3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
امنیت سایبری

آنچه باید پیش از یادگیری امنیت سایبری بیاموزید

آنچه باید پیش از یادگیری امنیت سایبری بیاموزید

آیا به دنبال یادگیری امنیت سایبری هستید اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید؟

این مطلب یک راهنمای عالی برای شروع این کار است!

ترجمه ویدئو: چگونه اصول اولیه امنیت سایبری را یاد بگیریم؟

بله، من فقط آن‌را پیشنهاد می‌کنم. اصول اولیه همان چیزی است که شما باید خوب یاد بگیرید. پس اگر اینجا هستید، این یعنی شما فردی هستید که می خواهد در این کار، یا در صنایع امنیت سایبری شروع به کار کند. و شما در تردید هستید که باید از کجا شروع کنید. یا به این فکر می‌کنید که امروز قبل از دیدن این ویدئو و موضوعی که به آن می‌پردازم چه کاری باید انجام می‌داده‌اید.

نظر شخصی من در مورد آنچه که شما باید یاد بگیرید این است که چرا باید آن‌چه را که باید یادبگیرید، یادبگیرید و کجا باید آن را یاد بگیرید؟

 [موسیقی]

خوب پس تا الان باید فهمیده باشید که اصول IC چیزی است که من فکر می‌کنم شما باید یاد بگیرید. پس می‌توانید به سراغ آن بروید و این ویدئو را ببندید. اما اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری در مورد آن بدانید، می‌توانید بقیه ویدئو را هم ببینید و بیاموزید که این اصول دقیقاً چه هستند.

خب به نظر من، این اصول بیانگر چندین کتگوری متفاوت در اطراف ما هستند. از جمله سخت‌افزارهایی که شامل قطعات فیزیکی کامپیوتر ودستگاه‌های محاسباتی که بر روی آن‌ها نرم افزارهایی دارید، که مجموعه ای از ابزارها و داده ها هستند که به واسطه آن‌ها می‌دانید به رایانه بگویید چگونه کار کند. از جمله نرم افزارهای سیستم عامل، اپلیکیشن‌ها و غیره.  پس در موردش فکر کنید. مانند ویندوز 10 یا لینوکسی که دارید، شبکه ای که مبادله و انتقال داده ها بین محاسبات و دستگاه ها را انجام می‌دهد.

 حالا می‌دانید که اپلیکیشن‌هایی که فرمت نرم افزار کامپیوتری دارند، یا برنامه هایی که برای هدف خاصی استفاده می‌شوند و کارهایی مانند پردازش کلمات، ویرایش یا ایمیل به مشتریان را انجام می‌دهند، چگونه کار می‌کنند.

در نتیجه شما اصول امنیتی مورد علاقه من را می‌دانید. که شامل درک درست عناصر افزوده در صدر فهرست عناصر uh یا مقوله هایی که من همین الان به آن‌ها اشاره کرده‌ام هستند.

 من شخصا معتقدم که اگر شما از همان نقطه‌ ابتدایی که هستید شروع کنید، و خود را برای بهتر شدن آماده کنید موفق می‌شوید و دلیلش را هم به شما خواهم گفت.

همین الان که در حال یادگیری اصولی هستید که حفظ و شناختشان مهم است، به برخی از مفاهیم و مهارت های ضروریِ مورد نیاز در این صنعت و مهارت هایی مانند پیکربندی و عیب یابی که دانستن‌شان لازم است، توجه کنید.

[موسیقی]

درست مثل هر چیزی که در مدرسه یاد می‌گیرید، در درجه اول باید درک کنید که اصول اولیه تنها می‌توانند شما را به جلو هل بدهند. اما اگر به همان‌ها اکتفا کنید و سپس خود را در عمق مسئله غرق کنید، و هیچ ایده‌ای درباره آن‌چه که در ادامه اتفاق خواهد افتاد نداشته باشید، شاید بتوانید آن مسئله را حل کنید، اما اجازه دهید که به شما بگویم: تنها می‌توانید تعدادی از  معادلات پیچیده ریاضی را به خوبی حل کنید. نه همه آن‌ها را.

اصول اولیه نمادها را بدانید. این مثل آموختن جمع و تفریق است. و خوب است. اما من فکر می‌کنیم که شما با دانستن جمع و تفریق نمی‌توانید معادلات دشوار ریاضی را حل کنید.

چیزی را فرض کنید که من نمی‌دانم چگونه می‌خواهم آن را بسازم. ولی می‌دانم خود آن چیز چیست و می‌دانم که از ترکیب چند عنصر ساخته می‌شود. پس اگر می‌خواهم آن چیز را به درستی بسازم، باید جدول تناوبی را بشناسم. که من فکر نمی‌کنم واقعاً آن را بشناسم چون یک متخصص شیمی نیستم.

به نظر من در این خصوص هم همینطور است. نکته این است: باید در حال حاضر مطمئن شوید که می‌توانید یک kali linux vm  تهیه کنید و از برنامه Ripper john استفاده کنید. و شروع به کرک کردن آن پسووردهای فیسبوکی کنید که در واقع این کار را نمی‌کنند.

 یا شما بدانید که می‌توانید خود را در اعماق پروژه غرق کنید و گاهی اوقات این روش کار می‌کند. اما سوالی که پیش می‌آید این است که اگر شما هیچ پیش‌زمینه‌ای در مهارت‌های تکنولوژیکال یا مربوط به حوزه i.t نداشته باشید، از کجا باید بدانید که می‌خواهید چه چیزی را در زمینه امنیت سایبری ایمن سازی کنید؟

حتی اگر ندانید که چگونه مفهوم اصلی ابزار تکنولوژی درست کار می‌کند، چگونه می‌توانید تشخیص دهید که سوئیچ لایه 2 از یک نمای کلی های لول چه کاری انجام می‌دهد؟

از کجا متوجه می‌شوید که نیاز دارید، امنیت پورتی را که در زمینه یک سوئیچ لایه 2 می‌شناسید اعمال کنید، در حالی که آن را نمی‌شناسید؟ چون که نمی‌دانید  یک سوئیچ لایه 2 در های لول چگونه کار می‌کند.

و به همین دلیل من پیشنهاد می‌کنم که اصول را بشناسید. زیرا راه بسیار خوبی برای آموختن مبانی اولیه ای‌است که شما می‌توانید اصول خود را بر روی آن‌ها بسازید و سپس می‌توانید خود را در عمق مطلب غرق کنید.

اگر می خواهید kali linux را بشناسید، [موسیقی] صدها منبع وجود دارد، که هم رایگان و هم مقرون به‌صرفه هستند.

این لحظه‌ای از یک تبلیغات شخصی که می توانید این بازه زمانی را، اگر برایتان مهم نیست رد کنید. اما من دوره‌های رایگانی هم در خارج از این‌جا دارم. یکی در udemy است.که دوره معرفی کامل امنیت سایبری است،که یک زاویه دید بسیار های لول ازنمای کلی سطح امنیت سایبری در I.t به شما ارائه خواهد داد.

و ما به برخی از اصول اولیه می پردازیم؛ مانند: سخت افزار و دستگاه های شبکه. پس چرا، این دوره را فقط به صورت رایگان ارائه نداده‌ایم؟ اگر قسمت بعدی را هم تماشا کنید، سه روز پس از این آپلود می توانید، به صورت رایگان برای آن ثبت نام کنید. اما من دوره دیگری هم برایتان دارم. که البته این دوره شامل بیش از بسیاری ازدوره‌های عملی که من داشتم و در سال‌های گذشته منتشر شد، است. و من مقداری آپدیت به آن اضافه کردم. این یک دوره عالی برای شروع کار است و اکنون  تبلیغ سلولی کافی است.

 بنابراین برخی از پلتفرم‌ها شامل  cam codeهای رایگانی است که آن‌ها دارای تعداد زیادی از دوره‌های تصادفی در udemy هستند که میزان زیادی از مبانی را شامل می‌شوند. این دوره‌ها شامل مقدار زیادی از دوره‌های تصادفی یوتیوب هستند که برای شما قرار داده‌ام وبرخی از آن‌ها به‌نظرم قابل توجه هستند.

از جمله آن‌هایی که از گوگل استخراج شده ‌اند که یک راه عالی برای شروع یک بسته نرم‌افزاری ساده است که یک تولید دهنده کتاب آن‌را در قالب کتاب‌های الکترونیکی آماده کرده است. شما می‌توانید آن را ببینید و کشف کنید که آیا بسته‌ نرم افزاری‌ای در آن وجود دارد؟  این‌ها چیزهایی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید.

و این سه، یک نقطه عالی برای شروع  با دوره مبتدی من است. در آن مقدار زیادی مباحث تئوری و نه چندان عملی، یا تمرینی وجود دارد، که در عمل باید بادرک مفاهیم شروع کنید. ولی یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که دستی در تمرین هم داشته باشید.

رویکرد عملی هنگامی حائز اهمیت است که شما برخی از آن مبانی اولیه که من در صفحه منابع با لیست کاملی از پروژه‌های قابل بررسی قرار داده‌ام، چک کرده باشد. این دوره کاملاً رایگان است. لازم نیست نگرانِ پرداخت مبلغ آن باشید.

این ویدئو کوتاه بود. امیدوارم که مفید باشد. من این ویدئو را چند سال پیش ساختم و فکر می‌کردم که ادامه‌دار خواهد بود. من در ادامه یک به‌روزرسانی برای سال 2021 ساختم و اکنون امیدوارم که همه چیز خوب باشد.

و شما می توانید به ایده‌ی‌ پروژه‌های مأخذ مختلف، و چگونگی حل این پروژه‌ها، در این وب‌سایت نگاه کنید.

تا ویدیوی بعدی روز خوبی داشته باشید.

منبع: HackerNoon   نویسنده: گرانت کالینز

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X