6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
بلاک چین

ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید چگونه است؟

ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید چگونه است؟
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

هنر NFT این روزها همه جا رایج شده است. بسیاری از سازندگان قطعات دیجیتال و حتی سلبریتی‌ها، در حال ایجاد یا تبلیغ پروژه‌های NFT هستند. به عنوان یک هنرمند دیجیتال، ممکن است به فکر شروع کار خود در بازار NFT باشید، اما به این فکر می‌کنید که تجهیزات لازم برای این کار را ندارید. خوشبختانه، برای ایجاد آثار هنری دیجیتال و استفاده از آن‌ها به عنوان NFT، نیازی به ابزارهای عجیب و غریب ندارید. در واقع، ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید هم امکان‌پذیر است.

برای آشنایی با نحوه ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید خود، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

NFT چیست؟

توکن‌های غیر قابل تعویض (NFTs) شکلی از توکن‌های دیجیتالی هستند که می‌توانند به هر قطعه هنری یا دارایی دیجیتال دیگر متصل شوند. NFT ها می‌توانند عکس، ویدیو، موسیقی یا حتی اسکرین‌شاتی از توییت‌ها باشند.

«غیر قابل تعویض» بودن NFT ها آن‌ها را از توکن‌های قابل تعویض مانند بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال، جدا می‌کند. غیر قابل تعویض به این معنی است که آن کالا منحصر به فرد بوده و نمی‌توان آن را با کالای دیگری با ارزش برابر، معامله کرد.

یک توکن قابل تعویض، مانند یک اسکناس 20 دلاری است. شما می‌توانید آن را با یک اسکناس 20 دلاری دیگر معامله کنید و همچنان 20 دلار ارزش‌گذاری می‌شود. این توکن‌ها همانند نقاشی هستند. مثلاً «مونالیزا» و «شب پرستاره» هر دو نقاشی‌های نقاشان افسانه‌ای هستند، اما با هم یکی نیستند و به یک قیمت ارزش‌گذاری نمی‌شوند.

در ادامه راهنمای ساخت NFT رایگان با گوشی، می‌توان به این نکته اشاره کرد که NFT ها روی یک بلاک‌چین ثبت می‌شوند، که یک دفتر کل دیجیتال است و و تمام تراکنش‌های انجام شده روی آن ثبت می‌شوند. یکی از معروف‌ترین بلاک‌چین‌ها، اتریوم است. اگرچه بلاک‌چین‌های دیگری هم مانند Tezos و Binance Smart Chain وجود دارند.

بازارها و کاربردهای NFT

اگر می‌خواهید به خرید و فروش NFT بپردازید، باید از بازارهای NFT مانند Opensea ، Rarible و SuperRare بازدید کنید. برخی از این بازارها، بازارهای «عمومی» NFT هستند و در آن‌ها می‌توانید انواع دارایی‌های دیجیتال را معامله کنید. سایت‌های دیگر، مانند Topps NFT و NBA Top Shot ، فقط نوع خاصی از NFT را می‌فروشند.

NFT ها به جز جمع‌آوری در کالکشن‌های کریپتو، کاربردهای دیگری هم دارند. تحولات اخیر فضای NFT ، موارد استفاده از این کالای دیجیتال را گسترش داده است. یکی از محبوب‌ترین کاربردهای آن در بازی‌های آنلاین است. جایی که NFT ها می‌توانند برای نمایش آیتم‌های دیجیتال منحصر به فرد، استفاده شوند. بازیکن‌ها می‌توانند از این اقلام برای تقویت کاراکتر خود یا معامله با بازیکنان دیگر استفاده کنند. امروزه ساخت NFT رایگان با گوشی به منظور همین کاربرد نیز ممکن است.

مردم همچنین از NFT ها به عنوان راهی برای تأیید بلیط‌های ورودی به یک رویداد، جلوگیری از تقلب در ساخت بلیط و اسکالپینگ استفاده می‌کنند.

چرا NFT منحصر به فرد است؟

مردم از قرن‌ها پیش به ساختن کلکسیون و جمع‌آوری چیزها علاقه‌مند بوده‌اند. از تابلوهای نقاشی گرفته تا کارت‌های بیسبال و حتی مجسمه‌های کوتوله‌های باغ. اما چه چیزی NFT ها را از سایر موارد کلکسیونی متفاوت می‌کند؟ در این‌جا پاسخ‌هایی برای این سؤال خواهید یافت.

هر کسی می‌تواند آن‌ها را بسازد

شما می‌توانید NFT را به هر چیزی که دیجیتال است، وصل کنید. چه یک کریپتو آرتیست باشید، چه یک نویسنده، موسیقیدان یا حتی کاربر توییتر واقعاً خوب، می‌توانید از هر چیزی کلکسیون‌های دیجیتال بسازید. تطبیق‌پذیری NFT ها به این معنی است که شما می‌توانید هر خلاقیتی را نشانه‌گذاری کنید و برای آن بازاری پیدا کنید.

آن‌ها منحصر به فرد هستند

در ادامه راهنمای ساخت NFT رایگان با گوشی، به فاکتور منحصر به فرد بودن NFT ها برمی‌خوریم. این اقلام به دلیل منحصر به فرد بودنشان ارزشمند هستند ومعمولاً از هر NFT مشخص، تنها یک نسخه قانونی در جهان وجود دارد. حتی در NFT های هنری مولد مانند CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club ، هیچ دو قطعه یکسانی وجود ندارد. زیرا کد مولد طوری طراحی شده است که همیشه قطعات منحصر به فرد تولید کند.

NFT ها به سازندگان خود قدرت می‌بخشند

بیشتر مشاغل خلاقانه مانند طراحی برای شرکت‌ها یا تصویرگری کتاب‌ها، شامل کار با شخص ثالث است. این بدان معناست که به عنوان یک هنرمند، بعید است که 100% ارزشی را که ایجاد می‌کنید، به دست آورید.

با این وجود، اگر شما یک سازنده NFT باشید، می‌توانید رئیس خود شوید. اگر بتوانید کل پروژه NFT را به تنهایی ایجاد و مدیریت کنید، تمام سودی که به دست می‌آورید مستقیماً به شما تعلق می‌گیرد. شما همچنین می‌توانید حق امتیازی برای NFT های خود تعیین کنید تا بخشی از درآمد حاصل از سود فروش‌های بعدی، به شما تعلق بگیرد.

حقوق کامل هر چیزی که دارید، متعلق به خود شماست

NFT ها علاوه بر این‌که منحصر به فرد هستند، به عنوان گواهی مالکیت قانونی نیز عمل می‌کنند. این بدان معناست که اگر شما ساخت NFT رایگان با گوشی را به اتمام رسانده و صاحب یک NFT باشید، می‌توانید هر طور که صلاح می‌دانید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید بر اساس قطعات NFT خود، کالا، محتوا یا حتی برنامه‌های تلویزیونی ایجاد کنید.

آیا ساخت NFT با گوشی اندروید امکان پذیر است؟

بیشتر هنرمندان دیجیتال و تولیدکنندگان محتوا، برای ایجاد آثار هنری دیجیتال از کامپیوتر استفاده می‌کنند. بنابراین منطقی است که NFT ها نیز با استفاده از کامپیوتر ساخته شوند. با این وجود، ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید نیز امکان پذیر است. (و خیلی هم سخت نیست).

بسیاری از برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند مستقیماً روی گوشی هوشمند خود تصاویر دیجیتالی ایجاد کنید، و برخی دیگر نیز به شما اجازه می‌دهند آثار هنری را با چند ضربه روی صفحه نمایش گوشی، Mint کنید. حتی برخی برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهند هر دو کار را انجام دهید!

علاوه بر اپلیکیشن‌های ساخت NFT رایگان با گوشی، شما می‌توانید در بازی‌های NFT سازگار با اندروید مانند Axie Infinity و Splinterlands ، NFT بسازید. این بازی‌ها فقط برای سرگرمی نیستند. شما می‌توانید آیتم‌های بازی NFT را که به دست می‌آورید، برای سودآوری با دیگر بازیکنان معاوضه کنید.

نحوه ساخت NFT رایگان در گوشی اندروید

ساخت NFT رایگان در گوشی اندروید مانند ساخت NFT در کامپیوتر است، اما معمولاً برای این کار به اپلیکیشن‌های اختصاصی نیاز دارید.

قبل از ساخت NFT رایگان در اندروید، مطمئن شوید که موارد زیر را دارید:

 • یک اثر هنری که می‌خواهید تبدیل به NFT کنید و به عنوان فایل دیجیتال ذخیره کنید
 • یک کیف پول ارز دیجیتال. گزینه‌های محبوب Coinbase و Metamask هستند
 • مقداری ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه تراکنش. توجه داشته باشید که بلاک‌چین‌های مختلف از ارزهای مختلفی استفاده می‌کنند

به طور کلی، مراحل ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید عبارتند از:

 • اثر هنری خود را آماده کنید
 • یک شبکه بلاک‌چین را انتخاب کنید
 • یک بازار NFT مانند Opensea یا Binance NFT Marketplace را انتخاب کنید
 • فایل‌های دیجیتال خود را آپلود کنید
 • جزئیات را پر کنید و توضیحات را به آن اضافه نمایید
 • NFT را Mint کنید
 • NFT خود را برای فروش قرار دهید

هنگامی که NFT شما در بازار لیست شد، بازاریابی آن را شروع کنید. بسته به بودجه خود، می‌توانید با یک حساب شبکه اجتماعی پروژه را اجرا کنید یا آن را در کانال‌های خود تبلیغ کنید. همچنین می‌توانید برای تبلیغ آن و همچنین ایجاد یک پروژه Discord ، شروع به ساختن یک جامعه کاربری پیرامون پروژه خود کنید.

بهترین اپلیکیشن‌ها برای ساخت NFT رایگان در اندروید چه هستند؟

چندین برنامه NFT ساز در اندروید وجود دارند که به صورت رایگان و همچنین اشتراکی در دسترس هستند. اما کدام یک بهترین است؟ در این‌جا، ما برخی از انتخاب‌های برتر خود را پوشش می‌دهیم:

SketchAR

قیمت: رایگان، اشتراک Pro: 7.99 دلار در ماه

SketchAR یک اپلیکیشن همه‌کاره است که از فناوری واقعیت افزوده برای ایجاد NFT Art استفاده می‌کند. مهم‌ترین ویژگی آن توانایی تبدیل نقاشی‌ها و عکس‌های فیزیکی به آثار هنری آماده NFT شدن در چند کلیک است. همچنین می‌توانید فوراً NFT های خود را در بزرگترین بازارها مانند Rarible و Opensea لیست کنید.

8bit Painter

قیمت: رایگان، 3.99 دلار برای حذف تبلیغات

Pixel artworkیکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در فضای کریپتو است و 8bit Painter یکی از بهترین ابزارها برای خلق این آثار است. این برنامه یک رابط بصری و مینیمالیستی دارد که به شما امکان می‌دهد به راحتی و سریعاً آثار هنری پیکسلی ایجاد کنید. با این حال، هنگام استفاده از این برنامه، باید NFT خود را لیست کنید.

GoART

قیمت: رایگان، با فیلترهای اضافی از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای

GoART ابزاری برای ساخت NFT رایگان در گوشی اندروید، از ابتدای ابتدا است. این اپلیکیشن ویرایش عکس به شما فیلترهایی می‌دهد که عکس‌های معمولی را به آثار هنری درخشان در سبک اساتیدی مانند ون‌گوک و مونه تبدیل می‌کند. علاوه بر این، این برنامه دارای یک ویژگی مفید است که آثار هنری شما را فورا به عنوان NFT در بازارها نمایش داده و لیست می‌کند.

نحوه ساخت NFT رایگان در گوشی اندروید و فروش آن‌ها

اکنون که متوجه شدید NFT چیست و بهترین برنامه‌ها براس ساخت NFT رایگان در گوشی چه هستند، این بخش مقاله شما را در زمینه فروش این اقلام راهنمایی می‌کند:

1. نوع اثر هنری خود را انتخاب کنید

ابتدا، نوع اثر هنری که قصد فروش آن را دارید انتخاب کنید. خواه یک عکس واقعی باشد خواه یک اثر پیکسلی یا چیزی بین این دو. خلاق باشید و از استفاده از فرمت‌هایی فراتر از تصاویر ثابت نترسید. هر چیزی که دیجیتالی باشد، اعم از موسیقی، GIF، ویدیو، میم یا حتی اسکرین‌شات از توییت‌های خوب را می‌توان به NFT تبدیل کرد. تا زمانی که صاحب IP آن محتوا باشید، می‌توانید آن را به یک NFT تبدیل کنید.

2. بلاک‌چین خود را انتخاب کنید

انتخاب بلاک‌چین از طرق مختلف بر NFT شما تأثیر می‌گذارد. بازارهای مختلف از بلاک‌چین‌های مختلف پشتیبانی می‌کنند، که همچنین به معنای مخاطب متفاوت برای هر بلاک‌چین است.

اتریوم یکی از گزینه‌های برتر برای این کار است، اما بلاک‌چین‌های دیگر مانند Tezos و Binance را هم در نظر بگیرید.

3. NFT خود را ایجاد کنید

قدم بعدی این است که NFT خود را خلق کنید. اگر قصد دارید مجموعه‌های هنری مولد را در قالب CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club ایجاد کنید، هر ویژگی قابل تغییری را طراحی و برنامه‌ریزی کنید. سپس کد را برای ایجاد خودکار آثار هنری دیجیتال منحصر به فرد، پیاده‌سازی نمایید.

4. شاهکار NFT خود را Mint کنید

قبل از Mint کردن NFT خود، باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • در یک بازار NFT مانند Opensea یا Rarible ثبت نام کنید.
 • یک کیف پول ارز دیجیتال ایجاد کنید و برای پرداخت کارمزدهای بلاک‌چین، در آن سرمایه‌گذاری نمایید.

هنگامی که هر دوی این کارها را انجام دادید، آماده این هستید تا NFT خود را Mint کنید! فایل‌های دیجیتال خود را آپلود کنید و جزئیات کلیدی قطعه NFT خود، مانند عنوان و توضیحات آن را پر کنید. بازارهای مختلف، مسیرهای متفاوتی را می‌طلبند. بنابراین راهنمای استفاده از هر بازار را مطالعه کنید.

5. فروش NFT

در مرحله آخر ساخت NFT رایگان با گوشی، باید NFT خود را برای فروش قرار دهید. اکثر بازارهای NFT ، سه روش فروش جداگانه ارائه می‌دهند:

 • فروش با قیمت ثابت
 • حراج‌های محدود به زمان
 • حراج‌های نامحدود

بهترین روش فروشی را که با اهدافتان مطابقت دارد، انتخاب کنید. هزینه لیست کردن را بپردازید و تمام! شاهکار NFT شما اکنون در لیست فروش قرار دارد و آماده خرید توسط کلکسیونرها است!

نکته کلیدی درباره ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید

برای تبدیل شدن به یک خالق NFT ، نیازی به داشتن یک کامپیوتر شیک ندارید. زیرا ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید هم ممکن است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک برنامه NFT Creative دانلود کنید و مراحلی را که در این راهنما توضیح دادیم، دنبال کنید.

سؤالات متداول درباره ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید

آیا ساخت NFT رایگان با گوشی اندروید ممکن است؟

شما می‌توانید در گوشی اندروید یا iOS خود، NFT بسازید. اپلیکیشن‌های متعدد به شما امکان می‌دهند تصاویر و سایر آثار هنری را به عنوان NFT ، Mint کنید. برخی از برنامه‌ها حتی به شما اجازه می‌دهند هم NFT بسازید و هم آن‌ها را در بازارهای فروش NFT لیست کنید.

چگونه یک فایل NFT بسازم؟

برای ایجاد یک فایل NFT ، باید دارایی دیجیتال خود را بسازید و توکن غیر قابل تعویض را به آن متصل کنید.

برای ساخت دارایی دیجیتال، از هر برنامه سازنده‌ای که دوست دارید استفاده کنید. چه در حال ایجاد فایل‌های تصویری باشید، چه فایل‌های ویدیویی، صوتی یا حتی اسکرین‌شات، از اپلیکیشنی استفاده کنید که می‌دانید به بهترین نحو این کار را انجام می‌دهد و از فرمت فایل مد نظر شما پشتیبانی می‌کند.

برای ایجاد توکن، از ویژگی‌های داخلی اپلیکیشن NFT استفاده کنید یا آن‌ها را از طریق بازار NFT ، Mint کنید. هر راهی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که برای پرداخت کارمزدهای بلاک‌چین، ارز دیجیتال کافی در کیف پول خود دارید.

بهترین اپلیکیشن ساخت NFT رایگان در گوشی چیست؟

بهترین اپلیکیشن‌های ساخت NFT رایگان در گوشی اندروید موارد زیر هستند:

 • SketchAR: قابلیت‌های AR این اپلیکیشن به شما جازه می‌دهد نقاشی‌های فیزیکی را به سرعت به یک اثر هنری آماده NFT شدن تبدیل کنید. علاوه بر این، می‌توانید NFT های ساخته شده توسط این برنامه را مستقیماً در بازارها لیست کنید.
 • GoART: این ابزار قدرتمند یک فیلتر نقاشی کلاسیک را روی عکس‌های شما اعمال می‌کند و به شما امکان می‌دهد تصاویر مد نظر خود را مستقیماً در برنامه Mint کنید.
 • 8bit Painter: این ابزار طراحی یک راه ساده و آسان برای ایجاد آثار هنری پیکسلی یا تبدیل تصاویر دیگر به چنین آثاری است.

آیا برنامه‌ای برای NFT وجود دارد؟

برنامه‌های زیادی هستند که برای انجام کارهای مختلف در حوزه NFT طراحی شده‌اند. برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های NFT در دسته‌بندی‌های زیر جای می‌گیرند:

 • بازارهای NFT: Opensea – Rarible
 • سازنده‌های NFT: SketchAR – GoART
 • بازی‌های NFT: Axie Infinity – Splinterlands
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
هوش مصنوعی GPT
X