6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

بهترین مولدهای AI Character در بازار چه هستند؟

بهترین مولدهایAI Character در بازار چه هستند؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

مولدهایAI Character  در حال حاضر به خوبی در بازار هوش مصنوعی جا افتاده‌اند. به عبارت دیگر، چه کسی نمی‌خواهد یک آواتار شخصی جالب یا یک کاراکتر برای بازاریابی برند خود بسازد؟ تکنیک‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی، این امکان را فراهم می‌کنند. ما بهترین گزینه‌های AI Character را به شما معرفی می‌کنیم تا مجبور نباشید به دنبال آن‌ها بگردید.

بهترین گزینه‌های AI Character
ساخته شده توسط Penji

تولیدکننده‌های AI Character از الگوریتم‌هایی برای تجزیه و تحلیل مجموعه‌ای از پارامترها، مانند ویژگی‌های اخلاقی کاراکتر، ویژگی‌های فیزیکی و بک‌استوری او استفاده می‌کنند. سپس کاراکتری ایجاد می‌کنند که در قالب آن پارامترها جا بگیرد. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند دیالوگ و سایر محتوای خاص این کاراکترها را بر اساس ویژگی‌ها و بک‌استوری آن‌ها ایجاد کند.

مولدهایAI Character  می‌توانند فرآیند خلق شخصیت را برای نویسندگان، طراحان بازی و سایر تولیدکنندگان محتوا تسریع کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند ایده‌هایی به شما بدهند که ممکن است به ذهن خودتان نرسد. اما توجه به این نکته مهم است که کاراکترهای تولید شده توسط هوش مصنوعی، همیشه کامل یا واقعی نیستند، چرا که به الگوریتم‌ها و داده‌هایی که از آن‌ها آموزش می‌بینند، محدود هستند.

کسب و کارها می‌توانند به طرق مختلف از قابلیت‌های مولدهای AI Character بهره‌مند شوند

تولید محتوای خلاقانه

مولدهای AI Character می‌توانند به کسب و کارها کمک کنند تا برای کمپین‌های بازاریابی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و هر محتوای خلاقانه دیگری، کاراکترهای منحصر به فرد و جالبی بسازند. این کار به جذب مخاطب کمک می‌کند و به مخاطبان چیزی می‌دهد که از فرط عجیب بودن، در ذهنشان باقی می‌ماند.

توسعه بازی

توسعه بازی

از مولدهای AI Character برای بازی می‌توان برای تولید سریع شخصیت‌های غیر بازیکن (NPC) و پر کردن جهان بازی با شخصیت‌های متنوع و جالب استفاده کرد. این می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و منابع توسعه‌دهندگان شود؛ چرا که در غیر این صورت مجبور بودند به صورت دستی تک تک کاراکترهای NPC را طراحی کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند توجه خود را به عناصر کلیدی بازی مانند شخصیت‌های اصلی و ساختن جهان بازی معطوف کنند.

شخصی‌سازی

از ابزارهای AI Character می‌توان برای ایجاد تجربیات شخصی‌سازی شده برای مشتریان استفاده کرد. ابزارهایی مانند چت بات‌ها یا دستیاران مجازی، در این دسته جا می‌گیرند. برخی از کاربران این چت بات‌ها، از آن‌ها ناراضی هستند، اما در سال‌های گذشته این نارضایتی کمتر شده است. کسب و کارها با خلق کاراکترهایی با ویژگی‌ها و بک‌استوری‌های منحصر به فرد، می‌توانند تعامل با مشتریان خود را جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر کنند.

تولید AI Character مقرون به صرفه

طراحی کاراکتر برای تبلیغات، ویدیوها، پست‌های شبکه اجتماعی و سایر رسانه‌ها می‌تواند فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه باشد. مولدهای AI Character می‌توانند به کاهش زمان و هزینه مورد نیاز برای خلق کاراکتر کمک کنند و به کسب و کارها این امکان را می‌دهند که منابع خود را به سایر جنبه‌های تولیدشان اختصاص دهند.

مولدهای AI Character به طور کلی یک پیشرفت جذاب در دنیای هوش مصنوعی هستند. پس بیایید به چند مورد از بهترین ابزارهای AI Art که مردم از آن‌ها به این منظور خاص استفاده می‌کنند، نگاهی بیندازیم.

3 مولد AI Character برتر در بازار هوش مصنوعی

1. Artbreeder

Artbreeder یک مولد AI Character مبتنی بر وب است که به کاربران اجازه می‌دهد کاراکترهای منحصر به فرد خود را از طریق یک فرآیند پرورش انتخابی، ایجاد و تکمیل کنند. کاربران می‌توانند مجموعه‌های مختلفی از ویژگی‌های بصری مانند ویژگی‌های چهره، مدل مو و لباس را برای خلق شخصیت‌های جدید ترکیب و بازسازی کنند. این مولد برای انیمه و استایل‌های دیگر هم عالی است. Artbreeder از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای تولید طیف متنوعی از دیزاین‌های شخصیت استفاده می‌کند. که این ویژگی آن را به ابزاری محبوب برای هنرمندان، طراحان و صاحبان مشاغل تبدیل می‌کند.

2. Character Generator

این ابزار به معنای واقعی کلمه، Character Generator نامیده می‌شود. این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است و توسط کمپانی Adobe توسعه یافته است. CG به کاربران اجازه می‌دهد تا شخصیت‌های سه بعدی واقعی خود را برای استفاده در فیلم‌ها، بازی‌ها و سایر مدیوم‌ها ایجاد کنند. این پلتفرم از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای خلق شخصیت‌های واقعی با حالات چهره و لباس‌های واقعی استفاده می‌کند. Character Generator همچنین طیف وسیعی از گزینه‌های سفارشی‌سازی را به شما ارائه می‌دهد. از جمله انواع بدن، رنگ پوست و استایل‌های لباس.

3. GPT-3

بسیار خب. این دقیقاً ChatGPT نیست. اما ابزار دیگری در این Pipeline است. این مدل زبان توسط OpenAI توسعه داده شده است و می‌تواند بر اساس prompt های خاص، توصیفات نوشتاری منحصر به فردی درباره کاراکترهای منحصر به فرد ایجاد کند. GPT-3 به طور خاص برای طراحی گرافیکی ساخته نشده است، اما می‌توان از آن برای ایجاد توصیفات دقیق از شخصیت، بک‌استوری و انگیزه او استفاده کرد که نقطه شروع مفیدی برای طراحی شخصیت است. این یک ابزار مکمل ایده آل برای طراحی AI Character با هوش مصنوعی است.

تمام این صحبت‌ها، فقط نوک کوه یخ بود که از اقیانوس بیرون زده. هم اکنون برنامه‌هایی مثل Character AI Beta تولید شده است که در آن‌ها می‌توانید با کاراکترهای هوش مصنوعی صحبت کنید. همچنین به عنوان یک امکان دیگر، می‌توانید این AI Character را خودتان خلق کنید.

مولدهای AI Character در مجموع مفید هستند، اما استفاده از آن‌ها معایبی هم دارد

خلاقیت محدود AI Character

ابزارهای AI Character می‌توانند شخصیت‌های منحصر به فردی را بر اساس پارامترهای از پیش تعریف شده ایجاد کنند، اما ممکن است نتوانند ایده‌های واقعاً بدیعی ارائه دهند. این به این دلیل است که آن‌ها توسط داده‌ها و الگوریتم‌های مورد استفاده محدود شده‌اند. بنابراین با انسان متفکری که ایده‌های منحصر به فرد ارائه می‌دهد، فرق دارند. بسته به ابزار هوش مصنوعی که از آن استفاده می‌کنید، این اتفاق ممکن است واضح باشد یا نباشد.

عدم کنترل مولدهای AI Character بر کاراکترهای تولید شده

مولدهای AI Character ممکن است کاراکترهایی ایجاد کنند که الزامات یا دیدگاه خاص تولیدکننده محتوا را برآورده نکنند. این اغلب به معنای عدم کنترل بر محصول نهایی است. در نتیجه اگر مثلاً به شخصیتی با پیراهن سبز یا حالتی خاص در صورت نیاز دارید، ممکن است هوش مصنوعی نتواند خواسته شما را به طور دقیق برآورده کند.

شخصیت‌های غیر واقعی یا متناقض

شخصیت‌های غیر واقعی یا متناقض
بله! این یک دست برعکس است!

مولدهای هوش مصنوعی ممکن است فیگورهای غیرواقعی یا متناقضی ایجاد کنند که این مدلول محدودیت آشکار هوش مصنوعی است. به عنوان مثال، هوش مصنوعی به ساختن تصاویر آناتومیک نادرست از افراد (مثلاً انسانی با یک دست و سه پا) معروف شده است. چون هوش مصنوعی انسان نیست، راهی برای اصلاح یا اجتناب از این خطاها وجود ندارد.

داده‌های محدود مولد AI Character

میزان اثربخشی یک مولد AI Character به کیفیت و کمیت داده‌های مورد استفاده برای آموزش آن بستگی دارد. اگر داده‌ها ناقص یا مغرضانه باشند، مولد AI Character ممکن است نتایج ناقص یا مغرضانه تولید کند. بدتر از آن، مواردی  هستند که هوش مصنوعی اثر یک هنرمند واقعی را کپی کرده است. این‌جاست که همه چیز به هم می‌ریزد و ممکن است مشکلات کپی‌رایت به وجود بیاید.

مشکل در سفارشی‌سازی

اکثر مولدهای AI Character  به آسانی اجازه سفارشی‌سازی تصاویرتولید شده را نمی‌دهند. که این نقطه ضعف استفاده از آن‌ها را برای اهداف حرفه‌ای محدود می‌کند.

مولدهای AI Character به طور کلی در برخی شرایط مفید هستند، اما بهتر است قبل از استفاده از آن‌ها، از محدودیت‌ها و معایب احتمالی‌شان آگاهی داشته باشید. تولیدکنندگان محتوا باید قبل از استفاده از چنین ابزاری، نیازها و اهداف خود را به دقت بررسی کنند.

استفاده از یک طراح گرافیکی انسانی به جای هوش مصنوعی، چندین مزیت دارد

استفاده از یک طراح گرافیکی انسانی به جای هوش مصنوعی، چندین مزیت دارد
Penji art

طراحان گرافیک انسانی می‌توانند خلاقیت و اصالت‌شان را وارد کار خود کنند، که مولدهای AI Character  ممکن است نتواند این کار را انجام دهد. آن‌ها می‌توانند ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه‌ای ارائه دهند که به پارامترها یا الگوریتم‌های از پیش تعریف‌شده، محدود نمی‌شود.

سفارشی سازی

گرافیست‌های انسانی می‌توانند به صورت مستقیم با مشتریان خود کار کنند، نیازها و ترجیحات خاص آن‌ها را درک کنند و شخصیت‌هایی ایجاد کنند که مطابق با نیازهای آن‌ها باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند در طول فرآیند طراحی خود، بازخوردها مشتری‌شان را دریافت کنند و آن را در کار اعمال کنند. این ویژگی به مشتریان این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، تنظیمات و تغییرات لازم را درخواست کنند.

سازگاری و باورپذیری

طراحان گرافیک انسانی می‌توانند با تغییرات و چالش‌های غیرمنتظره‌ای که ممکن است در طول یک پروژه به وجود بیاید، سازگار شوند. آن‌ها می‌توانند با مشتریان و سایر اعضای تیم همکاری کنند تا راه حل‌های خلاقانه‌ای برای مشکلات بیابند و در صورت نیاز تغییراتی در کار خود اعمال کنند.

سازگاری و باورپذیری
Penji Art

کیفیت

گرافیست‌های انسانی می‌توانند سطح بالایی از کیفیت و توجه به جزئیات را در کار خود ارائه دهند که یک مولد AI Character ممکن است نتواند این کار را انجام دهد. این افراد می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کاراکترها به خوبی طراحی شده‌اند، از نظر بصری جذاب هستند و استانداردهای پروژه را برآورده می‌کنند.

به طور کلی، مولدهای AI Character می‌توانند در موقعیت‌های خاصی مفید واقع شوند، اما طراحان گرافیک انسانی سطحی از خلاقیت، سفارشی‌سازی و کیفیت را ارائه می‌دهند که ممکن است تکرار آن با هوش مصنوعی دشوار باشد.

منبع ترجمه: penji

هوش مصنوعی GPT
X