10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Playground AI شرکت OpenAI چیست؟

هوش مصنوعی Playground AI شرکت OpenAI چیست؟

هوش مصنوعی Playground AI یک برنامه تحت وب است که به شما امکان می‌دهد با مدل‌های مختلف هوش مصنوعی مکالمه‌ای تعامل داشته باشید. در این مطلب، نحوه استفاده از این سرویس و برخی مزایا و معایب چت با هوش مصنوعی را خواهید آموخت. شما می‌توانید در ChatGPT Playground از میان حالت‌ها، تنظیمات و prompt های مختلف، تجربه چت خود را شخصی‌سازی کنید. در این مقاله همچنین نکات و ترفندهایی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت تا از چت با هوش مصنوعی، بیشتر لذت ببرید.

هوش مصنوعی Playground AI چیست؟

هوش مصنوعی Playground AI یک پلتفرم آنلاین است که توسط OpenAI ایجاد شده است و به افراد امکان می‌دهد با جدیدترین مدل زبان ChatGPT ، وارد مکالمه شوند این مدل هوش مصنوعی بر اساس معماری GPT-3 و GPT-4 ایجاد شده و طوری تنظیم شده است که با پاسخ‌های متنی بسیار شبیه به زبان انسان، به شیوه‌ای دقیق و مرتبط با متن به ورودی‌های کاربر پاسخ دهد.

کاربران می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی Playground AI ، امکانات مدل ChatGPT را در یک محیط امن و کنترل‌شده بررسی و با آن کار کنند. این پلتفرم دارای یک رابط کاربری آسان است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با prompt ها، تنظیمات و مدل‌های مختلف، خروجی‌های متنی خود را تست کنند. این Sandbox تعاملی به کاربران این توانایی را می‌دهد که تجربه خود را با تکنیک‌های جایگزین آزمایش کنند، پرسش‌های خود را بازبینی کنند و ببینند که ChatGPT چگونه به ورودی‌های مختلف پاسخ می‌دهد.

توجه به این نکته مهم است که ویژگی‌ها و عملکردهای دقیق Playground AI ممکن است در طول زمان تغییر کند، زیرا OpenAI مدل‌های خود را اصلاح و آپگرید می‌کند. بهتر است کاربران اسناد و دستورالعمل‌های رسمی OpenAI را برای دریافت به‌روزترین اطلاعات و دستورالعمل‌ها، برای استفاده مؤثر از Playground AI بررسی کنند.

چگونه از هوش مصنوعی Playground AI استفاده کنیم؟

در این‌جا دستورالعمل‌های گام به گام برای شروع کار با Playground AI را بررسی می‌کنیم:

تمام آن‌چیزی که باید درباره هوش مصنوعی Playground AI بدانید
 • مرحله 1 : از وب سایت هوش مصنوعی Playground AI بازدید کنید.
 • مرحله 2 : با دنبال کردن دستورالعمل‌ها، یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • مرحله 3 : پس از ورود به سیستم، به داشبورد Playground AI فرستاده می‌شوید. یک ناحیه کاربری را در این‌جا خواهید دید که می‌توانید prompt خود را در آن تایپ کنید.
مراحل کار با play ground
 • مرحله 4 : مدل‌ها و پارامترهای مورد استفاده را انتخاب کنید. هوش مصنوعی Playground AI مدل‌های متنوعی دارد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیاز شما را برآورده می‌کند.
 • مرحله 5 : هنگامی که مدل و پارامترهای خود را انتخاب کردید، روی دکمه Submit کلیک کنید تا متن بر اساس prompt شما تولید شود.
 • مرحله 6 : متن تولید شده را بررسی کنید و پاسخ ChatGPT را بخوانید. با فشردن دکمه Submit ، می‌توانید چندین پاسخ ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که Playground AI ممکن است آپشن‌ها یا ویژگی‌های دیگری هم داشته باشد. بنابراین برای کسب بهترین تجربه، به کاوش و تست دیگر امکانات رابط کاربری خود بپردازید.

تفاوت بین Playground و ChatGPT

ChatGPT و ChatGPT Playground هر دو برنامه‌های OpenAI هستند که کاربران می‌توانند از طریق آن‌ها با مدل‌های GPT تعامل کنند. با این وجود، تمایزات قابل توجهی بین این دو وجود دارد.

 • ChatGPT : ChatGPT یک مدل هوش مصنوعی مکالمه‌ای است که می‌تواند از طریق ورودی کاربر، پاسخ‌های متنی شبیه به زبان انسان ایجاد کند. این مدل بر اساس معماری GPT-3 و GPT-4 ساخته شده و برای پاسخگویی به سؤالات کاربر، به شیوه‌ای بسیار دقیق و مناسب تنظیم شده است.
 • Playground AI: هوش مصنوعی Playground AI یک پلتفرم آنلاین مبتنی بر OpenAI است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با مدل ChatGPT در یک تنظیمات Sandbox درگیر شوند. کاربران ممکن است این پلتفرم را با prompt ها، تنظیمات و مدل‌های مختلف آزمایش کنند تا با استفاده از رابط کاربرپسند آن متن ایجاد کنند. وقتی صحبت از Playground AI می‌شود، ویژگی‌های بسیار بیشتری نسبت به ChatGPT برای دسترسی به چت‌بات وجود خواهد داشت.

مقایسه ChatGPT و Playground ChatGPT

ویژگیChatGPTPlayground ChatGPT
نوعمدل هوش مصنوعی مکالمه‌ایپلتفرم آنلاین
معماریGPT-3 و GPT-4GPT-3
تنظیمات دقیقبلهخیر
محیط Sansboxخیربله
رابط کاربرپسندخیربله
تجربه کاربریمحدودگسترده

به طور کلی، ChatGPT ابزار قدرتمندتری نسبت به هوش مصنوعی Playground AI است. با این حال، Playground ابزار قابل دسترس‌تری است که طیف وسیعی از کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.

محدودیت‌های هوش مصنوعی Playground AI

نسخه GPT 3.5 هوش مصنوعی Playground AI کاملاً رایگان است، اما دسترسی به مدل GPT-4 در آن این‌طور نیست.

با این که GPT-4 پیشرفت قابل توجهی نسبت به GPT-3.5داشته است، محدودیت‌هایی هم دارد. این چت بات هنوز هم می‌تواند در پاسخ‌های واقعی و استدلالی اشتباه کند. Hallucinations اصطلاحی برای این اشتباهات است. گاهی اوقات واکنش این برنامه غیر منطقی و خارج از چارچوب است. این مشکل تا کنون حل نشده است، اما میزان اشتباهات تا حدودی کاهش یافته‌اند.

سازمان‌های مختلف در مورد تعصبات اجتماعی که وارد پاسخ‌های چت بات‌های هوش مصنوعی شده‌اند، ابراز نگرانی کرده‌اند. OpenAI این مشکل را پذیرفته و در تلاش است تا آن را کاهش دهد. به دلیل دسترسی محدود و انتظار برای یکپارچه‌سازی API ها،  Playground AI هنوز به طور کامل در دسترس عموم قرار ندارد.

GPT-3.5 vs GPT-4 : چه چیزی در ChatGPT-4 Playground بهبود یافته است؟

هوش مصنوعی ChatGPT-4 Playground AI اکنون می‌تواند تصاویر را به عنوان ورودی بپذیرد و آن‌ها را طبقه‌بندی کند، برایشان زیرنویس بسازد یا تصویر را آنالیز کند تا به درخواست‌های شما پاسخ دهد. این چت بات همچنین می‌تواند متون طولانی تا 25.000 کلمه را مدیریت کند. نسخه استاندارد ChatGPT-3.5 به شما اجازه می‌دهد تا قبل از پایان بحث، حداکثر 3000 کلمه پاسخ دهید.

طبق گفته OpenAI، چت‌بات GPT-4 خلاق‌تر است، توانایی‌های استدلالی پیشرفته‌تری دارد و به شما امکان می‌دهد درخواست‌های پیچیده‌تری بدهید و پاسخ رضایت‌بخش‌تری دریافت کنید. طبق گفته OpenAI، دقت واقعی پاسخ‌ها در مقایسه با GPT-3.5 حداقل 40% افزایش یافت هاست.

GPT-4 در اپلیکیشن‌هایی مثل Duolingo، Bing Chat و Stripe استفاده می‌شود. اگر به عضویت ChatGPT Plus دسترسی دارید، می‌توانید از ChatGPT معمولی با مدل GPT-4 استفاده کنید.

کاربردهای بالقوه هوش مصنوعی Playground AI

بزرگترین پیشرفت‌هایی که هوش مصنوعی Playground AI داشته است، شامل افزایش تعداد کلمات، بهبود تفکر منطقی و افزایش ورودی بصری است. Playground AI می‌تواند در موارد زیر مفید باشد:

 • ایجاد مطالب طولانی برای وبلاگ‌ها و خلاصه‌کردن مقالات
 • ارائه ایده‌هایی برای پست‌های شبکه‌های اجتماعی
 • یادگیری موضوعات خاصی که ممکن است درک آن‌ها با استفاده از روش‌های سنتی دشوار باشد
 • ایجاد توضیحات و شرح تصاویر

سؤالات متداول (FAQs)

آیا هوش مصنوعی Playground AI رایگان است؟

 • استفاده از Playground AI رایگان است، اما برای این کار به یک OpenAI API Key نیاز دارید.

ChatGPT Playground چه مدل‌هایی ارائه می‌دهد؟

 • Chat GPT Playground دارای مجموعه‌ای از مدل‌های از پیش آموزش دیده‌شده، از جمله GPT-2 ، GPT-3 و GPT-4 است.

آیا ChatGPT و ChatGPT Playground یکی هستند؟

 • Chat GPT و ChatGPT Playground متفاوت هستند. ChatGPT یک مدل هوش مصنوعی محاوره‌ای است، اما ChatGPT Playground یک پلتفرم آنلاین است که به کاربران اجازه می‌دهد با مدل ChatGPT تعامل داشته باشند.

آیا می‌توانم از هوش مصنوعی Playground AI برای مقاصد تجاری استفاده کنم؟

 • بله، شما می‌توانید از هوش مصنوعی Playground AI به دلایل تجاری استفاده کنید. با این حال، باید اطمینان حاص کنید که از شرایط و ضوابط پلتفرم پیروی می‌کنید.

چگونه می‌توانم شروع به کار با هوش مصنوعی Playground AI کنم؟

 • می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این پلتفرم و ساختن اکانت، استفاده از Playground AI را شروع کنید. این پلتفرم هم یک پلن رایگان با قابلیت‌های محدود و هم گزینه‌هایی برای کاربران باتجربه‌تر ارائه می‌دهد.

مقاله‌ای که خواندید، به شما کمک می‌کند تا با Playground AI بیشتر آشنا شوید. ما مطمئنیم که خواندن آن برای‌تان مفید بوده است. لطفاً نظرات و پرسش‌های خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: Cloudbooklet

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
X