3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

Character AI چیست و چگونه کار می‌کند؟

Character AI چیست و چگونه کار می‌کند؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

Character AI یک وب اپلیکیشن چت بات نوآورانه است که فرصت‌های زیادی برای یادگیری و سرگرمی در اختیار شما قرار می‌دهد. در این پلتفرم می‌توانید با صدها ربات هوش مصنوعی تعامل داشته باشید، شخصیت‌های منحصر به فرد خلق کنید و به صورت رایگان از امکانات مختلف آن استفاده کنید.

Character AI چیست؟

Character AI یک وب اپلیکیشن چت بات هیجان‌انگیز است که از یک مدل زبانی برای ایجاد پاسخ‌های انسانی و شرکت در مکالمات متنی استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند به وسیله آن شخصیت‌های منحصر به فرد هوش مصنوعی ایجاد کنند و با شخصیت‌های داستانی محبوب، رهبران کشورهای مختلف جهان، خواننده‌ها، بازیگران و غیره تعامل داشته باشند. مدل Beta Character AI در سپتامبر 2022 در دسترس عموم قرار گرفت. این مدل هوش مصنوعی امکانات بی‌پایانی برای یادگیری و سرگرمی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. امکاناتی از جمله شخصیت‌های خیالی برای یک چت سرگرم کننده و ربات‌های هوش مصنوعی که می‌توانند به کاربران در نوشتن داستان، یادگیری زبان یا بهبود مهارت‌های شرکت در مصاحبه کمک کنند. کاربران حتی می‌توانند با Character.ai بازی کنند.

چگونه از Character AI استفاده کنیم؟

برای استفاده از Character AI ، وارد وب سایت این پلتفرم شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی I Understand در پیام اولیه سایت کلیک کنید.
 • شخصیتی را که می‌خواهید با او صحبت کنید، انتخاب کنید.
 • روی Create در سمت چپ صفحه اصلی کلیک کنید و سپس Create a Character را انتخاب کنید.
 • اطلاعات مورد نیاز برای Quick Creation (ساختن سریع) و Advanced Creation (ساختن پیشرفته) را پر کنید.
 • برای شروع تعامل با شخصیت خود، روی Create It کلیک کنید.

کاراکترهای هوش مصنوعی، چگونه ایجاد می‌شوند؟

کاراکترهای هوش مصنوعی در Character AI ، از طریق یک فرآیند کاربرپسند ایجاد می‌شوند که شامل تعریف ویژگی‌های شخصیت در چند مرحله ساده است. ابتدا روی + Create در نوار ناوبری و سپس روی Create a Character کلیک کنید. صفحه Create a Character به شما نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید:

 • نامی برای شخصیت خود انتخاب کنید که برای صدا کردن او در چت و برای کشف سایر کاربران استفاده می‌شود.
 • یک پیام خوشامدگویی بنویسید که شخصیت از آن برای معرفی خود استفاده کند.
 • یک تصویر آواتار با ابعاد مربعی آپلود کنید که در طول مکالمه، در کنار شخصیت نمایش داده شود.
 • پس از ایجاد کاراکتر، می‌توانید با او چت کنید و با باز کردن Character Settings ، ویژگی‌هایش را اصلاح کنید. کاراکتر هوش مصنوعی با توصیفات شخصیتی، پیام خوشآمدگویی و دیالوگ‌هایی که به نمونه گفتگو تبدیل شده و متناسب با لحن و هویت مورد نظر تنظیم می‌شوند، شکل می‌گیرد. هوش مصنوعی از حجم وسیعی از داده‌های متنی آموزش دریافت می‌کند تا بتواند در هر موقعیت، پاسخ مناسب ارائه دهد.

Character AI چگونه کار می‌کند؟

Character AI با استفاده از مدل‌های زبان عصبی برای تولید پاسخ‌های متنی شبیه به انسان و مشارکت در مکالمات متنی کار می‌کند. این پلتفرم مبتنی بر یادگیری ماشین است. این بدین معناست که هوش مصنوعی مقادیر زیادی از داده‌های متنی را می‌خواند و آموزش می‌بینید که کلمات بعدی را در یک زمینه خاص پیش‌بینی کند. کاربران می‌توانند با ارائه توضیحاتی از دیدگاه شخصیت، پیام خوشآمدگویی و دیالوگ‌هایی که به نمونه تبدیل شده و متناسب با لحن و هویت مورد نظر تنظیم می‌شوند، کاراکترهایی با ویژگی‌های شخصیتی متمایز ایجاد کنند. هنگامی که یک مکالمه با یک کاراکتر هوش مصنوعی آغاز می‌شود، کاربران می‌توانند به پاسخ این کاراکتر از 1 تا 4 نمره بدهند و از طریق بازخورد خود، به بهبود عملکرد این پلتفرم هوش مصنوعی کمک کنند. این پلتفرم طیف گسترده‌ای از ربات‌های هوش مصنوعی از جمله شخصیت‌های خیالی، چهره‌های شناخته‌شده و افراد مشهور را برای تعامل با کاربران ارائه می‌دهد.

هدف Character AI چیست؟

هدف Character AI ارائه یک پلتفرم تعاملی است که در آن کاربران می‌توانند در گفتگوهای متنی با کاراکترهای تولید شده توسط هوش مصنوعی، شرکت کنند. این کاراکترها می‌توانند اهداف مختلفی مانند ارائه سرگرمی، کمک به کاربران در تمرین موقعیت‌های اجتماعی، یادگیری زبان یا بهبود مهارت‌های مصاحبه داشته باشند.

Character AI به کاربران این امکان را می‌دهد که چت‌بات‌های خود را با کاراکترها و پارامترهای متمایزی ایجاد کنند، که سپس می‌توانند با جامعه به اشتراک گذاشته شوند تا دیگران با آن‌ها تعامل داشته باشند. این پلتفرم همچنین صدها ربات هوش مصنوعی، از جمله کاراکترهای خیالی و نسخه‌های هوش مصنوعی شخصیت‌های معروف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با آن‌ها چت و حتی بازی کنند. در مجموع، Character AI یک ابزار همه‌کاره برای سرگرمی و آموزش‌های کاربردی است.

Character AI چه امکاناتی دارد؟

Character AI امکانات مختلفی ارائه می‌دهد که آن را به یک وب اپلیکیشن منحصر به فرد و نوآورانه تبدیل می‌کند. در این‌جا برخی از این امکانات ذکر شده است:

Quick Creation

آپشن Quick Creation شما را قادر می‌سازد تا کاراکتر خود را طی فقط سه مرحله ساده بسازید: برای کاراکتر خود نام انتخاب کنید، یک پیام خوشآمدگویی برایش بنویسید، و یک آواتار برایش اضافه نمایید. در آخر هم روی دکمه Create It کلیک کنید. حالا می‌توانید با کاراکتر خود تعامل برقرار کنید!

Advanced Creation

آپشن Advanced Creation تجربه عمیق‌تری را امکان‌پذیر می‌کند و به شما توانایی این را می‌دهد که کاراکتر، پاسخ‌ها و موارد دیگرش را سفارشی‌سازی کنید. شما می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف صدا و زبان انتخاب کنید، ظاهر کاراکتر خود را طراحی کنید و حتی انیمیشن‌های سفارشی به لیست پیام‌‏‌های او اضافه کنید.

چت با شخصیت‌های معروف

Character AI مجموعه‌ای بزرگ از شخصیت‌های معروف را برای چت کردن، به شما ارائه می‌دهد. از ایلان ماسک گرفته تا پیکاچو و خدا!!!! Character AI با توانایی پرسیدن سؤال و شرکت در مکالمات غیر یک‌طرفه، تجربه‌ای منحصر به فرد و همه‌جانبه را به شما ارائه می‌دهد.

عدم نیاز به ثبت نام

شما می‌توانید بدون ثبت نام هم از Character AI استفاده کنید، اما ثبت نام و ورود به اکانت شخصی، تجربه بهتری را برای‌تان فراهم می‌سازد. با ارائه آدرس ایمیل و پسوورد، می‌توانید به ویژگی‌های اضافی دسترسی داشته باشید و کاراکترهای بیشتری ایجاد کنید.

تأیید ایمیل: پس از ثبت نام، باید ایمیل خود را تأیید کنید تا به تمام ویژگی‌های Character AI دسترسی داشته باشید.

کاربردهای بالقوه Character AI چه هستند؟

از Character AI می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. از جمله تمرین موقعیت‌های اجتماعی مانند مصاحبه‌های شغلی، یادگیری زبان جدید، بهبود مهارت‌های مصاحبه و بازی کردن. کاربران می‌توانند چت‌بات‌های خود را با ویژگی‌های متمایز و شخصی توسعه دهند و به جامعه کاربری بفرستند تا دیگران هم با آن‌‌ها تعامل داشته باشند. این پلتفرم، صدها چت بات هوش مصنوعی در خود دارد. از کاراکترهای خیالی گرفته تا چت‌بات‌های سرگرم‌کننده و ربات‌هایی که می‌توانند در نوشتن داستان به شما کمک کنند. کاراکترهای تولید شده توسط هوش مصنوعی، می‌توانند برای خدمات مشتری، آموزش و اهداف سرگرم‌کننده نیز مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این، می‌توان از آن‌ها برای تولید پاسخ‌های متنی که شبیه پاسخ‌های واقعی افراد در مکالمات طبیعی است، استفاده کرد.

نتیجه‌گیری

با Character AI ، کاربران می‌توانند کاراکترهای منحصر به فردی از جمله ایلان ماسک، پیکاچو و خدا! را ایجاد کنند و با آن‌ها چت کنند. چه گزینه Quick Creation را انتخاب کنید و چه گزینه Advanced Creation ، ایجاد کاراکتر با این پلتفرم، یک فرآیند ساده و شهودی است. شما تنها با یک تأیید ایمیل، می‌توانید به تمام ویژگی‌های Character AI دسترسی داشته باشید و خود را در یک تجربه تعاملی و جذاب غرق کنید.

سؤالات متداول (FAQs)

 • آیا می‌توانم با بیش از یک کاراکتر چت کنم؟

بله، می‌توانید به طور همزمان چندین کاراکتر ایجاد کرده و با آن‌ها چت کنید.

 • آیا می‌توانم نام یا ظاهر کاراکترم را بعد از ساخت آن تغییر دهم؟

بله. هر زمانی که بخواهید، می‌توانید در بخش Edit Character نام و ظاهر کاراکتر خود را تغییر دهید.

 • آیا می‌توانم کاراکتر خود را با دیگران به اشتراک بگذارم؟

بله. اگر Visibility کاراکتر خود را روی Unlisted تنظیم کنید، می‌توانید لینک چت با آن را با دیگران به اشتراک بگذارید تا بتوانند با کاراکتر شما چت کنند.

 • آیا می‌توانم به کاراکتر خود پاسخ‌های جدید را آموزش دهم؟

بله. با استفاده از گزینه Advanced Creation ، می‌توانید کاراکتر خود را با پاسخ‌های جدید آموزش دهید و حتی برایش انیمیشن‌های سفارشی بسازید.

 • آیا استفاده از Character AI رایگان است؟

بله. Character AI یک پلن رایگان با امکانات محدود ارائه می‌دهد. با این حال، کاربری که ثبت نام کرده و وارد سیستم کاربری شود، می‌تواند از امکانات بیشتری نسبت به کاربری که ثبت نام نکرده است، استفاده کند.

منبع ترجمه: OpenAIMaster

X