10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

Adobe Photoshop AI | نحوه استفاده از AI Generative Fill

Adobe Photoshop AI | نحوه استفاده از AI Generative Fill

قلمرو هوش مصنوعی، به طور روزافزون و بی‌پایانی در حال گسترش است. انقلابی که با ChatGPT و آلترناتیوهای آن آغاز شد، اکنون حتی به دنیای تصاویر هم نفوذ کرده است. یکی از این اتفاقات انقلابی، به‌روزرسانی جدید Adobe Photoshop AI است که هوش مصنوعی را با این نرم افزار ادغام می‌کند. نحوه فعال‌سازی و استفاده از ابزار AI Generative Fill را در ادامه خواهید آموخت.

قبل از شروع، یک چک‌لیست وجود دارد که باید آن را علامت بزنید. قبل از ادامه، مطمئن شوید که همه این موارد را پوشش داده‌اید.

اشتراک پولی Adobe Photoshop AI : این مورد یکی از الزامات استفاده از Photoshop AI است. Adobe AI Generative Fill تنها برای کاربران پولی فوتوشاپ در دسترس است. (در زمان نوشتن این مقاله، در نسخه Beta قرار دارد). به این ترتیب، شما باید بسته به قیمت‌های موجود در محل زندگی خود، یک پلن پولی تهیه کنید. برای شروع، به صفحه رسمی فوتوشاپ بروید.

حداقل سن: 18 سال: حتی اگر اشتراک فوتوشاپ پولی داشته باشید، تنها در حالتی می‌توانید از Adobe Photoshop AI استفاده کنید که حداقل 18 سال داشته باشید. پس مطمئن شوید که تاریخ تولد خود را به درستی وارد کرده باشید.

استفاده از زبان انگلیسی: Adobe AI Generative Fill تنها از prompt های انگلیسی پشتیبانی می‌کند. شما نمی‌توانید از هیچ زبان دیگری استفاده کنید.

در کشوری به جز چین زندگی کنید: اگرچه این مورد کمی عجیب است، ویژگی PhotosjAI generative fill در چین کار نمی‌کند. با این حال، Adobe قصد دارد این ویژگی را در نیمه دوم 2023 برای عموم منتشر کند.

نحوه استفاده از ابزار Adobe Photoshop AI Generative Fill

مرحله 1- برای Photoshop AI Beta ثبت نام کنید

پس از چک کردن موارد فوق و نصب Adobe Creative Cloud ، می‌توانید برای نسخه بتای AI Generative ثبت نام کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

Adobe Creative Cloud را روی PC خود باز کنید. اکنون بنر Photoshop Beta را مشاهده خواهید کرد. روی Try Now کلیک کنید.

مرحله 1: برای Photoshop AI Beta ثبت نام کنید

اکنون به بخش اپلیکیشن‌های بتای Adobe هدایت خواهید شد. در کنار Photoshop (Beta) ، روی Install کلیک کنید. صبر کنید تا فرآیند نصب به پایان برسد، سپس Photoshop را باز کنید.

Photoshop (Beta)

پس از باز کردن فوتوشاپ، بنر دیگری ویژگی Adobe Photoshop AI Generative Fill  را به شما نشان می‌دهد. برای شروع، روی Try now کلیک کنید.

ویژگی Adobe Photoshop AI Generative Fill

همچنین ممکن است شرایط و ضوابطی را مشاهده کنید که باید با آن‌ها موافقت نمایید. برای انجام این کار، روی Agree کلیک کنید.

شرایط و ضوابط Adobe Photoshop AI Generative Fill

و تمام! اکنون آماده استفاده از قابلیت هوش مصنوعی فوتوشاپ هستید. برای یادگیری نحوه استفاده از این ابزار، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

مرحله 2 ابزار Adobe Generative Fill را فعال کنید

حالا که این ویژگی فعال شده است، بیایید شروع به استفاده از آن کنیم. برای کسب بهترین نتیجه، از تصویری استفاده کنید که فکر می‌کنید جا برای کار کردن دارد. این به شما اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های هوش مصنوعی را روی آن امتحان کنید. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

تصویر مورد نظر خود را در Adobe Photoshop AI beta باز کنید.

با استفاده از هر یک از ابزارهای Selection، هر ناحیه‌ای از تصویر را که می‌خواهید انتخاب کنید. ما از ابزار Rectangle Select استفاده می‌کنیم. اکنون دکمه Generative Fill را خواهید دید. روی آن کلیک کنید.

تصویر مورد نظر خود را در Adobe Photoshop AI beta باز کنید

در کادر prompt که باز می‌شود، نیاز خود را تایپ کرده و روی دکمه Generate کلیک کنید. همچنین می‌توانید آن را خالی بگذارید تا هوش مصنوعی برایتان تصمیم بگیرد.

Generate

اکنون زمان آن است که کمی صبر کنیم تا هوش مصنوعی کارش را انجام دهد. این فرآیند، بسته به میزان پیچیدگی درخواست شما، ممکن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.

Adobe Photoshop AI

همان‌طور که می‌بینید، Adobe Photoshop AI با حذف فانوس از این تصویر، کارش را انجام داده است. با این حال نور فانوس هنوز باقی مانده است، و این چیزی است که باید بهبود یابد.

Adobe Photoshop AI Generative Fill : نخستین اثرات

اگرچه این بهترین ابزار هوش مصنوعی موجود در بازار نیست، اما به عنوان اولین تلاش Adobe برای گنجاندن قابلیت‌های هوش مصنوعی در فوتوشاپ، قابل قبول است. همان‌طور که در بالا دیدید، Photoshop AI به طور هوشمندانه‌ای اشیا را از مناظر بومی خود شناسایی و حذف می‌کند. حتی می‌توانید برای دستیابی به به افکت‌های مختلف، پیام‌های جدیدی بنویسید یا بوم تصویر را گسترش دهید تا هوش مصنوعی، جزئیات بیشتری به آن اضافه کند. این ویژگی بسیار جذاب است!

به عنوان مثال، در تصویر زیر ما تصمیم گرفتیم بوم را گسترش دهیم تا Generative AI فضای خالی را بر اساس تصویر موجود پر کند. و خب، می‌توانید ببینید که کار خارق‌العاده‌ای انجام داد و کوه‌هایی تولید کرد که با چشم‌انداز ارائه‌شده مطابقت دارد.

Adobe Photoshop AI Generative Fill : نخستین اثرات

ما این کار را با چند تصویر دیگر امتحان کردیم و هر بار به نتیجه دلخواه‌مان رسیدیم. ما حتی از این‌که دیدیم می‌توانیم چندین تغییر در یک تصویر واحد ایجاد کنیم، شگفت‌زده شدیم. این بدان معنی است که می‌توان به طور کارآمدی یک تصویر را کاملاً به چیز دیگری تبدیل کرد.

Adobe Photoshop AI Before Generaive Fill
After AI Generative Fill

این احتمال وجود دارد که طراحان قدیمی، هنوز به روش‌های سنتی پایبند باشند، اما Adobe Photoshop AI به احتمال زیاد به شدت توسط آماتورها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگرچه Photoshop دقیقاً یک چت‌بات نیست، اما ممکن است راه خود را در لیست مشاغلی که ChatGPT آن‌ها را با هوش مصنوعی جایگزین کرده است، پیدا کند.

منبع: beebom

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X