6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
مالی

گزارش اعتباری TransUnion چیست؟ | راهنمای وام در آمریکا

گزارش اعتباری TransUnion چیست؟ | راهنمای وام در آمریکا

TransUnion یکی از سه دفتر اعتباری اصلی ایالات متحده آمریکا است. این دفتر، مانند سایر دفاتر اعتباری بزرگ، اطلاعات مربوط به تاریخچه اعتباری و فعالیت‌ها را جمع‌آوری می‌کند تا گزارش‌های اعتباری تولید کند.

بررسی گزارش اعتباری TransUnion می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که وام‌دهندگان پس از بررسی اعتبار شما، چه نظری خواهند داشت. و این می تواند به جلوگیری از هرگونه غافلگیری هنگام درخواست وام یا کارت اعتباری جدید کمک کند.

دانستنی‌های کلیدی

  • TransUnion یک دفتر اعتباری بزرگ است که گزارش‌های اعتباری تولید می‌کند.
  • وام دهندگان و سایر مشاغل مربوطه، از گزارش‌های اعتباری برای اطلاع از تصمیمات مربوط به وام استفاده می‌کنند.
  • نظارت بر گزارش‌های اعتباری می تواند به شما نمایی از وضعیت اعتبارتان بدهد تا اطمینان حاصل کنید که گزارش‌هایتان بدون ایراد هستند.

چگونه این کار می‌تواند به شما کمک کند؟

وام دهندگانی مانند بانک‌ها و صادرکنندگان کارت اعتباری، از اطلاعات موجود در گزارش‌های اعتباری برای تصمیم گیری در مورد تمدید اعتبار یا تایید وام استفاده می‌کنند. صاحبخانه ها، شرکت‌های مدیریت املاک و حتی کارفرمایان ممکن است گزارش‌های اعتباری را بررسی کنند.

دانستن آن‌چه در گزارش‌های اعتباری شما وجود دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید افراد یا شرکت‌هایی که اعتبار شما را بررسی می کنند، چه چیزی در آن می‌بینند.

به عنوان مثال، بررسی گزارش اعتباری TransUnion و Credit score های شما، می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا حداقل شرایط لازم برای دریافت وام مسکن را دارید یا خیر.

برای خرید اولین ماشین خود در ایالات متحده آمریکا آماده‌اید؟ ممکن است بخواهید قبل از رفتن به نمایندگی و بررسی وام های خودرو، گزارش اعتباری خود را بررسی کنید. همچنین می‌توان با اطلاعات موجود در گزارش های اعتباری، تا حدی نرخ بهره را تخمین زد.

دریافت گزارش اعتباری رایگان از TransUnion

طبق قانون فدرال، TransUnion باید سالانه یک نسخه رایگان از گزارش اعتباریتان به شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به AnnualCreditReport.com مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید برای دسترسی رایگان به گزارش اعتباری TransUnion خود در هر زمان، از CreditWise Capital One استفاده کنید – بدون اینکه تأثیر منفی بر Credit score شما داشته باشد.

تفاوت بین TransUnion، Equifax® و Experian® چیست؟

سه دفتر اعتباری بزرگ آمریکا، یعنی TransUnion، Equifax و Experian، همگی از اطلاعات مالی برای جمع آوری گزارش‌های اعتباری خود استفاده می‌کنند. این گزارش‌ها سپس توسط شرکت‌های تعیین کننده Credit score برای محاسبه Credit score هایتان استفاده می‌شوند.

اما بسته به دفتر اعتباری که به آن مراجعه می‌کنید، گزارش شما ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد. اما چرا؟ همه وام دهندگان اطلاعات اعتباری را به هر سه تای این دفترها گزارش نمی‌دهند. برخی ممکن است اطلاعات را فقط به TransUnion، فقط به Equifax یا فقط به Experian ، یا دو تای آن‌ها ارائه دهند.

این بدان معناست که هر اداره ممکن است از اطلاعات کمی متفاوت در گزارش‌هایش استفاده کند. و این تفاوت‌ها در گزارش‌های اعتباری یکی از دلایلی است که ممکن است در Credit score های خود تفاوت هایی مشاهده کنید.

چه کسی می تواند گزارش اعتباری TransUnion من را ببیند؟

قانون فدرال دسترسی به اطلاعات گزارش اعتباری شما را برای دیگران محدود کرده است.

قانون گزارش‌دهی اعتبار منصفانه، «هر فرد احتمالی که درخواست مطالعه گزارش مشتری را دارد ملزم می‌کند که هدفی قانونی برای دریافت گزارش داشته باشد، برای مثال، یک وام‌دهنده، بیمه‌کننده، صاحبخانه یا کارفرما باشد».

این قانون تعداد افرادی که می‌توانند به گزارش شما دسترسی داشته باشند را محدود می‌کند. اما همچنین به این معنی است که گزارش‌های اعتباری شما کاملاً محرمانه نیستند.

پرسش‌های متداول درباره گزارش‌های اعتباری TransUnion

  • Credit score خوب TransUnion چیست؟

TransUnion یک شرکت امتیازدهی اعتباری نیست، اما این اداره می‌گوید که Credit score خوب بین 720 تا 780 است. این برای امتیازات VantageScore® 3.0 است. به یاد داشته باشید، شما چندین نوع امتیاز دارید.

امتیازات اعتباری معمولی از 300 تا 850 متغیر است. و دانستن Credit score می‌تواند به شما کمک کند قبل از درخواست وام، بدانید که در چه جایگاهی قرار دارید. اما حتی یک Credit score خوب ممکن است به طور خودکار شما را واجد شرایط برخی کارت‌های اعتباری یا وام ها نکند. این تصمیمات در نهایت به وام دهندگان بستگی دارد.

اگر از Credit score  های خود راضی نیستید، باید یاد بگیرید که چگونه برای خود اعتبار بسازید یا اعتبار خود را بهبود ببخشید.

آیا TransUnion قانونی است؟

بله. TransUnion یک دفتر اعتباری قانونی است و گزارش‌های اعتباری آن توسط وام دهندگان و برای قضاوت درباره مواردی چون درخواست‌های اعتباری و وام استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

بررسی منظم گزارش اعتباری از یکی از سه دفتر اعتباری اصلی، از جمله TransUnion، ممکن است راهی مفید برای حفظ اعتبار شما در ایالات متحده باشد.

با استفاده از CreditWise، هر زمان که گزارش اعتباری TransUnion شما تغییر کرد، می‌توانید هشدارهای ایمیلی دریافت کنید. استفاده از CreditWise به Credit score های شما هیچ آسیبی نمی‌رساند.

منبع: capitalone

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X