6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
SEO

11 توصیه برای رشد پروفایل شخصی و سئو LinkedIn

11 توصیه برای رشد پروفایل شخصی و سئو LinkedIn

LinkedIn تا حدود زیادی خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی برای بیزنس و کسب و کار تثبیت کرده است. آمار نشان می‌دهد که LinkedIn در حال حاضر بیش از 277 میلیون کاربر دارد که حدود 40 درصد از آن‌ها به صورت روزانه پروفایل خود را چک می‌کنند. 94 درصد از استخدام‌کنندگان برای بررسی استخدام‌های احتمالی از LinkedIn استفاده می‌کنند، مشتریان از شرکت‌هایی که در LinkedIn با آن‌ها تعامل دارند 50 درصد بیشتر خرید می‌کنند و 53 درصد از شرکت‌های B2B مشتریان خود را از طریق LinkedIn پیدا می‌کنند. سئو LinkedIn از این جهت‌ها حائز اهمیت است.

این آمار چه معنایی برای شما و کسب و کارتان دارد؟

این بدان معناست که حجم عظیمی از مخاطبان هدفمند و تعاملگر در یک قدمی شما قرار دارند، اما شما سئوی LinkedIn و بازسازی صفحه پروفایل خود را فراموش کرده‌اید. شاید هم این‌طور نباشد.

چه باور کنید چه نکنید، چندین نکته و ترفند برای سئو LinkedIn وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش دیده شدن پروفایل شخصی و بیزنس خود در LinkedIn استفاده کنید. بدینوسیله بیشتر در نتایج جستجو و در موقعیت‌های مرتبط‌تر در جستجوهای بومی LinkedIn و همچنین جستجوهای گوگل ظاهر می‌شوید. به عنوان مثال، بیایید عبارت “Inbound Marketing Manager” را در گوگل وارد کنیم:

جستجوی عبارت “Inbound Marketing Manager” در گوگل

حیرت انگیز است. 4 نتیجه از 10 نتیجه صفحه اول مربوط به LinkedIn است. اما وقتی روی یکی از نتایج کلیک کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟

کلیک روی یکی از نتایج

«تبریک می‌گم اسکات، تو شماره 1 از بین 372 نفر هستی». اما او چگونه به این‌جا رسید؟ برای به حداکثر رساندن دیده شدن و بهبود موقعیت پروفایل خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ توصیه‌های ما درباره سئو LinkedIn را بخوانید تا به پاسخ این سؤال دست پیدا کنید.

11 توصیه برای سئو LinkedIn

1- پروفایل خود را به طور کامل پر کنید

هر فیلدی را که می‌توانید پر کنید و این کار را با استفاده از کلمات کلیدی توصیفی (descriptive keywords) انجام دهید. هر چه اطلاعات بیشتری وارد کنید، جستجوهای بیشتری در LinkedIn با شما مرتبط خواهد شد. فقط مطمئن شوید که زیاده‌روی نکرده‌اید و پروفایل خود را تماماً با کلمات کلیدی پر نکنید. چرا که افراد در صورت برخورد با پروفایل شما، آن را غیر طبیعی می‌بینند.

LinkedIn حتی ابزاری برای کمک به شما در پر کردن فیلدهای مختلف دارد و پیشنهادات مفیدی در طول انجام این کار ارائه می‌دهد. وقت بگذارید و اطلاعات صادقانه، واضح و دقیقی بنویسید. در سئو LinkedIn زیاده‌روی نکنید و توضیحات بسیار طولانی و مفصل ننویسید. یک بار از مرد عاقلی پرسیدم که طول مقاله‌هایم باید چقدر باشد؟ او پاسخ داد: «باید به اندازه یک دامن باشد. به اندازه‌ای بلند باشد که موضوع را پوشش دهد، اما به اندازه‌ای کوتاه باشد که همچنان جذاب به نظر برسد».

2- URL سفارشی خود را ایجاد کنید

این یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای کمک به سئو LinkedIn خود انجام دهید. شما می‌توانید پروفایل خود را ویرایش کنید و یک URL خوب و به یاد ماندنی برای خود بسازید که بعداً می‌توانید آن را در رزومه یا وب سایت خود قرار دهید. اگر می‌توانید، حتماً از نام کامل خود در URL استفاده کنید. اگر عکاسی از نیویورک نام مشابه شما را دارد و شما را در URL شکست می‌دهد، نگران نباشید. فقط مطمئن شوید که از تغییراتی در نام خود استفاده کرده‌اید که پروفایلتان را متناسب با خودتان می‌کند و می‌توانید از آن به عنوان کارت ویزیت خود استفاده کنید.

URL سفارشی برای سئو LinkedIn

3- برای سئو LinkedIn می‌توانید از عناوین شغلی پربازدید به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما استفاده بهینه از عناوین شغلی به شما در برابر افرادی که این کار را نمی‌کنند، یک برتری قطعی می‌دهد. باز هم نیازی به دروغ گفتن یا بزرگ نشان دادن دستاوردهایتان ندارید. فقط آن‌چه را که انجام داده‌اید توصیف کنید. اسکات را یادتان هست؟ نگاهی به عنوان شغلی او بیندازید:

اسکات

او به وضوح می‌داند که چگونه از سئو LinkedIn به نفع خود استفاده کند. عنوان شغلی او نه تنها توصیفی است، بلکه از تکنیک جداسازی کلمات کلیدی خاص با علامت | استفاده می‌کند. نمادی بسیار شبیه به عنوان صفحات وب سایت‌ها. هیچ سؤال بیشتری درباره کاری که او انجام می‌دهد وجود ندارد چرا که با 7 کلمه کلیدی قاطع آن‌ها را مشخص کرده است. لازم نیست در این مرحله خیلی باقی بمانید، می‌توانید تغییرات کوچکی انجام دهید که بازدیدهای بیشتری داشته باشید.

به یکی از عناوین شغلی قدیمی من نگاهی بیندازید. آیا عنوان شغلی اسکات از Beer Salesman (فروشنده نوشیدنی!) بهتر نیست؟

سئو اشتباه LinkedIn

4- شبکه خود را گسترش دهید و به این به چشم کاری برای سئو LinkedIn نگاه کنید

نتایج جستجو و سئو LinkedIn به شدت به شبکه دوستان، همکاران و مخاطبین بیزنس شما در LinkedIn بستگی دارد. نتایج جستجو افرادی را نشان می‌دهد که شما یا می‌شناسید یا افرادی که شما می‌شناسید آن‌ها را می‌شناسند. این به این معنی است که هر چه شبکه اجتماعی خود را گسترده‌تر بسازید، افراد بیشتری را پیدا می‌کنید که در سطح 2 و 3 و ارتباط گروهی با شما قرار دارند. اگر وارد LinkedIn شویم و همان جستجوی گوگل را انجام دهیم که مورد علاقه دوست خوبمان به نام اسکات بود، نتایج بسیار متفاوتی دریافت می‌کنیم:

جستجوی گوگل در سئو LinkedIn

همان‌طور که می‌بینید، اسکات با برخی از ارتباطات سطح 2 و 3 من جایگزین شده است. پس تا جایی که می‌توانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید. بالاخره این یک شبکه اجتماعی است و بدون شبکه‌سازی و ارتباطات، سئو LinkedIn معنایی ندارد.

5- به گروه‌های LinkedIn مرتبط با کسب و کارتان بپیوندید و در آن‌ها فعالیت کنید

LinkedIn گروه‌هایی که شما عضوی از آن‌ها هستید را در صفحه شما لیست می‌کند. که این کار به نوبه خود اطلاعات بیشتری درباره شما و عبارات جستجوی مرتبط با شما را به LinkedIn اعلام می‌کند. بسیاری از این گروه‌ها پر از کارشناسان فعال در یک زمینه خاص هستند که علاقه‌مند به تعامل با دیگران و کمک به آن‌ها هستند. برای پرسیدن سؤالات خود وقت بگذارید و سعی کنید پاسخ‌های سنجیده و ارزشمندی برای سؤالات دیگران ارائه دهید. کمک به دیگران یک راه فوق‌العاده برای کمک گرفتن است و شما را مورد توجه قرار می‌دهد. از هر فرصتی برای شبکه‌سازی و یادگیری استفاده کنید. به جز بهبود سئو LinkedIn ، این کار باعث می‌شود در کاری که انجام می‌دهید، بهتر شوید.

6- از کلمات کلیدی پربازدید برای عنوان وب سایت‌های خود استفاده کنید

شما می‌توانید حداکثر 3 وب سایت را در قسمت contact information خود وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که ‘Other:’ را از منوی کشویی انتخاب می‌کنید و از یک کلمه کلیدی پربازدید برای آنکرتکست URL های خود استفاده می‌کنید.

ایجاد لینک وب سایت برای سئو LinkedIn

این کار به Crawling صفحه شما برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط کمک می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد تا بدانند لینک شما درباره چیست، اما هیچ ارتباطی به Link juice (اعتبار لینک) ندارد. در نتیجه این به سئو LinkedIn شما کمک می‌کند، اما به سئو وب سایت شما کمک چندانی نمی‌کند. همان‌طور که می‌بینید، LinkedIn این لینک‌ها را تبدیل به redirect های nofollow 302 می‌کند، بنابراین روی این لینک‌ها به عنوان بک لینک‌های ارزشمند حساب نکنید. آن‌ها ممکن است در گذشته تأثیرگذار بوده باشند، اما من می‌توانم به شما اطمینان بدهم که در حال حاضر نیستند.

لینک نوفالو در LinkedIn

7- یک عکس آپلود کنید

یک عکس آپلود کنید و مطمئن شوید که مردم می‌دانند به دنبال چه کسی هستند. به خصوص اگر افراد دیگری همنام شما هستند. این یک توصیه جدی برای سئوی LinkedIn است. برای مثال، ممکن است 734 نفر به نام جان اسمیت یا 368 نفر به نام علی محمدی در LinkedIn باشند و اگر شما چنین اسمی دارید، بدون عکس بودن باعث می‌شود که دیگران نتوانند شما را پیدا کنند. از یک تصویر واضح استفاده کنید که مردم به وضوح چهره شما را ببینند.

این‌جا جایی برای قرار دادن عکس‌های پر زرق و برق یا عکس‌هایی در پارتی و مهمانی شبانه نیست. LinkedIn یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است، پس آن را حرفه‌ای نگه دارید. من قویاً توصیخ می‌کنم از همان عکس پروفایلی که برای سایر پلتفرم‌های شبکه اجتماعی (Google +، Twitter، Facebook و غیره) خود استفاده می‌کنید، در LinkedIn هم استفاده کنید. این کمک می‌کند تا مردم شما را از سایر تعاملاتی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر با شما داشته‌اند بشناسند و نوعی برندسازی شخصی برایتان انجام شود.

8- شرح شغلی خود را در LinkedIn بهینه کنید

شرح شغلی یا Job Descriptions خود را به عنوان یک ورودی بلاگ (blog entry) در نظر بگیرید که به مردم اجازه می‌دهد بدانند شما چه کارهایی انجام داده‌اید. اطلاعات را دقیق و ترجیحاً با کلمات کلیدی بنویسید. پاراگراف‌های طولانی ننویسید، این هم به سئو LinkedIn شما آسیب می‌زند و هم مردم وقت خواندنش را ندارند. همه چیز را با استفاده از پاراگراف‌های کوتاه 3 تا 5 جمله‌ای خلاصه کنید. توصیه می‌شود که از لیست‌ها، bullet point ها و سایر علائم نگارشی برای خلاصه‌سازی بیشتر استفاده کنید.

9- از دیگران Recommendation و Endorsement دریافت کنید و خود نیز به دیگران ارائه دهید

داشتن Recommendation و Endorsement به بقیه این امکان را می‌دهد که بدانند شما از نظر کسانی که با آن‌ها کار کرده‌اید، در زمینه کاری خود صلاحیت دارید. من شایعاتی شنیده‌ام که می‌گویند پروفایل‌هایی با Endorsement بیشتر در رتبه‌های بالاتری در جستجوی LinkedIn قرار می‌گیرند اما هیچ مدرکی برای اثبات آن ندیده‌ام.

Recommendation و Endorsement برای سئو LinkedIn

اما چرا این مورد برای سئوی LinkedIn مهم است؟ به این خاطر که افرادی که شما را جستجو می‌کنند، می‌توانند ببینند که دقیقاً چه کسی و برای چه چیزی شما را Endorse و Recommend کرده است. همچنین دیدن چنین گالری تصاویری از Endorse کنندگان (تصویر بالا – این تصویر مال من نیست) نیز بسیار تأثیرگذار است. این یک راه فوق‌العاده برای اثبات خود به کارفرمایان و مشتریان بالقوه است. این که شما در کاری که انجام می‌دهید انقدر خوب هستید که دیگران شما را ضمانت می‌کنند. این نه تنها یک راه برای سئو LinkedIn ، بلکه یک سند اجتماعی عالی برای مهارت‌های شما در بیزنس است. با سخاوت و صداقت، به دیگران Recommendation و Endorsement بدهید و در عوض انتظاری نداشته باشید. از نتیجه این کار شگفت‌زده خواهید شد.

10- یکی از راه‌های سئو LinkedIn ، به اشتراک‌گذاری بیشتر محتوا است (به خصوص محتوای خودتان)

به اشتراک‌گذاری محتوا، یک راه فوق‌العاده برای سئو LinkedIn و تعامل با ارتباطات، و مهم‌تر از همه، هدایت ترافیک به آخرین پست وبلاگ، محتوای وب، پروژه و غیره است. همچنین می‌توانید آخرین کار خود را در هنگام ویرایش پروفایل خود در بخش پروژه‌ها قرار دهید. این یک لینک دیگر و همچنین کلمات کلیدی مرتبط بیشتری اضافه می‌کند که به LinkedIn کمک می‌کند تا بفهمد که شما در چه زمینه‌ای کار می‌کنید.

به اشتراک گذاری محتوا برای سئو LinkedIn

اشتراک‌گذاری محتوا به ارتباطات شما این امکان را می‌دهد که شما را ببینند، با آن‌ها تعامل داشته باشند و همچنین کار شما را با شبکه خود به اشتراک بگذارند. این یک اثر پروانه‌ای ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که بدون تلاش زیاد از سمت شما، محتوایتان به مخاطبان زیادی برسد. اگر محتوایی را مشاهده کردید که واقعاً از آن لذت بردید، و فکر می‌کنید به شبکه شما ارتباط دارد و جالب است، آن را به اشتراک بگذارید. انجام این کار جامعه بهتری برای شما ایجاد می‌کند و باعث کارما می‌شود!

11- URL مخصوص LinkedIn خود را در همه جا قرار دهید

از شر آن صدای کوچک و مزاحمی که درون شماست و می‌گوید این کار چیپ و سطح پایین است، و شبیه تبریک گفتن به خود است، خلاص شوید. تفاوت مشخصی بین تبلیغ خود و تبریک گفتن به خود وجود دارد.

تبلیغ کردن خود یا خودتبلیغی عبارت است از اشاعه ایده‌ها و ارزش‌های مثبت به شیوه‌ای سازنده. شما محتوای ارزشمندی دارید که به هر کسی که به اندازه کافی خوش‌شانس باشد، کمک زیادی می‌کند. تبریک گفتن به خود این است که به همه بفهمانید که شما چقدر فوق‌العاده هستید، بدون این‌که واقعاً باشید.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که URL مخصوص LinkedIn خود را در هر کجا که می‌توانید قرار دهید. کارت ویزیت، وب سایت، رزومه، صفحه توییتر، صفحه Google + ، امضای ایمیل و غیره. آن را همه جا قرار دهید و طوری خود را تبلیغ کنید که انگار فردایی وجود ندارد. اعتماد به نفس داشته باشید و ایده‌های خود و URL مخصوص LinkedIn خود را همه جا به اشتراک بگذارید. این یکی از مهم‌ترین توصیه‌های ما برای سئو LinkedIn است.

منبع ترجمه: linkedin

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X