3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
SEO

ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام

ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. از این پلتفرم می‌توان برای اهداف گوناگونی استفاده کرد. مانند هدایت مشتریان به صفحات فرود، مطرح کردن برند تجاری و تشویق مشتریان به تعامل. اما نکته منفی این است که اینستاگرام فوق‌العاده رقابتی است. بنابراین متمایز شدن از دیگران کار سختی است.

برخی از کاربران برای افزایش مصنوعی تعداد فالوورها و ایجاد محبوبیت ظاهری، فالوورهای فیک می‌خرند. با این حال، این کار قابل تشخیص است و می‌تواند به سرعت اعتبار شما در فضای آنلاین را از بین ببرد. در عوض، در این مطلب پنج استراتژی مؤثر و آسان برای افزایش ارگانیک فالوور در اینستاگرام را خواهید آموخت.

1- یک تأثیر اولیه قدرتمند در پیج اینستاگرامتان ایجاد کنید

آیا فید اینستاگرام شما تصویر موردنظرتان را منعکس می‌کند؟ آیا مشخص است که شما که هستید و چه کاری می‌خواهید انجام دهید؟ فید اینستاگرام خود را با نگاه کردن به پست‌های خود و مشاهده این‌که آن‌ها به طور کلی چه تأثیری بر بیننده خود می‌گذارند، بررسی کنید. برای سهولت در انجام این کار، می‌توانید از ابزار visual planner استفاده کنید. برنامه‌هایی مانند Preview و  Plannویژگی‌های منعطف زیادی را برای زیباسازی صفحه شما پیشنهاد می‌کنند که فالوورها به آسانی آن را تشخیص خواهند داد.

این کار بخشی از ایجاد یک تصویر منسجم از یک برند است که حساب شما را برای بازدیدکنندگان جدید جذاب‌تر می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند که شما را فالو کنند.

2- یک استراتژی هشتگ اینستاگرام ایجاد کنید

هشتگ‌ها یک راه عالی برای افزایش فالوورهای ارگانیک هستند. با این حال، بسیاری از مردم اهمیت هشتگ‌ها را نادیده می‌گیرند. زیرا به نتیجه رسیدن از این راه، نیاز به صبوری، ثبات و مقداری تحقیق در سئو نیاز دارد.

خوشبختانه ابزارهایی مانند Flick و Kicksta می‌توانند مرحله تحقیق و حدس زدن برای یافتن هشتگ‌های مناسب پست‌های شما را حذف کنند. برای به افزایش حداکثری توانایی کاربران برای یافتن پست‌های مختلف در صفحه شما، تنظیم چند مجموعه مختلف هشتگ برای دسته‌بندی پست‌ها مفید است.

در استفاده از این ترفند، صبوری نیز مهم است. فالوورها یک شبه به دست نمی‌آیند، چرا که این یک استراتژی طولانی مدت ولی مؤثر است. تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از هشتگ‌های مناسب، باعث افزایش 21 تا 79 درصدی نرخ engagement می‌شود. (این درصد با توجه به میزان فالوورهای یک حساب و محل قرارگیری هشتگ، تدقیق می‌شود).

3- پست‌هایتان را با برنامه‌ریزی منتشر کنید

برای این‌که خودجوش به نظر برسید، باید با دقت برنامه‌ریزی کنید. (طعنه آمیز است، نه؟) «خودجوشی از پیش تعیین‌شده»، کلید تعامل موفق با مخاطب در اینستاگرام است.

دانستن بهترین روزها و ساعت‌ها برای ارسال پست به منظور کسب مشارکت حداکثری، برای رشد مداوم فالوورهای شما ضروری است. ابزارهایی مانند Preview و  Plann (که در بالا هم ذکر شد) می‌توانند به این امر کمک کنند.

ابزارهای دیگری مانند HootSuite و Loomly تجزیه و تحلیل عمیق‌تری ارائه می‌دهند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن زمان مناسب برای انتشار پست، استفاده از برگه Insights اکانتتان است تا ببنید که فالوورهای شما در چه زمانی بیشتر فعالیت می‌کنند. این به شما کمک می‌کند تا زمان‌هایی را برای پست گذاشتن امتحان کنید که احتمالاً تعامل بیشتری در آن‌ها دریافت خواهید کرد.

4- رقبایتان را بررسی کنید

هر شخص حقیقی یا حقوقی که در کسب و کار شما فعالیت می‌کند، در اینستاگرام نیز اکانت دارد.

این اکانت‌ها را فالو کنید. (مخصوصاً اکانت‌های موفق!) و از طریق لایک و کامنت‌ با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. اگر برند شما بدون این‌که رقیب آن‌ها به شمار بیاید، به سطحشان برسد، یعنی درست عمل کرده‌اید.

به عنوان مثال، اگر ارائه دهنده کلاس‌های خصوصی یوگا هستید، دنبال کردن Manduka (یک برند معروف در تولید پوشاک و لوازم جانبی یوگا) و گذاشتن کامنت‌های جذاب و توجه‌برانگیز زیر پست‌های آن‌ها، احتمالاً منجر به افزایش فالوورهای شما می‌شود. آن‌ها در حیطه کاری شما هستند، ولی یک رقیب مستقیم به شمار نمی‌آیند.

علاوه بر این، برخی از فالوورهای پیج‌های مرتبط را فالو کنید. این افراد از قبل به حیطه کاری شما علاقه‌مند هستند. بنابراین اگر آن‌ها را فالوکنید، به احتمال زیاد آن‌ها هم فالو بک می‌دهند و به آن‌چه که شما می‌خواهید بگویید علاقه‌مند می‌شوند.

5- مطمئن شوید که محتوای شما برای همه قابل دسترس است

محتوای خود را در پلتفرم‌های دیگر مانند فیس‌بوک، پینترست، تیک‌تاک و یوتیوب تبلیغ کنید. مطمئن شوید که در وب‌سایت یا وبلاگ خود دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی را فعال کرده‌اید. لینک سایت خود را در بیو اینستاگرامتان نیز قرار دهید تا فالوورها به راحتی به برند شما در اینترنت دسترسی داشته باشند.

از سال 2020، تعداد اینفلوئنسرها و نشریاتی که بیش از یک اکانت ساخته‌اند، از 10 درصد بیشتر نشده است. با این حال، هر چه کانال‌های ترافیکی یک شرکت بیشتر باشند، درآمدزایی نیز بیشتر است. در سال 2021، اینفلوئنسرها و ناشرانی که 2 یا 3 حساب در شبکه‌های اجتماعی داشتند، به طور متوسط 3 برابر کسانی که فقط یک حساب داشتند در فضای کسب و کار آنلاین درآمدزایی کردند.

همچنین کسانی که 4 اکانت یا بیشتر ساخته‌اند، حدود 10 برابر بیشتر از کاربران تک اکانتی درآمد به دست آورده‌اند.

از سوی دیگر، به یاد داشته باشید که افزودن زیرنویس برای پست‌های ویدئویی و  alt text برای کاربرانی که دارای اختلال بینایی یا شنوایی یا سایر نیازهای خاص هستند، حیاتی است. اینستاگرام به حساب‌هایی که دسترسی بهتری برای اقشار مختلف دارند، پاداش می‌دهد و فالوورها وقتی متوجه می‌شوند که شما متفکر و دارای ذهنیتی جامع هستید، بیشتر به محتوای شما علاقه‌مند می‌شوند.

رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

یافتن راه حل‌های سریع برای پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی، وسوسه‌انگیز است. اما بهترین استراتژی‌ها در بلندمدت اجرا می‌شوند. همیشه اطمینان حاصل کنید که محتوای شما نو و زنده باشد و به یاد داشته باشید که تحقیق و مطالعه به شما کمک می‌کند. اینستاگرام اولین پلتفرم بصری است، بنابراین فضای مناسبی برای استفاده از عکس‌ها، ویدئوها و میم‌ها در آن وجود دارد. به وسیله این ابزارها، می‌توانید کاری کنید که کسب و کارتان سر و صدا کند و برندتان در فضای حقیقی و آنلاین، مشهور شود.

منبع: hackernoon   نویسنده: Ksana Liapkova

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X