3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
ارز دیجیتال

راهنمای کامل کیف پول FLAG Network

راهنمای کامل کیف پول FLAG Network

این مقاله به تشریح آپشن‌های مختلف کیف پول های موجود می‌پردازد که در صورت تمایل به انتقال، جمع‌آوری و ارتباط با استفاده از توکن‌های FLAG در بلاک چین FLAG Network ، می‌تواند توسط کاربران این بلاک چین استفاده شود.

کیف پول کریپتو چیست؟

کیف پول کریپتو بخشی از نرم افزار است که می‌تواند یک دستگاه یا اپلیکیشن باشد که مجموعه ای از کلیدها را ذخیره می‌کند و می‌تواند برای انتقال، پذیرش و ردیابی در اختیار داشتن ارزهای دیجیتال استفاده شود. از آنجایی که این کلیدها تنها ابزاری برای اثبات مالکیت دارایی‌های دیجیتال و انجام تراکنش‌ها هستند، بلکه بخش مهمی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال را هم تشکیل می‌دهند. کیف پول‌ها می‌توانند در شمایل مختلفی ظاهر شوند. آن‌ها می‌توانند یک لیست یا فایل در سیستم کامپیوتر شما، یک تکه کاغذ یا یک دستگاه شخصی‌سازی‌شده باشند. به این نوع کیف پول‌ها کیف پولِ سخت افزاری می‌گویند. همچنین، برنامه‌های کامپیوتری و اپ‌های مختلفی برای گوشی‌های هوشمند  وجود دارند که دسترسی کاربرپسندی برای ایجاد و مدیریت کیف پول ارائه می‌دهند.

Keypair

Keypair  درست مانند نامش – از یک کلید خصوصی که به نحو ایمنی تولید شده است و یک کلید عمومی مشتق شده از طریق رمزنگاری آن تشکیل شده است. از آنجایی که دو کلید داریم، یک جفت کلید خصوصی و کلید عمومی در مجموع یک جفت کلید یا Keypair نامیده می‌شوند. یک یا چند Keypair را می‌توان از طریق یک کیف پول با ابزارهای ارائه شده ذخیره کرد و با آنها تعامل داشت.

کلید عمومی

کلید عمومی (که همچنین به عنوان pubkey شناخته می‌شود) به عنوان آدرس دریافت کیف پول یا به عبارت ساده‌تر، آدرس آن شناخته می شود. آدرس کیف پول را می توان بدون هیچ محدودیتی به اشتراک گذاشت و افشا کرد. اگر کسی بخواهد مقداری ارز دیجیتال را به یک کیف پول خاص منتقل کند، اولین چیزی که باید بداند آدرس دریافت (Receiving address) آن کیف است. بسته به نوع اجرای یک بلاک چین، آدرس می‌تواند اطلاعات خاصی در مورد کیف پول، مانند موجودی را نیز نشان دهد. با این حال، بیننده توانایی تغییر چیزی در مورد کیف پول یا برداشتن هیچ توکنی را از آن ندارد.

به همین دلیل، کلید خصوصی برای فرآیند امضای دیجیتالی هر تراکنش، برای مبادله ارزهای دیجیتال با آدرس‌های دیگر یا اعمال هرگونه تغییر در کیف پول ارائه می‌شود و لازم است. کلید خصوصی باید به عنوان یک راز نگهداری شود و هرگز نباید آن را به اشتراک گذاشت. اگر فردی کلید خصوصی یک کیف پول را بداند، می تواند تمام توکن‌های موجود در آن کیف پول را برداشت کند. و اگر صاحب یک کیف پول به طور تصادفی کلید خصوصی خود را گم کند، تمام توکن‌هایی که به آدرس آن کیف پول منتقل شده اند، برای همیشه از بین خواهند رفت.

چرا FLAG Network از چندین نوع کیف پول پشتیبانی می‌کند؟

انواع مختلفی از کیف پول‌ها وجود دارد که روش های مختلفی را برای ایمن کردن Keypair ، تعامل با آن و امضای تراکنش‌ها به منظور استفاده از توکن‌ها ارائه می‌دهد. استفاده از برخی از آن‌ها، در مقایسه با دیگران ساده‌تر است. برخی می توانند وسیله ایمن‌تری برای ذخیره و پشتیبان‌گیری از کلیدهای خصوصی ارائه دهند. به همین دلیل، FLAG Network از چندین نوع کیف پول پشتیبانی می‌کند تا به امنیت و سهولت استفاده برای کاربران کمک کند.

اگر می‌خواهید توکن های FLAG را دریافت کنید و با انتقال آن‌ها روی بلاک چین FLAG Network سرمایه گذاری کنید، ابتدا باید یک کیف پول بسازید.

کیف پول‌های پشتیبانی شده توسط FLAG NETWORK

FLAG NETWORK از چندین نوع کیف پول در اپ command-line بومی FLAG NETWORK پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، از کیف پول‌های شخص ثالث نیز پشتیبانی می کند.

برای اکثر کاربران عادی، پیشنهاد می کنیم از یکی از اپلیکیشن‌های کیف پول یا کیف پول‌های وب مبتنی بر مرورگر استفاده کنند. زیرا تجربه کاربری آشناتری را ارائه می‌دهند. در غیر این صورت، اگر می خواهید از انواع دیگر کیف پول‌ها استفاده کنید، باید ابزارهای خط فرمان را یاد بگیرید.

برای اقلیت کاربران یا توسعه دهندگان پیشرفته، کیف پول‌های خط فرمان ممکن است انتخاب مناسب‌تری باشد. اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید به همه ویژگی‌های جدید بلاک چین FLAG NETWORK دسترسی پیدا کنید، زیرا آن‌ها همیشه در ابتدا قبل از ادغام با سایر راه‌حل‌های کیف پول شخص ثالث در برنامه‌های خط فرمان معرفی می‌شوند.

کیف پول‌ها به صورت اپلیکیشن موبایل

FLAG Network از بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند که این برنامه‌ها می‌تواند تجربه‌ای آشنا برای اکثر کاربرانی که تازه کار هستند، یا برای اولین بار از کیف پول‌های کریپتو استفاده می‌کنند، ارائه دهد.

Exodus

کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را به راحتی در تمام کیف‌پول‌های پیشروی رمزنگاری در دنیا، بر روی دسکتاپ، موبایل و سخت‌افزار، انتقال، جمع‌آوری و تراکنش کنند.

برای مدیریت آسان و ایمن توکن‌های خود در FLAG Network ، می‌توانید Exodus را دانلود کنید.

کیف پول Exodus نمودارهای لایو و همچنین یک پلتفرم مبادله داخلی به کاربرانش ارائه می‌دهد. تیم پشتیبانی انسانی آنها نیز به صورت 24/7 در دسترس است.

Trust Wallet

برنامه‌ای است که هم برای iOS و هم برای اندروید موجود است. کاربران می‌توانند از Trust Wallet برای ارسال و دریافت توکن‌های FLAG استفاده کنند.

توجه: Trust Wallet از حساب‌ها یا عملیات بر پایه staking پشتیبانی نمی‌کند.

Trust Wallet Security

توکن‌های ذخیره‌شده در Trust Wallet تا زمانی که دستگاهی که روی آن نصب شده است امن باشد، خود نیز امن هستند. لطفاً در نظر داشته باشید که هر کسی که با این برنامه به موبایل یا تبلت شما دسترسی دارد، می‌تواند از برنامه Trust Wallet نیز استفاده کند و توکن‌های شما را بدزدد. برای افزودن یک لایه امنیتی دیگر، می‌توانید یک رمز عبور برای برنامه Trust Wallet خود تنظیم کنید. برای تنظیم رمز عبور Trust Wallet، لطفاً برنامه را باز کرده و به صورت زیر پیمایش کنید: تنظیمات -> امنیت -> رمز عبور.

اگر شخصی به برنامه Trust Wallet شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند عبارت seed بازیابی شما را نیز ببیند. در این صورت، با عبارت seed شما، آنها قادر خواهند بود کلیدهای Trust Wallet شما را در دستگاه دیگری بازسازی کنند. در نتیجه، آنها می‌توانند تراکنش‌ها را از طریق این دستگاه‌های جدید بدون استفاده از تلفن یا تبلت اصلی امضا کنند. بنابراین، عبارت seed بازیابی که هنگام ایجاد کیف پول جدید نمایش داده می‌شود، باید محرمانه بماند. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید آن را در هر زمان، و از طریق برنامه مرور کنید:

  • روی Setting -> Wallets کلیک کنید.
  • در منوی “Options” برای یک کیف پول خاص، روی “Show Recovery Phrase” کلیک کنید.

Coin98

Coin98 اپلیکیشنی است که هم برای iOS و هم برای اندروید موجود است. کاربران همچنین می‌توانند از آن برای ارسال و دریافت توکن‌های FLAG استفاده کنند.

توجه: Coin98 از حساب‌ها و عملیات staking پشتیبانی نمی‌کند.

Zelcore

Zelcore یک کیف پول Multi-currency است که اکنون در حال گسترش پشتیبانی از FLAG و همه توکن‌های مورد استفاده در FLAG Network است. در هر حساب Zelcore، 3 آدرس جداگانه برای هر دارایی ارائه خواهد شد. کاربران Zelcore می‌توانند دارایی‌هایشان را در این کیف پول ذخیره کنند، تراکنش کنند، به Dapps متصل شوند و به زودی می توانند به تجارت DEX دسترسی داشته باشند و همچنین توکن های FLAG را همراه با BTC، ETH و بیش از 270 رمزارز دیگر نگهداری کنند.

می‌توانید Zelcore را در کامپیوترهای شخصی، iOS و دستگاه‌های Android پیدا کنید. شما فقط به یک حساب برای انواع ارزهای دیجیتال و دستگاه‌هایتان نیاز دارید.

Zelcore Wallet Security

برای استخراج کلیدهای خصوصی برای تمام دارایی‌ها، Zelcore از یک اسکیمای Username/Password استفاده می‌کند. 2FA PIN مبتنی بر بلاک چین، بیومتریک دستگاه تلفن همراه و عبارات عبور به عنوان لایه‌های امنیتی اعمال می‌شوند. به این ترتیب، Zelcore به کاربران این امکان را می‌دهد که امنیت را به میزان دلخواهشان تنظیم کنند. تمام عملکردهای hashing بر روی دستگاه انجام می‌شود، بنابراین هیچ اطلاعات ورود به Login/account ذخیره نمی‌شود و یا به دستگاه شما منتقل نمی‌شود. کلیدهای خصوصی فقط زمانی که هنوز وارد سیستم می شوید، در دستگاه نشان داده می‌شوند. با خروج از سیستم، هیچ ردپای دیجیتالی از PK شما باقی نمی‌ماند.

لطفاً به همان اندازه که به کلیدهای خصوصی خود اهمیت می‌دهید به نام کاربری، رمز عبور، پین d2FA، عبارات عبور و …، نهایت توجه را داشته باشید. هرگز اجازه ندهید کسی از این چیزها باخبر شود!

کیف پول‌های وب که از FLAG Network پشتیبانی می‌کنند

MathWallet

MathWallet از آدرس‌های کیف پول که برای ارسال و دریافت توکن‌های FLAG و SPL استفاده می شود، پشتیبانی می کند. این به شکل اکستنشن مرورگر و Interface کیف پول وب ارائه می‌شود.

توجه: برنامه‌های iOS و Android MathWallet هنوز از توکن‌های FLAG و SPL پشتیبانی نکرده‌اند.

BitKeep

بیت کیپ یک کیف پول ارز دیجیتال است. در این کیف پول، کاربران می‌توانند توکن‌های FLAG/SPL را ارسال و دریافت کنند. BitKeep همچنین با مرورگر BitKeep و BitKeep Chrome ، پشتیبانی خود را از FLAG Network Dapps گسترش می‌دهد.

منبع: flagnetwork

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X