6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

Bing AI چیست و چه تفاوتی با ChatGPT دارد؟

Bing AI چیست و چه تفاوتی با ChatGPT دارد؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

مایکروسافت به تعداد کمی از افراد، دسترسی زودهنگام به موتور جستجوی Bing AI خود را داده است. این موتور جستجو توسط OpenAI ، سازنده ChatGPT تقویت شده است.

امروزه ابزارها و ربات‌های هوش مصنوعی، در بازار تکنولوژی بسیار رایج هستند. از ربات‌های تولید تصویر بر اساس متن مثل DALL-E2 گرفته تا چت‌بات‌هایی مثل Google Bard و انیمه‌ساز qq AI . برخی از این چت‌بات‌ها، مانند ChatGPT ، جایگزینی برای موتورهای جستجوی کلاسیک به شمار می‌آیند. مثلاً طبق تست‌هایی که ما انجام دادیم، Bing AI می‌تواند گاهی مفیدتر یا حداقل سرگرم‌کننده‌تر از لینک‌های آبی معمول در نتایج جستجو باشد. و این موتور هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT است. زیرا اطلاعات بسیار بیشتری از آن‌چه که از یک جستجوی سنتی احتیاج دارد، به شما ارائه می‌دهد.

اگر مایکروسافت بتواند افراد بیشتری را به استفاده از استارت آپ Bing AI ترغیب کند، می‌تواند سودآوری شرکت خود را حتی از آن‌چه که هست، بیشتر کند. فیل اوکندن، مدیر امور مالی ویندوز، دستگاه‌ها و موتورهای جستجوی مایکروسافت، در یک کنفرانس تلفنی به تحلیلگران مطبوعات گفت: به ازای هر درصد اضافه‌ای که مایکروسافت در search advertising به دست می‌آورد، 2 میلیارد دلار درآمد جدید کسب می‌شود. امی هود، مدیر مالی مایکروسافت در این کنفرانس گفت: «این بزرگ‌ترین کتگوری نرم‌افزاری است که وجود دارد، و فوق‌العاده سودآور، بزرگ و همچنان در حال رشد است».

اکنون، Bing احساس می‌کند که با ابزار جدید خود Bing AI ، یک شارژ مالی بزرگ در راه دارد. و ممکن است مردم بخواهند آن را امتحان کنند تا ببینند آیا از موتورهای جستجوی سنتی که میلیاردها نفر در 25 سال گذشته می‌شناختند، بهتر هستند یا خیر.

در این مطلب شما خواهید آموخت که کار با این موتور جستجوی جدید چگونه است.

شما می‌توانید با Bing AI چت کنید

پس از جستجو در Bing ، می‌توانید به جای کلیک بر روی چند URL یا تایپ کردن یک درخواست جدید، نتایج را به چالش بکشید. برای مثال، من از نسخه فعلی موتور جستجوی Bing خواستم که بزرگترین کتگوری نرم افزار را شناسایی کند. که پاسخ آن enterprise software (نرم افزار سازمانی) بود که به Statista استناد می‌کرد. نسخه جدید Bing AI ، اطلاعات مشابهی را در بالای صفحه نتایج جستجو ارائه می‌کند. اما در زیر آن، یک کادر متنی پیدا می‌کنید که می‌توانید در آن پیامی را تایپ کنید و شروع به چت با موتور جستجو کنید. ممکن است بپرسید: «واقعاً؟» و Bing برای تأیید پاسخ قبلی خود، با اطلاعات بیشتری پاسخ خواهد داد.

شما می‌توانید با Bing AI چت کنید

این کار بیشتر برای صحت‌سنجی پاسخ استفاده می‌شود. برای مثال ممکن است از موتور جستجوی تقویت‌شده با هوش مصنوعی، یعنی Bing AI بپرسید که آیا پاسخ اشتباه است یا خیر. و این پاسخ را دریافت خواهید کرد: «می‌توان استدلال کرد که search advertising بزرگترین دسته نرم افزاری در جهان، از نظر درآمد است». و همچنین می‌گوید: «راه‌های زیادی برای ارزیابی انواع مختلف نرم افزار وجود دارد».

این چیزی نیست که ما عادت داشته باشیم در موتورهای جستجو ببینیم، و صادقانه بگویم، واقعاً سرگرم‌کننده است.

آیا پاسخ اشتباه است یا خیر

Bing AI مثل ChatGPT است، اما می‌تواند اطلاعات بیشتری ارائه دهد

قابلیت چت در Bing AI می‌تواند کارهایی را انجام دهد که مردم می‌توانند با ChatGPT ، چت‌بات OpenAI که از اواخر نوامبر در دسترس عموم است، انجام دهند. در نتیجه افراد مطمئناً این دو را با هم مقایسه خواهند کرد.

اگر کمی در ارتباط با هر دوی این ابزارهای هوش مصنوعی تحقیق کنیم، متوجه می‌شویم که Bing AI ، با تکیه بر مدل OpenAI GPT AI نتایجی را ارائه می‌دهد که ظاهراً فراتر از ChatGPT هستند.

این prompt را در نظر بگیرید: «اگر بخواهم با مفهوم اکسپرسیونیسم آلمانی آشنا شوم، باید چه فیلم‌ها، موسیقی و کتاب‌هایی را ببینم، گوش دهم و بخوانم؟»

هنگامی که این prompt را در ChatGPT وارد کنید، ابزار OpenAI سه لیست موردی ایجاد می‌کند که نمونه‌هایی از اکسپرسیونیسم آلمانی در فیلم، موسیقی و ادبیات را شرح می‌دهد. این لیست‌ها ساده و مقرون به صرفه هستند و شامل نمونه‌هایی از اکسپرسیونیسم آلمانی مانند فیلم «مطب دکتر کالیگاری» محصول 1920 و رمان «گولم» اثر گوستاو مایرینک هستند.

اما Bing AI نه تنها لیست‌هایی از فیلم‌ها، موسیقی و ادبیات این دوران را ارائه می‌کند، بلکه زمینه‌های بیشتری را در مورد این جنبش هنری به کاربران می‌دهد. در نتیجه به نظر می‌رسد این یک مدخل ویکی‌پدیا در مورد اکسپرسیونیسم آلمانی است. که دارای پاورقی‌هایی است که به منابع ارجاع می‌دهند، و نمونه آثاری از این ژانر را معرفی می‌کند.

اکسپرسیونیسم آلمانی در Bing AI

دیگر تفاوت‌های بین Bing و ChatGPT

به نظر می‌رسد که Bing AI مایکروسافت توصیه‌های بهتری نسبت به ChatGPT ارائه می‌کند. حداقل در این prompt: «من یک برنامه تناسب اندام و رژیم غذایی برای 3 ماه آینده‌ام می‌خواهم. من یک مرد 125 پوندی با قد 5 فوت و 8 اینچ هستم و می‌خواهم 25 پوند عضله اضافه کنم».

زمانی که این prompt به ChatGPT داده می‌شود، لیستی شامل برنامه تناسب اندام و رژیم غذایی پیشنهادی خود را نمایش می‌دهد. که این احتمالاً باعث می‌شود فرد در 90 روز، 25 پوند عضله اضافه کند. این برنامه شامل پرس سینه و کار با وزنه (45 تا 60 دقیقه، چهار یا پنج بار در هفته)، تمرینات هوازی کاردیو (20 تا 30 دقیقه، دو تا سه بار در هفته) و یک وعده شام «پر از پروتئین، چربی‌های سالم و کربوهیدرات‌های پیچیده است». به عنوان مثال می‌توان به ماهی سالمون با کینوآ و سبزیجات یا برگر بوقلمون با سیب‌زمینی سرخ‌کرده اشاره کرد.

در نقطه مقابل، Bing AI خاطرنشان می‌کند که افزایش وزن 25 پوند در 3 ماه ممکن است واقع‌بینانه نباشد. و هشدار می‌دهد که انجام دادن این کار، می‌تواند «به طور بالقوه ناسالم» باشد. Bing AI با ارجاع به مقاله‌ای از وب سایت Healthline در مورد این موضوع، خاطر نشان کرد: «به دست آوردن این حجم از عضله نیازمند پتانسیل ژنتیکی، استروئیدها یا هر دوی آن‌ها است».

Bing با اعلام این موضوع که عبارت جستجوی شما حاوی فرضی است که به طور بالقوه مضر است، پیشنهاد می‌کند: «انتظارات خود را تعدیل کنید. و هدف معقول‌تر و پایدارتری مانند 10 تا 15 پوند عضله در 3 ماه را هدف قرار دهید».

دریافت رژیم غذایی با Bing AI

سپس Bing AI لیستی از نکات کلی را برای کمک به افزایش حجم عضلانی افراد برایتان به اشتراک می‌گذارد. از جمله افزودن پروتئین بیشتر به رژیم غذایی، وزنه زدن و استراحت.

موتور جستجوی جدید Bing چه کارهایی را انجام نمی‌دهد؟

در برخی مواقع، چت‌بات Bing AI تصمیم می‌گیرد کارهایی را که ChatGPT انجام می‌دهد، انجام ندهد. وقتی از Bing خواسته شد ایمیلی برای کارمندان یک شرکت بنویسد که برخی از آن‌ها اخراج خواهند شد، و برخی دیگر به خاطر عملکرد فوق‌العاده‌شان پاداش خواهند گرفت، این چت‌بات این کار را انجام نداد. اما OpenAI با کمال میل یک ایمیل، با موضوع و هر چیز لازم دیگر ایجاد کرد.

پاسخ Bing AI این بود: «ارائه چنین پیامی یک موضوع حساس و شخصی است و نیاز به قضاوت و همدلی انسانی دارد».

: «ارائه چنین پیامی یک موضوع حساس و شخصی است و نیاز به قضاوت و همدلی انسانی دارد».

هم مایکروسافت و هم OpenAI شفاف‌سازی کردند که چت‌بات‌های آن‌ها ممکن است گاهی اوقات اطلاعات نادرستی ارائه دهند، و ما با چنین پاسخ‌هایی مواجه شدیم. یوسف مهدی، معاون شرکتی مایکروسافت در مصاحبه‌ای گفت: «مایکروسافت از کاربرانش می‌خواهد که در مورد ویژگی‌های جدید ابزارهای این شرکت، بازخورد ارائه دهند تا بتواند آن‌ها را اصلاح کند».

در زمانی که پس مدتی چت با Bing AI ، نمی‌توانید پاسخ مد نظرتان را دریافت کنید، دکمه‌ای با آیکون جارو در نزدیکی پایین پنجره، می‌تواند به شما کمک کند. مهدی گفت که با کلیک بر روی آن، نرم افزار زمینه قبلی چت را پاک می‌کند.

مایکروسافت هنوز دسترسی به نسخه پیشرفته Bing AI را برای همه باز نکرده است. افراد می‌توانند با پیوستن به لیست انتظار، ثبت نام کنند. گرچه باید مرورگر Edge را برای MacOS یا Windows نصب کنند.

ترجمه از: cnbc

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X