3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
برنامه نویسی نرم افزار

5 افزونه برتر WebStorm

افزونه های برتر webstorm

مدتی پیش از VS Code به WebStorm مهاجرت کردم و این عالی بود. WebStorm مانند تمام IDE های JetBrains ، دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های built-in است که کار هر برنامه‌نویسی را آسان‌تر می‌کند. با این حال، حتی چنین ابزار فوق‌العاده‌ای می‌تواند با کمی بهینه‌سازی، فوق‌العاده‌تر شود. از آن‌جایی که من دوست دارم پلاگین‌های جالب را آزمایش کنم، فکر کردم ابزارهایی را که بهره‌وری من از WebStorm را بهبود می‌بخشد، با شما به اشتراک بگذارم.

افزونه VS Code Key Map

این افزونه یک جواهر واقعی است. زیرا انتقال از VS Code به WebStorm را بسیار آسان‌تر می‌کند. (یا اگر بین هر دوی آن‌ها جابجا می‌شوید، این افزونه نجات‌بخش است). این افزونه به شما امکان مهاجرت و سینک کردن KeyMap هایتان را می‌دهد تا مجبور نباشید مجموعه جدیدی از key cord ها را بیاموزید تا در یک IDE بر پایه IntelliJ کار کنند.

اگر VS Code KeyMap از قبل در IDE شما نصب نشده باشد، می‌توانید از آن استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که پس از نصب، KeyMap را به طور خودکار بر روی VSCode تنظیم نمی‌کند. باید خودتان آن را به صورت دستی تنظیم کنید: Preferences > Keymap > Select VSCode

افزونه GitLive

این افزونه برای بهبود عملکرد built-in Git برای WebStorm ، با ویژگی‌های بلادرنگ مانند حضور آنلاین برای اعضای تیم و تشخیص merge conflict فوری،  ضروری است.

GitLive یک پنجره ابزار به IDE شما اضافه می‌کند که در آن می‌توانید ببینید چه کسانی در تیم شما آنلاین هستند، روی چه issue ها و branch هایی کار می‌کنند و چه تغییراتی در آن branch ها ایجاد کرده‌اند، که به حداقلی‌ کردن وقفه‌ها و context switchin کمک می‌کند.

تشخیص context switching فوری، یک تغییر واقعی در این کار است. Indicator های موجود در gutter ویرایشگر شما، تفاوت بین تغییرات شما و تغییرات دیگران را نشان می‌دهد. این به روز رسانی‌ها به صورت بلادرنگ هستند. این باعث می‌شود در زمانی که شما و هم‌تیمی‌هایتان در حال ویرایش هستید، هشدارهایی درباره merge conflict های احتمالی دریافت کنید. به این ترتیب می‌توانید merge conflict را قبل از وقوعشان حل کنید.

 بهبود عملکرد built-in Git برای WebStorm

AceJump

آیا می‌دانید که هنگام کدنویسی و poof کردن، چه احساسی دارد اگر متوجه شوید که رد فکری‌تان را گم کرده‌اید و به طور تصادفی caret خود را به مکانی اشتباه آورده‌اید؟ بگذارید به شما بگویم. حس خوبی نیست. خوشبختانه با AceJump شما می‌توانید هر موقعیتی را که در editor قابل مشاهده است، به سرعت navigate کنید. “ctrl+;” را بزنید، یک کاراکتر را تایپ کنید، سپس کاراکتر مطابق با AceJump را تایپ کنید. کمی زمان می‌برد تا به آن عادت کنید. (می‌توانید دموی این کار را در این ویدئو ببینید: AceJump in action ) اما باور کنید وقتی که به آن عادت کنید، دیگر نمی‌خواهید به عقب برگردید).

Quokka

اگر شما یک توسعه‌دهنده جاوا اسکریپت هستید، Quokka یک ابزار عالی برای تصمیم‌گیری است. این ابزار  با دسترسی به فایل‌های پروژه شما، گزارش‌های inline ، coverage کد و rich output formatting ، برایتان یک زمین بازی نمونه‌سازی سریع در ادیتورتان را فراهم می‌کند. Quokka جاوا اسکریپت و TypeScript را با فیدبک فوری اجرا می‌کند. هنگام تایپ، مقادیر  Runtime آپدیت می‌شوند و در ادیتور شما در کنار کد نمایش داده می‌شوند. کد بلافاصله با تایپ کردن، در تغییرات ذخیره‌نشده اجرا می‌شود. نیازی به تغییر context یا انجام کاری به صورت دستی نیست. پیام‌های خطا درست در کنار کدی که باعث ایجاد آن‌ها شده است نمایش داده می‌شوند. Console log ها و مقادیر identifier expression نیز به صورت inline نمایش داده می‌شوند.

Quokka

Protobuf

این افزونه، به صورت کامل از protobuf پشتیبانی می‌کند. این یک جایگزین برای  bundled-in افزونه Jetbrains Official Protobuf و IMO است که بسیار بهتر عمل می‌کند. این افزونه از اکثر دستورالعمل‌های افزونه رسمی پشتیبانی می‌کند و دارای بسیاری از ویژگی‌های منحصر به فرد و پیشرفته، مانند import خودکار، code formatting و code prompt های کامل‌تر است. شایان ذکر است که سازندگان کاملاً به مشکلات گزارش‌شده یا درخواست برای ویژگی‌های جدید پاسخگو هستند که برای من یک امتیاز بزرگ است.

به یاد داشته باشید که برای استفاده، باید Protol Buffer و gRPC را غیر فعال کنید. در غیر این صورت، به درستی کار نخواهد کرد. این توصیه را فراموش نکنید!

Protobuf برای WebStorm

در نهایت، این‌ها افزونه های انتخابی من برای افزایش بهره‌وری کار شما در WebStorm هستند. امیدوارم این لیست برایتان جالب بوده باشد و اگر نظر یا سؤالی دارید، از کامنت گذاشتن دریغ نکنید!

منبع: HackerNoon   نویسنده: جیمی سوئیفت

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X