7 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
ارز دیجیتال

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023

با شتاب فعلی بازار ارز دیجیتال، تعدادی از والت‌ها به عنوان بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال مورد توجه قرار گرفته‌اند. افزایش تعداد کاربران این عرصه، موارد دزدی و کلاهبرداری سایبری را نیز افزایش داده است. بنابراین داشتن یک کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزای خوب برای ذخیره ارزهای دیجیتال، بسیار مهم است. اما در این مورد چه می‌دانید؟ آیا می‌دانید بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023 کدام‌ها هستند؟

با وجود این همه گزینه، تصمیم‌گیری در این مورد آسان نیست. با این حال، این فرآیندی است برای کسانی که می‌خواهند در بازار ارزهای دیجیتال موفق عمل کنند.

FTX drop اخیر، یک مثال عالی برای این است که چرا باید ارزهای دیجیتال را در کیف پول‌های ارز دیجیتال نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری نگهداری کرد. هنگامی که ارز دیجیتال شما در یک صرافی مانند FTX قرار دارد، تنها در صورتی می‌توانید به آن دارایی‌ها دسترسی داشته باشید که صرافی بتواند وجوه را بین شما توزیع کند. مثال دیگر این است که اگر آن صرافی ارز دیجیتال یک شود یا در توزیع وجوه سوء مدیریت داشته باشد، ممکن است پول شما در آن صرافی ارزهای دیجیتال پنهان یا گم شود.

اگر نگران نحوه ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال خود هستید، پس در جای مناسبی قرار دارید. در این مقاله به تفکیک اطلاعات مهم در این زمینه می‌پردازیم. علاوه بر این، ما تعدادی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال را که در سال 2023، می‌توانید بدون هیچ ترسی در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید، معرفی کرده‌ایم.

پس بیایید با ما همراه شوید و درمورد بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

کیف پول ارز دیجیتال یا کیف پول کریپتو چیست؟

کیف پول‌های ارز دیجیتال یا Crypto Wallet ها دستگاه‌ها یا نرم‌افزارهایی هستند که تریدر می‌تواند اطلاعاتی که امکان دسترسی به دارایی‌های دیجیتال ذخیره‌شده در بلاک‌چین را فراهم می‌کنند، در آن‌ها ذخیره کند. از طریق این کیف پول‌های ارز دیجیتال می‌توانید تراکنش‌های خود را بدون نیاز به هیچ واسطه‌ای مدیریت کنید. گویی کیف پول ارز دیجیتال حساب شما در شبکه بلاک‌چین است. جایی که خود شما، و نه هیچ بانکی، کمترل عملیات خود در این بازار را در دست دارید.

کیف پول‌های ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

برای کسانی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند، درک نحوه عملکرد Crypto Wallet پیچیده به نظر می‌رسد. اما در واقع آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست.

به طور کلی، کیف پول‌های ارز دیجیتال به مکانیزم کریپتو متکی هستند. هدف از این کار، ایجاد امنیت بیشتر در معاملات بازار ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، وقتی شخصی ارز دیجیتال را به کیف پول شما منتقل می‌کند، خود ارز دیجیتال را منتقل نمی‌کند. در این مورد، آن‌چه که او در حال انتقال آن است، مالکیت ارز دیجیتال به کیف پول شماست.

یعنی هنگام انجام این انتقال، شخص به شبکه بلاک‌چین اعلام می‌کند که آن ارز دیجیتال اکنون به آدرس اعلام‌شده تعلق دارد و دیگر متعلق به او نیست. برای این‌که این فرآیند به درستی انجام شود، دو کد تولید می‌شود. اولین مورد از آن‌ها به عنوان کلید عمومی (Public Key) شناخته می‌شود. این کد دنباله‌ای از اعداد و حروف ات که ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال، به طور خودکار تولید می‌کند. این کد همان‌طور که از نام آن پیداست، حاوی اطلاعاتی عمومی است. بنابراین می‌توانید آن را با سایر کاربران و در تراکنش‌های خود به اشتراک بگذارید.

کد دوم مربوط به کلید خصوصی (Private Key) است. این کد هم از دنباله‌ای از اعداد و حروف تشکیل شده است. اما تفاوتش با کلید عمومی در این است که این کد به شما امکان دسترسی به کیف پول ارز دیجیتال برای انجام تراکنش‌هایتان را می‌دهد. بنابراین، این اطلاعاتی شخصی است که فقط شما باید به آن دسترسی داشته باشید. با استفاده از این دو کلید، می‌توانید با امنیت بیشتری به خرید، فروش و ترید ارزهای دیجیتال بپردازید.

انواع نرم افزار و سخت افزار برای کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023

به همان اندازه که شناختن بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در بازار مهم است، درک انواع آن‌ها نیز اهمیت دارد.

به طور کلی، کیف پول‌های ارز دیجیتال را می‌توان به دو نوع Hot و Cold (گرم و سرد) طبقه‌بندی کرد:

کیف پول‌های گرم (Hot Cryptocurrency Wallets)

Hot Cryptocurrency Wallets

کیف پول ارز دیجیتال گرم یا نرم افزاری، اساساً نرم افزاری است که در آن دارایی‌های ارز دیجیتال خود را ذخیره می‌کنید. در آن، کلیدهای شما (عمومی و خصوصی) در دسکتاپ یا برنامه کیف پول شما ذخیره می‌شوند. بنابراین می‌توانید در هر کجا که هستید، چه از طریق کامپیوتر، و چه از طریق موبایل یا هر دستگاه دیگری، به ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشید و آن‌ها را مدیریت یا ترید کنید.

سهولت استفاده از این کیف پول ارز دیجیتال، آن را برای بسیاری از تریدرها به یک انتخاب عالی تبدیل می‌کند. به خصوص برای کسانی که فعالیت بیشتری در بازار معاملات ارز دیجیتال دارند.

اما شایان ذکر است از آن‌جایی که این دسته از کیف پول‌های ارز دیجیتال به صورت آنلاین در دسترس هستند، در برابر انواع گسترده‌ای از حملات سایبری، آسیب‌پذیرتر هستند.

کیف پول‌های سرد (Cold Cryptocurrency Wallets)

کیف پول‌های ارز دیجیتال سرد

در سمت دیگر، کیف پول‌های ارز دیجیتال سرد وجود دارند. این کیف پول‌ها، سخت‌افزارهایی هستند که به شکل درایوهای USB عرضه می‌شوند و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که ارزهای دیجیتال خود را در آن‌ها ذخیره کنید. اما برای این کار، باید به کامپیوتر یا موبایل شما متصل شوند.

در این نوع کیف پول، کلیدهای شما از طریق QR Code ها قابل دسترسی هستند. همچینین بر خلاف کیف پول‌های ارز دیجیتال گرم، از سطح امنیت بالاتری در مقابل حملات سایبری برخوردار هستند. مگر این‌که درایو USB یا QR Code خود را برای دسترسی به کلیدهایتان گم کنید یا مورد حمله فیشینگ قرار بگیرید.

نقطه ضعف کیف پول‌های ارز دیجیتال سرد این است که دارایی‌های شما نقدینگی کمتری دارند و ترید سریع آن‌ها دشوارتر است، زیرا برای دسترسی به وجوه خود باید چندین مرحله حفاظتی را طی کنید.

چگونه کیف پول ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کنیم؟

پیکربندی کیف پول ارز دیجیتال شما، اساساً به نوع کیف پولی که برای ذخیره دارایی‌های خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد.

راه‌اندازی کیف پول گرم

برای راه اندازی کیف پول ارز دیجیتال گرم، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پس از اطمینان از قانونی بودن نرم افزار، کیف پول را دانلود کنید. بدینوسیله از تقلب جلوگیری می‌کنید.
 • سپس حساب را پیکربندی کنید و همیشه از ویژگی‌های امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای، بیومتریک و غیره استفاده کنید.
 • پس از اتمام نصب، وجوه را به کیف پولتان اضافه کنید. نحوه این کار به نوع کیف پول شما بستگی دارد. در برخی از کیف پول‌ها می‌توانید ارزهای دیجیتال را بخرید و برخی دیگر از کیف پول‌های ارز دیجیتال، فقط به شما اجازه می‌دهند از جای دیگری نقل و انتقال را انجام دهید. وقتی مجاز به خرید هستید، مبلغ مورد نیاز باید از طریق کارت اعتباری پرداخت شود.

راه اندازی کیف پول سرد

راه اندازی کیف پول ارز دیجیتال سرد، حتی پرکتیکال‌تر از قبلی است. برای انجام این فرآیند، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید کیف پول ارز دیجیتال سرد خود را به صورت آنلاین بخرید. در حالت ایده آل، می‌توانید آن را مستقیماً از یک توسعه‌دهنده خریداری کنید. بنابراین از مشکلات احتمالی یا دستکاری جلوگیری می‌کنید.
 • سپس نرم افزار کیف پول را طبق دستورالعمل آن نصب کنید.
 • در نهایت ارزهای دیجیتال خود را در آن سپرده‌گذاری کنید و در حالی که دستگاه خود را به کامپیوتر یا موبایل خود وصل کرده‌اید، ترید کردن دارایی‌های خود را شروع کنید.

10 تا از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023

اکنون، شما می‌دانید که کیف پول‌های ارز دیجیتال چه هستند، چگونه کار می‌کنند و چگونه باید آن‌ها را راه‌اندازی کنید. بنابراین، وقت آن رسیده که بدانید بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال امروزی کدامند. شما می‌توانید به هر یک از آن‌ها و ویژگی‌هایشان توجه کنید، و حتی برای انتخاب مناسب‌ترین مورد برای اهدافتان آن‌ها را وارسی کنید.

Cold Card : کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

ColdCard یک کیف پول سخت افزاری قابل خرید، با قابلیت استفاده آسان، فوق امن و اپن سورس است که به راحتی از طریق کارت microSD رمزگذاری شده پشتیبان‌گیری می‌شود. در ColdCard کلید خصوصی شما روی یک تراشه امنیتی اختصاصی ذخیره می‌شود. همچنین طراحی نرم افزار MicroPython به شما اجازه تغییرات را می‌دهد.

کیف پول ارز دیجیتال ColdCard بهترین گزینه برای ذخیره بیت کوین است. این کیف پول کنترل کامل بیت کوین را به شما می‌دهد. این بدان معناست که اشخاص ثالث نمی‌توانند وجوه شما را مسدود یا جابجا کنند. با این حال، شما همچنان مسئول امنیت و پشتیبان‌گیری کیف پول خود هستید.

این کیف پول از یک محیط تخصصی و امن ارائه شده توسط دستگاه بارگیری می‌شود. این می‌تواند از کیف پول در برابر آسیب‌پذیری‌ها و بدافزارها محافظت کند، زیرا هیچ برنامه‌ای را نمی‌توان در این محیط نصب کرد.

MetaMask: اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

MetaMask با بیش از 30 میلیون کاربر فعال، محبوب‌ترین کیف پول ارز دیجیتال در بازار است و دلایل خود را دارد تا یکی از بهترین‌ها در نظر گرفته شود. برای شروع، این کیف پول یک رابط بصری نیز دارد که به نوبه خود دسترسی به توکن‌ها و برنامه‌های غیر متمرکز مختلف در شبکه اتریوم را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، MetaMask سازگاری بیشتری با راه حل‌های بلاک چین دارد و همچنین کیف پولی است که می‌تواند از شبکه‌های محبوب Web3 مانند Binance SmartChain ، Ethereum ، Polygon و Avalanche ساپورت کند.

با استفاده از این کیف پول ارز دیجیتال، به بازارهای محبوب NFT مثل OpenSea دسترسی دارید و می‌توانید موارد قابل جمع‌آوری در این بازارها را با اتصال مستقیم به کیف پول مبادله کنید. همچنین این کیف پول می‌تواند به صورت افزونه در مرورگرهای وب مانند Google Chrome ، Microsoft Edge ، Mozilla Firefox و Brave نصب شود. MetaMask برای دانلود در دستگاه‌های اندروید و iOS هم در دسترس است.

نکته برجسته دیگر درباره این کیف پول این است که حساب‌ها در آن دارای فضای ذخیره‌سازی محلی هستند. یعنی اطلاعات به سرورهای کیف پول منتقل نمی‌شوند. بنابراین، شما به عنوان صاحب این کیف پول ارز دیجیتال، کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی خود دارید.

با توجه به تمام مزایای نام‌برده، به راحتی می‌توان فهمید که چرا MetaMask در لیست بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای سال 2023 قرار دارد.

Trust Wallet : اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

Trust Wallet یکی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای کسانی است که می‌خواهند دارایی‌های دیجیتال خود را در تلفن همراهشان ترید کنند. این کیف پول به طور کلی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال و توکن‌ها پشتیبانی می‌کند و از طریق آن می‌توان 12 نوع مختلف از ارز دیجیتال را معامله کرد.

رابط کاربری Trust Wallet بصری و قابل اسکن است، که استفاده از آن را بسیار آسان می‌کند. علاوه بر این، این کیف پول ارز دیجیتال دارای یک مرورگر Web3 یکپارچه است که به کاربران خود امکان دسترسی مستقیم به dApp ها و بازی‌های بلاک‌چین را می‌دهد.

این کیف پول ارز دیجیتال به دست آوردن NFT را نیز تسهیل می‌کند. دلیلش هم این است که با Trust Wallet ، کاربران می‌توانند از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز داخلی، توکن‌ها را خریداری کرده و نگه دارند. و جالب‌ترین چیز این است که کاربر این کیف پول ارز دیجیتال، می‌تواند تمام این کارها را بدون نیاز به ترک برنامه انجام دهد.

ناگفته نماند که این کیف پول، توسط Binance ، یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال در جهان، اداره می‌شود. این کیف پول لینک‌هایی را به Binance می‌فرستد، اما نه به صورت escrowd. بنابراین نگهداری از کلیدهای خصوصی به عهده کاربر است. همچنین لازم به ذکر است که Trust Wallet می‌تواند از بیش از 40 بلاک چین پشتیبانی کند و به طور کلی، می‌تواند بیش از 4.5 میلیون کوین و توکن را اجرا کند.

از آن‌جایی که این نوع از کیف پول با Binance Dex یکپارچه شده است، به کاربر اجازه می‌دهد تا توکن‌های زیادی را با کارت اعتباری یا کارت بدهی خریداری کند. کل این مجموعه عوامل باعث می‌شوند که این کیف پول به یکی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال تبدیل شود. Trust Wallet در حال حاضر یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال با بهترین رتبه در بازار گوگل و اپل است.

Electrum : اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

در این فهرست، یک کیف پول ارز دیجیتال درخشان دیگر نیز داریم. Electrum دارای راه‌اندازی بسیار آسان، سرعت فوق‌العاده بالا و ویژگی‌های امنیتی عالی است و هزینه‌های تراکنش‌تان نیز در آن قابل سفارشی‌سازی است.

علاوه بر این، Electrum به دلیل تنظیمات خودِ سرور، هیچوقت خراب نمی‌شود. با این حال این کیف پول ارزهای دیجیتال نیاز به تجربه دارد و برای مبتدیان توصیه نمی‌شود. این کیف پول در سال 2011 تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌ها و یکی از معدود کیف پول‌هایی است که معاملاتش را هنوز هم فقط با بیت کوین انجام می‌دهد.

ویژگی‌های کلی دیگر این کیف پول ارز دیجیتال، شامل رمزنگاری قوی است که با تأیید تراکنش، احراز هویت دو مرحله‌ای و پشتیبانی از چند امضا انجام می‌شود. این کیف پول از کلاینت‌های lightweight استفاده می‌کند، بنابراین فضای کمتری را اشغال می‌کند.

همچنین با تأیید پرداخت که کاری ساده است، کیف پول تراکنش‌های سریع‌تری ارائه می‌دهد، بدون این‌که امنیت شما در طول فرایند معامله از بین برود.

BlueWallet : اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

نمی‌توان درباره بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال صحبت کرد و نام BlueWallet را نیاورد. این کیف پول با طراحی مدرن  و رابط در دسترس، برای کسانی مناسب است که می‌خواهند تراکنش‌های on-chain انجام دهند.

با استفاده از این کیف پول می‌توان چندین پورتفولیو ایجاد و import کرد و همچنین به عنوان یک vault چندامضایی عمل می‌کند. در نتیجه، امنیت بیشتری در معاملاتتان ایجاد می‌شود. این کیف پول ارز دیجیتال همچنین گزینه خوبی برای کسانی است که می‌خواهند با موبایل از کیف پول‌شان استفاده کنند. به خصوص از آن‌جایی که دارایی یک اپلیکیشن تلفن همراه با امکانات کامل و یکپارچه‌سازی شبکه Lightning است.

این کیف پول یک پلتفرم عالی برای تریدرهای بیت کوین است که نمی‌خواهند با نرم‌افزارهای پیچیده‌تر دسکتاپ کار کنند. اما علاوه بر ارسال، دریافت و ذخیره بیت کوین، امکان انجام تراکنش‌ها از طریق batch ها، ایجاد کانکشن‌های Tor برای حفظ حریم خصوصی و سفارشی‌سازی rate ها را فراهم می‌کند.

ناگفته نماند که مزیت کار با یکپارچه‌سازی شبکه Lighting این است که تراکنش‌ها بسیار ساده‌تر و سریع‌تر می‌شوند. نکته قابل توجه برای این کیف پول، plausible deniability است. این نوعی منبع است که به شما امکان می‌دهد رمز عبور دیگری را هنگام رمزگشایی یک کیف پول که به طور “false” پیکربندی شده است، ایجاد کنید.

Exodus : اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

این یکی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای کسانی است که می‌خواهند از طریق دسکتاپ ترید کنند. نه تنها به این دلیل که سرعت بیشتری را برای تراکنش‌ها تضمین می‌کند، بلکه به دلیل سهولت استفاده از آن و ویژگی‌های مختلفی که تجربه کاربری را بهینه می‌کند.

علاوه بر این، این کیف پول به کاربران امکان خرید بیت کوین با Apple Pay را هم می‌دهد. رابط کاربری آن جذاب و همه چیزش قابل مشاهده است. در ابتدا، Exodus فقط یک کیف پول ارز دیجیتال برای دسکتاپ بود، اما اکنون اپلیکیشن‌هایی برای اندروید و iOS نیز ارائه می‌دهد و با سایر کیف پول‌های سخت افزاری مانند Trezor One و Trezor T نیز سازگار است.

اما بزرگترین کاربرد آن در سیستم عامل‌هایی مانند لینوکس، ویندوز و مک است و هر 2 هفته یک بار در این سیستم عامل‌ها آپدیت می‌شود. این کیف پول از بیش از 260 دارایی پشتیبانی می‌کند و کارمزدهایش برای اتریوم، بیت کوین و ERC20 قابل تنظیم است. علاوه بر این، از یک کلاینت lightweight استفاده می‌ند که تأیید پرداخت را بسیار ساده و بدون دانلود بلاک‌چین تکمیل می‌کند.

Trezor T : کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

Trezor T مانند Ledger ، یک کیف پول ارز دیجیتال سرد است. مدل T از این کیف پول، نسل دوم کیف پول‌های سخت افزاری است که بعد از Trezor One تولید شده است. Trezor Model T بسیار شبیه به Ledger است، اما به کاربر این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم از رابط وب سایت به صرافی‌های شخص ثالث مانند Changelly و CoinSwitch دسترسی داشته باشد. اگر چه کار با این کیف پول سخت افزاری راحت است، اما قیمت 219 دلاری آن قابل توجیه نیست.

این کیف پول ارز دیجیتال با پشتیبانی از 1400 ارز دیجیتال، می‌تواند برای یک کاربر مبتدی گیج‌کننده باشد، اما امن‌ترین کیف پول موجود در بازار است، زیرا دارای قوی‌ترین ویژگی‌های امنیتی در میان کیف پول‌های سخت افزاری است.

Ledger Nano S Plus : کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

Ledger Nano نیز یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال است که باید در این لیست قرار بگیرد. با استفاده از این کیف پول سرد، امکان نصب همزمان 100 اپلیکیشن و خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال از طریق اپلیکیشن Ledger live وجود دارد.

علاوه بر این، این کیف پول با 50 کیف پول سخت افزاری دیگر سازگاری دارد. ناگفته نماند که ساختار امنیتی آن بسیار عالی است، زیرا سفت و سخت است و توسط منابع تجاری کنترل می‌شود.

وقتی صحبت از فضای ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، این کیف پول در میان پیشتازان این عرصه قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که برند آن یکی از شناخته‌شده ترین برندها در این زمینه است. یکی از بزرگترین ویژگی‌های آن به این واقعیت مربوط می‌شود که این کیف پول از مؤلفه Secure Element استفاده می‌کند.

Secure Element مانند یک تراشه کارت اعتباری است که یک لایه امنیتی اضافی برای آن حساب فراهم می‌کند.

این کیف پول ارز دیجیتال در ابتدا با Nano S کار می‌کرد، اما در سال 2022، به Nano S Plus ارتقا یافت. بنابراین اکنون با صفحه نمایش بهبود یافته، افزایش ظرفیت ذخیره سازی و پشتیبانی از کابل USB Type C عرضه می‌شود.

شایان ذکر است که این کیف پول دارای یک گواهینامه امنیتی از طریق یک سازمان دولتی به نام آژانس امنیت سایبری ANSSI فرانسه است. علاوه براین، Ledger تنها برای مدیریت کوین‌ها نیست، بلکه می‌تواند برای شرط‌بندی و وام‌دهی ارزهای دیجیتال نیز استفاده شود.

Guarda: اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال

Guarda یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال با بالاترین امتیاز در بازار است که در تمامی حالت‌هایش رایگان است و کاربران آن می‌توانند از طریق موبایل، دسکتاپ یا افزونه مرورگر به ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشند. این کیف پول از بیش از 50 بلاک‌چین اصلی و بیش از 400.000 دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کاربران این کیف پول می‌توانند از طریق یکپارچه‌سازی با کیف پول سخت‌افزاری Ledger ، ارزهای دیجیتال خود را به انبار سرد منتقل کنند.

Guarda همچنین برنامه‌های سرمایه‌گذاری، امکان خرید ارزهای دیجیتال و معامله فوری، دریافت وام رمزنگاری و افزودن یک لایه امنیتی با چندین امضا را فراهم می‌کند.

Coinbase Wallet App

این کیف پول ارزهای دیجیتال، یک انتخاب عالی برای افراد مبتدی در این عرصه است. رابط کاربری آن بصری و استفاده از آن بسیار آسان است. علاوه بر این، این کیف پول می‌تواند بیش از 5 دارایی دیجیتال را پشتیبانی کند. همچنین دارای قابلیت multi-signature و احراز هویت 2 مرحله‌ای است.

با کیف پول ارز دیجیتال Coinbase ، امکان ذخیره ارزهای محبوب مانند بیت کوین، لایت کوین، دوج کوین، ریپل و همچنین توکن‌های روی بلاک‌چین وجود دارد. Coinbase دارای برنامه دسکتاپ نیست، اما به صورت افزونه مرورگر وجود دارد.

از دیگر تفاوت‌های این کیف پول با کیف پول‌های ارز دیجیتال دیگر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پشتیبان‌گیری cloud اختیاری برای محافظت از کلیدهای دیجیتال
 • دسترسی به صرافی‌های غیرمتمرکز در برنامه، که امکان تبدیل توکن‌ها را بدون حضور واسطه فراهم می‌کند.
 • باز کردن حساب در صرافی Coinbase ، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های معامله ارز دیجیتال در آمریکا
 • حساب کاربری رایگان
 • کلید خصوصی در دستگاه شما ذخیره می‌شود، نه در پلتفرم.

ویژگی آخر به نوبه خود، درباره قفل شدن ارزهای احتمالی یا حملات سایبری به شما آرامش خاطر می‌دهد.

نتیجه گیری

قصد ما از نوشتن این متن، این بود که اطلاعات اصلی در مورد عملکرد کیف پول‌های ارز دیجیتال را با شما به اشتراک بگذاریم. علاوه بر این، ما سعی می‌کنیم کیف پول‌هایی را که به بهترین نحوه به مردم خدمت می‌کنند را معرفی کنیم و برای کسانی که می‌خواهند ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنند، امکانات ارائه دهیم. ایده اصلی در این مقاله این بود که گزینه‌های مختلف برای ذخیره‌سازی دارایی‌های دیجیتال و مزایای هر کیف پول را برایتان بازگو کنیم.

امنیت معامله نیز مسئله مهمی است. برای تمام کسانی که با ارزهای دیجیتال سر و کار دارند، امنیت یک عامل اساسی است و از مشکلات آینده جلوگیری می‌کند.

بنابراین، اکنون که 10 تا از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم، موردی که بیشتر دوست دارید را انتخاب کنید و به مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود بپردازید.

به طور کلی، کیف پول‌های ارز دیجیتال سرد از کیف پول‌های گرم بهتر هستند. زیرا این کیف پول‌ها non-custodial به حساب می‌آیند. نوع ذخیره سازی این کیف پول‌ها، مورد علاقه بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال است، زیرا ارزهای دیجیتال کاملاً در کنترل شما هستند.

منبع ترجمه: portalcripto

Leave feedback about this

 • کیفیت
 • قیمت
 • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X