3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بلاک چین

میمون NFT یا Bored Apes چیست؟

میمون NFT یا Bored Apes چیست و چرا اینقدر معروف است؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

Bored Ape Yacht Club مجموعه‌ای از 10.000 میمون NFT یا Bored Ape NFT است. این مجموعه در حقیقت شامل کلکسیون‌های منحصر به فرد دیجیتال است که در بلاک‌چین اتریوم میزبانی می‌شوند. بیایید برخی نکات کلیدی و پیش‌زمینه‌ای مربوط به میمون های NFT را با هم بررسی کنیم.

نکات کلیدی

  • ارزش ارزهای دیجیتال مثل اتریوم، همانند یک سهام بالا و پایین می‌رود و ارزش NFT نیز به همین ترتیب است.
  • 10.000 میمون NFT اوریجینال توسط الگوریتمی تولید شدند که به طور تصادفی ترکیب‌های مختلفی از رنگ‌های پس‌زمینه، رنگ‌های خز، کلاه‌ها، چشم‌ها، حالت دهان و آکسسوار را با هم ترکیب می‌کند.
  • Bored Ape NFTs نمادهای وضعیت هستند. یعنی ارزش‌شان را از برند و شهرت خود می‌گیرند، نه این‌که واقعاً کاربردی یا مفید باشند.
  • The Bored Ape Yacht Club یک کلکسیون 10.000 تایی از آواتارهای NFT است که هر یک به طور منحصر به فردی نمایانگر یک میمون کارتونی هستند. هر میمون NFT ترکیب متفاوتی از رنگ پس‌زمینه، چشم‌ها، دهان، لباس‌ها، کلاه، حالت‌های چهره، ویژگی‌ها و آکسسوار را دارد. از ترکیب این ویژگی‌ها برای تولید 10.000 آواتار Bored Ape Yacht Club استفاده شد.
بازار NFT به سرعت در حال گسترش است
بازار NFT به سرعت در حال گسترش است و شامل هر چیزی می‌شود که شما دوست داشته باشید. از فیلم و موسیقی گرفته تا المان‌های مربوط به ورزش‌های مختلف.
©Rokas Tenys/Shutterstock.com

این آواتارهای میمون NFT به صورت گروهی منتشر شدند و مردم می‌توانستند به کمک یک ارز دیجیتال معروف به نام اتریوم آن‌ها را خریداری کنند. ارزش ارز دیجیتال می‌تواند مانند یک سهام بالا و پایین برود و ارزش NFT نیز این‌چنین است. بی‌ثباتی قیمت ارز دیجیتال و NFT ، مالکیت و خرید و فروش NFT با ارزهای دیجیتال را بسیار بی‌ثبات می‌کند.

اولین نسخه Bored Ape NFTs تقریباً 300 دلار در اتریوم ارزش داشت. از آن زمان، قیمت بسیاری از این NFT ها به چند صدهزار دلار رسیده است. چند میمون NFT با تگ Bored Apes وجود دارند که به قیمت میلیون‌ها دلار در اتریوم فروخته شده‌اند.

توکن‌های غیر قابل تعویض

NFT ها یا توکن‌های غیر قابل تعویض اوراق بهاداری هستند که از داده‌های دیجیتالی ذخیره‌شده در یک دفتر کل دیجیتال به نام بلاک چین تشکیل شده‌اند. NFT ها معمولاً فایل‌های ویدئویی، صوتی یا عکس هستند. این بدان معنی است که بلاک‌چین اطلاعات دیجیتال NFT از جمله حقوق مالکیت آن را ذخیره می‌کند. این اطلاعات به NFT اجازه می‌دهد تا در فضای کریپتو خرید و فروش یا ترید شود. این NFT ها فایل‌های منحصر به فردی با سابقه خرید و فروش هستند که می‌توان آن‌ها را به وسیله بلاک‌چین تأیید کرد. ارزش NFT از میزان تقاضای بازار و محدودیت عمدی تعداد آن‌ها ناشی می‌شود. میمون های NFT دارای محدودیت 10.000 تایی هستند و تقاضای آن‌ها در بازار از طریق چندین تاکتیک مختلف رشد کرده است.

میمون NFT یا Bored Apes چیست؟ : یک توضیح کامل

NFT Bored Apes یا به اصطلاح مجموعه میمون NFT ، کلکسیونی از 10.000 تصویر میمون است. هر تصویر پرتره‌ای از یک میمون کارتونی با پس‌زمینه رنگی است. این میمون‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند که از ترکیب این ویژگی‌ها، 10.000 NFT منحصر به فرد ساخته شده است. هر تصویر دارای چندین ویژگی مختلف است. از لباس و کلاه گرفته تا دندان‌ها، چشم‌ها و حالت‌های خلقی این میمون‌ها ، همگی با هم متفاوت هستند.

 این مجموعه تصاویر به عنوان NFT خرید و فروش و ترید می‌شوند. ویژگی‌ها، سبک‌ها، ترکیب‌ها و طرح‌های مختلف هر کدام، به ایجاد یک میمون NFT با ارزش خاص کمک می‌کند. NFT ها به عنوان اوراق بهادار درنظر گرفته می‌شوند و ارزش آن‌ها با بازار تنظیم می‌شود. آن‌ها ممکن است بسیار ارزشمند شوند، یا به طور ناگهانی ارزششان صفر شود. اگر آن‌ها بتوانند طی یک مدت زمان مشخص ارزش خود را حفظ کننند، ممکن است به عنوان هنر دیجیتال و یک کالا، در این بازار باقی بمانند. زمان این موضوع را ثابت خواهد کرد.

هر یک از 10.000 میمون NFT منحصر به فرد هستند
هر یک از 10.000 میمون NFT منحصر به فرد هستند و به صورت NFT فروخته می‌شوند.

میمون NFT یا Bored Apes : یک تعریف دقیق

Bored Ape Yacht Club (BAYC) مجموعه‌ای از 10.000 توکن غیر قابل تعویض مبتنی بر اتریوم (ETH) است که در سال 2021 راه‌اندازی شد.

میمون NFT یا Bored Apes چگونه کار می‌کند؟

NFT ها فایل‌های صوتی، تصویری، متنی و ویدیویی منحصر به فردی هستند که در یک بلاک‌چین تأیید می‌شوند. این مجموعه 10.000 تایی از تصاویر Bored Ape به صورت NFT به عموم فروخته شده است و اکنون به عنوان نوعی ارز، وضعیت، امنیت و هنر استفاده می‌شود. هر فرم ارزش Bored Ape NFTs را بالا می‌برد. از جمله پیشرفت‌های این مجموعه نسبت به مجموعه NFT های قبلی، کیفیت بالای تصاویر آن‌هاست. مجموعه‌های قدیمی‌تر معمولاً تصاویر پیکسلی 8 بیتی بودند. هزاران نمونه متنوع در یک الگوی میمون واحد، ساختاری ریشه‌دار به سبک هنری ارائه می‌کند. افرادی که میمون NFT دارند، عضوی از یک گروه هستند و در عین حال یک شخصیت حقوقی نیز هستند. هر فرد همچنین به افزایش ارزش کل این مجموعه، علاقه‌مند است. چرا که افزایش ارزش کل این مجموعه، ارزش میمون NFT آن شخص را نیز بالا می‌برد.

ویژگی‌های مختلف هر میمون NFT ، بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. کلاه‌ها، لباس‌ها، پس‌زمینه‌های منحصر به فرد و مواردی از این دست، باعث افزایش قیمت این NFT ها می‌شود. هر جنبه از طراحی یک میمون مقداری تأثیر دارد. این ترکیب به تعیین قیمت فروش آن نیز کمک می‌کند.

آواتار

از Bored Apes در شبکه‌های اجتماعی و در سراسر متاورس، به عنوان آواتار استفاده می‌شود. استفاده از این میمون های NFT به عنوان آواتار، به رشد و گسترش ارزش آن‌ها در جامعه کمک می‌کند. افراد ثروتمند و مشهور به این NFT ها علاقه نشان داده‌اند و وقتی یک سلبریتی مثل نیمار (بازیکن پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی برزیل) از یک میمون NFT به عنوان آواتار خود استفاده می‌کند، ارزش آن به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

سرمایه‌گذاری

قیمت Bored Ape NFTs همواره در نوسان است، قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم در نوسان است و این باعث شده تا این میمون های NFT رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کنند. این نوع جدید از سرمایه‌گذاری می‌تواند مزیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران اولیه داشته باشد. همچنین این احتمال قوی وجود دارد که هم این میمون‌ها و هم اتریوم در لحظه سقوط کنند. دو سنت رنگ روی بوم چهار دلاری می‌تواند میلیون‌ها دلار فروخته شود. همه چیز به ادراک مردم از آن اثر بستگی دارد.

اگر یک میمون زامبی با پرتو لیزری از یک میمون موهاوک گریان ارزشمندتر است، پس ادراک در این‌جا هم کار می‌کند. چرا که بازار از چنین چیزی پشتیبانی می‌کند. البته تمام این «ارزش» ممکن است در لحظه به هیچ تبدیل شود. شخصی یک کیسه بزرگ پر از پول دارد و شخصی دیگر یک عکس میمون NFT با کلاه گاوچرانی. شخص دوم علاوه بر میلیون‌ها یا حتی میلیاردها دلار پولی که دارد، می‌تواند عکس آن میمون را پرینت کند و در کنار تخت فرزندش قابل کند.

کالا و مجوز

میمون NFT یا NFT Bored Apes
NFT Bored Apes اغلب به عنوان آواتار در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.

هر میمون NFT یا NFT Bored Apes کاملاً متعلق به کسی است که در بلاک‌چین، مالک آن است. آن شخص می‌تواند از میمون NFT خاص خود به هر شکلی که صلاح می‌داند استفاده کند. او می‌تواند تصویر میمون خود را به هر شکلی که می‌خواهد بازاریابی کند. او می‌تواند پیراهن یا کلاهی با طرح آن میمون تولید کند، و در صورت تمایل می‌تواند یک سریال انیمیشنی بر اساس کاراکتر میمونی که دارد تولید کند. اما فقط او است که اجازه دارد با آن میمون خاص، چنین کارهایی بکند.

چگونه می‌توانیم میمون NFT یا Bored Apes بسازیم؟

10.000 میمون NFT یا Bored Apes وجود دارد. آن‌ها قبلاً ساخته شده و فروخته شده‌اند. بعید است که هیچ میمون جدیدی تولید شود زیرا این کار ارزش میمون های NFT را که در حال حاضر وجود دارند، کاهش می‌دهد. مجموعه دیگری به نام Mutant Ape Club وجود دارد، اما آن‌ها نسل دوم این میمون‌ها هستند.

این 10.000 مورد اوریجینال توسط الگوریتمی تولید شد که به طور تصادفی ترکیب‌های مختلف رنگ‌های پس‌زمینه، رنگ‌های خز، لباس‌ها، کلاه‌ها، چشم‌ها، شکل دهان و آکسسوار را با هم ترکیب می‌کرد. سازندگان این مجموعه برای ایجاد گزینه‌های بصری مختلف یک تصویرگر استخدام کردند و برای ترکیب تصادفی این تصاویر در 10.000 نسخه متنوع، از یک الگوریتم استفاده کردند. این 10.000 نسخه به عموم مردم فروخته شد و اکنون به عنوان یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در بازار خرید و فروش و ترید می‌شوند.

Bored Apes یا میمون های NFT چه کاربردی دارند؟

Bored Apes NFT را می‌توان با ارز دیجیتال اتریوم خرید و فروش و ترید کرد. همچنین اتریوم را می‌توان با دلار آمریکا خرید و فروش و ترید کرد. در این معاملات، شما یا سود می‌کنید یا پولتان از دست می‌رود. ارزش هر کدام از این سه مورد (میمون NFT ، اتریوم و دلار) مدام در نوسان است. دلار آمریکا باثبات‌ترین ارز است و برای تریدرها پایه‌ای را ایجاد می‌کند تا از NFT خود با ارز دیجیتال اتریوم کسب درآمد کنند یا آن را از دست بدهند.

نمونه‌هایی از Bored Apes در دنیای واقعی

میمون های NFT یا Bored Apes را می‌توان به عنوان آواتار در شبکه‌های اجتماعی، در کالاها یا هر شکلی از رسانه‌ها مشاهده کرد. هدف این است که شهرت آن‌ها افزایش پیدا کند و با انجام این کار، ارزش کلی این مجموعه افزایش می‌یابد. افراد ثروتمند، مشهور و قدرتمند صاحب این NFT ها هستند. بنابراین برای گنجاندن Bored Ape NFTs در دنیای واقعی، توانایی و انگیزه لازم را دارند.

منبع ترجمه: history-computer

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X