6 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بازی

Minecraft Java vs Minecraft Bedrock : کدام را بخریم؟

Minecraft Java در مقابل Minecraft Bedrock: کدام یک را بخریم؟

Minecraft دو نسخه اصلی دارد که یکی از آن‌ها فقط برای کامپیوتر در دسترس است و دیگری تقریباً در هر دستگاهی کار می‌کند. Minecraft Java Edition نسخه اصلی بازی است و برای نصب مودها و بازی روی سرورهای چندنفره‌ی بزرگ، عالی است. در نقطه مقابل، Minecraft Bedrock Edition هم وجود دارد که برای بازی در سیستم‌های مختلف، گزینه مناسبی است.

 زمانی که شروع به کند و کاو در دنیای Minecraft می‌کنید، با انتخاب‌های زیادی روبرو خواهید شد: کجا کاوش کنید، چه چیزی بسازید، و در کدام حالت بازی کنید. اما قبل از این‌که برای خود دنیایی بسازید، یک انتخاب بزرگ‌تر پیش روی شماست. باید کدام نسخه Minecraft را بازی کنیم؟ Minecraft Java یا Minecraft Bedrock؟

دو نسخه اصلی Minecraft ، یعنی Java و Bedrock عمدتاً از نظر گیم‌پلی اولیه مثل هم هستند، اما چند تفاوت کلیدی هم بین آن‌ها وجود دارد.

این مطلب یک مرور کلی‌ست بر عمده‌ترین تفاوت‌های بین Minecraft Java و Minecraft Bedrock و این‌که کدام نسخه برای شما مناسب‌تر است.

Minecraft Java vs Minecraft Bedrock

نسخه Java برای کامپیوترهای شخصی، Mac و لینوکس طراحی شده است

 در نتیجه، اگر قصد دارید Minecraft را روی هر چیزی غیر از کامپیوتر بازی کنید، نسخه Bedrock را نصب کنید. نسخه Java فقط بر روی کامپیوتر در دسترس است.

اما Bedrock روی Mac و لینوکس هم در دسترس نیست. پس اگر می‌خواهید روی این سیستم عامل‌ها بازی کنید، باز هم نسخه Java تنها انتخاب شماست.

با نگاهی به جدول زیر، خواهید دانست که با توجه به سیستم و کنسولی که دارید، کدام نسخه Minecraft مناسب شما خواهد بود.

SystemMinecraft JavaMinecraft Bedrock
PCبلهبله
Macبلهخیر
Linuxبلهخیر
Chromebooksخیرفقط با مودینگ سنگین
PlayStationخیربله
Xboxخیربله
Nintendo Switchخیربله
iPhone و iPadخیربله
Androidخیربله
تلویزیون‌های هوشمندخیربله

Minecraft Bedrock به شما اجازه می‌دهد با دوستان خود در کنسول‌های دیگر بازی کنید

اگر می‌خواهید Minecraft را با دوستان‌تان که سیستم‌های دیگری دارند بازی کنید، بهترین گزینه برای شما خرید Minecraft Bedrock است. نسخه Bedrock دارای قابلیت cross-play است، به این معنی که می‌توانید با دوستان خود حتی روی PC و Nintendo Switch بازی کنید.

Minecraft Bedrock به شما اجازه می‌دهد در کنسول‌های دیگر با دوستان خود بازی کنید
اگر شما و دوستان‌تان Minecraft را روی سیستم‌های مختلف بازی می‌کنید، Bedrock به شما اجازه می‌دهد با هم بازی کنید.

Minecraft Java فقط به شما امکان بازی با سایر کاربران نسخه Java  را می‌دهد. البته این بدان معناست که اگر همه دوستان شما این نسخه را بازی می‌کنند، بهتر است که شما هم این نسخه را بازی کنید.

Minecraft Java دارای سرورهای چندنفره بسیار بزرگ است

اگرچه نسخه Java دارای آن سطح از cross-play نیست، اما دارای سرورهای چندنفره بزرگی است که به شما امکان بازی با سایر کاربران Java را می‌دهد و نقشه‌های زیبایی پر از مینی‌گیم‌ها و فعالیت‌های مختلف دارد.

هر دو نسخه این بازی، سرورهای مخصوص به خود را دارند. اما سرورهای Java بیش از یک دهه است که وجود دارند. به این معنی که هیچ کمبودی در نقشه‌های جذاب آن‌ها وجود ندارد.

اگر می‌خواهید مینی‌گیم‌هایی که در یوتیوب محبوب هستند، مانند Bed Wars و Hunger Games را بازی کنید، Minecraft Java را انتخاب کنید.

Minecraft Java دارای سرورهای چندنفره بسیار بزرگ است
سرورهای Minecraft می‌توانند صدها کاربر را به طور همزمان در خود جای دهند.

Minecraft Bedrock عملکرد بسیار پایداری دارد

اگرچه ممکن است Minecraft یک بازی ساده به نظر برسد، اما می‌تواند به طرزی باورنکردنی بر کارت گرافیک و CPU کامپیوتر شما تأثیر بگذارد. اگر با یک کامپیوتر رده بالا بازی نمی‌کنید، Minecraft Bedrock بهترین گزینه برای شماست.

نسخه Java به شما امکان می‌دهد از مودها برای بهبود گرافیک خود استفاده کنید، اما Minecraft Bedrock با ثبات بیشتری اجرا می‌شود. این به معنای افت فریم کمتر و زمان بارگذاری سریع‌تر است.

Minecraft Java دارای مجموعه‌ای بی حد و حصر از مودهاست

یکی از تفاوت‌های بزرگ بین Minecraft Java و Minecraft Bedrock ، قابلیت اضافه کردن مودهایی است که فقط برای بازیکنان Java در دسترس هستند.

مودها نرم افزارهایی هستند که می‌توانید به Minecraft اضافه کنید تا بازی را به هر شکلی که دوست دارید، تغییر دهید. مودهای Basic برای تغییر گرافیک و موسیقی هستند و مودهای پیشرفته‌تر آیتم‌های جدیدی معرفی می‌کنند یا نحوه تولید جهان بازی را تغییر می‌دهند.

بهترین نکته در مورد مودها این است که تقریباً تمام آن‌ها رایگان هستند. حتی یک برنامه اختصاصی به نام Minecraft Forge وجود دارد که به شما امکان می‌دهد آن‌ها را به راحتی نصب و ویرایش کنید.

Minecraft Java دارای مجموعه‌ای بی حد و حصر از مودهاست
برخی از مودهای Minecraft فقط بافت‌ها را تغییر می‌دهد. اما برخی دیگر دشمنان و شخصیت‌های جدیدی را معرفی می‌کنند.

در Minecraft Bedrock فقط تعداد محدودی از مودها در دسترس هستند، که رایگان هم نیستند. اما Minecraft Java دارای تعداد بسیار زیادی از مودهاست.

Minecraft Java به شما اجازه می‌دهد در حالت Hardcore بازی کنید

Minecraft به طور پیش‌فرض، دارای چهار حالت بازی است: Survival ، Creative ، Adventure و Spectator. اما بازیکنان نسخه Java به حالت پنجمی هم دسترسی دارند: Hardcore.

حالت Hardcore که بین استریمرها از محبوبیت زیادی برخوردار است، تنها یک جان به شما می‌دهد. این بدان معناست که اگر بمیرید، دوباره در یک رخت خواب بیدار نمی‌شوید. دنیای شما برای همیشه حذف خواهد شد.

اگر به دنبال به چالش کشیده شدن هستید، Minecraft Java این راه را پیش روی شما قرار می‌دهد!

Minecraft Java را بخریم یا Minecraft Bedrock؟

همان‌طور که در بالا ذکر شد، اگر روی هر چیزی جز کامپیوترهای شخصی بازی می‌کنید، انتخابی به جز نسخه Bedrock ندارید.

اما اگر از کامپیوتر شخصی استفاده می‌کنید، Minecraft Java را توصیه می‌کنیم. شما در این نسخه یک گیم‌پلی عالی و همچنین هزاران مود برای افزایش تجربه خود در میان جامعه بزرگ کاربران این بازی دریافت می‌کنید. این نسخه، روش اصلی بازی Minecraft ، و همچنان بهترین روش آن است.

Java را بخریم یا Minecraft Bedrock ؟
Java برای خرید از وب سایت Minecraft در دسترس است. (Mojang)

منبع: businessinsider

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X