6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

نحوه استفاده از DALL-E 2 برای تولید تصاویر AI

نحوه استفاده از DALL-E 2 برای تولید تصاویر هوش مصنوعی

با افزایش محبوبیت تولید تصاویر با هوش مصنوعی، بسیاری از مردم به دنبال راه‌های آسان برای این کار می‌گردند. یکی از این راه‌ها استفاده از DALL-E 2 در کامپیوتر شخصی است. پلتفرم DALL-E (بله، ترکیبی از WALL-E و سالوادور دالی) و جانشین آن DALL-E 2 برند خود را برای تولید تصاویر هوش مصنوعی به اینترنت آوردند. فناوری‌ای که توسط OpenAI توسعه یافته بود. اما دسترسی به نرم افزار اخیراً بسیار محدود شده است.

این پلتفرم در تابستان 2022 تبدیل به یک نسخه بتای محدود شد و سپس چند ماه بعد، به نسخه بتای کامل که اکنون در دسترس همه قرار دارد، تغییر کرد. اکنون می‌توانید به راحتی در آن ثبت نام کنید، از مولد هوش مصنوعی آن استفاده کنید و بر ترفندهای تولید تصویر در آن مسلط شوید.

نحوه استفاده از DALL-E 2

مرحله 1– وارد OpenAI شوید. اگر این اولین بار است که وارد می‌شوید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اما استفاده از آن کاملاً رایگان است. همچنین اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از طریق Google یا Microsoft لاگین کنید. OpenAI به احراز هویت دو مرحله‌ای نیاز دارد، بنابراین هنگام ثبت نام تلفن همراه خود را دم دست داشته باشید.

نحوه استفاده از DALL-E 2

مرحله 2 – با تکمیل ثبت نام، Open AI شما را به DALL-E 2 معرفی می‌کند. برای شروع کار با هوش مصنوعی، Continue را انتخاب کنید. سپس OpenAI فرآیند credit خود را توضیح می‌دهد، و به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید در طول زمان از این پلتفرم استفاده کنید.

هنگامی که برای اولین بار ثبت نام می‌کنید، 50 اعتبار رایگان و آزمایشی برای ماه اول خود دریافت می‌کنید. هر ماه پس از آن، 15 اعتبار اضافی دریافت خواهید کرد. هر اعتبار نشان‌دهنده یک درخواست برای تولید تصویر در DALL-E 2 است. پس شما اکنون می‌دانید که چقدر می‌توانید از این ابزار استفاده کنید. همچنین می‌توانید هر زمان که می‌خواهید از طریق فروشگاه OpenAI اعتبارات اضافی خریداری کنید: با پرداخت 15 دلار به شما 115 اعتبار تعلق می‌گیرد که می‌توانید با آن کار کنید.

درخواست برای تولید تصویر در DALL-E 2

مرحله 3- در صفحه اصلی DALL-E 2 ، چند گزینه مختلف برای شروع خواهید دید. می‌توانید توضیحات خود را تایپ کنید، یا تصویری برای هوش مصنوعی آپلود کنید تا بر اساس دستورالعمل‌های شما ویرایش شود، یا Surprise me را انتخاب کنید؛ که به طور خودکار توضیحاتی را ایجاد می‌کند که برای بازی با هوش مصنوعی طراحی شده است. به یاد داشته باشید شما فقط تعداد محدودی اعتبار دارید. پس در استفاده از آن دقت کنید. اکنون بیایید فرض کنیم که می‌خواهید با چشم داشتن به یک نتیجه خاص، توضیحاتی را تایپ کنید.

start creating

نحوه انتخاب توضیحات و پردازش تصویر

مرحله 4 – توضیحات خود را تایپ کنید. شما می‌توانید فقط تا 400 کاراکتر تایپ کنید. پس در ارائه توضیحات خود ایجاز و دقت را رعایت کنید. DALL-E 2 به خوبی با تصاویر هنری بازی می‌کند. پس از درخواست نقاشی، ویترای، digital art یا مدیوم خاصی که می‌خواهید امتحان کنید نترسید. وقتی توضیحات‌تان تکمیل شد، Generate را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب توضیحات و پردازش تصویر

مرحله 5 – برای هر درخواست، DALL-E 2 چندین تصویر مختلف را برای شما ایجاد می‌کند، که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. از دکمه‌های گوشه بالا سمت راست استفاده کنید تا تصویر مورد علاقه‌تان را برای ویرایش بعدی به موتور هوش مصنوعی پیشنهاد کنید، یا این‌که همین الان آن را دانلود کنید.

مرحله 6 – اگر تصویر کاملاً آن چیزی نیست که می‌خواهید، می‌توانید Variations را انتخاب کنید. این گزینه بر اساس تصویری که انتخاب کرده‌اید، انتخاب جدیدی ایجاد می‌کند. یا می‌توانید به عقب برگردید و سعی کنید توضیحات خود را تغییر دهید و نتیجه متفاوتی بگیرید.

تصویر نهایی DALL-E 2

مرحله 7- گاهی اوقات تغییر فقط یک یا دو کلمه مختلف، یا مشخص کردن یک مدیوم متفاوت، می‌تواند تفاوت زیادی در نتیجه نهایی ایجاد کند. دوباره فکر کنید که چگونه تصویری می‌خواهید و در صورت لزوم، برای چیز جدیدی تلاش کنید. نتایج ممکن است غیرمنتظره باشند، اما این بخشی از لذت کار با DALL-E 2 است.

نکاتی برای استفاده از DALL-E 2

نکاتی برای استفاده از DALL-E 2

اگر در مورد استفاده از DALL-E 2 جدی هستید، مثلاً برای انجام تکالیف مدرسه یا یک پروژه هنری، ممکن است بخواهید ابتدا با بهترین راه‌های استفاده از آن آشنا شوید و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. خوشبختانه در حال حاضر یک راهنمای عالی در بلاگ Dallery Gallery متعلق به گای پارسون وجود دارد که در سال 2022 برای کاربران جدید منتشر شد. این راهنما در بیش از 80 اسلاید ایجاد شده و کمی طولانی است، اما شما را از طریق اصول اولیه راهنمایی می‌کند تا بتوانید همان نوع از تصاویر هوش مصنوعی را که می‌خواهید، ایجاد کنید. برخی از این نکات مهم عبارتند از:

درخواست‌ها نمی‌توانند طولانی باشند. آن‌ها می‌توانند فقط چند کلمه باشند. حتی جالب‌تر، آن‌ها می‌توانند چند ایموجی باشند که DALL-E 2 سعی می‌کند تا حد امکان به طرز دقیقی آن‌ها را تفسیر کند. (یعنی ایموجی بادمجان شما تبدیل به یک عکس واقعی از یک بادمجان خواهد شد!)

وقتی گفتیم که DALL-E 2 دارای ذهنیت هنری است، منظورمان این بود که هوش مصنوعی تصاویر هنری زیادی را پردازش کرده است. این بدان معناست که ترفندهای خاص، می‌توانند نتایج جالبی داشته باشند. ذکر کردن نوع خاصی از هنر، DALL-E 2 را تشویق می‌کند تا از دوره‌های زمانی مختلفی که سبک‌های گوناگونی در آن‌ها مد بود، مانند «سوررئالیسم» نیز الهام بگیرد. نمونه‌های دیگر عبارتند از دیزل پانک، پساآخرالزمانی و سایبرپانک. یا می‌توانید مستقیماً وارد این داستان شوید و چیزی مثل «دهه 1950» را به توضیحات خود اضافه کنید تا تصویری در سبک یک دوره خاص به دست بیاورید.

عکاسی هوش مصنوعی!

DALL-E 2 همچنین چیزهای زیادی در مورد عکاسی می‌داند. عکاسان نباید از گنجاندن نماها، زوایا، فواصل، نور و تکنیک‌های عکاسی خاص (یا حتی لنزها) در توضیحات خود دریغ کنند، تا ببینند که DALL-E 2 چگونه پاسخ می‌دهد.

آپلود کردن و استفاده از prompt photo هایی که حق استفاده و کپی‌رایت آن را در اختیار ندارید، بر خلاف قوانین و خط مشی DALL-E 2 است. اگر DALL-E 2 کارهای دیگری را از یک نقاش یا عکاس خاص پردازش کرده باشد، با ذکر نام آن‌ شخص در توضیحات، ممکن است بتواند تصویری با الهام از آن‌ها بسازد. این مورد درباره انواع مختلف اسامی خاص، مانند کارتون‌ها و فیلم‌های محبوب هم صدق می‌کند.

ژنراتورهای هوش مصنوعی معمولاً با چهره‌ها مشکل دارند، مگر این‌که درخواست خیلی خاصی داشته باشید. اگر چهره موجود در تصویر برای شما خیلی عجیب است، می‌توانید دوباره امتحان کنید و یک توضیح اضافی برای چهره بیافزایید. مانند حالت چهره‌ای که می‌خواهید، جایی که چهره به آن نگاه می‌کند و غیره.

اگر تصویری را آپلود می‌کنید، می‌توانید کارهای زیادی با cut و paste کردن انجام دهید. مثلاً می‌توانید یک بخش خاص را برش دهید و آن را در یک محیط جدید قرار دهید، یا اشیاء ناخواسته را از تصویر بردارید و آن را دوباره بسازید.

منبع ترجمه: digitaltrends

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X