6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی ChatGPT | ChatGPT 4 از راه رسید!

هوش مصنوعی ChatGPT | ChatGPT 4 از راه رسید!

هوش مصنوعی ChatGPT 4 یک نمونه اصلی از فناوری چت بات است که بر اساس مدل زبان بسیار بزرگ GPT-4 ساخته شده است. این مدل برای تولید متونی شبیه به متن‌های انسانی، از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند. و جدیدترین و پیشرفته‌ترین سیستم هوش مصنوعی OpenAI را عرضه می‌کند.

قبل از انتشار GPT-4 ، نسخه قبلی آن یعنی ChatGPT 3 به عنوان مدل زبان برتر در نظر گرفته می‌شد. GPT-4 تنها چهار ماه پس از نسخه قبلی خود منتشر شد، که این نشان‌دهنده سرعت قابل توجه پیشرفت فناوری هوش مصنوعی (AI) است.

به عنوان مالک یا مدیر یک کسب و کار، شما کارهای زیادی دارید که همگام شدن با آخرین پیشرفت‌های هوش مصنوعی ممکن است در صدر لیست آن‌ها نباشد. به همین دلیل ما این مقاله درباره هوش مصنوعی ChatGPT 4 را ایجاد کردیم تا به شما کمک کنیم در جریان پیشرفت‌های اخیر این فناوری باشید. ما در این مقاله مروری بر GPT-4 خواهیم داشت، و ویژگی‌های جدید، کاربردها و نکات عملی لازم برای پیاده‌سازی در آن را به اشتراک می‌گذاریم.

به ما بپیوندید تا به دنیای GPT-4 بپردازیم و کشف کنیم که سازمان شما چگونه می‌توانید پتانسیل حداکثری خود را کشف کند.

GPT-4 چیست؟

GPT-4 آخرین نسخه اضافه شده به سری مدل‌های زبان GPT (Generative Pre-Trained Transformer)، ایجادشده توسط OpenAI است. مدل GPT-4 که به عنوان ابزاری بسیار قدرتمند و همه‌کاره برای تولید متن طراحی شده، یک شبکه عصبی است که با دقت بر روی حجم بزرگی از داده‌ها آموزش دیده است.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 با ترکیب تکنیک‌های پیشرفته در یادگیری ماشین، برای درک الگوهای پیچیده در زبان طبیعی و تولید خروجی‌های متنی بسیار پیچیده طراحی شده است.

اما چه تفاوتی با ChatGPT 3 دارد؟ در ادامه این مورد را بررسی می‌کنیم.

تفاوت بین هوش مصنوعی ChatGPT 4 و ChatGPT 3

برای درک بهتر پیشرفت‌های هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، بهتر است ابتدا با تفاوت‌های کلیدی بین نسخه جدید و قبلی آشنا شویم.

مدل هوش مصنوعی چندوجهی

مهم‌ترین تغییر در هوش مصنوعی ChatGPT 4 توانایی آن در درک متن و تصویر به عنوان ورودی است. این ویژگی نسبت به مدل قبلی خود پیشرفت چشمگیری داشته است. این ویژگی مدل را قادر می‌سازد تا به پردازش محتوای چندوجهی بپردازد. و در مرحله بعد کاربردهای جدیدی مثل پردازش ورودی تصویری عرضه کند.

بر روی داده‌های بیشتری آموزش دیده است

این مدل با استفاده از مجموعه وسیعی از محتوای متنی از منابع مختلف مانند کتاب‌ها، متون وب، ویکی‌پدیا، مقالات و سایر منابع آنلاین آموزش دیده است. این آموزش جامع توانایی ChatGPT 4 را برای درک و ارائه پاسخ به مجموعه وسیعی از درخواست‌ها و سؤالات فراهم می‌کند.

ما می‌دانیم که ChatGPT 3 بر روی 175 میلیارد پارامتر آموزش دیده است، ولی OpenAI تعداد پارامترهایی را که ChatGPT 4 بر روی آن‌ها آموزش داده شده است، فاش نکرده است. برخی منابع می‌گویند که این تعداد نزدیک به 100 تریلیون پارامتر است.

این تقریباً 571 برابر بیشتر از تعداد قبلی‌ست!

این افزایش خیره‌کننده منجر به دقت بالاتری در خروجی تولیدشده می‌شود، که آن را برای انجام کارهای پیچیده‌تر و تولید خروجی‌های بسیار دقیق ایده‌آل می‌سازد.

بر روی داده‌های بیشتری آموزش دیده است

می‌تواند ورودی بیشتری را مدیریت و خروجی بیشتری را تولید کند

ChatGPT 3 در حال حاضر یک مدل زبان قدرتمند است، اما حداکثر تعداد کلمات آن برای ورودی و خروجی، به 3000 تا محدود شده است. در همین حال، هوش مصنوعی ChatGPT 4 با تعداد خیره‌کننده حداکثر 25.000 کلمه ورودی و خروجی، این ویژگی را به سطح کاملاً جدیدی می‌برد.

این بدان معنی‌ست که پارامترها و prompt های بیشتری را می‌توان به عنوان خروجی در آن گنجاند. این توانایی مدل‌ها را برای رسیدگی به وظایف پیچیده‌تر و تولید خروجی بهتر، بهبود می‌بخشد.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 در حال حاضر اشتراکی است

ChatGPT به عنوان یک نمونه اولیه در 30 نوامبر 2022 راه‌اندازی شد و بلافاصله به طور رایگان، در دسترس عموم قرار گرفت. با این وجود، این بار قضیه متفاوت است.

اگر می‌خواهید از آخرین نسخه این فناوری استفاده کنید، باید اکانت OpenAI خود را به OpenAI Plus ارتقا دهید. در زمان نگارش این مقاله، ChatGPT Plus به عنوان یک سرویس اشتراکی در دسترس است و ماهیانه 20 دلار قیمت دارد.

با ارتقای اکانت خود به Plus ، از ویژگی‌های زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • در دسترس بودن، حتی در زمان اوج تقاضا
 • زمان پاسخگویی سریع‌تر
 • قرار گرفتن در اولویت دسترسی به ویژگی‌های جدید

اکنون که تفاوت‌های اصلی بین این دو مدل زبان را بیان کردیم، زمان آن رسیده است تا به بررسی عمیق‌تر ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی ChatGPT 4 بپردازیم و نمونه‌هایی از قابلیت‌های چشمگیر آن را بررسی کنیم.

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی ChatGPT 4 چه هستند؟

با ورود ChatGPT 4 به بازار هوش مصنوعی، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید معرفی شدند که می‌توانند نحوه کار و تعامل ما را با فناوری تغییر دهند. این به‌روزرسانی‌ها شامل موارد زیر هستند:

توانایی پیش‌بینی و دقت بالاتر

همان‌طور که قبلاً گفته شد، فرض می‌کنیم هوش مصنوعی ChatGPT 4 بر روی مجموعه داده بزرگ‌تری آموزش داده شده است، که این مدل حتی این زبان را جامع‌تر می‌کند.

این بدان معنی است که شما می‌توانید انتظار دقت خروجی بسیار بالاتر و حقایق «وهم‌آلود» کمتری را داشته باشید. بدین تریتب، این فناوری توانایی بسیار بیشتری برای انجام تسک‌های پیچیده و خلاقانه پیدا می‌کند.

افزایش ظرفیت ورودی و خروجی

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، هوش مصنوعی ChatGPT 4 دارای محدودیت تعداد کلمات است که این محدودیت 8 برابر کمتر از نسخه قبلی آن است. (محدودیت آن از 3000 کلمه به 25.000 کلمه رسیده است). این موضوع مهمی است، زیرا با ترکیب مقدار داده‌ای که هوش مصنوعی ChatGPT 4 روی آن آموزش داده شده است، می‌تواند ورودی‌های بسیار پیچیده‌تر و ظریف‌تری را مدیریت کند و خروجی‌های بسیار دقیق‌تر و جامع‌تری تولید نماید.

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی ChatGPT 4

با افزایش محدودیت تعداد کلمات برای ورودی و خروجی، این ابزار قادر است طیف وسیع‌تری از وظایف را با دقت و کارایی بیشتری انجام دهد.

ورودی را می‌توان به صورت متن و تصویر ایجاد کرد

هیجان‌انگیزترین ویژگی ChatGPT 4 ، احتمالاً اعلام این بود که هوش مصنوعی ChatGPT 4 یک مدل چند وجهی خواهد بود. این بدان معنی است که کاربر می‌تواند متن و تصویر را به عنوان ورودی ارسال کند که امکانات جدیدی را در دسترس او قرار خواهد داد. OpenAI یکی از این ویژگی‌ها را در یک جلسه پخش زنده نشان داد.

در مثال آن‌ها، یک ماکت دستی از یک وب‌سایت جوک برای نشان دادن قابلیت پردازش تصویر استفاده شد. ماکت با کاغذ ساخته شد و عناصر طراحی با دست روی آن طراحی شدند. سپس از آن ماکت عکس گرفتند و با دستورالعمل‌های ساده‌ای برای تولید کدهای HTML ، آن را آپلود کردند.

در عرض چند ثانیه، تصویر با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته پردازش شد و کد HTML به طور خودکار برای وب‌سایت تولید شد. وب‌سایت خروجی، نمایش دقیقی از ماکت اصلی بود که با عناصر طراحی و متن کامل شد.

به طور مؤثری قادر به انجام وظایف پیچیده‌تر است

تفاوت هوش مصنوعی ChatGPT 4 و ChatGPT 3 در کارهای ساده‌ای مثل مکالمه، می‌تواند بسیار ظریف باشد، اما تفاوت واقعی آن‌ها در انجام وظایف پیچیده‌تر آشکار می‌شود.

برای مقایسه تفاوت بین این دو، OpenAI آزمایش‌های مختلفی را انجام داد که شامل شبیه‌سازی آزمون‌های طراحی‌شده توسط انسان‌ها بود. آن‌ها از جدیدترین آزمون‌های عمومی مانند المپیادها، آزمون‌های AP و آزمون‌های آزمایشی پولی که بین سال‌های 2022-2023 انجام شده بود، استفاده کردند.

نتایج حاصل، تفاوت معنی‌داری را بین دو مدل نشان داد. به عنوان مثال، در شبیه‌سازی آزمون وکالت، GPT-3.5 نمره‌ای مشابه 10 درصد از ضعیف‌ترین شرکت‌کنندگان کسب کرد، اما GPT-4 بین 10 درصد برتر قرار داشت.

برای مقایسه نتایج آزمون GPT-3.5 و GPT-4 ، به نمودار زیر نگاهی بیندازید و به خاطر داشته باشید هیچ آموزش خاصی قبل از این امتحانات به آن‌ها داده نشده است.

ChatGPT 4 قادر به انجام وظایف پیچیده است

محتوای غیرمجاز کمتر و پاسخ واقعی‌تر

از آن‌جایی که استفاده از مدل‌های زبان هوش مصنوعی در مسیر رشد و پیشرفت قرار دارد، اولویت‌بخشی به ایمنی و اخلاق در طراحی مدل اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. به همین دلیل است که OpenAI در طول آموزش یادگیری تقویتی با بازخورد انسانی (RLHF) یک سیگنال پاداش ایمنی را برای کاهش خروجی‌های آسیب‌زننده گنجانده است.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 در مقایسه با نسل قبلی خود، قابلیت‌های ایمنی را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است. این مدل تمایل خود را برای پاسخ به درخواست‌های محتوای غیرمجاز، تا 82 درصد کاهش داده است.

علاوه بر این، هوش مصنوعی ChatGPT 4 در تولید پاسخ‌های واقعی، 40 درصد بیشتر از GPT-3.5 امتیاز می‌گیرد. علی‌رغم این‌که این هنوز یک محدودیت است، پیشرفت قابل توجهی به شمار می‌آید که به کاهش احتمال حقایف توهم آمیز کمک می‌کند.

اکنون بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم که هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌تواند برای چه مواردی استفاده شود و برای سازمان شما چه مزایایی به همراه خواهد داشت.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 چه کاربردها و مزایایی دارد؟

کاربرد اصلی هوش مصنوعی ChatGPT 4 به عنوان یک مدل زبان هوش مصنوعی، ایجاد پاسخ‌های انسان‌مانند به پرسش‌ها یا درخواست‌های زبان طبیعی، در طیف گسترده‌ای از موضوعات و زمینه‌ها است. این می‌تواند شامل پاسخ داده به سؤالات، ارائه اطلاعات، شرکت در گفتگو، تولید محتوای متنی و موارد دیگر باشد.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 را می‌توان در اپلیکیشن‌های مختلفی مانند چت‌بات‌ها، دستیاران مجازی، خودکارسازی خدمات مشتری، ترجمه زبان و تولید محتوا استفاده کرد. توانایی آن در درک و پاسخ به زبان طبیعی، آن را به ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباطات و خودکارسازی وظایفی تبدیل می‌کند که در غیر این صورت، به مداخله انسانی نیاز داشتند.

چنین ابزار قدرتمندی مزایای زیادی با خود دارد. مانند:

 • صرفه‌جویی در زمان: می‌تواند به سرعت به درخواست‌های کاربر پاسخ دهد و در زمان کاربران و توسعه‌دهندگان صرفه‌جویی کند.
 • سازگاری: می‌تواند به درخواست‌های مشابه، پاسخ‌های ثابتی ارائه دهد، ارورها را کمتر کند و تجربه کلی کاربر را بهبود بخشد.
 • مقیاس‌پذیری:هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌تواند حجم زیادی از درخواست‌ها را به طور همزمان مدیریت کند.
 • شخصی‌سازی: می‌تواند بر اساس نیازها و ترجیحات خاص کاربران شخصی‌سازی شود و تجربه کلی کاربر را بهبود بخشد.
 • دسترسی 24 ساعته در 7 روز هفته: می‌تواند به صورت 24/7 کار کند و در صورت نیاز، به کاربران کمک و پشتیبانی فوری ارائه دهد.
 • پشتیبانی چندزبانه: می‌تواند از چندین زبان پشتیبانی کند. این ویژگی هوش مصنوعی ChatGPT 4 را به ابزاری ارزشمند برای سازمان‌های بین‌المللی یا با پایگاه کاربری چندزبانه تبدیل می‌کند.
 • مقرون به صرفه: می‌تواند یک راه حل مقرون به صرفه برای کسب و کارها و سازمان‌هایی باشد که می‌خواهند وظایف یا فرآیندهای خاصی را بدون نیاز به دخالت انسان، خودکارسازی کنند.

 

حالا که کاربردهای اولیه و مزایای هوش مصنوعی ChatGPT 4 را مورد بحث قرار دادیم، اجازه دهید به بررسی موارد استفاده آن در صنایع مختلف بپردازیم.

بهترین موارد استفاده هوش مصنوعی ChatGPT 4 در هر صنعت

هوش مصنوعی ChatGPT 4 دارای موارد استفاده بی‌پایانی است، ولی ما بر روی جریان‌های کاری با بیشترین پتانسیل متمرکز خواهیم شد. این موارد استفاده در ادامه پوشش داده می‌شوند:

 • چت‌بات خدمات مشتری
 • شخصی‌سازی ایمیل‌ها
 • تبدیل متن به گفتار
 • بازاریابی و تبلیغات
 • تولید اسناد
 • امنیت سایبری
 • توسعه نرم افزار
 • هوش تجاری
 • مدیریت زنجیره تأمین

چت بات خدمات مشتری

پیاده سازی هوش مصنوعی ChatGPT 4 در چت‌بات‌های خدمات مشتری، می‌تواند منجر به افزایش سرعت در پاسخ به سؤالات و حل مشکلات شود و برای مشتریان پشتیبانی فوری ایجاد نماید. کسب و کارها با استفاده از چت‌بات‌های پیچیده، می‌توانند به صورت 24 ساعته و بدون نیاز به تعامل انسانی، به مشتری خدمات‌رسانی کنند.

این امر به ویژه در تجارت الکترونیک (E-Commerce)، خرده‌فروشی و صنایع از راه دور، که مشتریان اغلب در مورد محصولات یا خدمات سؤال دارند، کارایی خواهد داشت. با پیاده‌سازی یک چت‌بات خدمات مشتری، کسب و کارها می‌توانند زمان پاسخگویی خود را کاهش دهند و به مشتریان خود پشتیبانی شخصی‌تری ارائه دهند.

شخصی‌سازی ایمیل‌ها

وقتی صحبت از ارتباطات مؤثر در بازاریابی می‌شود، شخصی‌سازی یک امر کلیدی است. کسب و کارها می‌توانند با استفاده از داده‌های مشتری، از هوش مصنوعی ChatGPT 4 به منظور ایجاد ایمیل‌ها و تمپلیت‌های ایمیل شخصی‌سازی شده برای مشتریان خود استفاده کنند. این به کسب و کارها امکان می‌دهد پیام‌های خود را برای مشتریان شخصی تنظیم کنند، که این می‌تواند به افزایش تعامل و نرخ تبدیل کمک کند.

ایمیل‌های شخصی‌سازی شده می‌توانند به ایجاد رابطه قوی‌تر بین کسب و کارها و مشتریان‌شان کمک کنند. این ارتباط می‌تواند شامل استقبال از مشتریان جدید، ارائه توصیه‌های محصول یا تبلیغ آفرهای ویژه باشد. با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنند که برای مشتریان‌شان مرتبط‌تر و جذاب‌تر باشد و در نتیجه، رضایت و وفاداری مشتری را بهبود بخشد.

تبدیل متن به گفتار

فناوری تبدیل متن به گفتار، شیوه مصرف و تعامل ما با محتوا را متحول کرده است. با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، مشاغل می‌توانند به راحتی متون نوشته‌شده را به گفتار صوتی تبدیل کنند و موارد استفاده زیادی برای خود ایجاد نمایند.

به عنوان مثال، دستیارهای صوتی مجهز به هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌توانند تعامل طبیعی‌تر و انسانی‌تری را بین کاربران و دستگاه‌ها ایجاد کنند. GPT-4 همچنین می‌تواند برای ایجاد محتوای صوتی با کیفیت برای پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی استفاده شود و دسترسی به مخاطبانی را که محتوای صوتی را به متن نوشتاری ترجیح می‌دهند، آسان‌تر کند.

با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT 4 برای تبدیل متن به گفتار، کسب و کارها می‌توانند در زمان و منابع خود صرفه‌جویی کنند و در عین حال، جامعیت و قابلیت دسترسی به محتوای خود را بهبود ببخشند. به طور کلی، این فناوری پتانسیل بهبود تجربه کاربر و جذب مشتریان به روش‌های جدید و نوآورانه را دارد.

بازاریابی و تبلیغات

بازاریابی و تبلیغات مؤثر بر کپی‌رایتینگ متقاعدکننده و کمپین‌های تبلیغاتی خوش‌ساخت تکیه می‌کند. با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند کپی‌رایت‌نویسی و بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی خود را سرعت بخشند. و از امکانات پرتعداد این فناوری برای تولید محتوای قانع‌کننده استفاده کنند. از هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌توان برای تولید توضیحات محصول، پست‌های وبلاگ، به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی و غیره استفاده کرد.

کسب و کارها در حین تولید محتوا با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، در حقیقت از قدرت پردازش زبان طبیعی آن استفاده می‌کنند. محتوای تولید شده باکیفیت، می‌تواند آن‌ها را به مخاطبان هدف‌شان نزدیک‌تر کرده و باعث افزایش نرخ تبدیل شود.

مشاغل می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT 4 برای بازاریابی و تبلیغات، در زمان و منابع خود صرفه‌جویی کنند. و در عین حال، کارایی کمپین‌های خود را نیز بهبود بخشند. در نهایت، می‌توان گفت که GPT-4 این قابلیت را دارد که به کسب و کارها کمک کند تا به اهداف بازاریابی خود دست یابند و پایگاه مشتریان خود را بهبود بخشند.

تولید اسناد

تولید اسناد یک جنبه حیاتی برای بسیاری از مشاغل است، و می‌تواند فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه باشد. با قابلیت‌های تولید زبان طبیعی هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند تولید اسناد را خودکارسازی کرده و عملیات خود را ساده‌تر کنند.

کسب و کارها می‌توانند با ارائه اطلاعات و پارامترهای خاص در GPT-4 ، اسناد مکتوبی با کیفیت بالا تولید کنند که مطابق با الزامات منحصر به فرد آن‌ها باشد. این امر به ویژه برای ایجاد قراردادها، فاکتورها، و انواع دیگر اسناد تجاری که در آن دقت و انطباق بسیار مهم است، کارایی دارد.

با استفاده از GPT-4 برای تولید اسناد، کسب و کارها می‌توانند در زمان و منابع خود صرفه‌جویی کنند. و اطمینان حاصل نمایند که اسنادشان سازگار، بدون خطا و مطابق با نیازهای خاص آن‌ها است.

امنیت سایبری

در چشم‌انداز دنیای دیجیتال امروز، امنیت سایبری یکی از اولویت‌های اصلی مشاغل در هر مقیاسی است. با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند اقدامات امنیت سایبری خود را بهبود بخشند و از سیستم‌های خود در برابر تهدیدات بالقوه محافظت کنند. قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی ChatGPT آن را قادر می‌سازد تا از کلاهبرداری‌های فیشینگ جلوگیری کنند و آسیب‌پذیری‌ها و خطرات احتمالی حملات سایبری را به طور خودکار شناسایی کند.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌تواند با تجزیه و تحلیل ایمیل‌ها، گزارش‌های امنیتی و ترافیک شبکه، بینش‌های ارزشمندی در مورد حوادث امنیتی بالقوه ارائه داده و به کسب و کارها امکان دهد تا اقدامات پیشگیرانه لازم را برای جلوگیری از وقوع آن‌ها انجام دهند. علاوه بر این، هوش مصنوعی ChatGPT 4 می‌تواند برای ایجاد هشدارها و گزارش‌هایی استفاده شود که حوادث امنیتی احتمالی را برجسته کرده و به کسب و کارها کمک می‌کنند تا با اطلاع کافی، در صورت لزوم اقدامات سریعی انجام دهند.

با ChatGPT ، کسب و کارها می‌توانند اقدامات امنیت سایبری خود را بهبود بخشند. و از اطلاعات حساس خود در برابر حملات سایبری محافظت کنند. این باعث آرامش خاطر و محافظت از شهرت‌شان خواهد شد.

توسعه نرم افزار

توسعه نرم افزار می‌تواند فرآیندی پیچیده و زمان‌بر باشد که نیاز به توجه جزئیات و سطح بالایی از تخصص دارد. با GPT-4 ، کسب و کارها می‌توانند فرآیند توسعه نرم افزار خود را ساده‌سازی کرده و زمان و منابع مورد نیاز برای نوشتن کدهای اولیه را از ابتدا کاهش دهند.

قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی ChatGPT 4 آن را قادر می‌سازد تا کدهای پایه را بر اساس الزامات و پارامترهای خاصی تولید کند. همچنین در زمان توسعه‌دهندگان صرفه‌جویی کرده و برای آن‌ها این امکان را فراهم سازد تا روی کارهای پیچیده‌تری تمرکز کنند. علاوه بر این، GPT-4 می‌تواند برای تصحیح ارورهای کدها و رفع باگ‌های زبان برنامه نویسی پایتون مورد استفاده قرار گیرد و به ابزاری قدرتمند برای توسعه‌دهندگان نرم افزار و تبدیل شود که کیفیت کدهایشان را افزایش و زمان توسعه‌شان را کاهش دهد.

با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT 4 در توسعه نرم افزار، کسب و کارها می‌توانند بهره‌وری و کارایی خود را بهبود بخشند و در عین حال، نرم افزاری با کیفیت بالا ایجاد کنند که نیازهای منحصر به فرد آن‌ها را برآورده کند.

هوش تجاری

با قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند بینش‌های ارزشمندی درباره نظرات مشتریان، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و مقالات خبری به دست آورند. با تجزیه و تحلیل این منابع، کسب و کارها می‌توانند بینش‌ها و ترندهای کلیدی مورد نیاز خود را استخراج کنند که این می‌تواند به توسعه محصول، استراتژی‌های بازاریابی و فعالیت‌های خدمات مشتری آن‌ها کمک کند.

این ویژگی برای مشاغلی مفید است که به دنبال افزایش قابلیت‌های خود در هوش تجاری هستند و تصمیمات آگاهانه‌تری بر اساس بینش‌های مبتنی بر داده‌ها اتخاذ می‌کنند. با استفاده از قابلیت‌های تجزیه و تحلیل پیشرفته هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، کسب و کارها می‌توانند درک عمیق‌تری از مشتریان و بازار خود به دست آورند. این به آن‌ها امکان می‌دهد از رقبای خود پیشی گرفته و تصمیمات استراتژیکی بگیرند که باعث رشد کسب و کارشان خواهد شد.

مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت کارآمد زنجیره تأمین برای کسب و کارهایی که به دنبال بهبود سود نهایی و افزایش رضایت مشتری هستند، امری حیاتی است. GPT-4 می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا مدیریت زنجیره تأمین خود را با تجزیه و تحلیل سفارشات خرید و فاکتورها برای ردیابی سطح موجودی، شناسایی موجودی‌های بالقوه و بهینه‌سازی چرخه‌های تکمیل، ساده‌سازی کنند.

کسب و کارها با استفاده از قابلیت‌های پیشرفته تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، می‌توانند درک بهتری از سطح موجودی خود به دست آوردند. و مدیریت زنجیره تأمین خود را برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کارایی، بهینه‌سازی کنند. علاوه بر این، GPT-4 می‌تواند گزارش‌های دقیقی در مورد عملکرد تأمین‌کننده و زمان‌های تحویل تولید کند و بینش‌هایی را که برای بهینه‌سازی فرآیند لجستیک و اطمینان از تحویل به موقع محصولات به کسب و کارها نیاز دارند، ارائه دهد.

چگونه از هوش مصنوعی ChatGPT 4 استفاده کنیم؟

پس از بحث درباره تمایز بین این دو مدل (GPT-3 و GPT-4)، بررسی‌های جدید و شناسایی کاربردهای بالقوه، احتمالاً کنجکاوید که بدانید چگونه می‌توانید از هوش مصنوعی ChatGPT 4 استفاده کنید.

اساساً دو روش اصلی برای این کار وجود دارد. 1- از طریق چت‌بات قابل دسترسی در Chat.OpenAI ، 2- از طریق گنجاندن آن در سیستم خود.

هوش مصنوعی ChatGPT 4 در Chat.OpenAI

اگر به دنبال پاسخی سریع و کارآمد برای سؤالات یا ایده‌های خاص برای یک طوفان فکری هستید، بازدید از chat.openai.com یک انتخاب عالی برای شماست. علاوه بر این، این چت‌بات می‌تواند برای افرادی که به دنبال بهبود محتوا یا متون نوشتاری خود هستند، مفید باشد.

GPT-4 را در سیستم‌های خود بگنجانید

از سوی دیگر، اگر به دنبال راه‌هایی برای بهبود فرآیندهای کسب و کار خود هستید، استفاده از GPT-4 در سیستم‌هایتان مؤثرترین راه برای انجام این کار است. با ادغام GPT-4 با API آن درسیستم خود، می‌توانید به مزیت رقابتی خاص صنعت خود دست پیدا کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید GPT-4 را در چت‌بات خود ادغام کنید تا سیستمی هوشمندتر و پاسخگوتر ایجاد نمایید. این به مشتریان شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به دخالت انسان، پاسخ‌های مورد نیاز خود را با سرعت و کارآمدی بالایی دریافت نمایید.

همچنین می‌توانید از هوش مصنوعی ChatGPT 4 برای تجزیه وتحلیل مقادیر زیادی از داده‌های متنی، مانند بازخورد مشتری یا بررسی محصول استفاده کنید تا بینش ارزشمندی در مورد رضایت مشتری به دست آورید.

با گنجاندن GPT-4 در سیستم‌های خود، می‌توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید و در عین حال، مزیت رقابتی خاص صنعت خود را هم به دست آورید. این فناوری می‌تواند پشتیبانی از مشتریان شما را بهبود بخشد، گردش کار شما را ساده‌تر کند و بینش ارزشمندی درباره عملیات کسب و کار شما ارائه دهد.

در نتیجه، مزایای ادغام GPT-4 در سیستم‌های شما بسیار زیاد است. و این می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف خود در محیط تجاری و رقابتی امروز کمک کند.

بهتر است کدام روش را انتخاب کنیم؟

هنگام تصمیم‌گیری در مورد این‌که کدام روش را انتخاب کنید، بهتر است اهداف و مقاصد خود را در نظر بگیرید. اگر فقط به دنبال انجام کارهای ساده‌ای مثل بازنویسی متن یا اصلاح یک کد هستید، احتمالاً چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT 4 برای شما کافی است. در غیر این صورت، اگر نیاز به انجام کارهای پیچیده‌تری در مقیاس بزرگ دارید، باید GPT-4 را در سیستم خود پیاده‌سازی کنید. GPT-4 مقیاس‌پذیری فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. که این می‌تواند با انجام طیف گسترده‌تری از وظایف و پردازش حجم بالایی از داده‌ها، به تیم شما کمک کند.

در صورت داشتن هر نوع پرسش یا مشکل در کار با هوش مصنوعی ChatGPT 4 ، می‌توانید آن را بخش نظرات مطرح کنید و یا با ما تماس بگیرید.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
هوش مصنوعی GPT
X