10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بلاک چین

مصاحبه ایشان پاندی با متیو آینسکو درباره DeFi و متاورس

قدرت متاورس

متاورس (فرضیه‌ای از نسل بعدی اینترنت که در قالب یک فضای واقعیت مجازی است. در این فضا کاربران می‌توانند در محیطی تولید شده توسط کامپیوتر، با سایر کاربران تعامل داشته باشند.) | DeFi (امور مالی غیر متمرکز)

ایشان پاندی- سلام متیو. به برنامه ما یعنی «پشت صحنه استارت‌ آپ» خوش آمدی. لطفا درباره خودت و داستان «آوارتا» برایمان بگو.

متیو آینسکو: سلام ایشان. از حضور در هکرنون هیجان‌زده هستم. من مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم «آوارتا» هستم. پیشینه کاری من ریشه در امنیت سایبری و صندوق‌های مشارکت محدود مالی دارد. با رمزارز، ما شاهد یک فرصت بزرگ برای برهم زدن سیستم مالی سنتی و اکوسیستم‌های متمرکز هستیم.

این فرصت انگیزه کلیدی برای راه اندازی شرکتی برای ایجاد یک اکوسیستم چندزنجیره‌ای (مالتی‌چین) از راه‌ حل‌هایی شد که می‌توانند به رشد اکوسیستم بلاک چین، به روشی آسان و در عین حال ایمن کمک کنند.

متاورس و DeFi

ایشان پاندی: نظر شما درباره متاورس چیست؟ و فکر می‌کنید چگونه جامعه ما را دچار تحول خواهد کرد؟

متیو آینسکو: متاورس به هویت شما قدرتی می‌دهد که به ظاهر فیزیکیتان محدود نمی‌شود. شبکه‌های  DLT (دفتر کل توزیع شده)  و DeFi (امور مالی غیر متمرکز) مدل‌هایی بازتر برای مشارکت در سیستم‌های مالی هستند که به‌طور رایج توسط سرمایه‌گذاران معتبر و ثروتمند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

متاورس جایی است که در آن تراکنش‌های در بستر بلاک چین غیر قابل اعتماد هستند و پردازش آن‌ها توسط تکنولوژی انجام می‌گیرد. در اینجا، تجربه شخصی یک حلقه‌ی گمشده است. در متاورس با بهره‌گیری از آوارتا تراست، فرد می‌تواند از آواتار آنلاین خود برای پیوستن به جوامع، شهرت اندوزی و تعامل با سایر آواتارها استفاده کند.

Web 3.0

ایشان پاندی- Web 3.0 ترندی است که پس از موفقیت متاورس، دنیای اینترنت را فرا گرفته است. Web 3.0 چیست و چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟

متیو آینسکو- به نظر من نامگذاریWeb 3.0 به‌عنوان نسل بعدی اینترنت، اشتباه است. Web 3.0 یک جایگزین برای اینترنت کنونی نیست. این یک اکوسیستم جایگزین است که در آن شرکت‌کنندگان، کمتر از قبل به نهاد‌های متمرکز به عنوان واسطه متکی هستند و نسبت به دیتایی که تولید می‌کنند، مستقل تر خواهند بود.

شرکت ما اولین اکوسیستم احراز هویت چند زنجیره‌ای و چند فاکتوره کامل جهان را با تکنولوژی بیومتریک ارائه می‌کند که در آن هر کاربر می‌تواند به تراکنش‌های فعال بیومتریک در Web 3.0 و سیستم اعتماد سنجی خود دسترسی داشته باشد. هدف ما ایجاد یک اکوسیستم بیومتریک برای بهبود تجربه کاربر و ارتقاء رشد بلاک چین است.

اگر کاربر مالکیت این حساب‌های جداگانه را اعلام نکند، هیچ راه حلی وجود ندارد که بتواند داده‌هایش را از حساب‌‌های مختلف استخراج کند. امکان انجام این کار به صورت کاملاً ناشناس وجود دارد، زیرا ما هویت صاحبان پروفایل‌های متاورس را فاش نمی‌کنیم. امکان تشخیص امضاهای اینترنتی غیر قانونی، به ما این امکان را می‌دهد که مالکیت اکانت‌ها را بدون دریافت اطلاعات شخصی تایید کنیم.

آوارتا و راه حل 4 در 1 در DeFi

ایشان پاندی– لطفا کمی در مورد آوارتا و راه حل 4 در1 در DeFi به ما بگویید.

متیو آینسکو- 5 در 1! ما در واقع بهتر هستیم!

نقاط ضعف فضای DeFi امروزه به شرح زیر است:

  • فرایند دست و پا گیر KYC برای قرار گرفتن در لیست سفید پیوستن به پروژه‌های DeFi
  • عدم وجود امتیاز اعتماد یکپارچه چند زنجیره‌ای، برای ایجاد شفافیت غیر متمرکز در بلاک چین
  • فقدان محیط تجربه کاربری ساده و دوستانه

راه حل آوارتا

بنابراین شرکت ما قصد دارد این مسائل را به طرق زیر حل کند:

(امتیاز اعتماد آوارتا) – تلفیقی از پارامترهای ریسک غیر جامع در زنجیره و خارج از زنجیره برای به دست آوردن یک امتیاز کیفیت منحصر به فرد برای شما

(امتیاز اعتبار دقیق) – وام دهندگان DeFi و وام دهندگان غیرDeFi، وام گیرندگان و معامله گران می توانند اعتبار افراد را به دقت ارزیابی کنند.

(تراکنش های اولویت دار) – می توانید برای تراکنش‌هایتان در متاورس امتیاز کسب کنید.

(لیست سفید و KYC) – می توانید به لیست سفید تک‌نقطه‌ای و عملکردهای ضروری KYC دسترسی داشته باشید.

(ابزارهای پیشگام) ابزارهای کاربردی و کاربر پسند از جمله کیف پول چند زنجیره‌ای (مالتی‌چین) مبتنی بر بیومتریک، آنتی ربات‌ها و امتیازدهی مبتنی بر ریسک برای شما

ایشان پاندی- گرچه DeFi پتانسیل بالایی دارد، اما بسیاری از مسائل قانونی و نظارتی جدید در آن مطرح می‌شوند. چگونه اکوسیستم فعلی DeFi و برخی مفاهیم سطح بالای DeFi را برای سیستم نظارتی مالی فعلی تعریف می‌کنید؟

متیو آینسکو- ما معتقدیم که می‌بایست بین implications و این مقررات تعادل ایجاد شود و این تعادل یک تعادل حساس است. ما امیدواریم به کاربران  DeFi کمک کنیم تا با تجربه کاربری ویژه‌ای در دنیای قانون گذاری شده DeFi فعالیت کنند.

به‌عنوان مثال، امیدواریم که به منظور رشد اکوسیستم DeFi و از طریق امتیاز اعتماد خود، یک اکوسیستم DeFi با وثیقه‌های بهتر و نرخ وام کمتر برای تمام کاربران بلاک چین بسازیم.

با چشم اندازی که شرکت ما ایجاد کرده است، دنیای منظم تر DeFi یک تهدید نیست؛ این یک فرصت برای همه است.

جریمه CFTC برای پیشنهاد مبادلات ثبت نشده

ایشان پاندی- نظر شما درباره جریمه 1.4 میلیون دلاری اخیر CFTC (کمیسیسون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده)  برعلیه  Polymarket (پلتفرم پیش‌بینی ارزهای دیجیتال) به جرم پیشنهاد مبادلات ثبت نشده به سرمایه گذاران چیست؟

متیو آینسکو- این همان چیزی است که به عنوان “منطقه خاکستری” در نظر گرفته می شود، بنابراین باید در ارائه دیدگاه های قطعی در مورد عمل CTFC و جریمه های بعدی محتاطانه عمل کرد. از یک منظر کلی، با بلوغ بازار زیربنایی، انتظار می‌رود در سال‌های آتی، شاهد افزایش اقدامات تنظیم‌کننده باشیم.

ایشان پاندی- شورای ماینینگ بیت کوین (BMC) اخیراً به عنوان یک پلتفرم باز برای استخراج کنندگان بیت کوین در پی اعتراض ها نسبت به حجم انرژی مبتنی بر سوخت فسیلی که برای استخراج این ارز دیجیتال استفاده می شود، راه اندازی شده است. به نظر شما آیا این شورا می تواند به منظور حفظ محیط زیست، تغییراتی ایجاد کند؟

متیو آینسکو– سوال فوق‌ العاده ای است!  اگر در کوتاه‌مدت صادق باشم، فکر می‌کنم چنین پلتفرمی تأثیری حاشیه‌ای بر مصرف انرژی و به نوبه خود محیط ‌زیست خواهد داشت.

با این حال، من احساس می‌کنم این سر و صدا برای این است که استخراج کنندگان از شیوه‌های معنادارتر، سازگارتر با محیط زیست و پایدار در میان مدت و بلند مدت استفاده کنند. همچنین برخی مقررات دولتی و در برخی موارد اقدامات قانونی، در راستای شعار این پلتفرم  کرده اند.

رقابت بالای فضای DeFi

ایشان پاندی- رقابت زیادی در بخش DeFi (امور مالی غیر متمرکز) وجود دارد. به نظر شما، سرمایه گذاری در کدام ارز دیجیتال قمار بهتری است؟ کاردانو، سولانا یا اتریوم؟

متیو آینسکو- در حال حاضر ما در حال ایجاد یک شبکه آزمایشی رمز ارز برای اتریوم، بایننس اسمارت چین و سولانا هستیم. همچنین در حال کار بر روی کاردانو هستیم تا بتوانیم به یکی از نخستین تسویه کنندگان غیر امانی برای کاردانو تبدیل شویم!

هر یک از زنجیره‌های مذکور، دارای نقاط قوت و ضعف اساسی خود هستند، بنابراین قضاوت بیش از حد درست نیست. با این حال، در یک کلام، من بسیار امیدوارم که هزینه سوخت‌های فسیلی به منظور استخراج اتریوم کاهش پیدا کند!

آینده بلاک چین

ایشان پاندی- شما چه مسیری را برای آینده صنعت بلاک چین متصور هستید؟

متیو آینسکو- سال 2022 مطمئناً سالی درخشان برای پیشرفت بلاک چین و سایر پروژه‌های ارز دیجیتال خواهد بود. پنج زمینه رشد اصلی که ما پیش بینی می‌کنیم به شرح زیر است:

– ارزهای دیجیتال پایدار

– قابلیت همکاری موفقیت آمیز هزینه‌ها و NFT

– متاورس

گیمینگ

– افزایش پذیرش رمز ارز در پرداخت‌ها

رفع مسئولیت- هدف این مقاله حذف عدم تقارن اطلاعاتی موجود در بازارهای دیجیتال ، با بررسی دقیق، پرسش سوالات صحیح و آگاهی بخشی به خوانندگان برای تصمیم‌گیری بهتر است.

منبع: HackerNoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X