6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
ارز دیجیتال

راهنمای سرمایه‌گذاری در Bear Market کریپتو در سال 2022

راهنمای سرمایه‌گذاری در Bear Market کریپتو در سال 2022

بازار کریپتو در ماه‌های گذشته، پر از نوسانات بزرگ بوده است و هنوز از اثرات مخرب سقوط بزرگ بهبود نیافته است. در حالی که بیشتر ارزهای دیجیتال به طرز عجیبی افزایش قیمت داشته‌اند، بسیاری از پروژه‌های کریپتو به طور کلی از دور خارج شده‌اند و برخی دیگر هم به سختی جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. در این مقاله، دلایل این که چرا بازار در وضعیت فعلی قرار گرفته است و چرا چنین تحولات هیجان‌انگیزی در آن به وجود آمده است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

این افول با سقوط نظارتی شبکه Celsius (شبکه‌ای که در ازای وثیقه گذاشتن مقدار مشخصی ارز دیجیتال، می‌توانید به صورت ارز فیات وام دریافت کنید) آغاز شد که باعث شد این شبکه وام‌دهی برداشت از حساب‌های کشور آمریکا را به حالت تعلیق در بیاورد. به دنبال آن UST و Luna در ماه می 2022 سقوط کردند که این منجر به زیان 300 میلیارد دلاری بازار کریپتو شد. بازاری که زمانی ارزش آن کمی بیشتر از یک میلیارد دلار بود. Celsius ادعا می‌کند که سقوط نهایی این بازار «اثر دومینو وار سقوط Luna» بود که خوش‌بینی را در این بازار کاهش داد.

تأثیر جنگ اوکراین در بازار کریپتو

همه این وقایع، با وقوع جنگ اوکراین در فوریه 2022 تشدید شد. بازارهای جهانی دچار از هم گسیختگی شدند و کشتار مردم اوکراین، هزینه زیادی برای بازار جهانی در بر داشت. تنها در سال جاری، بیش از 9 تریلیون دلار از بازار سهام آمریکا حذف شد. طبق معمول، بازارهای سهام و به دنبال آن بازارهای کریپتو دستخوش تغییر شدند. اوکراین و روسیه رقبای قدرتمندی در بازار جهانی هستند. وقتی این دو تکان می‌خورند، دنیا هم باید ارتعاشاتش را تحمل کند.

نرخ بهره فدرال بر اثر جنگ افزایش پیدا کرد. در میان عوامل متعددی که بر بازار کریپتو تأثیر می‌گذارند، نرخ بهره تأثیر مستقیم و فوری دارد. 26 ژانویه، زمانی که فدرال رزرو برای نخستین بار در سال 2022 جلسه اضطراری تشکیل داد، بیت کوین 6 درصد سقوط کرد.در نرخ‌های بهره نیز افزایش بسیار بیشتری پدید آمد که تأثیر منفی زیادی بر بازارهای پر ریسک کریپتو داشت.

چین و روسیه نیز با طرح‌هایی برای ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال احساسات منفی را برانگیختند، اما به دور از این رویدادهای پرهزینه کریپتو. برخی از تحولات شگفت انگیز، در این دوران تاریک به وجود آمده‌اند. بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم.

تحولات جالب در Bear Market کریپتو

بازار پروژه‌های Bear Market، معاملات جفت ارز دیجیتال، ابتکارات، مشارکت‌ها و رونق را برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند، ایجاد می‌کند. این تحولات این موضوع را ثابت خواهد کرد.

توکن Soulbound

ویتالکی بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در میان حرمان افول و رویدادهای غیردوستانه بازار، NFT های غیرقابل انتقال مرتبط با هویت انسانی را پیشنهاد کرده است. با توکن‌های Soulbound، هر انسانی سابقه‌ای از دست‌آوردها و هویت‌های پاک‌نشدنی دارد که روی بلاک چین حک شده است.

طبق گفته‌های CoinDesk.com، «ایجاد شهرت قابل تأیید اجتماعی، در میان بسیاری از مزایای دیگر، به هدایت ماهیت بی‌اعتماد و عمدتاً مستعار Web3 کمک می‌کند».

گروه موسیقی OpenSea و Warner

هر توسعه‌ای که با NFT یا سایر جنبه‌های دنیای بلاک چین مرتبط باشد، ناخواسته به ارزهای دیجیتال مرتبط است. WMG با OpenSea همکاری کرده است تا به هنرمندان منتخب در پلتفرم خود اجازه دهد تا با صفحات فرود قابل تنظیم خود در Web3 روی OpenSea بروند. آن‌ها می‌توانند NFT‌های نسخه محدود را عرضه کنند، داستان‌های خود را به‌طور منحصربه‌فرد با الگوهای سفارشی بیان کنند و از ویژگی‌های دیگر لذت ببرند. به گفته WMG، “همکاری آنها با OpenSea با باز کردن ابزارها و منابع Web3 برای ایجاد فرصت‌هایی برای هنرمندان برای ایجاد تعامل، به تسهیل این جوامع برای قابلیت دسترسی بیشتر و مالکیت عمیق‌تر کمک می‌کند.”

رابین هود

RobinHood پلت فرم سرمایه‌گذاری سهام خود را باز کرده و از رویکرد “باغ دیواری” خود برای تطبیق با ارزهای دیجیتال فاصله گرفته است. این پلتفرم «کیف پول RobinHood» خود را راه‌اندازی کرد که بر روی بلاک‌چین Polygon ساخته شده بود که هیچ کارمزدی برای تراکنش نمی‌پذیرد و به شما امکان مبادله ترید و حتی واردات کیف‌پول‌های قبلی را می‌دهد. در حال حاضر 11 ارز دیجیتال در این کیف پول لیست شده است.

Walmart-Metaverse

والمارت با نوعی پذیرش غیرمستقیم وارد دنیای رمزنگاری می‌شود. می توانید از کریپتو برای خرید Bitrefill و Coinsbee استفاده کنید و سپس با کارت‌های هدیه، اقلامی را در Walmart خریداری کنید.

Walmart همچنین با راه اندازی Walmart Land در پلتفرم Roblox، مستقیماً به دنیای متاورس می رود. این پلتفرم دارای یک «چرخ و فلک ضد جاذبه، توکن‌ها و بج‌های غیر قابل قفل شدن، یک مسیر تعاملی پیانو، و یک D.J برای کاربران است.” این پلتفرم جشنواره‌های زیادی در مجموعه رویدادهای خود دارد که هنرمندانی مانند YUNGBLUD، مدیسون بیر، و کین براون اجرا می‌کنند. این یک “تجربه همه‌جانبه” ارائه می‌دهد که شخصیت‌های دنیای ژوراسیک، میکس‌های جادویی، Paw Patrol و غیره را ادغام می کند.

بودجه

علی‌رغم اینکه بازار نزولی سرمایه گذاران را به پایگاه بازگردانده است، ما شاهد دورهای مالی عظیم در سه‌ماهه مختلف بوده‌ایم. یک بنیانگذار نوجوان 30 میلیون دلار برای استارت‌آپ کریپتو خود جمع آوری کرده است. مهم‌ترین آنها Epic Games است که 2 میلیارد دلار از طریق راندی به رهبری Sony و Kirkbit به دست آورد. سایر دورهای مالی قابل توجه عبارتند از Circle و Lithosphere – هر کدام 400 میلیون دلار، Crusoe و Near – هر کدام 350 میلیون دلار. سایر سرمایه گذاری های کوچکتر شامل 20 میلیون دلار توسط پلت فرم Solana Coral و 200 میلیون دلار توسط LootMogul است.

پذیرش ملی

روسیه، برخلاف موضع اولیه خود، کریپتو را به عنوان یک راه حل معاملاتی مطلوب پذیرفته و آن را برای پرداخت‌های فرامرزی تایید کرده است. این سازمان به مبارزه با پولشویی مشغول است و به KYC مناسب از صرافی‌ها و کیف پول‌هایی که در داخل مرزهایش کار می‌کنند، نیاز دارد. قزاقستان نیز به دلیل هجوم روس‌ها به این کشور، قرار است ارزهای دیجیتال را قانونی کند.

از سوی دیگر، فرانسه به تازگی اجازه فعالیت Crypto.com، که یک بازار بزرگ ارزهای دیجیتال است را داده است. بسیاری از کشورها در حال استفاده از کریپتو هستند و دیگران در مورد CBDC ها به عنوان گامی برای دیجیتالی شدن پولشان در ماه‌های گذشته صحبت می‌کنند.

سایر شراکت‌های کریپتو

مشارکت برای تبدیل شدن به جریان اصلی ارزهای دیجیتال مهم است. این به این دلیل است که برای معرفی ناآشنا نیاز به معرف آَشنا دارد. برندهای IRL و سایر مشاغل سنتی که با برندهای Web3 شریک می‌شوند، ضروری هستند. بایننس در این راستا، برای ایجاد NFT با کریستیانو رونالدو شریک شد. در کنار خطوط ورزش، فیفا همچنین با Algorand برای ارائه یک “راه حل کیف پول با پشتیبانی بلاک چین” همکاری کرده است. دیگر مشارکت‌های اصلی عبارتند از Reddit-FTX، Virtuozone-Binance و Ripple-Travelex.

ادغام اتریوم

اتریوم با حرکت از مکانیسم اجماع proof of work به proof of stake ، صحنه اصلی را برای پایداری زیست محیطی در کریپتو تنظیم کرد. این حرکت مصرف انرژی (برق) در آن را تا بیش از 95 درصد کاهش می‌دهد و به طور بالقوه الهام بخش دیگر بلاک چین‌ها نیز خواهد بود تا حرکتی مشابه انجام دهند. این ادغام آنطور که ادعا می‌کرد، بازار را آن‌طور که خیلی‌ها تصور می‌کردند نجات نداد. طبیعت قطعاً باید قدردان این حرکت باشد.

استارباکس

یکی از عمیق‌ترین اقدامات برندهای سنتی به سمت ارزهای دیجیتال، استارباکس است. در بلاک چین Polygon، استارباکس NFT خود را به عنوان ابزار توسعه برنامه وفاداری خود راه اندازی کرده است. اودیسه استارباک همانطور که از نامش مشخص است، تمبرهایی را به شکل NFT ارائه می‌کند که از طریق برنامه وب خود به مشتریان امکان دسترسی به پاداش‌ها و سایر تجربیات همه‌جانبه را می‌دهد. کاربران می توانند از این طریق، کلکسیونی را بدون نیاز به ارزهای دیجیتال خریداری کنند.

Shardeum

Shardeum یک بلاک چین جدید است که از طریق یک بلاک چین خطی مقیاس پذیر، امکان تراکنش کمتر در ثانیه را فراهم می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن کارمزد پایین است. این بلاک چین سریع و کم مصرف (انرژی) است و به dApp ساخته شده توسط اتریوم اجازه ورود می‌دهد.

نتیجهگیری

دنیای کریپتو با سرعت زیادی در حال توسعه است و هر لحظه اخبار جدیدی از آن منتشر می‌شود. به طوری که پیگیری و یادداشت برداری از این اخبار بسیار سخت است. پذیرش این بازار در جامعه در حال افزایش است و حتی با وجود شرایط نامطلوب بازار، صنعت آن در حال توسعه است. بلاک چین و الحاقات آن هنوز به قوت خود باقی‌اند و جنبش Web3 که منادی آن است نیز، از همین خط مشی پیروی می‌کند.

منبع: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X