6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
ارز دیجیتال

Coinmarketcap چیست و چگونه کار می‌کند؟

Coinmarketcap چیست و چگونه کار می‌کند؟

Coinmarketcap یکی از مراجع اصلی ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال به صورت بلادرنگ است. این برند از زمان آغاز به کار خود در ماه می 2013، به یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها در فضای کریپتو تبدیل شده است.

وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند می‌خواهند ارزهای دیجیتال را برای همه قابل دسترس کنند. این باعث توانمندسازی سرمایه‌گذاران عادی در کسب اطلاعات واقعی، دقیق و با بالاترین کیفیت می‌شود.

Coinmarketcap یکی از قابل اعتمادترین منابع برای سرمایه‌گذاران خرد، مؤسسات و رسانه‌ها در مقایسه قیمت دارایی‌های رمزنگاری است.

Coinmarketcap چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم Coinmarketcap اطلاعات بلادرنگ را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند تا اطلاعات دقیقی در مورد قیمت دارایی‌های رمزنگاری شده تأیید شده ارائه کند.

این برند جزئیاتی مانند قیمت، حجم معاملات، ارزش بازار و منابع در گردش را از صرافی‌های معتبر جهانی برمی‌دارد و اطلاعات را به موقع، بی‌طرفانه و تفسیر آسان ارائه می‌دهد.

این پلتفرم تقریباً هفت سال به عنوان یک نهاد مستقل عمل کرد. با این حال، در آوریل 2020، Binance به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات و تعداد کاربر، Coinmarketcap را خریداری کرد.

Binance متعهد شده است که CMC را به عنوان یک نهاد مستقل حفظ کند و تنها از منابع گسترده خود برای ارائه project data های عمیق‌تر به پلتفرم استفاده کند تا عدم تقارن بین منابع را کاهش دهد. Binance تضمین می‌کند که داده‌های باکیفیت‌تری در اختیار میلیون‌ها کاربر این پلتفرم قرار دهد.

با این حال، تغییر در مالکیت ممکن است برخی کاربران را تشویق کند که به دنبال اطلاعات و آمار قیمت مستقل‌تری در جای دیگر باشند.

به جز Coinmarketcap از کجا می‌توانیم قیمت ارزهای دیجیتال را پیدا کنیم؟

اگر فکر می‌کنید که خرید Coinmarketcap توسط Binance استقلال آن را کاهش می‌دهد، منابع زیادی وجود دارند که می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد قیمت ارزهای دیجیتال از آن‌ها استفاده کنید.

در این‌جا، چهار جایگزین مناسب برای این پلفترم ذکر شده‌اند:

Coingecko

این پلتفرم از چندین معیار برای رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. از جمله فعالیت توسعه‌دهنده، جامعه کاربران، نقدینگی، ارزش بازار و منافع عمومی. و این رینج‌ آن را به یک جایگزین محبوب برای Coinmarketcap تبدیل می‌کند.

Live Coin Watch

این یک پلتفرم نسبتاً جدید است، اما مردم شباهت آن به Coinmarketcap را دوست دارند. بنابراین این مرجع یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دنبال احساسی آشنا و شبیه به CMC در یک سایت کاملاً مستقل هستند.

Crypto Compare

این مرجع به شما این امکان را می‌دهد که کوین‌ها را بر اساس ویژگی‌ها، از جمله proof-type و الگوریتم فیلتر کنید. در حالی که سیستم commenting آن به شما بینش مستقیمی از احساسات عمومی نسبت به یک کوین را می‌دهد.

Coincodex

این مرجع برای مبتدیان مناسب است. با این حال، هنوز هم کاربران حرفه‌ای تر را پوشش می‌دهد. بسیاری از متخصصان کریپتو،  اکانت Coincodex در توییتر را به عنوان یک منبع اطلاعاتی درباره آلت‌کوین‌های در حال ظهور دنبال می‌کنند.

منبع: elitium

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X