2 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

گوگل چگونه از هوش مصنوعی استفاده می‌کند؟

گوگل چگونه از هوش مصنوعی استفاده می‌کند؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

هر بار که چیزی را در گوگل جستجو می‌کنید، هوش مصنوعی در پشت صحنه کار می‌کند تا به درخواست شما پاسخ دهد.

یک سیستم یادگیری عمیق به نام RankBrain نحوه عملکرد این موتور جستجو را تغییر داده است. در بسیاری از موارد RankBrain ، Query های جستجو را بهتر از قوانین الگوریتمی سنتی که توسط مهندسان انسانی کدگذاری می‌شد، مدیریت می‌کند. و گوگل مدت‌ها پیش متوجه شد که هوش مصنوعی، آینده پلتفرم جستجوی آن‌هاست. هوش مصنوعی سعی می‌کند دقیقاً آنچه را که ما در جستجوی‌مان به دنبال آن هستیم، بفهمد و سپس نتایج شخصی‌شده را بر اساس آنچه در مورد ما می‌داند، به ما ارائه دهد.

ممکن است متوجه آن نباشید، اما هوش مصنوعی اکنون به طور عمیق در بسیاری از محصولات Google که امروزه از آنها استفاده می‌کنید، ادغام شده است. در اینجا چند نمونه از آن‌ها را نام می‌بریم:

«هی، گوگل»

Google Assistant یک دستیار صوتی مجهز به هوش مصنوعی برای گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های خانگی هوشمند، خودروها، تلویزیون‌ها و گجت‌های هوشمند پوشیدنی است. دستیار Google درست مانند سایر دستیاران مجازی، می‌تواند تقویم شما را مدیریت کند، آب و هوا را بررسی کند، موسیقی مورد علاقه شما را پخش کند و رستوران‌های اطراف را پیدا کند تا به غذایی که هوس آن را کرده‌اید دست پیدا کنید.

بسیاری از امکانات فناوری دستیار مجازی، به این بستگی دارد که دستیار بتواند حرف شما را بفهمد. بنابراین Google از یادگیری ماشین برای کاهش مشکلات زبانی استفاده می‌کند، که در غیر این صورت، این مشکلات ممکن است برای کاربران خسته‌کننده باشد.

به عنوان مثال، دستیار Google شما می‌تواند یاد بگیرد که چگونه نام مخاطبین‌تان را بدون نیاز به ضبط صدای شما تلفظ کند. هوش مصنوعی همچنین به این دستیار دیجیتالی کمک می‌کند تا متن را درک کند و کلمات را در رابطه با سایر کلمات یک جمله پردازش کند. بنابراین می تواند با دقت 100٪ به مواردی مانند دستورات زنگ هشدار و تایمر پاسخ دهد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین همچنین به گوگل کمک می‌کنند تا کیفیت مکالمه‌های شما که می‌توانید با دستیار مورد اعتماد خود داشته باشید، بهبود پیدا کند. Google Assistant از تعاملات قبلی شما برای درک زمینه و پاسخگویی با سؤالات بعدی استفاده می‌کند. بنابراین می توانید مکالمات طبیعی و پشت سر هم داشته باشید.

راه خود را با هوش مصنوعی پیدا کنید

مسیریابی نیز توسط هوش مصنوعی دگرگون شده است. با استفاده از داده‌های موقعیت مکانی تاریخی و جستجوهای اخیر، حالت رانندگی Google Maps از قبل مقصد شما را پیش‌بینی می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از طریق بهترین مسیر ممکن، به مقصدتان برسید.

اخیراً، گوگل اعلام کرده است که سری جدیدی از به‌روزرسانی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای Google Maps ارائه می‌کند. از جمله Live View، ویژگی‌ای که واقعیت افزوده را برای کمک به افراد برای حرکت در جهت درست ادغام می‌کند. این ویژگی از میلیاردها تصویر نمای خیابان استفاده می‌کند تا بفهمد شما در ارتباط با ساختمان‌ها و مکان‌های دیدنی اطرافتان کجا هستید. بنابراین می‌تواند راه درست را به شما نشان دهد.

Google به زودی می‌تواند با ارائه مسیرهای سازگار با محیط زیست بر اساس ازدحام و شیب جاده‌ها، یا نشان دادن راه‌هایی برای رسیدن به مقصد با دوچرخه‌سواری یا استفاده از حمل‌ونقل عمومی، به شما کمک کند تا در کاهش آلودگی هوا سهمی داشته باشید.

هوش مصنوعی برای تشخیص زودهنگام زلزله

گوگل اخیرا اعلام کرده است که سیستم تشخیص زلزله مبتنی بر اندروید هم اکنون در نیوزلند و یونان در دسترس خواهد بود.

گوگل از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل امواج ناشی از زلزله استفاده می‌کند و سپس هشدارهایی را برای کاربران در مناطق آسیب دیده ارسال می‌کند. این سیستم ابتدا در کالیفرنیا راه اندازی شد و در حال حاضر در اورگان و واشنگتن آمریکا نیز موجود است.

همه گوشی‌های اندرویدی مجهز به حسگرهای حرکت زمین هستند که می‌توانند به‌عنوان « لرزه‌سنج کوچک» عمل کنند. این لرزه‌سنج‌ها می‌توانند زمان وقوع زلزله را تشخیص و به مردم منطقه هشدار دهند. بدین وسیله، آن‌ها برای فرار زمان دارند.

هوش مصنوعی در مرکزیت گوگل

گوگل می گوید: «مأموریت ما این است که اطلاعات جهانی را سازماندهی کنیم و آن را در دسترس مردم قرار دهیم. هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند تا این کار را با روش‌های جدید و هیجان‌انگیزی انجام دهیم. و بدین وسیله، مشکلات کاربران، مشتریان و مردم جهان را حل کنیم.»

محصولات گوگل که مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته شده‌اند، در زندگی روزمره ما انجام کارهایی مانند جستجوی عکس ها و یافتن ساعات کاری رستوران های مورد علاقه‌مان را آسان تر می کنند. و بدین ترتیب گوگل همچنان از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا در بام تکنولوژی جهان امروز قرار گیرد.

ترجمه از: bernardmarr

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X