1 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بازی

پرفروش‌ترین بازی‌های Metal Gear در تمام دوران

پرفروش‌ترین بازی‌های Metal Gear در تمام دوران

اگرچه فرانچایز Metal Gear در سال‌های اخیر دچار افت شده است، اما به عنوان یکی از به یادماندنی ترین مجموعه‌های بازی در جهان شناخته می‌شود. این بازی‌های اکشن با سبک مخفی‌کاری فلسفی در طول تاریخ خود میلیون‌ها نسخه فروش داشته‌اند و گیمرهای زیادی را به دنیای Solid Snake و دیگر شخصیت‌های مهم این بازی معرفی کرده‌اند. امروزه، طرفداران هنوز نمی‌دانند که آیا بازی جدیدی در این سری تولید می‌شود یا خیر. و برای هر طرفدار سرسخت یا هر فردی که به این فرانچایز علاقه دارد، دیدن این که پرفروش‌ترین نسخه‌های بازی Metal Gear کدام‌ها هستند، می‌تواند جالب باشد.

برای ساده‌تر کردن پروسه انتخاب، این مقاله تنها اولین نسخه از هر عنوان Metal Gear را در نظر می‌گیرد. کالکشن‌های HD ، بازسازی‌ها و expansion های مستقل در نظر گرفته نمی‌شوند. هر چند اگر در عرض یک یا دو سال پس از انتشار اولیه رخ داده باشند، به عنوان نسخه مجدد در نظر گرفته می‌شوند. تمام اطلاعات فروش از VGSales گرفته شده است.

لیست پرفروش‌ترین بازی‌های Metal Gear در تمام دوران، با رتبه‌بندی بر اساس تعداد نسخه فروخته شده

10. Metal Gear Solid: Portable Ops – فروش: 920.000 نسخه (شامل نسخه Plus)

Metal Gear Solid: Portable Ops

Metal Gear Solid: Portable Ops تجربه‌ای برای آن دسته از طرفداران بود که فرصت نداشتند ساعت‌ها در بخش داستانی این فرانچایز غرق شوند. این بازی اولین نسخه‌ای بود که به گیمرها اجازه داد در کنار هم‌تیمی‌های خود در مأموریت‌های تاکتیکی و مخفی‌کاری بجنگند. همچنین دارای قابلیت‌های آنلاین بود که به گیمرها اجازه می‌داد برای جذب هم‌تیمی‌های جدید، با رقبای واقعی مبارزه کنند. متأسفانه این نسخه فقط بر روی PSP منتشر شد. به نظر من نباید این نسخه را فراموش کرد، اما از نظر بسیاری از افراد بعید است که این نسخه به خاطر سپرده شود.

9. Metal Gear – فروش: 1 میلیون نسخه

Metal Gear

Metal Gear اوریجینال دارای عناصر بسیاری بود که به المان‌های اصلی این سری تبدیل شدند. پنهان‌شدن در جعبه‌ها، فرار از سیستم‌های هشدار و از بین بردن ربات‌های غول‌پیکر از جمله اقداماتی بود که گیمرها می‌توانستند در طی مأموریت‌های مخفی‌کاری خود انجام دهند. اگرچه احتمالاً تعداد کمی از طرفداران نسخه‌های مدرن این نسخه را بازی کرده‌اند، تأثیر آن بر نسخه‌های دیگر، حتی در آخرین نسخه‌ها وجود داشته است. همچنین این نسخه از دنباله خود یعنی: Metal Gear 2: Solid Snake فروش بیشتری داشت. که این موضوع احتمالاً به دلیل انتشار جهانی و چند پلتفرمی بودن آن بود.

8. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – فروش: 1 میلیون نسخه

Ground Zeroes

Ground Zeroes پس از انتشار با جنجال‌های گسترده‌ای مواجه شد. این نسخه یک Metal Gear Solid V «واقعی» نبود، بلکه با استفاده از یک نقشه واحد و گیم‌پلی مشابه، مقدمه‌ای برای یک بازی کامل بود. این عنوان همچنین تغییرات بزرگی ایجاد کرد که همه طرفداران از آن راضی نبودند. مانند جایگزینی صداپیشه Snake. با این وجود، Ground Zeroes زمینه‌ای را فراهم کرد که به The Phantom Pain اجازه می‌داد واقعاً بدرخشد، لحن دارک‌تری را به این فرانچایز معرفی کرد و در عین حال به گیمرها آزادی عمل بیشتری در گیم‌پلی می‌داد. احتمالاً از این نسخه تا امروز بیش از 1 میلیون فروخته شده است، به خصوص که بعداً در بسته‌ای با نام The Phantom Pain گنجانده شد، اما اطلاعات محدود فروش، آن را در رتبه‌ پایینی در این لیست نگه می‌دارد.

7. Metal Gear Solid: Peace Walker (و نسخه HD) – فروش: 1.2 میلیون نسخه

Metal Gear Solid: Peace Walker

Peace Walker ، دنباله مستقیم Metal Gear Solid 3 و اولین عنوان canon بود که هیچ شکی در این باره با خود نداشت و در یک دستگاه قابل حمل اجرا می‌شد. این نسخه شامل چند مکانیک تغییر یافته از یک بازی دیگر، یعنی Portable Ops بود. در حالی که تغییراتی را نسبت به MGS4 انجام داد و ویژگی‌های جدیدی را معرفی کرد. یکی از این ویژگی‌ها، سیستم Fulton بود که در نهایت به بخش بزرگی از آخرین بازی canon Metal Gear تبدیل شد. این بازی همچنین پایه‌های داستانی را برای کل Metal Gear Solid V گذاشت، که این ویژگی این نسخه را به نسخه‌ای بسیار مهم‌تر از آن‌چیزی که برخی از طرفداران فکر می‌کردند، تبدیل کرد.

6. Metal Gear Rising: Revengeance – فروش: 1.2 میلیون نسخه

Metal Gear Rising: Revengeance

بازی‌های Metal Gear همیشه از کماندوهای روانی و خون‌آشام‌های جاودانه بسیار دور به نظر می‌رسید، اما Revengeance دیوانگی را در این فرانچایز به اوج خود رساند. این نسخه داستانی در پی داستانی Raiden ، قهرمان Metal Gear Solid 2 را روایت می‌کند، که با یک شمشیر و بدن مکانیکی خود با سایبورگ‌های دیوانه و پهبادهای عظیم‌الجثه مبارزه می‌کرد. در Revengeance هنوز تعداد زیادی المان مخفی‌کاری و نشانه‌هایی از عناوین قبلی این فرانچایز وجود دارد، اما باید گفت که این نسخه تماماً اکشن است. یک بار دیگر، کمبود اطلاعات از فروش کامل، این بازی را از رسیدن به رتبه اول این لیست باز داشته است، اما اگر این اطلاعات در دسترس بودند، قطعاً این نسخه رتبه بالاتری را در لیست ما کسب می‌کرد.

5. Metal Gear Solid 3: Snake Eater (و نسخه فرعی آن) – فروش: 4 میلیون نسخه

Snake Eater

Metal Gear Solid 3 به عنوان یکی از بازی‌های تمام دوران در نظر گرفته می‌شود و فهمیدن دلیل این موضوع، کار سختی نیست. این عنوان عظیم شامل مأموریت‌های مخفی‌کاری با تمرکز بر بقا در جنگل بود و گیمرها را مجبور می‌کرد تا اقدامات شدیدی برای محافظت از خود در مقابل حیات وحش اطراف خود انجام دهند. Metal Gear Solid 3 همچنین به گیمرها اجازه می‌داد تا داستان Naked Snake را کشف کنند و تجربه‌ای احساسی را به اشتراک بگذارند که صدها طرفدار هنوز آن را به یاد دارند. اگر بالاخره بازسازی مورد انتظار این بازی منتشر شود، احتمالاً به پروفروش‌ترین بازی Metal در تمام دوران تبدیل خواهد شد.

4. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots – فروش: 6 میلیون نسخه

Guns of the Patriots

Metal Gear Solid 4 پایانی بر داستان Solid Snake بود که بر بیهودگی جنگ و پیرمردی در حال مرگ تمرکز داشت که نبردهای زیادی را برای حفظ جان خودش از سر گذرانده بود. این نسخه تا حدودی بحث برانگیز بود، که چرا در این بازی، برخی فلسفه‌ها تا این حد طول کشید و چرا به جای سکانس‌های کامل گیم‌پلی، تا این حد از کات‌سین‌ها و رویدادهای on-rail استفاده شد. با این حال، بسیاری از طرفداران می‌خواستند ببینند داستان Solid Snake چگونه به پایان می‌رسد. اگر بخواهیم این بازی را بر اساس موفقیت آن قضاوت کنیم، به نظر می‌رسد که گیمرها چندان هم از آن ناراضی نبودند.

3. Metal Gear Solid (و نسخه Integral) – فروش: 6 میلیون نسخه

 Metal Gear Solid (و نسخه Integral)

اولین بازی Solid از این فرانچایز به لطف گیم‌پلی انقلابی 3D و داستان عمیق، علاقه‌مندان زیادی برای خود دست و پا کرد. این مجموعه با معرفی برخی از حماسی‌ترین شخصیت‌های Metal از جمله Liquid و Ocelot ، این سری را وارد سبک «اکشن جاسوسی تاکتیکی» کرد که امروزه به آن معروف است. Metal Gear Solid بدون شک یک عنوان درخشان است و هیچ جای تعجبی وجود ندارد که چرا هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های این سری محسوب می‌شود.

2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – فروش: 6 میلیون نسخه

The Phantom Pain

The Phantom Pain گیم‌پلی Metal Gear را به بهترین شکل بهبود بخشید و گیمرها این امکان را داد که به صدها روش منحصر به فرد مأموریت‌ها را به اتمام برسانند. همچنین شکاف بین Big Boss و Solid Snake را پر کرد و به طرفداران اجازه داد حقیقت داستان بازی اول را بدانند. مسلماً این بازی ناتمام ماند و آخرین بازی‌ای بود که کارگردان اصلی در آن نقش داشت. با این وجود، همچنین به طرفداران یک پایان‌بندی هیجان‌انگیز از حماسه Metal را ارائه داد. این عنوان بر خلاف اکثر عناوین این فرانچایز، هنوز هم در دسترس است. امیدوارم بقیه نسخه‌ها نیز روزی این چنین شوند و به طور گسترده در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرند.

1. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty – فروش: 7 میلیون نسخه

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

دنباله اولین نسخه از Metal Gear Solid ، داستان جالبی دارد. بسیاری از طرفداران احساس می‌کردند به لطف تریلرهایی که Solid Snake را نشان می‌دهد، فریب خورده‌اند. چرا که داستان یک قهرمان جدید به نام Raiden را بررسی می‌کند. اگرچه این موضوع بسیاری از طرفداران را ناامید کرد، اما خود بازی از نظر فنی بسیار چشمگیر بود، و پیشرفت‌های زیادی در گیم‌پلی آن وجود داشت. اگر کل فرانچایز امروز دوباره منتشر می‌شد، شاید این نسخه محبوب‌ترین نسخه Metal نباشد، اما باور این‌که از نظر فروش بالاتر از بقیه باشد، چندان سخت نیست.

سخن پایانی

حتی با وجود بازی‌های درخشان که هنوز هم طرفداران درخواست انتشار مجدد و بازسازی آن‌ها را دارند، هنوز مشخص نیست که این فرانچایز ادامه خواهد داشت یا خیر. امیدواریم Konami صدای طرفداران را بشوند و اجازه دهد این سری یک بار دیگر در کانون توجهات بدرخشد!

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X