6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
بازی

مقدمه‌ای بر بازی‌های بلاک‌چین

مقدمه‌ای بر بازی‌های بلاک‌چین

صنعت گیمینگ، همیشه محبوب بوده است، اما بازی‌های جدید بلاک‌چین به یک همه‌گیری استثنایی دست یافته‌اند. بازی‌های بلاک‌چین تنها یک سرگرمی نیستند، بلکه آن‌ها این توانایی را دارند که برای شما به عنوان یک گیمر، درآمد نقدی ایجاد کنند. به زبان ساده، آن‌ها بازی‌هایی هستند که بر اساس فناوری بلاک‌چین ساخته شده‌اند.

فناوری بلاک‌چین معمولاً در بک‌اند بازی یا در مکانیک خود بازی گنجانده می‌شود. این بدان معناست که دارایی‌های پولی درون بازی، در کیف پول بلاک‌چین ذخیره می‌شوند و می‌توانید این دارایی‌ها را در ازای مبالغی معامله کنید. دسترسی آسان به بازی‌های بلاک‌چین، جوانان بیشتری را به این دسته بازی‌ها علاقه‌مند می‌کند.

بازی‌های بلاک‌چین در حال حاضر تبدیل به یک ترند محبوب شده‌اند. در این مقاله با نحوه کارکرد بازی‌های بلاک‌چین و نحوه کسب درآمد از آن‌ها آشنا خواهید شد. همچنین در مورد برترین بازی‌های بلاک‌چین در سال 2022 و پیشرفت‌های جدید آن‌ها، نکاتی گفته خواهد شد. بی هیچ مقدمه‌ای، اجازه دهید وارد اصل مطلب شویم.

بازی‌های بلاک‌چین چگونه کار می‌کنند؟

تصور کنید که در حال انجام یک بازی ویدئویی هستید که در آن می‌توانید توکن‌های ارزدیجیتال و NFT به دست آورید. بازی‌های بلاک‌چین دقیقاً به همین شکل اجرا می‌شوند: گیمرها توکن‌هایی به دست می‌آورند که آن‌ها می‌توانند توکن‌های معمولی ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، اتریوم و غیره باشند. یا حتی این توکن‌ها ممکن است ارزهای دیجیتالی باشند که به نام خود بازی نام‌گذاری شده‌اند. بهترین نکته در مورد این بازی‌ها این است که توکن‌هایی که در آن کسب می‌کنید را می‌توانید بفروشید، معامله کنید و یا با دارایی‌های واقعی، ارزهای دیجیتال یا پول نقد مبادله کنید.

بازی‌های بلاک‌چین اغلب از یک سیستم غیرمتمرکز استفاده می‌کنند که در آن هر کسی می‌تواند به سرور بازی دسترسی داشته باشد. سوابق بازی‌های انجام شده در دسترس گیمرها است تا بازی‌های آینده را ببینند و آن‌ها را آنالیز کنند. این بدان معنی است که هیچ کس نمی‌تواند در سیستم این بازی‌ها تقلب کند. تأثیرات خارجی که برای حمایت از بازیکنان خاص طراحی شده‌اند، حذف می‌شوند. دارایی‌های دیجیتالِ گیمرها در سیستم بازی ذخیره می‌شوند و در برخی موارد، حتی زمانی که گیمر از اکانت خود خارج شده است، همچنان می‌تواند به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشد.

برخی از بازی‌های بلاک‌چین وجود دارند که یک مدل یادگیری برای آموزش ارائه می‌دهند. این بازی‌ها سیستم کسب درآمد بر اساس یادگیری را ارائه می‌کنند که در آن بازیکنان می‌توانند در مورد بلاک‌چین بیاموزند و پس از تکمیل یادگیری، کسب درآمد کنند. این بازی‌ها ممکن است در مورد بلاک‌چین یا تجارت ارزهای دیجیتال به شما آموزش دهند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند پس از یک روز طولانی، خستگی خود را در کنید و اگر خیلی خوب بازی کنید، به شما با توکن‌های ارز دیجیتال پاداش می‌دهند.

چگونه از بازی‌های بلاک‌چین کسب درآمد کنیم؟

کسب درآمد از بازی‌های بلاک‌چین، معمولاً مستلزم سرمایه‌گذاری پولی توسط شما در فرآیند بازی است. اغلب از گیمرها خواسته می‌شود که از پول یا ارزهای دیجیتال خود برای خرید ابزارها و دارایی‌های درون بازی استفاده کنند که این به آن‌ها در فرآیند آن بازی کمک می‌کند. شما باید با این ذهنیت وارد شوید که بازی کردن یک فعالیت سرگرم کننده است و اگر پولی هم از این راه به دستتان رسید که نور علی نور است!

سپس می‌توانید در پلتفرم‌های محبوب گیمینگ مانند Axie Infinity و MegaFans ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، قوانین اصلی آن پلتفرم بازی که به آن ملحق شده‌اید را بیاموزید و با ذهنیتی برنده، مشغول به بازی شوید. در حین انجام این بازی‌ها، سعی کنید تا حد امکان دارایی‌های دیجیتال جمع‌آوری کنید. می‌توانید کارت‌ها، توکن‌های ارز دیجیتال و NFT را برای مبادله، فروش و دادن وام برای کسب سود جمع‌آوری کنید.

علاوه بر این، پس از تثبیت خود در کسب درآمد از بازی، می‌توانید با آموزش به سایر گیمرها کسب درآمد کنید.

شما می‌توانید در پلتفرم‌های streaming مانند Twitch یا در وب‌سایت‌های آموزشی مانند Coursera مسترکلاس ایجاد کنید. همچنین می‌توانید به انجمن‌های گیمینگ بپیوندید تا با افرادی دیگر تیم شوید و به کسب درآمد یکدیگر کمک کنید. اگر می‌خواهید از نظر مالی بیشترین سود را از بازی‌های بلاک‌چین کسب کنید، تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بازی بلاک‌چین، راه اصلی برای این کار است. فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد از این بازی‌ها وجود دارد، ولی شما آسان‌ترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

برترین بازی‌های بلاک‌چین در سال 2022

صنعت بازی‌های بلاک‌چین، یک صنعت چند میلیارد دلاری است و بازی‌های زیادی در آن رقابت می‌کنند. با این حال، من فهرستی از پنج بازی برتر بلاک‌چین، که در سال 2022 طوفانی عمل کرده‌اند را گردآوری کرده‌ام.

Axie Infinity

Axie Infinity یک بازی ویدئویی آنلاین مبتنی بر توکن غیر قابل تعویض (NFT) است. گیمرهای آن می‌توانند هنگام بازی، توکن AXS کسب کنند. این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در این صنعت است: در حال حاضر، Axie Infinity دارای 2.800.000 کاربر است و حجم گردش مالی روزانه آن حدود 3.6 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

Decentraland

Decentraland یک فضای آنلاین به صورت مرورگر مجازی 3D است که گیمرها را قادر می‌سازد تا زمین‌های مجازی را به عنوان NFT یا ارز دیجیتال MANA خریداری کنند. MANA بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است. گیمرها می‌توانند با ابزار Builder در این بازی، صحنه‌ها، آثار هنری و حتی چالش‌های مختلفی را ایجاد کنند. شما همچنین می‌توانید در رویدادهای این بازی شرکت کنید و پاداش‌هایی برنده شوید.

CryptoKitties

CryptoKitties یک بازی آنلاین است که بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است و گیمرها در آن گربه‌های کلکسیونی دیجیتال پرورش می‌دهند. هر گربه، CryptoKitty نامیده می‌شود و کاملاً متعلق به گیمر است: این گربه منحصر به فرد است و نمی‌توان آن را تکرار کرد یا از بین برد. شما می‌توانید گربه‌های گوناگونی را در این پلتفرم خرید و فروش کنید و در برخی مواقع، جوایزی را کسب کنید.

The Sandbox

The Sandbox یک بازی بر پایه شبیه‌سازی یک دنیای مجازی است که بازیکنان در آن می‌توانند قسمت‌هایی از بازی خود را بسازند و کسب درآمد کنند. می‌توانید در این پلتفرم بازی کنید و LAND بخرید: این بازار برای تراکنش‌های مختلف در بلاک‌چین اتریوم در دسترس است. شما همچنین می‌توانید بازی بسازید و با استفاده از توکن SAND ، دارایی‌های مورد نیاز خود را خریداری کنید. در این بازی پاداش‌هایی هم به گیمرها تعلق می‌گیرد.

DeFi Kingdoms

DeFi Kingdoms یک بازی مبتنی بر DeFi است که NFT های قابل استفاده را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. شما می‌توانید در این بازی مقداری زمین خریداری کنید و در آن پادشاهی خود را بسازید. همچنین فرصتی برای به دست آوردن توکن JEWEL وجود دارد که بر اساس پروتکل Harmony One ساخته شده است. همچنین می‌توانید برای سودآوری، توکن‌های خود را فارم کنید و سهام خود را به اشتراک بگذارید.

آینده بازی‌های بلاک‌چین

صنعت بازی در بلاک‌چین، صنعتی با سرعت رشد بالا است. بر اساس گزارش سه ماهه اول سال 2022 از سوی DappRadar و Blockchain Alliance ، صنعت بلاک‌چین 2000 درصد رشد کرده است. علاوه بر این، در سه ماه اخیر، 2.5 میلیارد دلار سرمایه به صنعت بازی‌های بلاک‌چین تزریق شده است. در حالی که کل مبلغ سرمایه‌گذاری در سال 2021، 4 میلیارد دلار بود.

این نشان می‌دهد که در حال حاضر، افراد و سازمان‌های بیشتری نسبت به قبل در صنعت بلاک‌چین سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه‌گذاری‌ها در بازی‌های بلاک‌چین سودآور بوده اند: چرا که در حال حاضر، این بازی‌ها در سراسر جهان به یک پذیرش عمومی دست پیدا کرده‌اند. طبق گزارش Coindesk  و Yahooدر ژانویه 2022، تعداد بازی‌های بلاک‌چین در جهان نسبت به سال قبل دو برابر شده است و تعداد آن‌ها تقریباً به عدد 400 رسیده است.

چشم‌انداز بسیار روشنی برای آینده بازی‌های بلاک‌چین در سال 2022 وجود دارد. در میان این گمانه‌زنی‌ها، من معتقدم که سرمایه‌گذاران بیشتری پول خود را در این صنعت سرمایه‌گذاری خواهند کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که بازی‌های بلاک‌چین بیشتری تولید شود و طی چند سال آینده، شغل توسعه‌دهنده بازی‌های بلاک‌چین، یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در حوزه تکنولوژی خواهد بود.

با این وجود، این احتمال وجود دارد که رقابت در صنعت بازی‌های بلاک‌چین افزایش پیدا کند. زیرا افراد بیشتری از فرصت‌های موجود آگاه خواهند شد. در این مرحله، به دلیل اشباع شدن این صنعت، ممکن است کسب درآمد از بازی‌های بلاک‌چین دشوارتر شود. به نظر من، اگر می‌خواهید از این راه کسب درآمد کنید، همین الان شروع به بازی کنید.

منبع: HackerNoon    نویسنده: Juxtat hinka

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X