6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

Adobe Firefly چیست و چه کاربردی دارد؟

Adobe Firefly چیست و چه کاربردی دارد؟

Adobe مدت‌هاست که یک نرم افزار پیشرو در ارتباط با هر چیزی که مرتبط با طراحی هوش مصنوعی باشد، ساخته است. و این ابزار Adobe Firefly است. با ظهور ابزارهای جدید هوش مصنوعی توسط شرکت‌های مختلف، Adobe هم باید به این ترند بپیوندد تا از غافله عقب نماند.

علیرغم ادغام فناوری هوش مصنوعی در برنامه‌های Adobe، این کار کافی نبود. در نتیجه Adobe اکنون از مدل هوش مصنوعی مولد خود پرده‌برداری کرده است.

Adobe Firefly چیست؟

Adobe در مارس 2023، مدل هوش مصنوعی مولد جدید خود به نام Adobe Firefly را منتشر کرد. نام تخیلی آن نشان می‌دهد که این ابزار می‌تواند ایده‌های خلاقانه شما را به هر جایی برساند. اگر شما می‌توانید چیزی را تصور کنید، پس انجام دادنش هم ممکن است.

در زمان نوشتن این مقاله، Adobe Firefly در حالت بتا قرار دارد. کاربران Adobe می‌توانند به حالت بتای این برنامه و همچنین سرور Adobe در Discord بپیوندند تا در مورد این نرم افزار هیجان انگیز هوش مصنوعی، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

در سال 2022، Adobe ویژگی‌های AI Sensei خود را در نرم افزارهای مختلف خود ادغام کرد. این کار به Adobe کمک کرد تا قابلیت‌های جدید زیادی را معرفی کند، ولی این به خودی خود یک ابزار هوش مصنوعی برای استفاده کاربران نبود. اما Adobe Firefly دقیقاً برای استفاده کاربران ساخته شده است.

Adobe Firefly چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

Adobe Firefly چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

Adobe Firefly هنوز در حالت بتا است، بنابراین ابزارها و قابلیت‌های آن ممکن است بر اساس فیدبک کاربران دستخوش تغییراتی شود. در حال حاضر، این پلتفرم قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای برای شروع یک ماجراجویی جدید با Adobe AI در اختیارتان قرار می‌دهد.

متن به تصویر

Adobe AI یا Adobe Firefly ، مانند بسیاری از AI image generator های معروف (مانند Midjourney و Stable Diffusion)، دارای قابلیت تبدیل متن به تصویر است. این امکان در مسیر ساخت تصاویر خلاقانه، مانند یک آسانسور است. دیگر نیازی نیست که یک طراح ماهر باشید. کافیست محتویات ذهن خود را در یک باکس تایپ کرده و نتیجه را در عرض چند ثانیه تماشا کنید.

تبدیل متن به تصویر، از قابلیت‌های محبوب هوش مصنوعی است. زیرا این کار آسان است. چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توان از طریق این تصویر آزمایش کرد و آموخت. یک توضیح منحصر به فرد و دقیق به زبان Prompting، بهترین نتایج را برایتان به همراه خواهد داشت.

ایجاد Text Styles و Textures

با استفاده از سبکی دیگر از تبدیل متن به تصویر، می‌توانید به متن‌های خود استایل خاصی بدهید. این کار با نوشتن یک دستور و اعمال آن بر روی کلمات انجام می‌شود. با این قابلیت، شما می‌توانید بافت، سبک و شخصیت را به متن‌های خود اضافه کنید. با استفاده از این روش می‌توانید متن خود را به فلز، حباب، برگ‌های در هم تنیده درختان جنگلی، یا حتی مواد غذایی تبدیل کنید. هر چیزی که بتوانید توصیف کنید، در این بخش قابل انجام دادن است.

رنگ آمیزی مجدد Vector ها با Prompt های متنی

این ویژگی هنوز (در هنگام نگارش این متن) کاملاً آماده نیست، اما طبق گفته Adobe Firefly به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. در این قابلیت، با استفاده از یک prompt نوشته شده، می‌توانید تصویر یا فایل گرافیکی‌ای را که ایجاد کرده‌اید، در تنوع‌های رنگی متفاوت بازسازی کنید.

آینده Adobe Firefly چگونه به نظر می‌رسد؟

آینده Adobe Firefly چگونه به نظر می‌رسد؟

Adobe آینده را ازآن خود می‌داند. این شرکت قابلیت‌هایی را معرفی کرده است که کاربران می‌توانند انتظار داشته باشند در نسخه‌های بعدی Adobe Firefly مشاهده کنند. برخی از این قابلیت‌ها، موارد زیر هستند:

Inpainting

در این قابلیت می‌توانید بخشی از تصویر خود را بردارید و از ویژگی Adobe Firefly Inpainting برای اضافه کردن یک تصویر جدید به آن بخش استفاده کنید. پیراهنی که مدل در تصویر پوشیده است را دوست ندارید؟ آن را حذف کنید و به جایش یک کت براق اضافه کنید!

این قابلیت از یک prompt متنی برای تولید تصاویر جایگزین استفاده می‌کند. همچنین چند گزینه دیگر هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد بهترین تناسب در تصویر خود استفاده کنید.

Text to Vector و Text to Pattern

قابلیت text-to-vector شبیه به قابلیت text-to-image بوده که زیربنای Adobe Firefly است. تنها تفاوت آن این است که یک Vector کامل از prompt شما ایجاد می‌کند. این قابلیت برای استفاده در Adobe Illustrator یا در طراحی UX/UI در Figma، که Adobe در سال 2022 آن را خریداری کرد، مفید خواهد بود.

Prompt های متنی در Pattern ها (الگوها) نیز لحاظ خواهند شد. در آینده، باید بتوانید از prompt های متنی برای ایجاد انواع تصاویری که در نرم افزارهای Adobe قابل استفاده هستند، استفاده کنید.

3D to Image

از زمانی که Adobe نرم افزار Substance 3D را خریداری کرد، ویژگی‌های طراحی 3D در آن گسترش یافته است. با معرفی ابزارهای هوش مصنوعی Adobe Firefly ، این ویژگی کنار گذاشته نخواهد شد.

Adobe قصد دارد کاری کند که شما بتوانید مدل‌های 3D خود را وارد کرده و با استفاده از هوش مصنوعی، تصاویر یا texture هایی را برای تزئین طرح‌های 3D خود اضافه کنید. این کار در زمان شما برای طراحی مدل‌های 3D ، صرفه‌جویی خواهد کرد.

Adobe Firefly چگونه هوش مصنوعی خود را آموزش خواهد داد؟

Firefly چگونه هوش مصنوعی خود را آموزش خواهد داد؟

Adobe Firefly برای آموزش هوش مصنوعی خود، از محتوای کاربران استفاده نمی‌کند. در حالت بتا، این پلتفرم خود را بر اساس پیام‌های متنی کاربران آموزش خواهد داد، اما Adobe Firefly هوش مصنوعی خود را با محتوای مشترکین Creative Cloud آموزش نخواهد داد.

Adobe برای آموزش هوش مصنوعی خود، از فایل‌های Adobe Stock استفاده می‌کند. این محتوا متعلق به Adobe است. بنابراین استفاده از آن‌ها نقض کپی‌رایت محسوب نمی‌شود. برای جبران خسارت تأمین‌کنندگان تصاویر و فایل‌های Adobe Stock ، یک برنامه جبران خسارت در نظر گرفته شده است. اما با این وجود، تا زمانی که Adobe Firefly از حالت بتا خارج نشود، این اتفاق نخواهد افتاد.

Adobe وارد بازی Generative AI می‌شود

بزرگترین شرکت طراحی خلاق، برای ورود به بازی ساخت تصویر با هوش مصنوعی، به کمی زمان نیاز داشت. Adobe Firefly در مارس 2023 معرفی شد، اما تا آینده‌ای قابل پیش‌بینی، در حالت بتا باقی خواهد ماند. با توجه به این که Adobe معمولاً بهترین فناوری‌های خلاق را می‌آفریند و طرفداران زیادی دارد، آینده خوبی پیش روی خود خواهد داشت.

Adobe Firefly به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر خود را سریع‌تر ایجاد کنید، اشتباهات طراحی را برطرف کنید و تغییرات مد نظر خود را به سرعت در کارهایتان اعمال کنید.

منبع ترجمه: makeuseof

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X