10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
مالی

همه چیز درباره روندهای فناوری تجارت خرده فروشی

همه چیز درباره روندهای فناوری تجارت خرده فروشی

این مطلب مصاحبه‌ای است با جیکوب سانزبری، مدیر عامل و بنیان‌گذار پلتفرم Pluto، که در حوزه تجارت خرده فروشی و روندهای فناوری آن فعالیت می‌کند. این پلتفرم قصد دارد شرایط ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاران عادی و تازه کار فراهم آورد تا گول تبلیغات نادرست را نخورند و در مسیر درستی ترید کنند.

چرا فضای فناوری در تجارت خرده فروشی (Retail Trading) شما را هیجانزده میکند؟

توسعه ابزراهایی که مردم عادی را قادر می‌سازد امور مالی خود را در دست بگیرند و برای خود سرمایه تولید کنند، هم هیجان‌انگیز و هم بسیار ارزشمند است.

Pluto در حال خودکارسازی استراتژی‌های معاملاتی به صورت همگانی و مؤثر است. چیزی که پیش از این تنها برای مؤسسات مالی قدیمی و صندوق‌های پوشش ریسک در دسترس بوده است.

اما چه روندها و چه محصولاتی در این زمینه وجود دارد که شما به آنها علاقه مند باشید؟ چرا؟

در طول همه‌گیری کرونا، ما شاهد هجوم گسترده سرمایه‌گذاران جدید به عرصه تجارت خرده فروشی بودیم. با این حال، و با توجه به بی‌ثباتی دائم بازارهای سهام و ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران خرد به ابزارهایی نیاز دارند. که با آن ها بتواند بر اساس داده‌ها و نه بر اساس احساسات، در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری به آن‌ها کمک کند.

من به سمت پیشنهاداتی جذب می‌شوم که ریشه در استراتژی‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک دارند. این استراتژی‌ها انعطاف‌پذیر هستند و چندین گزینه پیش روی سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند.

برخی از تأثیرات مثبتی که تجارت خرده فروشی به صورت خودکار بر جامعه میگذارد، چه هستند؟

تجارت خرده فروشی خودکار سیستم مالی عادلانه‌تری را میسر می‌سازد که در آن همه می‌توانند به استراتژی‌های مبتنی بر داده دسترسی داشته باشند و از آن‌ها استفاده کنند.

معاملات خودکار مخصوصاً برای سرمایه‌گذاران جوان و تازه کار که اغلب هدف توصیه‌های بد برای سرمایه‌گذاری هستند، بسیار سودمند خواهد بود.

برای مثال، نسل Z (متولدین 1995 تا 2010 / 1374 تا 1388) به شدت به توصیه‌های مالی نادرستی که در شبکه‌های اجتماعی از طریق افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان (که اخیراً برای تبلیغ توکن‌های کریپتو از طریق اینستاگرام پول می‌گیرد) تکیه می‌کند.

بر اساس گزارش MoneyZine.com ، نسل Z پنج برابر بیش از نسل‌های قبلی از شبکه‌های اجتماعی مشاوره دریافت می‌کند. با توجه به حجم گسترده اطلاعات نادرستی که امروزه در این پلتفرم‌ها در حال گردش است، این روند بسیار نگران‌کننده است.

Pluto آماده است تا با ارائه منابع آزمایش‌شده برای کمک به تازه‌کارترین سرمایه‌گذاران، طرز فکر جوانان در زمینه سرمایه‌گذاری را اصلاح کند.

پیشبینی شما درباره گونگی تکامل فناوریهای سرمایه گذاری چیست؟

در شرایط پر نوسان بازار کنونی، فناوری‌های فعال در زمینه سرمایه‌گذاری، باید تکامل یابند تا زمینه تصمیمات تجاری هوشمندانه‌تر و عملگرایانه‌تری را برای افراد بیشتری فراهم کنند. برخی از پلتفرم‌ها روش‌های غلط سرمایه‌گذاری را از طریق سلبریتی‌ها تبلیغ می‌کنند. و این بدین معناست که آن‌ها دارند ضرر و زیان سرمایه‌های خرده فروشی را تسریع می‌کنند.

فقط معاملات خودکار است که به سرمایه‌گذاران عادی این امکان را می‌دهد که با مؤسسات مالی رقابت کنند.

آیا نظر دیگری درباره این موضوع دارید؟

Pluto در حال دموکراتیک کردن امور مالی است و قصد دارد قدرت را از دست وال استریت خارج کرده و به سرمایه گذاران بازار خرده فروشی برگرداند. ما به تازگی و در تاریخ 1 نوامبر (2022) امکان تجارت لایو ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود راه‌اندازی کرده‌ایم و مشتاقانه منتظر جذب کاربران بیشتری در ماه‌های آینده هستیم.

ما همچنین قصد داریم میزان دارایی‌های موجود در پلتفرم Pluto را فراتر از ارزهای دیجیتال گسترش دهیم.

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X