10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
استارت آپ

مصاحبه استارتاپی با آتو کاسیموف، مدیرعامل زنتیست (Zentist)

زنتیست

خبرنگار هکرنون: لطفاً به طور خلاصه، در مورد سوابق خود و انگیزه تان برای راه اندازی زنتیست، به ما بگویید.

من مشتاق استفاده از تکنولوژی برای حل مشکلات سخت و پیچیده، در مجموعه‌ها و صنایعی هستم که از نظم و ترتیب ویژه‌ای برخورداراند. به‌طور مثال من متوجه شدم که مشکل صورت‌حساب بیمه دندانپزشکی در ایالات متحده، یک مورد مناسب از این مشکلات است.

در حال حاضر، من به‌ عنوان مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران زنتیست فعالیت می‌کنم. در این مجموعه مسیر و استراتژی شرکت توسط من تعیین می‌شود. قبل از تاسیس زنتیست، بیش از 10 سال را به کار در واحد تامین مالی و سرمایه‌گذاری موسسات بین‌المللی مختلف در حوزه مالی  مشغول بوده ام. من همچنین به عنوان مدیر ارشد بخش سرمایه گذاریِ شرکت ملی سرمایه گذاری، به یک صندوق دارایی 100 میلیارد دلاری در آسیای مرکزی خدمت کرده‌ام. قبل از آن، من به عنوان مدیر مالی در شرکت Samruk-kazyna، در یک صندوق دارایی مستقل 80 میلیاردی مشغول بوده‌ام. سوابق تحصیلی من نیز شامل مدرک MBA دوگانه از مدرسه تجارت لندن و مدرسه تجارت کلمبیا (در ایالات متحده) است.  

نام استارت‌ آپ شما چیست؟ و در یک یا دو جمله توضیح دهید که چه کاری می‌کند؟

زنتیست. (Zentist) ما در حال اتوماسیون (خودکارسازی) فرایند صدور صورت‌ حساب بیمه و مدیریت چرخه درآمد برای مطب‌ها و گروه‌های دندانپزشکی در ایالات متحده هستیم.

اصل داستان چیست؟

من در سال 2016 با همراهی منوچهر کوربونالی و پائولینا سانگ، زنتیست را با هدف ایجاد شفافیت و مقرون به صرفه کردن تراکنش‌های مالی در بخش مراقبت‌های دهان و دندان تأسیس کردم. در چند سال نخست، ما متوجه شدیم که بزرگترین حوزه‌ای که می‌توانیم در راستای هدفمان در آن کار کنیم، تراکنش‌های خسارت بیمه است. ما این پلتفرم را با هدف کمک به مطب‌های دندانپزشکی در جمع‌آوری هر چه سریع‌تر و دقیق‌تر بازپرداخت مطالبات بیمه، با استفاده از اهرمی‌کردن برنامه و خودکارسازی این فرایند ایجاد کردیم. قبل از زنتیست، من و منوچهر شبکه بزرگی از مراکز مراقبت‌های اولیه و تشخیص بیماری را در آسیای مرکزی ایجاد کرده بودیم که به پنج میلیون کاربر در چهار شهر مختلف ارائه خدمات می‌کرد.

چه چیزی را در تیم خود دوست دارید، و چرا شما کسانی هستید که این مشکل را حل می‌کنید؟

چیزی که من در مورد تیم خود دوست دارم این است:

گروه بسیار متنوعی از افراد از طبقات مختلف اجتماع، ماموریت، چشم‌انداز و اشتیاق یکسانی برای بازنگری در نحوه انجام معاملات بیمه دارند.

این که ما روابط واقعی و دوستانه‌ای با مشتریان و بازاری که به آن خدمت می‌کنیم ایجاد کرده ایم.
ما افراد مناسبی برای حل این مشکل هستیم چون که:

بسیاری از ما (به عنوان خانواده یا دوست یا خود دندانپزشک) از دندانپزشکان یا افرادی هستیم که برای مدتی طولانی بخشی از صنعت دندانپزکی بوده‌ایم. ما خود در این مشکل صاحب سهم هستیم. به‌ عنوان مشتری، مایلیم هنگام پرداخت هزینه مراقبت از دهان و دندانمان، تجربه بهتر و اعصاب آرام‌تری داشته باشیم. همچنین تمایل داریم که این مشکل را برای خودمان و دیگران حل کنیم.

ما تیمی از مهندسین نرم‌افزار، مدیران تولید محصول، طراحان و کارشناسان عملیاتی در کلاس جهانی را دور هم جمع‌ کرده‌ایم تا تخصص و تجربیاتشان در حل مشکلات بسیار خاصِ موجود، در معاملات بیمه‌ی دندانپزشکی را به اشتراک بگذارند.

اگر استارت آپ خود را نمی‌ساختید، چه می‌کردید؟

در طرح‌های تاثیر اجتماعی که از فناوری‌های جدید و نوظهور برای بهبود زندگی ما استفاده می‌کنند سرمایه گذاری می‌کردم.

در حال حاضر موفقیت را چگونه می‌سنجید؟ معیارهای اصلی شما چیست؟

ما موفقیت خود را با موفقیت مشتریان خود هم تراز می‌دانیم. موفقیتی که با ارائه نتایج موثر و کارامد در صورت‌حساب بیمه آن‌ها ایجاد می‌شود. برای مثال:

سرعت کار ما در جمع آوری درآمدهای بیمه در مقایسه با میانگین سرعت جمع‌آوری درآمد‌های صنعتی حائز اهمیت است.

این مسئله مهم است ‌که مطالبات اولیه، با چه دقتی پردازش می‌شوند تا سیستم، کار اضافی در فرایند پشتیبانی از مشتریان ما ایجاد نکند.

قابل ذکر است صرف نظر از این موضوع که ما در حال جمع‌آوری درآمد بیمه‌ای نزدیک به برآورد خودمان از مجموعه‌ها هستیم، نسبت این درآمدها در صنعت، در بهترین حالت قرار دارد.

و در آخر به این فکر می‌کنیم که چه مقدار از کارهای دفتری در مطب‌های دندانپزشکی قابل حذف هستند، به‌طوری که کارکنان مطب‌ها بتوانند در درجه اول بر مراقبت و رضایت بیمار تمرکز کنند.

جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین چیز درباره کار شما، تا به امروز چه بوده است؟

امروزه ما بیش از 250 میلیون دلار صورت‌حساب بیمه را در طول سال پردازش می‌کنیم و طی 2 سال گذشته، بیش از 20 برابر رشد کرده‌ایم.

متوسط زمان ما برای جمع آوری کمتر از 12 روز است؛ در حالی که میانگین این کار در صنایع دیگر، می‌تواند بیش از 22 تا 24 روز باشد.

در حال حاضر درباره چه تکنولوژی‌هایی بیشتر هیجان زده، و در مورد چه تکنولوژی‌هایی نگران هستید؟ و چرا؟

ما در مورد کاربرد هوش مصنوعی و RPA در تراکنش‌های بیمه دندانپزشکی هیجان‌زده هستیم، و این‌که چگونه می‌توان از آن‌ها برای اتوماسیون کارهای ساده اداری، خسته‌کننده و پیش پا افتاده  استفاده کرد.

و همچنین نگران این هستیم که شرکت‌های بیمه، تا چه میزان فناوری‌ای را بپذیرند که در پی شفاف سازی این چنینی است. 

چه چیزی باعث شد که شما تجربیاتتان را در HackerNoon به اشتراک بگذارید؟ و چه چیزی را درباره پلتفرم ما بیشتر دوست دارید؟

کار ما در حیطه دندانپزشکی است؛ که صنعتی بسیار منظم و پیچیده است و همچنین کار ما شامل بسیاری از تکنولوژی‌هایی است که در سایر بخش‌های زندگی ما هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند: هوش مصنوعی، RPA، اتوماسیون و فضای ابری. با این حال، مشکلات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی که به آن می‌پردازیم، در این‌جا مانند سایر صنایع قابل مشاهده نیست. به این ترتیب، می‌خواهیم توجه مهندسان، تولیدکنندگان محصول و طراحان بزرگی که جامعه HackerNoon را تشکیل می‌دهند جلب کنیم.

چه توصیه‌ای برای نسخه 21 ساله خودتان دارید؟

قبل از این‌که به علایق حرفه‌ای خود بپردازید، چیزهای زیادی را امتحان کنید.

فراموش نکنید که همیشه زمان کافی در پیش دارید، پس در تلاش برای موفقیت عجله نکنید.

در حالی که سال‌های کاری اولیه خود را به یادگیری و حل مشکلات سخت به کمک افراد بزرگ می‌گذرانید، از آن لذت ببرید.

شگفت‌انگیز ترین چیزی که امسال آموختید و فکر می‌کنید که بقیه از دانستن آن نفع می‌برند چیست؟

پیچیدگی احتمالی مشکلات به ظاهر ساده را دست کم نگیرید.

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X