6 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
بلاک چین

قیمت ارز NFT چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ارز NFT چگونه محاسبه می‌شود؟

آیا می‌دانید چگونه قیمت ارز NFT را بررسی کنید؟ ارزیابی قیمت یک ارز NFT آن‌طور که اکثر مردم فکر می‌کنند علم پیچیده‌ای نیست، و یک منطق ساده برای آن وجود دارد. با این حال، اکثر فروشندگان و سازندگان NFT قیمت این توکن‌ها را حدس می‌زنند. پس چگونه می‌توان به یک فرمول ثابت برای قیمت‌گذاری این اقلام دیجیتال رسید؟

می‌توانید قیمت ارز NFT را در بازاری که در آن لیست شده است، یا با استفاده از یک NFT Aggregator مانند CryptoSlam.io بررسی کنید. همچنین تعداد زیادی ماشین حساب آنلاین برای محاسبه قیمت ارز NFT  وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند با چند کلیک به عدد مورد نیازتان برسید.

این مقاله روش‌های مختلفی را توضیح می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قیمت NFT را بررسی کنید، به خصوص اگر در این زمینه مبتدی هستید. ما همچنین به توضیح برخی از عواملی خواهیم پرداخت که بر قیمت NFT تأثیر می‌گذارند.

بیایید شروع کنیم.

چگونه قیمت ارز NFT را بررسی کنیم؟

در این‌جا چند روش وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بررسی قیمت ارز NFT استفاده کنید.

1. CryptoSlam.io را چک کنید

CryptoSlam.io یک NFT Aggregator است که به کاربران امکان می‌دهد داده‌های بازار، رنکینگ و تاریخچه فروش NFT ها، کالکشن‌ها و پروژه‌های خاص را مشاهده کنند. برای بررسی قیمت ارز NFT در Cryptoslam، به وب‌سایت آن‌ها بروید و NFT یا کالکشن مورد نظرتان را جستجو کنید.

ما در این راهنما برای مثال، قیمت CryptoPunk #5918 را بررسی خواهیم کرد.

  • به CryptoSlam.io بروید. NFT یا کالکشن خاصی را که به دنبال آن هستید با استفاده از نوارSearch collection پیدا کنید. روی NFT کلیک کنید. سپس به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن تاریخچه قیمت NFT و اطلاعات مربوط به آن را خواهید یافت.

این چیزی است که ما در CryptoSlam.io درباره CryptoPunk #5918 دریافت کردیم:

چگونه قیمت ارز NFT را بررسی کنیم؟

تصویر بالا قیمت قبلی ارز NFT را نشان می‌دهد که در طول زمان فروخته شده است. این اطلاعات به شما در تعیین ارزش بازار NFT و خرید آگاهانه آن کمک می‌کند.

2. بازاری که NFT در آن لیست شده است را بررسی کنید

ساده‌ترین راه برای تعیین قیمت ارز NFT ، این است که تگ قیمت آن را در بازاری که در آن لیست شده است، بررسی کنید.

به عنوان مثال بیایید قیمت BAYC #8817 را که در OpenSea لیست شده است، پیدا کنیم.

بازاری که NFT در آن لیست شده است را بررسی کنید
منبع تصویر: OpenSea

برخلاف CryptoSlam.io ، OpenSea تاریخچه قیمت NFT را ارائه نکرده است، اما تاریخچه سفارش را نشان می‌دهد. بخش Offers وضعیت پیشنهاد فعلی برای BAYC #8817 را به شما نشان می‌دهد.

پس از پایان دوره مزایده، فروشنده تصمیم می‌گیرد کدام پیشنهاد را بپذیرد. کسی که پیشنهادش پذیرفته شده، مالک جدید خواهد بود.

3. از Price Estimator های آنلاین استفاده کنید

هزاران ابزار آنلاین و Dapps وجود دارند که قیمت ارز NFT و همچنین ارزش بازار آن را به شما نشان می‌دهند. هنگام محاسبه ارزش یک NFT ، این ماشین حساب‌ها معیارهای بسیاری از جمله بازار NFT ، سازنده و ویژگی‌های NFT را در نظر می‌گیرند.

با این حال، مطمئن شوید از یک مورد مناسب استفاده می‌کنید که تخمین دقیقی از ارزش NFT به شما می‌دهد.

در زیر تعدادی از بهترین مواردی که می‌توانید به صورت آنلاین از آن‌ها استفاده کنید، آورده شده است:

Deep NFT Value

Deep NFT Value یک ماشین‌حساب برای محاسبه قیمت ارز NFT است که از یادگیری ماشین برای تخمین قیمت‌های Cryptopunk استفاده می‌کند. اگر می‌خواهید ارزش هر CryptoPunk NFT را بدانید، یا یکی از آن‌ها را بخرید، این ابزار بهترین گزینه برایتان است.

استفاده از DeepNFTValue ساده و آسان است. ID مربوط به CryptoPunk را در نوار جستجو وارد کرده و روی See Estimate کلیک کنید.

بیایید از CryptoPunk #5918 به عنوان مثال استفاده کنیم. تخمینی که به دست آوردیم این است:

Deep NFT Value برای چک کردن قیمت ارز NFT
منبع تصویر: DeepNFTValue

در گزارش تولید شده توسط این ابزار، تراکنش‌های اخیر NFT و همچنین نموداری که تاریخچه قیمت را نشان می‌دهد، خواهید دید. این ابزار همچنین ارزش‌گذاری بازار فعلی NFT را ارائه می‌دهد.

NFT Value Tool

NFT Value Tool یکی از بهترین ابزارهای برآورد قیمت ارز NFT در اینترنت است. توسعه‌دهندگان این ابزار را برای ارائه تخمین آموزشی از ارزش بازار ثانویه یک دارایی دیجیتال طراحی کرده‌اند. طبق وب سایت آن‌ها، این ابزار دارای یک نرم افزار Analytics پیشرفته همراه با داده‌های به‌روز است.

بسیاری از کاربران ادعا می‌کنند بر اساس توصیه‌های این ابزار تصمیم می‌گیرند چه چیزی بخرند یا بفروشند. علاوه بر این، بسیاری از بلاک‌چین‌ها و اکوسیستم‌های NFT ، از جمله Ethereum ، Polygon ، Fantom ، Cardano ، Binance ، Avalanche و FLOW ، این ابزار را تأیید می‌کنند.

NFT Valuation Calculator

NFT Valuation Calculator یک Estimator قیمت ارز NFT مبتنی بر حدس و گمان است که برای ارزیابی NFT ها، از رویکرد داده‌محور استفاده می‌کند. این ابزار می‌تواند فرصت‌های پرتعداد سرمایه‌گذاری در بازار NFT را متناسب با بودجه شما بررسی کند.

اگر به دنبال چشم‌اندازهای پرسود سرمایه‌گذاری در NFT هستید، این ابزار مفید خواهد بود. NVC همچنین می‌تواند به شما در تعیین هزینه‌های اولیه پیش‌فروش پروژه‌های NFT کمک کند. علاوه بر این، می‌توانید از این ماشین حساب برای مقایسه دو NFT استفاده کنید.

CryptoPunks Valuation

CryptoPunks Valuation ابزاری مشابه DeepNFTValue است. چیزی که این ابزار را منحصر به فرد می‌کند، شاخصی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. (مثل S&P 500)داده‌هایی که این ابزار فراهم می‌کند می‌تواند به شما در درک تکامل بخش‌ها در NFT sector و ایجاد یک فرآیند قابل اعتماد و خودکار برای ارزش‌گذاری قیمت ارز تک‌تک NFT ها کمک کند.

چه چیزی قیمت ارز NFT را تعیین می‌کند؟

اکنون می‌دانید که چگونه قیمت ارز NFT را بررسی کنید. با این حال، این راهنما بدون دانستن عوامل مؤثر بر قیمت NFT کامل نیست. این دانش برای سازندگان NFT که می‌خواهند NFT خود را قیمت‌گذاری کنند، بسیار مهم است. در این‌جا عواملی را بررسی می‌کنیم که می‌توانند قیمت NFT را افزایش دهند:

بازار NFT

قیمت یک NFT تحت تأثیر عوامل بازار از جمله عرضه و تقاضا است، دقیقاً مانند ارزش هر دارایی دیگری. انجام تحقیقات بازار در مورد تقاضاها و ترندهای NFT به شما می‌گوید که چه چیزی و به چه قیمتی فروخته می‌شود.

شهرت خالق

NFT هایی که توسط آرتیست‌های محبوب و معتبر ایجاد می‌شوند، با مبالغ عجیب و غریبی به فروش می‌رسند. علاوه بر این، قیمت ارز NFT کارهای سازنده‌ای که قبلاً NFT های سودآوری تولید کرده، احتمالاً بیشتر خواهد بود.

Rarity و Functionality

یکی از فاکتورهای اصلی قیمت ارز NFT ، منحصر به فرد بودن یا Rarity است. هر چه یک NFT منحصر به فردتر یا کمیاب‌تر باشد، ارزشمندتر است. شما می‌توانید با محاسبه Rarity Score مربوط به NFT خود، متوجه شوید که چقدر نادر است. علاوه بر این، استفاده از یک NFT نیز یک عامل تعیین‌کننده برای تعیین قیمت است.

نتیجه‌گیری

به پایان این مقاله رسیدیم، ولی حکایت همچنان باقیست. 🙂 ما سعی کردیم برای پرسش «چگونه قیمت یک NFT را بررسی کنیم؟» پاسخ مناسبی ارائه کنیم. در حال حاضر، شما باید با این مفاهیم آشنا شده باشید.

منبع: ebutemetaverse

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X