10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
ارز دیجیتال

راهنمای جامع توسعه ارز دیجیتال

راهنمای جامع توسعه ارز دیجیتال

توسعه ارز دیجیتال آسان نیست، اما شدنی است. به عنوان یک توسعه دهنده ارز دیجیتال، شما باید کدهای زیادی بنویسید و ماژول‌های مختلفی را توسعه دهید که همه این‌ها با هم کار می‌کنند.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا بیاموزید که چه چیزی در توسعه یک صرافی ارزهای دیجیتال وجود دارد و از ابتدا باید چگونه این کار را انجام دهید.

نیازهای خود برای توسعه ارز دیجیتال را بشناسید

قبل از این که شروع به توسعه ارز دیجیتال و صرافی خود کنید، درباره این موضوع فکر کنید که چه ویژگی‌هایی برای موفقیت شما در این عرصه ضروری است.

به عنوان مثال فرض کنید که قصد دارید ارز فیات را برای جفت‌های معاملاتی کریپتو ارائه دهید و می‌خواهید به کاربرانتان اجازه دهید که به صورت چند زبانه ترید کنند.

در این صورت، پلتفرم شما به یک سیستم ترجمه زبان قوی نیاز دارد.

اگر هیچ گونه پشتیبانی از ارز فیات ارائه نمی‌دهید یا برایتان مهم نیست که آیا کاربرانتان می‌توانند به زبان مادری خود تعامل داشته باشند، دیگر نیازی به ابزار ترجمه نیست.

علاوه بر این، تعیین این که کدام ویژگی برای توسعه ارز دیجیتال و صرافی شما ضروری است و کدام ویژگی خیر، مهم است. همچنین باید محیطی ایجاد کنید که توسعه دهندگان از چشم‌انداز رقابتی پیرامون معاملات کریپتو مطلع باشند.

فرض کنید این اولین بار است که فردی یکی از این برنامه‌ها را توسعه می‌دهد و آن فرد شما هستید.

در این صورت، باید قبل از در نظر گرفتن این که چه مشتریانی ارز دیجیتال شما را به هنگام استفاده از مبادلات کریپتو ترجیح می‌دهند، به گزینه‌های دیگر هم نگاه کنید.

بازارهای هدف را درک کنید

 شناخت بازار هدف برای هر کسب و کار جدیدی بسیار مهم است.

شما می خواهید مشتریان بالقوه خود را بشناسید. این که آنها به چه چیزهایی نیاز دارند و چگونه می توانید برای آنها ارزش ایجاد کنید.

شما همچنین می خواهید در مورد نقاط قوت و ضعف رقبای خود بدانید، تا بتوانید خود را از آن‌ها متمایز کنی و در توسعه ارز دیجیتال خود موفق باشید.

در نهایت، مهم است که آن محیط نظارتی که کسب و کار شما در آن فعالیت خواهد کرد را درک کنید. این شامل قوانین مالیاتی و سایر مقرراتی است که ممکن است بر مبادله ارز دیجیتال شما در هر روز تأثیر بگذارد.

تصمیم بگیرید که چه نوع صرافی ارز دیجیتالی می‌خواهید بسازید

تصمیم بگیرید که چه نوع صرافی ارز دیجیتالی می‌خواهید بسازید، و سپس اهداف خود در زمینه توسعه ارز دیجیتال را با بهترین تناسب، مطابقت دهید.

انواع مختلفی از پلتفرم‌های مبادلات ارزهای دیجیتال وجود دارند: خدمات خرید و فروش ساده، پلتفرم‌های معاملاتی با فرکانس بالا، و بازارهای peer-to-peer برای دارایی‌های مختلف.

پروژه توسعه ارز دیجیتال شما همچنین می‌تواند بر ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند مبادله کوین‌های real-timeیا ارزهای دیجیتالی که به پارامترهای خاصی پایبند هستند تمرکز کند.

تعیین کنید که کدام نوع مبادله با نیازهای شما در توسعه ارز دیجیتال مطابقت دارد

به عنوان مثال: اگر یک سرویس معمولی‌تر می‌خواهید که در آن کاربران بتوانند مستقیماً از طریق یک حساب بانکی یا کارت اعتباری، ارز دیجیتال را با ارز فیات خریداری کنند، صرافی‌ای مانند Coinbase احتمالاً انتخاب خوبی است.

یک پشته فناوری مناسب برای ساختن پلتفرم خود انتخاب کنید

انتخاب پشته فناوری مناسب برای توسعه ارز دیجیتال یک تصمیم کلیدی است. این کار ممکن است یک فرآیند زمان بر باشد و عوامل زیادی مانند میزان هزینه و پیچیدگی باید در نظر گرفته شوند.

در این بخش، ما به شما کمک می‌کنیم تا بفهمید هر پلتفرم چه گزینه‌هایی را ارائه می‌دهد. تا بتوانید تصمیمی آگاهانه، در مورد این‌که کدام یک به بهترین شکل با نیازهای شما مطابقت دارد، بگیرید.

  • ویژگی های اصلی هر پلتفرم چیست؟
  • هزینه توسعه ارز دیجیتال در هر پلتفرم چقدر است؟
  • حداقل الزامات برای هر پلتفرم چیست؟

در توسعه ارز دیجیتال خود، روش های پرداخت مناسب را برای کاربران تریدر انتخاب کنید

هنگامی که تصمیم می‌گیرید که از چه روش‌هایی برای پرداخت استفاده کنید، چندین فاکتور وجود دارد که باید در هنگام توسعه ارز دیجیتال خود در نظر بگیرید. از جمله این موارد:

راحتی کاربران

کاربران احتمالاً راه‌های مختلفی برای دسترسی به پلتفرم شما و خرید از آن می خواهند.

چه آنها به دنبال تراکنش‌های بانکی ساده باشند و چه به دنبال روش‌های پیشرفته‌تر مانند کارت‌های اعتباری یا ارزهای رمزنگاری شده، به طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها نیاز دارید تا همه بتوانند به راحتی از صرافی شما به روش دلخواه خود استفاده کنند.

سهولت ادغام (برای مبادلات)

هر چه شما به عنوان یک فعال در توسعه ارز دیجیتال،  بتوانید روش‌های پرداخت جدیدتری را در پلتفرم صرافی خود پیاده‌سازی کنید، برایتان هزینه کلی کمتری دربر خواهد داشت.

به علاوه، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید هر روشی را که مشتریان درخواست می‌کنند، بدون نیاز به افزایش قیمت، فقط به این دلیل که برخی از تراکنش‌ها بیشتر طول می‌کشند، در فرآیند توسعه ارز دیجیتال خود بگنجانید.

اقدامات امنیتی (برای مبادلات)

هنگام ادغام هر نوع سرویس شخص ثالث در یک برنامه آنلاین، ابتدا باید امنیت را در نظر گرفت، و اگر هنوز اطلاعات کافی در مورد اقدامات امنیتی یک روش پرداخت خاص وجود نداشته باشد، ممکن است حتی اعتماد کافی بین آن‌ها شکل نگیرد.

در توسعه ارز دیجیتال، تایید کاربر ضروری است

تأیید کاربر برای همه مبادلات ضروری است. شما باید دقیقاً بدانید که کاربران شما چه کسانی هستند و آیا آن‌ها همان کسانی هستند که می‌گویند؟

در ابتدا، ممکن است این کار بیش از حد سخت‌گیرانه به نظر برسد، اما مهم است که به یاد داشته باشید امروزه صرافی‌های کریپتو به هدفی برای هکرها و کلاهبرداران تبدیل شده‌اند.

با درخواست تأیید هویت از کاربران خود، می توانید مطمئن شوید که آن شخص بر حسابی که مبالغی به آن داخل/خارج می شود کنترل دارد.

و حفاظت از داده های مشتری بسیار مهم است. اگر یک مشتری به دلیل هک مبادله یا سایر حفره‌های امنیتی پول خود را از دست بدهد، این موضوع می‌تواند شهرت شما را برای همیشه نابود کند.

قبل از توسعه ارز دیجیتال و ارائه محصول خود، آن را به طور گسترده تست کنید

تست محصول قبل از عرضه آن بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که همه ویژگی‌های آن همانطور که انتظار می‌رود کار می‌کنند و استفاده از آنها آسان است. محصول خود را در دستگاه‌ها و مرورگرهای مختلف آزمایش کنید و در صورت امکان، روش‌های پرداخت، ارزها و زبان‌ها را اضافه کنید.

از یک شبکه آزمایشی برای آزمایش محصول بدون صرف هزینه واقعی استفاده کنید. هنگامی که مطمئن شدید همه چیز همان‌طور که انتظار می رود کار می‌کند، آن را راه اندازی کنید!

نتیجه‌گیری

چیزی که در آخر می‌توان نتیجه گرفت، این است که همه این موارد برای کسب اطمینان از این موضوع است که پس از توسعه ارز دیجیتال، محصولی آماده برای عرضه داشته باشید. اگر قبل از توسعه ارز دیجیتال خود برای بررسی این عوامل وقت بگذارید، می‌توانید یک صرافی مقیاس‌پذیر و کاربرپسند ایجاد کنید.

عکس از الکساندر پوپوف در Unsplash

منبع: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X