6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
بازاریابی

6 استراتژی بازاریابی آمازون در سال 2022

فروش از طریق تبلیغات آمازون

در حالی که برندهای جهانی مانند آمازون تلاش خود برای فروش را افزایش می‌دهند، فروشندگان و مجریان تبلیغات جدیدی نیز وارد کانال می‌شوند.

سلطنت آمازون به عنوان پادشاه تجارت الکترونیک، به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت.

طبق آمار Statista ، ماهانه بیش از 2 میلیارد نفر از سایت آمازون بازدید می‌کنند.

اما این پلتفرم چگونه به این آمار بازدید و فروش رسیده است؟

باور اصلی که پشت الگوریتم آمازون وجود دارد، ساده است. ن‌ها می‌خواهند مشتریان به خرید کردن ادامه دهند. آن‌ها به عنوان یک فروشنده، به همان اندازه شما، (اگر نگوییم بیشتر از شما) به فروش علاقه‌مند هستند.

فروش بیشتر منجر به برندسازی قوی‌تر می‌شود که این هم به نوبه خود منجر به فروش بیشتر می‌شود.

اما چگونه می‌توانید سناریوی «اول مرغ بود یا تخم مرغ» را پشت سر بگذارید تا شاهد پیشرفت باشید؟

در این‌جا شش استراتژی بازاریابی وجود دارد که می‌توانید برای رشد فروش خود از آن‌ها استفاده کنید. چرا که آمازون هم از همان‌ها استفاده می‌کند.

1-اصول اولیه را رعایت کنید.

تکنیک‌ها و ترفندها جایگزین اصول اولیه بازاریابی نمی‌شوند. به طور کلی، مقصود شما نباید صرفا تاکتیک‌ها باشند، بلکه باید به استراتژی فکر کنید.

آیا عکس‌های با کیفیت و با کپی قوی دارید؟ برند/محصول خود را چگونه معرفی می‌کنید؟ آیا قیمت‌ محصول شما رقابتی است یا یک محصول متمایز عرضه می‌کنید؟

این موارد در هر کانالی – به ویژه آمازون – اهمیت دارند. تا زمانی که اصول اولیه را رعایت نکنید، نمی‌توانید شروع به بهینه‌سازی کنید.

2-کلمات کلیدی خود را مجدداً آنالیز کنید و از مرتبط بودن آن‌ها با کسب و کارتان مطمئن شوید.

ممکن است الگوریتم آمازون بر مشتریانی که محصولات را خریداری می‌کنند متمرکز باشد، اما این شبیه به این است که بگوییم الگوریتم گوگل بر ارائه بهترین پاسخ متمرکز است. شاید هم این موضوع درست باشد، اما متغیرها و تفاوت‌های جزئی نیز در رتبه‌بندی تأثیر دارند. این متغیرها شامل موارد زیر هستند:

  • ریتینگ‌ها
  • فروش واقعی
  • سرعت فروش
  • موجودی انبار
  • قیمت‌گذاری
  • نرخ کلیک

با آپدیت الگوریتم A10 (که به نظر می‌رسد به جای یک آپدیت اصلی، بر اساس چندین آپدیت در طول سال‌ها است)، مطابقت با علاقه و نیت خریدار در مرکزیت قرار گرفته است. آمازون در تلاش است تا محصولاتی که مردم بیشتر آن‌ها را در اینترنت سرچ می‌کنند نشان دهد تا به سود بیشتری برسد.

در حالی که ممکن است در زمان راه‌اندازی صفحه جزئیات محصول، تحقیق درباره کلمات کلیدی را انجام داده‌باشید، ممکن است رفتارهای خریداران از آن زمان فرق کرده باشد. شما باید مرتباً درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید و مطمئن شوید که از آن‌ها در صفحه جزئیات محصول خود استفاده کرده‌اید. این شامل فاکتورهای مهمی مانند عنوان، توضیحات و bullet point ها می‌شود.

این کار آنقدر ساده نیست که با کپی کردن کلمات کلیدی همه چیز تمام شده باشد. شما باید جزئیات محصول را طوری بنویسید که خریداران بالقوه به خرید راغب شوند. الگوریتم ممکن است منجر به پیشرفت رنک محصول شما بشود، اما آن را نمی‌خرد.

3-بیشتر روی تبلیغات آمازون سرمایه‌گذاری کنید.

همانطور که انتظار می‌رفت، تبلیغات آمازون به رشد خود ادامه می‌دهد و بخش مهمی از درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد.

درآمد تبلیغاتی آمازون در سال 2021 بیش از 31 میلیارد دلار بود. این رقم بیش از 3 برابر درآمد تبلیغاتی آن در سال 2018 است.

اگر می‌خواهید در آمازون موفق باشید، راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی ضروری است.

آمازون به فروش پاداش می‌دهد و اجرای تبلیغات در آمازون به شما امکان افزایش فروش می‌دهد. بر خلاف Google Ads ، که تبلیغات پولی هیچ تأثیری بر جایگاه ارگانیک ندارد، آمازون این کار را می‌کند. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری بیشتر در تبلیغات آمازون، سرعت فروش را افزایش داده و رتبه خود را بهبود ببخشید.

همانطور که رقابت در این عرصه شدیدتر می‌شود، هزینه‌ها هم افزایش پیدا می‌کنند.

خبر خوب این است که آمازون در این حین به اصلاح پلتفرم تبلیغات خود ادامه می‌دهد تا گزینه‌ها و داده‌های بیشتری را برای بهبود هزینه تبلیغات فروش ( ACoS ) در اختیار شما قرار دهد. شاخص ACoS با تقسیم هزینه تبلیغات بر درآمد حاصل از تبلیغات و ضرب کردن آن در 100 محاسبه می‌شود.

4-ترافیک خارج از آمازون را هم افزایش دهید.

آمازون در فضای آنلاین یک پلتفرم پیشرو است و آن‌ها می‌خواهند همینطور هم باقی بمانند. یک راه مناسب برای انجام این کار، دریافت ترافیک از سایت‌های دیگر است. به همین دلیل است که آمازون ترافیکی را در نظر می‌گیرد که منجر به فروش از کانال‌های خارج از آمازون مانند گوگل و فیس‌بوک می‌شود.

از برنامه Brand Referral Bonus استفاده کنید و یک کمپین ترافیک خارجی برای لیست محصولات خود استفاده کنید. خواه این کمپین تبلیغات گوگل باشد، خواه تبلیغات فیسبوک یا هر نوع کمپین دیگری برای افزایش ترافیک. می‌توانید تنظیمات خود را طوری ست کنید که از آمازون کمیسیون دریافت کنید و لیستینگ‌های ارگانیک قوی‌تری برای محصولات خود ایجاد کنید.

5-برای تبلیغات آمازون از کوپن استفاده کنید.

همه عاشق تخفیف و معامله سودمند هستند. شما می‌توانید با استفاده از یک کوپن برای تبلیغ محصول اسپانسرشده‌ خود، هر دو محرک روانی را از بین ببرید.

تبلیغات محصول اسپانسرشده به آن محصول شما اجاره می‌دهد تا با جستجوی عبارات خاصی که شما تعیین می‌کنید، در صدر نتایج جستجو نشان داده شود.

هنگامی که یک کوپن را اعمال می‌کنید، جستجوگران می‌توانند محصول شما را با تخفیف مشاهده کنند. این نه تنها به افزایش نرخ کلیک از نتایج جستجو کمک می‌کند، بلکه به نرخ تبدیل بالاتری نیز منجر می‌شود. هر دو معیار، در موفقیت استراتژی‌های بازاریابی آمازون تعیین‌کننده هستند.

در بسیاری از موارد، حتی مقدار درصد تخفیف کوپن تفاوت ایجاد نمی‌کند، صرفاً وجود آن مهم است.

حتی اگر نتوانید با تبلیغات کوپنی منجر به ایجاد سود پایدار در فروشتان شوید، باز هم باید برای مدتی از آن استفاده کنید. بهبود رنک شما می‌تواند منجر به فروش بیشتر شود که از گذشته، عاملی مهم در تبلیغات بوده است.

استراتژی خود را بر دو فاکتور آگاهی و نرخ تبدیل متمرکز کنید. اگر استراتژی درستی را اعمال کنید، آمازون با رتبه‌های بالاتر به شما پاداش می‌دهد.

منبع: searchengineland   نویسنده: ایوان فیسینجر

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X