3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

آیا ChatGPT پاسخی برای اسرار بزرگ زندگی خواهد داشت؟

آیا ChatGPT پاسخی برای اسرار بزرگ زندگی خواهد داشت؟

چه می‌شد اگر می‌توانستید به سؤالات اساسی و اسرار بزرگ زندگی پاسخ دهید؟ پرسش‌هایی که سال‌ها و چه بسا قرن‌هاست مورد بحث قرار می‌گیرند؟ اگر واقعاً این اتفاق بیفتد چه؟ به نظر می‌رسد که پاسخ به اسرار بزرگ زندگی، رضایتی غیر قابل وصف به همراه خواهد داشت.

من درباره سؤالات فلسفی عمیقی که در یونان باستان مطرح می‌شدند، صحبت نمی‌کنم. احتمالاً شما با ماهیت حقیقت و تفاوت آن با واقعیت آشنا هستید. فکر می‌کنم که افراد زیادی قبلاً در مورد این مسائل فکر کرده‌اند.

من در مورد سؤالات دیگری به عنوان اسرار بزرگ زندگی صحبت می‌کنم. افراد از ترس این که احمق به نظر برسند، معمولاً چنین سؤالاتی را نمی‌پرسند. سؤالاتی مثل: چرا در خواب خود را برهنه می‌بینیم؟ و اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟ یا چرا زمین تخت گرایان چنین عقیده‌ای دارند؟

چرا در گوگل سرچ نکنیم؟

خب، هر کسی می‌تواند به گوگل مراجعه کند و پاسخ پرسش‌های مورد نظر خود را در عرض فقط چند میلی ثانیه دریافت کند. و بهترین بخش آن این است که همه چیز بین شما و گوگل به صورت یک راز باقی می‌ماند. خب، و شاید بین شما و FBI! بسته به این که پرسش شما چقدر عجیب باشد. اما این کار بسیار خسته کننده است.

شما با جستجو در گوگل، پاسخ‌های بسیار زیادی برای پرسش‌های خود درباره اسرار بزرگ زندگی دریافت می‌کنید. که برخی از آن‌ها با یکدیگر در تضاد هستند. از همه بدتر این است که در نهایت مجبور خواهیم بود خودمان به پرسش‌مان پاسخ دهیم.

با این حال، چیز جدیدی آمده است که بازی را تغییر می‌دهد. این پاسخ‌دهنده ما را ترغیب می‌کند تا از خودمان سؤالاتی بپرسیم که فقط کودکان کنجکاو می‌پرسند. کودکان کنجاوی که تشنه یاد گرفتن هستند. این چیز، همان ChatGPT است!

آیا ChatGPT پاسخی برای اسرار عجیب و غریب زندگی خواهد داشت؟ به خواندن این مطلب ادامه دهید. متوجه خواهید شد!

ChatGPT چیست؟

قبل از وارد شدن به اسرار بزرگ زندگی، بیایید به طور خلاصه بررسی کنیم که ChatGPT چیست. من مطمئنم که هنوز افرادی وجود دارند که آن را به درستی نشناسند. قسمت خنده‌دار ماجرا این است که من از ChatGPT خواستم خودش را به طور خلاصه توصیف کند. پاسخش به این پرسش این بود:

پرسش: به طور خلاصه توضیح بده که ChatGPT چیست.

ChatGPT یک مدل زبانی گسترده است که توسط OpenAI توسعه یافته است و قادر به ایجاد پاسخ‌هایی شبیه به پاسخ انسان با ورودی زبان طبیعی است. این مدل با استفاده از تکنیکی به نام معماری ترانسفورمر، بر روی مجموعه داده عظیمی از متون در اینترنت، کتاب‌ها و منابع دیگر آموزش داده شده است. ChatGPT  می‌تواند موضوعات مختلفی را درک کند و به آن پاسخ دهد. و این توانایی را دارد که متن جدیدی تولید کند که از نظر زمینه‌ای مرتبط و از نظر دستور زبان صحیح باشد. این برنامه برای شبیه‌سازی مکالماتی شبیه به انسان طراحی شده است و می‌تواند برای طیف وسیعی از کارها مانند ترجمه زبان، توسعه چت بات و تولید متن استفاده شود.

شما همچنین می‌توانید از ChatGPT بخواهید توضیح دهد که چگونه به سؤالات انواع مختلف مردم مانند کودکان و نوجوانان پاسخ می‌دهد یا حتی جزئیاتی درباره خود، مانند معماری شبکه عصبی و دوره‌های آموزش مدل ChatGPT را به شما ارائه دهد.  

عجیب‌ترین اسرار بزرگ زندگی

حالا که می‌دانید ChatGPT چیست، اجازه دهید وارد بازی اسرار بزرگ زندگی شویم. برای هر پرسش، prompt استفاده شده و پاسخ مربوط به آن در این مطلب نوشته شده‌اند. همه آن‌ها بدون ویرایش حتی یک کلمه هستند.

1. بحث درباره مرغ و تخم مرغ

 • اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟

این یک پرسش قدیمی بدون هیچ پاسخ روشنی است. از منظر بیولوژیکی، تخم مرغ قبل از مرغ وجود داشته است. زیرا ممکن است توسط پرنده‌ای که کاملاً مرغ نبوده، تخم‌گذاری شده باشد. با گذشت زمان، جهش‌های ژنتیکی مختلفی رخ داده که منجر به تکامل مرغی شده‌اند که اکنون وجود دارد. با این حال، از منظر فلسفی می‌توان استدلال کرد که اول باید مرغ وجود داشته باشد تا بتواند اولین تخم را بگذارد.

2. هیولای دریاچه نسی

 • آیا هیولای دریاچه نسی واقعی است؟

هیچ مدرک علمی معتبری وجود ندارد که هیولای دریاچه نسی به عنوان یکی از اسرار بزرگ زندگی مدرن، موجودی واقعی باشد. تا به حال مشاهدات زیادی از موجودی بزرگ و مار مانند در دریاچه نسی اسکاتلند گزارش شده است، اما این مشاهده‌ها توسط مطالعات علمی یا شواهد فیزیکی تأیید نشده‌اند. ممکن است برخی از گونه‌های ناشناخته یا کشف نشده در اعماق این دریاچه وجود داشته باشند، اما هیولای دریاچه همچنان یک موضوع بحث و گمانه‌زنی است تا یک واقعیت تأیید شده.

3. زمین تخت است یا گرد؟

 • آیا همان‌طور که انجمن زمین‌تخت‌گرایان می‌گوید، زمین صاف است؟

خیر. زمین صاف نیست. زمین یک جسم کروی مایل است. به این معنی که شکل تقریباً کروی دارد، اما در قطب‌ها کمی مسطح و در خط استوا برآمده است. این شکل از طریق روش‌های مختلف رصد و شواهد علمی گوناگونی از جمله تصاویر ماهواره‌ای، عکس‌های گرفته‌شده از فضا و سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) تأیید شده است. اگر زمین صاف بود، چنین شواهدی وجود نداشتند. اجماع علمی جهانی بر این است که زمین کروی است و نظریه زمین تخت یک باور بی‌اساس و بی‌اعتبار است.

4. رپتایل‌ها واقعیت دارند یا یک تئوری توطئه هستند؟

 • نظر تو درباره رپتایل‌ها چیست؟ آیا آن‌ها به عنوان یکی از اسرار بزرگ زندگی، در بین ما هستند؟

به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، من هیچ عقیده شخصی ندارم. اما می‌توانم به شما بگویم که وجود موجودات خزنده‌ای به نام رپتایل که در بین ما زندگی می‌کنند، یک تئوری توطئه است که هیچ مدرک معتبری برای حمایت از آن وجود ندارد. این تئوری ادعا می‌کند یک گروه مخفی از انسان‌نماهای خزنده با توانایی‌های تغییر شکل، اتفاقات و نهادهای قدرت جهان را کنترل می‌کنند با این حال، هیچ مدرک معتبری برای حمایت از این ادعا وجود ندارد و علم، وجود چنین موجوداتی را به رسمیت نمی‌شناسد.

5. پدیده نان تست مربایی

 • چرا نان تست همیشه به سمت کره‌ای/مربایی آن روی زمین می‌افتد؟

ممکن است به نظر برسد که نان تست همیشه روی سمت مربایی خود به زمین می‌افتد، اما در واقعیت، این فقط یک سوگیری شناختی است که به عنوان «پدیده نان تست» شناخته می‌شود و به همین دلیل تبدیل به یکی از اسرار بزرگ زندگی شده است! وقتی چیزی را رها می‌کنیم و به سمتی می‌افتد که نمی‌خواهیم، بیشتر متوجه آن می‌شویم و آن را بیشتر به خاطر می‌آوریم. این به این دلیل است که مغز ما بیشتر برای توجه به رویدادهای منفی طراحی شده است و این یک اتفاق ناامیدکننده است.

در مورد نان تست، این امکان وجود دارد که توزیع وزن مربا روی نان تست، احتمال واژگونی آن به این سمت را در هنگام افتادن بیشتر کند. علاوه بر این، چسبندگی مربا ممکن است باعث چسبیدن آن به سطحی شود که رویش قرار می‌گیرد. این اتفاقات می‌توانند به این تصور کمک کنند که نان تست همیشه روی سمت مربایی‌اش به زمین می‌افتد. با این حال، شایان ذکر است که این یک پدیده علمی نیست و تا حد زیادی بر اساس تجربه و درک شخصی رخ می‌دهد.

6. چرا در رویاهای خود برهنه هستید؟

 • اگر در خواب برهنه باشید، این به چه معناست؟

تعبیر خواب امری شهودی و ذهنی است و بسته به تجربیات و احساسات شخصی فرد، ممکن است متفاوت باشد. با این حال، رویای برهنه بودن به طور کلی می‌تواند نشانه آسیب‌پذیری، ترس از افشا شدن رازها و یا قضاوت شدن باشد. همچنین ممکن است نمادی از میل به آزادی یا عبور از ممانعت‌ها باشد.

7. آیا یک پتو می‌تواند از شما در برابر تهدیدات خیالی محافظت کند؟

 • فرض کن من 12 ساله هستم و روی تختم دراز کشیده‌ام. در اتاقم تنها هستم و ناگهان سایه‌ای را می‌بینم که 99% مطمئنم سایه یک هیولا است که زیر تخت من زندگی می‌کند. آیا کشیدن پتو روی خود، اقدامی مؤثر در برابر این تهدید است؟ من فقط یک پاسخ بامزه را قبول می‌کنم.

بله. پوشاندن خود با پتو مؤثرترین اقدام برای محافظت از خود در برابر هیولاهایی است که زیر تخت پنهان شده‌اند. ترس هیولاها از پتو، یکی از اسرار بزرگ زندگی است و با پوشاندن خود، مانعی جادویی ایجاد می‌کنید که آن‌ها را دور نگه می‌دارد. پس مطمئن شوید که پتوی خود را همیشه در دسترس داشته باشید و فراموش نکنید که آن را محکم دور خود بپیچید تا در طول شب سالم و سلامت بمانید!

8. خروج از راز Vim (حل شده)

 • چگونه از Vim خارج شویم؟

برای خروج از Vim، می‌توانید از دستور ساده زیر استفاده کنید:

ابتدا، کلید Esc را فشار دهید تا مطمئن شوید که در command mode هستید.

سپس تایپ کنید :q! تا هرگونه تغییر ایجاد شده در فایل را discard کرده و Vim را مجبور به خروج کنید.

همچنین می‌توانید :wq را تایپ کنید تا تغییرات ایجاد شده در فایل ذخیره شود و از Vim خارج شوید.

9. ما تنها نیستیم 👀

 • آیا ما در جهان تنها هستیم؟

این پرسش یکی از بزرگترین و جذاب‌ترین سؤالات علمی و یکی از اسرار بزرگ زندگی است. در حال حاضر، هیچ مدرک قاطعی از حیات فرازمینی وجود ندارد، اما اعتقاد کلی بر این است که جهان بسیار وسیع بوده و حاوی میلیاردها کهکشان است که هر کدام میلیاردها ستاره دارند و بسیاری از آن‌ها شبیه خورشید ما هستند. احتمال وجود حیات در سایر نقاط کیهان زیاد است و کشف حیات میکروبی در مریخ و احتمال وجود قمرهای قابل سکونت در اطراف زحل و مشتری، شانس یافتن حیات فرازمینی را افزایش داده است. با این حال، تا زمانی که شواهد ملموسی به دست نیاوریم، این پرسش که آیا ما در جهان تنها هستیم یا خیر، همچنان قابل حدس و یکی از اسرار بزرگ زندگی خواهد بود.

خب، پاسخ خسته‌کننده‌ای بود. بیایید دوباره تلاش کنیم.

 • آیا ما در جهان تنها هستیم؟ با بله یا خیر پاسخ بده.

خیر.

10. الویس هنوز زنده است؟🕺

 • آیا الویس هنوز زنده است؟

هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد الویس پریسلی، خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی هنوز زنده باشد. او در 16 آگوست 1977 در سن 42 سالگی درگذشت. علی‌رغم تئوری‌های توطئه و شایعات مختلفی که درباره او مطرح می‌شد، شایعاتی مثل این که او مرگ خود را جعل کرده و به صورت مخفیانه زندگی می‌کند، هیچ مدرک محکمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. علت رسمی مرگ الویس پریسلی سکته قلبی بود و مرگ او به عنوان یک واقعیت تاریخی، و نه به عنوان یکی از اسرار بزرگ زندگی، پذیرفته شده است.

11. پل مرده است؟

 • آیا پل مک‌کارتنی واقعی در یک تصادف رانندگی مُرد؟

خیر. این ادعا که پل مک‌کارتنی در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد و یک فرد شبیه به او جایگزینش شد، فریبی است که به عنوان نظریه توطئه «پل مرده است» شناخته می‌شود. پل مک‌کارتنی زنده است و به اجرا و ساخت موسیقی ادامه می‌دهد. این نظریه بارها توسط خود مک‌کارتنی و سایر افراد مرتبط با گروه Beatles رد شده است.

12. چه کسی اهرام مصر را ساخت؟

 • -ایلان ماسک در توییتر خود نوشته است: «بیگانگان فضایی اهرام مصر را ساخته‌اند». آیا بیگانگان فضایی اهرام مصر را ساخته‌اند؟

ایلان ماسک تا به حال اظهارات تحریک‌کننده مختلفی در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده است. یکی از آن‌ها همین است که ممکن است موجودات فضایی اهرام را ساخته باشند. اما هیچ مدرک معتبری برای حمایت از این ادعا وجود ندارد و این نظریه در بین دانشمندان، باستان‌شناسان و مورخانی که تمدن‌های باستانی را مطالعه می‌کنند، پذیرفته نیست. اهرام جیزه طی چندین قرن و با استفاده از تکنیک‌های مهندسی پیشرفته و نیروی کار کارگران ماهر پرتعدادی توسط مصریان ساخته شده است. ساخت اهرام به خوبی در تاریخ مصر باستان ثبت شده است و توسط باستان شناسان و مورخان به طور گسترده‌ای مورد مطالعه قرار گرفته است. بنابراین برای این مورد از اسرار بزرگ زندگی، پاسخ مناسبی وجود دارد.

این امکان وجود دارد که حیات فرازمینی در نقاط مختلف کیهان وجود داشته باشد، اما هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد بیگانگان از زمین بازدید کرده‌ یا با مردم آن دوران‌ها تعامل داشته‌اند. چه برسد به این‌که در ساخت اهرام یا سایر سازه‌های باستانی شرکت کرده باشند. بهتر است ادعاهای موجود درباره حیات بیگانه و یوفوها را به دید شک و با دید انتقادی مورد بررسی قرار دهیم و به منابع معتبر و شواهد علمی تکیه کنیم.

13. چاک نوریس vs ژان کلود ون دام

 •  کدام یک بهتر از دیگری‌ست؟ (گزینه صحیح را انتخاب کن)
  • گزینه 1: چاک نوریس
  • گزینه 2: ژان کلود ون دام

چاک نوریس و ژان کلود ون دام، هر دو به دلیل بدن ورزیده و توانایی‌های رزمی خود مشهور هستند و هر دو قابلیت‌های خود را در فیلم‌ها و شوهای مختلف نشان داده‌اند. این یک پاسخ سلیقه‌ای است که تعیین کنیم چه کسی «بهتر» است، نه یکی از اسرار بزرگ زندگی. با این حال، ژان کلود ون دام شاید به دلیل Epic Split (یک آگهی تبلیغاتی ولوو) معروف‌تر باشد. چرا که این قطعه در دوران خود به شدت وایرال شد.

سخن پایانی

امیدوارم از خواندن این پست لذت برده باشید. من که از نوشتن آن خیلی لذت بردم. همچنین لازم به ذکر است که سعی کنید به سادگی فریب کاربردهای ChatGPT را نخورید. زیرا هنوز به پتانسیل کامل خود دست پیدا نکرده است.

در دوران کنونی، روزانه صدها استارت آپ با استفاده از توانایی‌های مفید و مخرب این فناوری متولد می‌شوند. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد این حوزه بدانید، مطالب ما در حوزه هوش مصنوعی و ChatGPT را بخوانید و همچنین سعی کنید به دانش Prompting مسلط شوید.

تا بعد!

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

 • کیفیت
 • قیمت
 • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X