10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بازی

راهنمای Staking زنجیره جانبی Axie Infinity

راهنمای Staking زنجیره جانبی Axie Infinity

Staking در اکوسیستم Axie Infinity هرگز آسان‌تر از این نبوده است. با راه‌اندازی زنجیره جانبی Axie Ronin، اکنون می‌توانید توکن‌های خود را به راحت‌ترین روش ممکن به اشتراک بگذارید. این پست شما را از طریق فرآیندی که درگیر آن هستید، خطرات احتمالی، APR یا سودهای مورد انتظار راهنمایی می کند.

برای این راهنما، من از توکن حاکمیت AXS – Axie Infinity استفاده خواهم کرد. همچنین AXS  توکن اصلی مورد استفاده برای پرورش Axies همراه با SLP است.

این پست قرار است یک راهنمای کامل برای افرادی باشد که Axie infinity بازی می‌کنند و با شرایط آن آشنا هستند. همچنین برای افراد مبتدی که هیچ دانش قبلی در مورد staking یا Axie Tokens ندارند هم مناسب است. اما چرا؟ زیرا انجام دادن آن شامل فقط چند مرحله آسان است و همه می‌توانند از جامعه پر رونق Axie Infinity جوایزی دریافت کنند. با در نظر گرفتن این حقیقت، بیایید شروع کنیم.

قبل از توضیح درباره فرآیند Staking ، می‌خواهم اصطلاحات لازم را توضیح دهم. بنابراین می‌توانید بدون درنظرگرفتن میزان تخصص خود در فضای بازی‌های بلاک چین، درک کاملی از کاری که انجام می‌دهید، ریسک احتمالی، سود APR و غیره داشته باشید.

Staking

 Staking یک اصطلاح کریپتو است که به معنای متعهد کردن توکن‌ها یا سکه‌های خود در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که به منظور تأمین نقدینگی، تأیید تراکنش‌های بلاک چین و دریافت پاداش برای انجام این کار استفاده می‌شود. دلایل مختلفی برای Stake کردن توکن‌ها وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها تامین نقدینگی برای یک توکن خاص و تحکیم تراکنش‌های بلاک چین است. فهمیدن دومین دلیل برای Stake کردن، مستلزم درک اصطلاحی به نام Proof-Of-Stake است (در ادامه توضیح خواهم داد) که امروزه در بسیاری از بلاک چین‌ها (Solana، Cardona، Avalanche و غیره) ادغام شده است.

بنابراین، شما قرار است AXS را Stake کنید، یعنی وجوه خود را برای مدتی قفل کنید و با رسیدن تاریخ مورد نظر، درصدی از AXS را به عنوان سود دریافت می‌کنید. (بله، AXS در مورد ما یک نوع پاداش است).

APR (نرخ درصد سالانه) ؛

یک راه آسان برای درک APR این است که آن را به عنوان مقیاسی برای محاسبه سود خود در (1) تعداد توکن هایی که در آن Stake می کنید، (2) مقدار کل کاربرانی که Stake می‌کنند و (3) دوره ای که برای آن Stake می‌کنید، در نظر بگیرید.

اگر نمی‌دانید که APR مربوط به یک پلتفرم وام‌دهی، Staking یا Liquidity Pool چقدر است، می‌توانید/باید از این محاسبه استفاده کنید. اما در بیشتر موارد، APR به همه کاربران نشان داده می‌شود و تعیین سود شما از این طریق آسان‌تر می‌شود.

من یک مثال ساده برای شما می‌زنم:

سود = APR * تعداد سال‌ها * فاصله زمانی که با APR را آشنا شده‌اید تا زمانی که APR به طور سالانه محاسبه می‌شود

  • برای بازگشت مالی 100% در APR ، من 1000 دلار روی یک پلتفرم Defi خاص Staking می‌کنم. سود من در پایان 12 ماهی که برای آن قفل کرده‌ام، چقدر خواهد بود؟

سود Chel = 100 * 1 = 100٪ بنابراین، 100٪ از 1000 = 1000 دلار من 1000 دلار سود کسب می کنم و تا پایان سال، دقیقاً یا تقریباً 2000 دلار به دست می‌آورم.

اما اگر دوره قفل شدن کمتر از یک سال باشد چه؟ آن‌گاه می توانید تعداد ماه ها را بر 12 تقسیم کنید.

Proof of Stake ؛

Proof of Stake یک توافق (توافقنامه) است که در آن اکثر بلاک چین‌ها براین  اساس ساخته شده اند که با ایجاد بلوک‌های جدید (پیوند دادن به بلوک‌های قبلی) با استفاده از Stake های کاربران در یک بلاک چین، برای اعتبارسنجی استخراج بلوک و ایمن‌سازی شبکه کار می‌کند. این یک مکانیسم جایگزین برای Proof of Work (که رقابتی تر است) می‌باشد. همچنین انرژی کمتری صرف می‌کند، ایمن‌تر است و رویکردی غیرمتمرکز دارد. چرا که همه سهامداران شانس انتخاب تصادفی به‌عنوان اعتبارسنجی بعدی در بلاک چین را دارند. (حتی اگر تفاوت‌ها در مقدار Stake شده تا حد زیادی در نظر گرفته شود).

اکنون می‌توانید ببینید که چرا لازم است بلاک چین دارای Stake باشد و در ازای آن، به آن‌ها در ازای Staking و متناسب با مقدار Stake شان، به همین سادگی پاداش می‌دهد.

Staking توکن AXS روی Ronin ؛ راهنمای آماده سازی

شما می‌توانید فرآیند Staking  توکن AXS را با داشتن تعدادی AXS در store ، یا در کیف پول Ronin خود، یا با خرید مستقیم AXS آغاز کنید.

مرحله 1: به افزونه Ronin Wallet خود بروید و در log in شوید. [اگر کیف پول ronin ندارید، باید آن را ایجاد کنید].

مرحله 1(b): می‌توانید با دانلود افزونه مربوطه از Chrome Web Store در اینجا، یک کیف پول Ronin ایجاد کنید. پس از افزودن به مرورگر، کل فرآیند ایجاد کیف پول را تکمیل و عبارت seed خود را ذخیره کنید. عبارت seed همان چیزی است که در صورت فراموش کردن رمز عبور خود می‌توانید از آن برای بازیابی کیف پول خود استفاده کنید. این خیلی مهم است.

مرحله 1(c): موجودی شما باید دارای کمی AXS باشد، بنابراین ابتدا باید مقداری از آن را خریداری کنید. خرید AXS از طریق Binance تقریباً ساده ترین راه برای انجام این کار است.

پس از ایجاد Ronin Wallet

اگر از قبل یک Ronin Wallet دارید و کمی AXS در آن ذخیره کرده اید، می‌توانید به سادگی وارد «فرآیند Staking واقعی» شوید.

مرحله 2: در Binance، با مقداری موجودی USDT موجود، به Trade -> Advanced بروید و در کادر جستجو – AXS را تایپ کنید و سپس روی pair – AXS/USDT کلیک کنید. سپس می‌توانید هر مقدار AXS را به دلخواه خریداری کنید. اگر فقط در حال Staking هستید، بهتر است یک pair بین 20 تا 30 دلاری خریداری کنید. (تا حداقل مبلغ withdrawal را برآورده کنید).

مرحله 3: اکنون که coin های AXS را در موجودی Binance خود دارید، باید آنها را به کیف پول Ronin خود منتقل کنید. این فرآیند بسیار آسان است و فقط به آدرس کیف پول Ronin تان نیاز دارید.

مرحله 3(b): در Binance، به Wallet -> Fiat/Spot Balance بروید. بر روی دکمه Withdraw کلیک کنید؛ قبل از جستجوی AXS در کادر جستجو، مطمئن شوید که برگه حاوی Crypto و Not Fiat باشد.

مرحله 4: اکنون به افزونه Ronin Wallet خود بروید و آدرس را با کلیک کردن روی آیکون کوچک copy ، کپی کنید. آن را در فیلدی که آدرس در بایننس می‌گوید، پیست کنید. در گزینه network ، می توانید متوجه شوید که نمی توانید هیچ کدام را انتخاب کنید. همه اش خاکستری است یک قدم کوچک این را برطرف می کند.

مرحله 4(b): یک مرحله مهم قبل از اینکه بتوانید با خیال راحت وارد شبکه دلخواه خود شوید (که باید RON باشد) این است که آدرسی را که به تازگی پیست کرده‌اید، کمی ویرایش کنید. می توانید این کار را با تغییر پیشوند [ronin:] به [0x] انجام دهید.

مرحله نهایی

به عنوان مثال، آدرس من این است: ronin:c5ca26db858061495b933faff5af43f4d4f0acce، برای ارسال موفقیت آمیز AXS از Binance، من آن را به 0xc5ca26db858061495b933acce455 تغییر می دهم: با تسویه آن، شبکه را به RON تغییر دهید، مقدار AXS را که می خواهید ارسال کنید در قسمت مقدار بنویسید، و مرحله نهایی Withdraw است.

اکنون قبل از رفتن به فرآیند بعدی، بررسی کنید که توکن ها در کیف پول شما drop شده باشند. اگر همه مراحل به درستی انجام شده باشند، باید 2 تا 5 دقیقه دیگر برسند.

Staking توکن AXS روی Ronin ؛ Staking واقعی

مرحله 1: برای شروع فرآیند Staking، به stake.axieinfinity.com بروید.

مرحله 2: در اینجا Login شوید تا موجودی Ronin شما دیده شود. این کار را با کلیک کردن روی دکمه “Connect to Ronin Wallet” انجام دهید و تراکنش را از طریق پنجره بازشونده Ronin Wallet خود تأیید کنید.

مرحله 3: از دکمه “stake” استفاده کنید، سپس مقدار AXS مورد نظرتان را انتخاب کنید. دوباره “stake” را فشار دهید و از طریق کیف پول Ronin خود که ظاهر می‌شود، تراکنش را تأیید کنید.

مرحله 4: AXS های شما اکنون Stake شده‌اند. می‌توانید از داشبورد Staking برای مشاهده مستقیم جوایز خود و همچنین APR فعلی استفاده کنید که با گذشت زمان در حال تغییر است.

بر این اساس، پس از انجام این مراحل، می توانید با استفاده از فرمول بالا سود مورد انتظار خود را (توزیع شده به صورت AXS) محاسبه کنید. یا از این وب سایت داینامیک برای انجام این کار استفاده کنید. APR یک به‌روزرسانی زنده نزدیک از Axie Staking APR است و می‌توانید از بین بازه‌های زمانی مختلف انتخاب کنید. در اینجا از پاداش‌های بزرگ لذت ببرید.

نتیجه گیری

به پایان این راهنما در مورد AXS Staking رسیدیم. امیدوارم فهم آن آسان بوده باشد، به خصوص برای کسانی که تازه وارد این فضا شده‌اند. (منظورم این است که باید از جایی شروع کنید). مطمئن شوید که می‌توانید کیف پول Ronin خود را با نگه‌داشتن رمز عبور و عبارت Seed خود به صورت آفلاین ایمن کنید. سپس ما می توانیم از همه این پاداش ها بهره مند شویم.

توجه داشته باشید: APR در AXS Staking با گذشت زمان کاهش می یابد. همانطور که در واقع توکن های AXS بیشتری در معرض Staking  قرار می‌گیرند. اما در حال حاضر، بازده بسیار بالا و بازدهی بسیار ارزشمند است، اما این لزوماً یک توصیه مالی نیست.

ممنون که این مطلب خواندید.

[نویسنده این مقاله مالک یا مدیر سرمایه‌گذاری دارایی‌هایی با توکن‌های AXS، RON و USDT است].

منبع: HackerNoon  نویسنده: چل کوبی

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X