6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
بازی

Axie Infinity چیست؟ |راهنمای کامل بازی

Axie Infinity چیست؟

2021، سال ظهور بازی‌های بلاک چین بود. Axie Infinity رهبر این تحول بود و ثابت کرد که این بازار پتانسیل بالا و مناسبی برای ادغام فناوری بلاک چین با بازی دارد. این بازی باعث ایجاد یک پارادایم جدید در صنعت گیمینگ شده است: Play-and-earn (بازی و کسب درآمد). Play-and-earn مفهومی است که در آن گیمرها می‌توانند در حین بازی‌کردن درآمد کسب کنند. بازی کردن همیشه ارزش اقتصادی داشته است اما این ارزش فقط برای توسعه دهندگان بازی به‌دست می‌آمد. گیمرها فقط می‌توانستند از مزایای غیر اقتصادی بازی بهره ببرند: سرگرمی، حس قرار گرفتن در جمع، حس موفقیت و غیره.

اما اکنون با داشتن آیتم‌های درون بازی به عنوان NFT و یا ارزهای دیجیتال، گیمرها می‌توانند بر دارایی‌های خود در بازی کنترل و مالکیت داشته باشند. آن‌ها می‌توانند آزادانه معامله کنند یا اگر بخواهند دارایی‌شان در بازی را به پول نقد تبدیل کنند. این در تضاد با بازی‌های عادی است، چرا که تجارت با پول واقعی معمولاً بر خلاف شرایط سرویس‌های بازی‌ها است.

Axie Infinity

Axie Infinity چیست؟

Axie Infinity یک بازی کارتی play-and-earn و turn-based است که توکن‌های غیر قابل تعویض (NFTs) و ارزهای دیجیتال را در خود جای داده است. این بازی مشابه بازی Pokemon است که در آن به جای پوکمون با حیوانات خانگی دیجیتال موسوم به Axies تعامل دارید. Axie ها  آیتم‌های درون بازی NFT و ارزهای درون بازی (SLP, AXS) توکن‌های ارز دیجیتال هستند. کاربران این آزادی را دارند که Axie های خود را خرید و فروش کنند و توکن‌های ارز دیجیتالی را که به دست آورده‌اند، با ارز محلی خود مبادله کنند. این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا ارزش پولی که با انجام بازی ایجاد کرده‌اند را استخراج کنند.

در بازی‌های سنتی، توسعه‌دهندگان معمولاً با فروش آیتم‌های درون بازی یا مزایای درون بازی به گیمرها، کسب درآمد می‌کنند. در Axie Infinity آن‌ها با دریافت هزینه جانبی از فعالیت‌های درون بازی مانند معاملات بازار و پرورش Axie ها این پول را به دست می‌آورند. این باعث ایجاد یک انگیزه قوی برای توسعه‌دهندگان می‌شود تا بر ساخت بهترین بازی ممکن برای جذب کاربران به اکوسیستم تمرکز کنند. در سال گذشته، بازی بیش از 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته است و بازار آن بیش از 4 میلیارد دلار تراکنش را ثبت کرده است.

چرا مردم Axie Infinity بازی می کنند؟

مردم عموماً به بازی‌های آنلاین علاقه دارند. اما چیزی که باعث می‌شود آن‌ها Axie Infinity را بیش از هر بازی دیگری دوست داشته باشند، این است که این بازی راهی سرگرم‌کننده برای کسب درآمد آنها فراهم می‌کند. با این حال، تنها دلیلی که مردم از انجام این بازی لذت می‌برند، این نیست.

پس چرا مردم از بازی در Axie Infinity لذت می‌برند؟

این بازی یک شغل دوم جذاب است

 Axie Infinity به شما این امکان را می دهد که با پرورش، مبارزه و تجارت Axie ها، کسب درآمد کنید. هر بار که گیمرهای این بازی با دیگران رقابت می کنند، معجون عشق کوچکی (SLP) به دست خواهند آورد. آن‌ها همچنین می‌توانند توکن‌های SLP خود را با پول در صرافی‌های کریپتو مبادله کنند و این موضوع، Axie Infinity را به یک چالش بزرگ تبدیل می‌کند.

Axie Infinity تازه شروع شده است

Sky Mavis، سازنده بازی Axie Infinity، این بازی را بر اساس دیدگاه جامعه Axie ساخته است. بنابراین، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر زمان که بازی را آپدیت می‌کند، فیدبک تمام کاربران را در نظر می‌گیرد. همانطور که گفته شد، Axie Infinity دقیقاً همان چیزی است که جامعه‌‌اش از آن می‌خواهد.

علاوه بر این، Axie Infinity در همین سال‌های اخیر به این درجه از محبوبیت رسیده است و به نوعی یک بازی جدید برای مردم به شمار می‌رود.

Axie های شما 100 درصد مال شما هستند

هر Axie روی بلاک چین زندگی می کند. به همین دلیل، تمام Axie های شما کاملاً متعلق به شما هستند. می توانید آنها را جمع آوری کرده و برای بازی استفاده کنید. حتی می توانید آنها را برای به دست آوردن سود بیشتر، به گیمرهای دیگر بفروشید.

جامعه کاربری جذاب

جامعه کاربری Axie دارای گیمرها، اینفلوئنسرها و افرادی است که علایق مشترکی دارند. به همین دلیل، پیوستن به بحث‌ها و پرسیدن سؤال در آن بسیار آسان است. زیرا افراد زیادی هستند که به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند.

پرورش Axie و نبرد با Axie های دیگر سرگرم‌کننده است

Axie ها موجودات دیجیتالی معمولی نیستند. می‌توانید آنها را پرورش و ارتقا دهید و از آنها برای پیوستن به نبردهای 3 به 3 استفاده کنید. هرچه بیشتر Axie ها را پرورش دهید، EXP بیشتری به دست خواهید آورد، و این به شما این امکان را می‌دهد که کلکسیون خود را افزایش دهید.

همچنین می توانید EXP را ذخیره کرده و از آن برای ارتقاء Axie های خود در آینده استفاده کنید. هرچه Axie خود را بیشتر ارتقا دهید، در صورت فروش، قیمت بالاتری در بازار خواهد داشت.

Axie ها گران هستند

Axie Infinity یک بازار ثانویه فعال دارد. به این معنی که بازیکنان آن می توانند آزادانه Axie های خود را معامله کرده و یا بفروشند.

به عنوان مثال، بازیکنان می توانند Axie های خود را به حراج بگذارند که در آن قیمت شروع و پایان به انتخاب خودشان است. از طریق این فرآیند، اخیراً دو Triple Mystic Axie به مبلغ 500 ETH معادل 1.1 میلیون دلار فروخته شدند.

داشبورد Axie Infinity به صورت عمومی در Nansen در دسترس است

داشبورد Axie Infinity به صورت عمومی در Nansen در دسترس است

نکته قابل ذکر این است که کاهش شدید درآمد روزانه پس از 21 دسامبر عمدتاً به این دلیل است که بازی در آپدیت خود در آن تاریخ، تصمیم به کاهش هزینه‌های پرورش گرفت.

داشبوردهای Marketplace بازی Axie Infinity

داشبوردهای Marketplace بازی Axie Infinity

این بازی در حال حاضر دارای بیش از 2.8 میلیون آدرس منحصر به فرد است که بیش از 11.1 میلیون Axie را در خود جای داده اند. 97% از این آدرس‌ها دارای حداقل 3 Axie هستند که این عدد، حداقل تعداد مورد نیاز Axie برای شرکت در فعالیت‌های درون بازی است. تعداد آدرس‌های دارای بیش از 4 Axie نیز به طور پیوسته در حال افزایش است. این عدد از 8.8% در 20 اوت 2021 به 16 درصد در حال حاضر رسیده است. این احتمالاً به این دلیل است که به علت کاهش قیمت، بازیکنان می‌توانند Axie های بیشتری بخرند و با آن‌ها تیم‌های مختلفی بسازند.

داشبوردهای Axie holder

داشبوردهای Axie holder

این بازی بر روی شبکه Ronin ساخته شده است که یک sidechain اتریوم است که توسط Sky mavis ساخته شده است. همه دارایی‌های بازی در زنجیره‌های Smooth Love Potion (SLP) و Axie Infinity Shard (AXS) ذخیره می‌شوند و دارایی‌های درون بازی مانند Axies و virtual land (زمین‌های مجازی) NFT هستند.

SLP نمونه مشابه طلا در World of Warcraft است. این ارز درون بازی است که بازیکنان می‌توانند با بازی کردن به دست آورند. از طرف دیگر، AXS بیشتر شبیه سهام یک شرکت عمل می‌کند. AXS به دارندگان خود حقوق حاکمیت اعطا می‌کند و دارندگان می‌توانند در پروپوزال‌ها حق رأی داشته باشند. گیمرها همچنین می‌توانند در صورتی که در بازی در بین 300.000 بازیکن برتر arena mode (PVP) قرار بگیرند، AXS به دست بیاورند.

شبکه Ronin یکی از فعال‌ترین زنجیره‌های امروزی است و در حال حاضر تنها وظیفه تقویت Axie Infinity را دارد. که این موفقیت این بازی را نشان می‌دهد.

شبکه Ronin

تیم پشت بازی چه کسانی هستند؟

Sky Mavis به رهبری ترونگ نگوین ، بازی را ساخته و به چیزی که اکنون هست تبدیل کرده‌اند. Sky Mavis در سال 2018 توسط ترونگ نگوین (مدیر عامل)، الکساندر لئونارد لارسن (مدیر ارشد عملیات)، جفری زیرلین (مدیر بازاریابی)، تو دوآن (مدیر هنری و طراح بازی) و ویت آن هو (مدیر ارشد فناوری) تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در ویتنام است. تیم مؤسس تجربه بالایی در صنعت گیمینگ (به صورت رقابتی و معمولی) دارند و از نخستین افرادی بودند که Cryptokitties را بازی می‌کردند. Cryptokitties یکی از نخستین بازی‌های بلاک چین است.

چگونه می‌توانیم بازی Axie Infinity را شروع کنیم؟

4 مرحله اصلی برای شروع Axie Infinity وجود دارد. ایجاد یک کیف پول، خرید اولین مجموعه Axies ، ایجاد یک اکانت در بازی، دانلود بازی. Sky Mavis یک وب‌سایت داخلی فوق‌العاده دارد که شما را گام به گام راهنمایی می‌کند. توصیه می‌شود که کاربران پس از مطالعه کامل مطلب ما، راهنمای Sky Mavis را هم مطالعه کنند.

نحوه راه‌اندازی اکانت / کیف پول

اولین قدم برای تعامل با هر برنامه کریپتو، راه‌ اندازی یک کیف پول کریپتو است و Axie Infinity نیز از این قاعده مستثنی نیست. گیمرها باید یک کیف پول Ronin راه‌اندازی کنند تا بتوانند با بازار Axie Infinity تعامل داشته باشند. کیف پول کریپتو یک کیف پول دیجیتالی است که ارزهای دیجیتال شما را نگهداری می‌کنند. مشابه کیف پول‌های دیجتال فعلی مانند Cash App و Venmo که پول شما را نگهداری می‌کنند.

اولین مجموعه Axies خود را بخرید

Axies در بازار و در Wrapped Ethereum (WETH) معامله می‌شود. بازیکنان باید ETH را با استفاده از official bridge به کیف پول Ronin خود واریز کنند، یا آن را مستقیماً با استفاده از ارز فیات از طریق Ramp بخرند. (این فقط در کشورها و ایالت‌های خاصی جواب می‌دهد). اگر در صرافی‌هایی مانند Coinbase اتریوم دارید، می‌توانید آن را به کیف پول MetaMask خود ارسال کنید و با استفاده از official bridge آن‌ها، آن را به شبکه Ronin متصل کنید.

چگونه می‌توانیم بازی Axie Infinity را شروع کنیم؟

official bridge یکی از فعال‌ترین bridge ها در کریپتو است که با 111 هزار سپرده‌گذار در رتبه سوم و با حجم کل انتقال 15.3 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

official bridge یکی از فعال‌ترین bridge ها در کریپتو است که با 111 هزار سپرده‌گذار در رتبه سوم و با حجم کل انتقال 15.3 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

راه دیگری که برای دریافت دارایی بلاک چین وجود دارد، از طریق حساب Binance است. Binance دارای یکپارچه‌سازی شبکه Ronin است و کاربران می‌توانند AXS/SLP را در آن خریداری کنند، مستقیماً به کیف پول Ronin خود ارسال کنند و با WETH در Katana DEX (DEX رسمی Ronin ) تعویض کنند.

ایجاد اکانت در بازی

گیمرها می‌توانند پس از ورود با کیف پول Ronin خود، یک حساب رسمی در بازی و تحت پروفایل کاربری خود در marketplace ایجاد کنند. گیمرها می‌توانند حتی بدون داشتن اکانت به marketplace دسترسی داشته باشند، اما اگر بخواهند بازی کنند، به آن نیاز دارند.

ایجاد اکانت در axie infinity

دانلود بازی (دسکتاپ / موبایل)

این بازی هم در دسکتاپ و هم از طریق فایل apk در اندروید در دسترس است، نسخه iOS در حال حاضر کامل است. گیمرها می‌توانند فایل‌های مربوطه را از سایت رسمی دانلود کرده و با استفاده از حساب درون بازی وارد شوند.

در Axie Infinity چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

سه حالت اصلی در نسخه فعلی وجود دارد: Adventure ، Arena و breeding . توجه داشته باشید که گیمرها باید یک تیم متشکل از 3 Axies داشته باشند تا بتوانند در حالت‌های Adventure و Arena بازی شرکت کنند. گیمر باید قبل از ورود به حالت‌های مختلف بازی، تیم مورد نظرش را انتخاب کند.

Adventure

Adventure حالتی از بازی Axie Infinity است که در آن بازیکن بر علیه محیط (PvE) قرار می‌گیرد. این حالت بازی به گیمرها این امکان را می‌دهد تا با Axie خود آشنا شوند و به مجموعه مهارت‌هایش عادت کنند. گیمرها می‌توانند در این حالت امتیازات تجربه را به دست آورند و Axie های خود را ارتقا دهند. با این حال، لول Axie های آن‌ها به حالت Arena نمی‌رسد و صرفاً برای بخش Adventure است.

در Axie Infinity چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

Arena

Arena حالت از بازی است که یک بازیکن در برابر بازیکن دیگر قرار می‌گیرد (PvP) و حالت اصلی بازی Axie Infinity است. بازیکنان با توجه به رتبه‌بندی ساختِ بازی (MMR) ، با یکدیگر حریف می‌شوند. برنده شدن MMR شما را افزایش می‌دهد و باختن آن را کاهش می‌دهد. Arena به برنده، توکن‌های SLP پاداش می‌دهد و آن‌هایی که در پایان هر فصل در بین 300.000 بازیکن برتر قرار بگیرند، توکن‌های mAXS (1000 mAXS = 1 AXS) دریافت خواهند کرد. برای فصل جاری، یعنی فصل 20، صدرنشین جدول امتیازات 203.147 AXS (حدوداً 12.100 دلار) دریافت خواهد کرد.

Arena

Breeding

برخلاف بازی‌های سنتی که در آن‌ها آیتم‌های درون بازی توسط توسعه‌دهندگان ایجاد و به گیمرها فروخته می‌شود، Axie ها توسط خود بازیکنان ساخته می‌شوند و بین خودشان معامله می‌شوند. Axie ها با جفت انداختن 2 Axie به همراه مقادیر مورد نیاز توکن AXS و SLP ایجاد می‌شوند. هر Axie را می‌توان حداکثر 7 بار جفت انداخت و نمی‌توان آن را با Axie دیگری که از همان والدین به وجود آمده است، جفت انداخت. این که فرزند چه ویژگی‌هایی دارد، به ویژگی‌های والدینشان بستگی دارد و بازیکنان می‌توانند با استفاده از ماشین حساب‌های breeding شخص ثالث مانند Axie Zone ، احتمال یک نتیجه خاص را محاسبه کنند.

Breeding

در اوج Breeding در 24 سپتامبر 2021، حدود 99 هزار Axies پرورش یافتند و 5.3 هزار دارنده جدید Axie به وجود آمد. این تعداد در حال حاضر نسبت به آن زمان کاهش یافته است و در حال حاضر حدود 6.5 هزار Axies در روز با 100-200 دارنده جدید پرورش می‌یابند. این تا حد زیادی به دلیل بیس بازیکن و تثبیت‌کننده متا است که منجر به نیاز کمتر به انواع جدید Axies و نیاز کمتر به عرضه جدید می‌شود.

داشبوردهای روزانه Axie جدید

داشبوردهای روزانه Axie جدید

آیا می‌توانید به صورت رایگان بازی کنید؟

پاسخ: بله می‌توانید.

پس از خواندن مطلب ما تا اینجا، ممکن است علاقه‌مند شده باشید که بازی را امتحان کنید، اما نمی‌خواهید یا نمی‌توانید هزینه خرید یک تیم با 3 Axie را برای شروع پرداخت کنید. شما تنها نیستید. انجمن Axie راهی ابداع کرده است که به بازیکنان اجازه می‌دهد از بازی لذت ببرند، بدون این‌که سرمایه اولیه را بپردازند.

بورسیه‌ها یک راه حل موقتی برای چنین کاری هستند. آن‌ها برنامه‌هایی هستند که توسط یک جامعه اجرا می‌شوند و در ازای درصدی از ارز درون بازی که بازیکن به دست می‌آورد، تیمی از Axie ها را به بازیکن قرض می‌دهند. گیمرهایی که علاقه‌مند به دریافت بورسیه هستند، می‌توانند کانال Axie Infinity discord را بررسی کنند یا مستقیماً برای برنامه‌های معتبر این زمینه اپلای کنند. نمونه‌هایی از برنامه‌های معتبر بورسیه عبارتند از: Yield Guild Games ، Loot Squad .

در آینده، (آپدیت Origin )، تیم‌های شروع‌کننده‌ای به بازیکنان جدید داده می‌شود تا به آن‌ها اجازه دهند قبل از هر گونه تعهد مالی، بازی را امتحان کنند.

Axie Infinity چه آینده‌ای دارد؟

Axie Infinity چه آینده‌ای دارد؟

آپدیت بزرگ بعدی که همه منتظر آن هستند، آپدیت V3 است که با نام Axie Infinity: Origin نیز شناخته می‌شود. Origin بخش قابل توجهی از بازی را اصلاح می‌کند وگرافیک و مکانیک‌های به‌روزشده‌ای را هم برای بازی پک می‌کند. این تیم قصد دارد Axie Infinity را در اپ استورهای اندروید و iOS لیست کند تا کاربران بیشتری بتوانند به نسخه موبایل بازی دسترسی داشته باشند.

نمونه‌ای از ظاهر گیم‌پلی بازی در Origin

نمونه‌ای از ظاهر گیم‌پلی بازی در Origin

گیم‌پلی Land که انتظار می‌رود در اواخر سال منتشر شود، امکانات جدیدی را برای بازی Axie Infinity معرفی می‌کند. این امکان را به نبردهای PvE در دنیای واقعی می‌دهد و نبردهای استراتژیک را گروه‌بندی می‌کند و بازی را اجتماعی‌تر می‌کند. بازیکنان در نهایت می‌توانند تجربیات منحصر به فردشان را در بالای Land (سرزمین) خودشان بسازند و تجربیات منحصر به فرد جدیدی را برای دیگران ایجاد کنند.

گیم‌پلی Land که انتظار می‌رود در اواخر سال منتشر شود، امکانات جدیدی را برای بازی Axie Infinity معرفی می‌کند.

به عنوان یک شیوه درست از Web3 ، Sky Mavis یک برنامه سازندگان را برای تأمین مالی سازندگان جامعه که علاقه‌مند به ساخت پروژه‌های مرتبط با Axie و مینی‌گیم‌ها هستند، آغاز کرده است. این کار به جامعه این فرصت را می‌دهد تا بخشی از ساخت و رشد Axie Infinity باشند و حالت‌های بازی جدیدی را برای بازیکنان به وجود بیاورند. Axie WarKart ، نمونه‌ای از یک مینی‌گیم در حال ساخت است.

نتیجه‌گیری

Axie Infinity یک لیدر در فضای بازی‌های بلاک چین است که یک جامعه قوی از علاقه‌مندان به گیمینگ دارد. Sky Mavis به رشد خود ادامه می‌دهد و تجربیات جدیدی را برای بازیکنان خود به ارمغان می‌آورد. به‌روزرسانی‌های آتی قفل مکانیک‌های جدید را باز می‌کنند و اجازه می‌دهند تا تجربیات همه‌جانبه‌تری نه تنها توسط تیم، بلکه توسط جامعه ایجاد شود. این تغییر به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به سهامداران بازی تبدیل شوند و بازی را به سطح جدیدی ارتقاء دهند.

به این فکر کنید که استوری‌های اینستاگرام، زمانی که به کاربران اجازه داده شد از فیلترها استفاده کنند، چقدر شبیه به استوری‌های Snapchat شدند. گسترش دامنه بازی همچنین این امکان را برای بازی فراهم می‌آورد که بیشتر به سمت مدل play-and-earn حرکت کند و از تأکید فعلی بر play-to-earn بودن دور شود. البته ما فقط در حال پیش‌بینی هستیم و آینده Axie Infinity آینده‌ای است که توسط جامعه هدایت می‌شود و متعلق به آن است.

منبع: Nansen ، oganiza

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X