فعال‌ترین بخش‌های Minecraft هستند. این جهان‌ها واقعاً ارزش جستجو کردن دارند.

بهینه‌سازی Minecraft

بهینه‌سازی Minecraft
یک بازی بهینه‌سازی شده برای گیمرهای تمام پلتفرم‌ها – تصویر: Gamesual

نکته اساسی که در بررسی Minecraft باید در نظر گرفت، عوامل مرتبط با عملکرد است. Minecraft به جای شتاب GPU ، از شتاب CPU استفاده می‌کند. که این موضوع نشان می‌دهد برای پردازش این بازی، نیاز به سیستم سطح بالایی ندارید. به جز این موضوع، گیمرها در حین استفاده از پلتفرم‌های مختلف برای کار با آن، با تغییرات قابل توجهی در گرافیک خود مواجه نخواهند شد.

با این حال، نسخه‌های مختلف Minecraft ممکن است بر عملکرد سیستم شما تأثیر بگذارند. مثلاً در Minecraft Java Edition ، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا دنیای بازی بارگذاری شود و در مکان‌هایی که المان‌های زیادی در آن وجود دارد، دچار باگ شود. اما این مشکل در Minecraft اصلی به طور محسوسی رخ نمی‌دهد. علاوه بر این گزینه Ray Tracing اکنون در Minecraft قابل دسترسی است.

یک بازار فعال

یک بازار فعال
محتوای قابل بهره‌برداری در بازار – تصویر: Gamesual

سخن پایانی

گیمرهای این Sandbox فریبنده، می‌توانند افکار و تخیلات شخصی خود را به نمایش بگذارند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، Minecraft توانایی آن را دارد که به گیمرهایش اجازه دهد، به هر چیزی که می‌خواهند، دست پیدا کنند. این باعث شده است که این بازی از رقبای خود پیشی بگیرد. علاوه بر این، داینامیک آن برای گیمرهایی که مایل به تجربه یک بازی مبتنی بر مکانیک‌های متنوع هستند، جذاب خواهد بود.

کنترل و حرکت کاراکتر ممکن است افراد تازه وارد را کمی اذیت کند. با این که گیم‌پلی این بازی قرار است کاملاً ساده و ابتدایی باشد.

Minecraft از نظر گرافیکی سطح چندان بالایی ندارد. اما سبک هنری ساده، 2D و پیکسل پیکسل آن برای طرفداران بسیار جذاب است. البته مودها و پک‌های منابع مختلف می‌توانند به شما کمک کنند به گرافیک بالاتری دست پیدا کنید.

نقاط قوتنقاط ضعف
تقریباً برای همه سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز است.از نظر مودینگ محدودیت‌های زیادی دارد.
در طول زمان، ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است.خریدهای کوچک برای برخی اذیت‌کننده است.
ویژگی‌های قبلی همچنان حفظ شده‌اند.ممکن است هکرها بتواند سرورهای بازی را بدزدند.
حالت چندنفره آن برای عشاق بازی‌های آنلاین فعال است. 
در عین حال کارهای تک نفره زیادی در آن انجام می‌شود. 
نمره نهایی: 94% (Must-Play)
گیم‌پلیویژگی‌های بصریویژگی‌های صوتیداستانارزش قیمتی
95%90%95%95%93%

منبع: gamesual

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X