3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی

بهترین سایت‌های هوش مصنوعی رایگان در 2023

بهترین سایت‌های هوش مصنوعی رایگان برای کاربردهای شخصی و تجاری

در سال‌های اخیر، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین رشد چشمگیری داشته‌اند. محصولات مستقل هوش مصنوعی اکنون در اختیار توده مردم قرار گرفته‌اند و بسیاری از آن‌ها وارد زندگی روزمره ما شده‌اند. مردم امروز، به شدت علاقه‌مند به کشف ابزارهای هوش مصنوعی هستند؛ به همین خاطر، ما هم مقاله‌ای گردآوری کرده‌ایم که برخی از بهترین سایت‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی رایگان را به شما معرفی کنیم.

بهترین بخش در مورد این سایت‌های هوش مصنوعی رایگان این است که می‌توانید مستقیماً از طریق مرورگر وب خود وارد آن‌ها شوید. ما همچنین ابزارهایی را معرفی کرده‌ایم که از طراحی آن‌ها خوشمان آمده است. چرا که آن‌ها استفاده از رابط کاربرپسند را برای سهولت حداکثری استفاده، در اولویت قرار داده‌اند. پس بیایید دنیای هوش مصنوعی را کشف کنیم!

1. DALL-E 2: AI IMAGE GENERATOR

Dall-E 2 یک Image Generator هوش مصنوعی رایگان و اپن سورس است که طرز استفاده از آن بسیار ساده است. شما هر آن‌چه را که می‌خواهید تایپ می‌کنید، و Dall-E 2 بقیه کارها را انجام می‌دهد و تصویر شما را تحویل می‌دهد. اگر بتوانید promptهای خود را با جزئیات بیشتری بنویسید، Dall-E 2 هم تصاویر بهتری به شما تحویل می‌دهد.

1. DALL-E 2: AI IMAGE GENERATOR

ما از این ابزار به طور گسترده‌ای استفاده کردیم ومقاله‌هایی درباره Dall-E و Dall-E 2 در وب سایت نیکان دانش هارون منتشر نموده‌ایم.

Dall-E 2 را می‌توان به صورت هوش مصنوعی رایگان و از طریق کسب اعتبار استفاده کرد. شما پس از ثبت نام، 50 اعتبار رایگان دریافت می‌کنید و هر ماه 15 اعتبار رایگان به آن اضافه می‌شود. اگر به اعتبار بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید 115 اعتبار اضافی را در ازای 15 دلار خریداری کنید.

در صورتی که موفق به استفاده رایگان از این پلتفرم نشدید، باید منتظر باشید تا Dall-E 2 دوباره پلن‌های رایگان خود را منتشر کند.

2. ChatGPT با GPT3 و GPT4 : یک چت بات هوش مصنوعی رایگان که می‌توانید هر چیزی از آن بپرسید

وقتی این ابزار عمومی شد، احساسات زیادی در بین مردم جاری شد. ما در ابتدا شگفت‌زده شدیم، سپس از قابلیت‌های آن وحشت کردیم. شما می‌توانید هر چیزی را از هوش مصنوعی رایگان ChatGPT بپرسید و این چت‌بات هوش مصنوعی به شما پاسخ می‌دهد!

این درخواست شما ممکن است یک کدنویسی پیچیده باشد یا دستور پخت غذایی که روز گذشته در رستوران خوردید، یا یک فیلمنامه برای فیلم کوتاه. ChatGPT همه این‌کارها را انجام می‌دهد. بنابراین هیچ جای تعجبی وجود ندارد که چرا این چت‌بات با گوگل مقایسه می‌شود.

. ChatGPT با GPT3 و GPT4 : یک چت بات هوش مصنوعی رایگان که می‌توانید هر چیزی از آن بپرسید

این چت‌بات هوش مصنوعی رایگان بر اساس مدل زبانی GPT، توسط OpenAI توسعه یافته است. این مدل برای تولید پاسخ‌های انسان‌مانند، از یادگیری عمیق استفاده می‌کند و در حال حاضر استفاده از آن رایگان است. اگر چه یک نسخه پولی با ویژگی‌های اضافی هم دارد. در کار با ChatGPT ، گهگاه ممکن است با خطاهای شبکه مواجه شوید، اما امیدواریم که توسعه‌دهندگان آن به زودی این مشکل را رفع کنند.

3. Microsoft Bing: از GPT-4 به صورت رایگان در یک چت‌بات استفاده کنید

مایکروسافت در OpenAI سرمایه‌گذاری کرد تا از GPT در موتور جستجوی خود استفاده کند و با گوگل رقابت عادلانه‌ای داشته باشد. اگر از Microsoft Edge استفاده می‌کنید، چت بات Bing AI در تقریباً هر کاری به شما کمک خواهد کرد. Bing AI همان مدل ChatGPT است، ولی به شما امکان می‌دهد از مدل پیشرفته GPT4 به صورت رایگان استفاده کنید، بر خلاف ChatGPT که استفاده از این مدل در آن نیاز به خرید اشتراک ChatGPT Plus دارد.

3.Microsoft Bing: از GPT-4 به صورت رایگان در یک چت‌بات استفاده کنید

علاوه بر این، چت‌بات Bing AI به اینترنت نیز دسترسی دارد تا پاسخ مرتبط‌تری به شما ارائه دهد. این بدان معناست که می‌تواند محدودیت دسترسی به داده‌های ChatGPT را که محدود به قبل از سپتامبر 2021 است، دور بزند. مایکروسافت این هوش مصنوعی رایگان را «هوش مصنوعی کمکی» شما می‌نامد و این کاملاً درست است. چرا که این ابزار به شما کمک می‌کند به شیوه‌ای کارآمدتر، به جستجو در وب بپردازید. Bing AI همچنین تجربه‌ای تعاملی به شما ارائه می‌دهد و منابعی را در اختیار شما می‌گذارد تا درباره پاسخ چت‌بات بیشتر بدانید. این پلتفرم به شما امکان می‌دهد سبک مکالمه چت‌بات را هم تغییر دهید، اما تنها عیبش این است که فقط در Microsoft Edge می‌توانید از آن استفاده کنید.

خبر خوب این است که مایکروسافت، این ابزار را برای عده‌ای از کاربران منتخب، در مرورگرهای دیگری مثل Chrome و Safari گسترش داده و باید تا عرضه عمومی، منتظر بمانیم.

قیمت: رایگان

4. Google Bard : از چت‌بات هوش مصنوعی رایگان گوگل استفاده کنید

وقتی مایکروسافت در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده و GPT را با Bing AI ادغام نمود، بعید بود که گوگل ساکت بماند. پاسخ گوگل در این نبرد، Bard بود. یک چت‌بات هوش مصنوعی که مدل زبانی بزرگ آن‌ها، PaLM آن را پشتیبانی می‌کند. بزرگترین مزیت Google Bard نسبت به ChatGPT این است که می‌تواند از پایگاه داده جستجوی گوگل، برای ارائه نتایج به روز به شما استفاده کند.

4.Google Bard : از چت‌بات هوش مصنوعی رایگان گوگل استفاده کنید

شما می‌توانید از Google Bard در هر کاری استفاده کنید، چرا که این مدل سعی می‌کند به بهترین نحو در کارهایی مثل تولید محتوا تا کدنویسی، به شما کمک کند. به‌روزرسانی اخیر Bard توانایی شما در اصلاح محتوا و دقت مدل را افزایش داده است. با این حال، ChatGPT بر روی پارامترهای بیشتری آموزش دیده و هنوز هم قدرتمندترین مدل زبان گسترده موجود در بازار هوش مصنوعی است. Google Bard یک هوش مصنوعی رایگان است و از طریق لینک زیر، می‌توانید با آن کار کنید.

قیمت: رایگان

5. Eleven Labs : ابزار Text-to-Speech با صدایی شبیه به انسان

تبدیل متن به گفتار چیز جدیدی نیست، اما بیشتر پلتفرم‌هایی که این کار را می‌کنند، صداهایی روباتیک به شما تحویل می‌دهند و شنونده می‌تواند صدای تولیدشده توسط کامپیوتر را به راحتی تشخیص دهد. با Eleven Labs ، می‌توانید صداهایی شبیه به صدای انسان را از متن خود تولید کنید. این صداها در ویدیوها، ریل‌های اینستاگرام و هر محتوایی که نیاز به نریشن دارد، قابل استفاده هستند. در نتیجه، نیازی نیست زحمت به استودیو رفتن را بکشید. همچنین می‌توانید از این ابزار برای خواندن مقالات طولانی استفاده کنید.

5.Eleven Labs : ابزار Text-to-Speech با صدایی شبیه به انسان

شما می‌توانید در این هوش مصنوعی رایگان، از میان آرایه‌های مختلف، صدایی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. علاوه بر این، از این ابزار می‌توانید برای تولید صدا به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، لهستانی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، پرتغالی و هندی استفاده کنید. اگر از تنظیمات پیش‌فرض صدا راضی نیستید، می‌توانید تغییر دستی پارامترهای تنظیماتEleven Labs صدای جدیدی ایجاد کنید.

در این ابزار هوش مصنوعی رایگان، حداکثر تعداد کلماتی که می‌توانید در یک مرتبه به صدا تبدیل کنید، 2500 کلمه است و نسخه رایگان برنامه، دارای محدودیت ماهانه 10.000 کلمه‌ای برای هر کاربر است. اگر به تعداد بیشتری نیاز دارید، می‌توانید نسخه پولی را انتخاب کنید که تعداد کلمات را افزایش می‌دهد و به شما امکان استفاده از دیگر ابزارهای هوش مصنوعی رایگان Eleven Labs مانند یک Voice Cloner با کیفیت را ارائه می‌دهد.

قیمت: رایگان؛ نسخه پولی: 5 دلار در ماه.

6.Blue Willow : تولید تصاویر با کیفیت و شبیه به فوتوشات‌های عکاسان حرفه‌ای، با هوش مصنوعی رایگان

Midjourney در ماه ژوئن ارائه پلن رایگان به کاربرانش را متوقف کرد. Blue Willow نزدیک‌ترین و رایگان‌ترین جایگزینی است که می‌توانیم برای آن پیدا کنیم. شما می‌توانید مانند Midjourney، از این چت‌بات در Discord برای وارد کردن promptهای خود و تولید تصاویر هوش مصنوعی استفاده کنید. Blue Willow از ترکیبی از مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، مدل Stable Diffusion است.

6.Blue Willow : تولید تصاویر با کیفیت و شبیه به فوتوشات‌های عکاسان حرفه‌ای، با هوش مصنوعی رایگان

تنها کاری که باید انجام دهید، این است که یک درخواست دقیق وارد کنید. پس از مشخص کردن سبک هنری و موضوع/شیء، این ابزار هوش مصنوعی رایگان به شما چهار تصویر تحویل می‌دهد که می‌توانید دانلود کنید. نتایج آن ممکن است به خوبی Midjourney 5 نباشند، اما با توجه به رایگان بودن این ابزار، نتایج بسیار قابل قبول هستند. شما می‌توانید در نسخه ارایگان این برنامه از ده prompt و پنج درخواست همزمان در روز استفاده کنید. خریدن نسخه پولی، این تعداد را افزایش می‌دهد.

قیمت: رایگان؛ نسخه پولی از 5 دلار در ماه شروع می‌شود.

7. Microsoft Designer : ابزار طراحی گرافیک هوش مصنوعی رایگان

امکانات بصری و گرافیکی هوش مصنوعی برای افزودن زمینه بصری بیشتر به کارهای شما بسیار مهم هستند. پیش از ظهور هوش مصنوعی، کارهای گرافیکی بسیار زمان‌بر بودند. اکنون شما می‌توانید با ابزارهای هوش مصنوعی این کارها را در عرض چند ثانیه انجام دهید. یکی از این ابزارها، Microsoft Designer است و می‌توانید با یک حساب کاربری مایکروسافت در مرورگر وب خود، به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

7.Microsoft Designer : ابزار طراحی گرافیک هوش مصنوعی رایگان

Microsoft Designer یک ابزار هوش مصنوعی رایگان مبتنی بر prompt است که می‌تواند در عرض چند ثانیه، به شما در ساخت اینفوگرافی کمک کند. این ابزار تصاویر رنگارنگ و فونت‌های چشم‌نوازی به کارهای شما اضافه می‌کند و یک گرافیک دقیق به شما تحویل می‌دهد. با استفاده از این ابزار، می‌توانید بنرها، پوسترها، پست‌های اینستاگرام، تصاویر کوچک، ویدیوها و موارد دیگری را به سرعت ایجاد کنید.

قیمت: رایگان

8.Wonder Dynamics : یک ابزار AI CGI خیره‌کننده

ایجاد محتوای CGI هرگز به این آسانی نبوده است. با استودیوی WonderDynamics VFX در عرض چند دقیقه می‌توانید یک محتوای ویدیویی CGI ایجاد کنید. این ابزار مجهز به هوش مصنوعی به صورت خودکار انیمیت می‌کند، نورپردازی را کنترل می‌کند، شخصیت‌های CG را می‌سازد و صحنه‌های اکشن زنده را برای جایگزینی با بازیگران فیلم‌ها ایجاد می‌کند.

8.Wonder Dynamics : یک ابزار AI CGI خیره‌کننده

استفاده آزمایشی از WonderDynamics رایگان است ولی شما فقط می‌توانید از کاراکترها و تصاویر موجود در تملپیت‌های آن‌ها برای ایجاد صحنه‌های CGI خود استفاده کنید. با نسخه پولی، می‌توانید تمپلیت‌ها و کاراکترهای خود را برای استفاده از این ابزار به بهترین نحو، آپلود کنید. این یک پیشرفت قابل توجه در صنعت VFX است، به طوری که حتی برادران روسو برای فیلم جدید خود در نتفلیکس از آن استفاده می‌کنند!

قیمت: رایگان؛ نسخه پولی: از 16 دلار در ماه شروع می‌شود.

9. Codeium : بهترین ابزار هوش مصنوعی رایگان برای کدنویسی

اگر در دنیای برنامه‌نویسی مبتدی هستید، درک یک کد بزرگ می‌تواند خسته‌کننده باشد. برای حل این مشکل، یک ابزار هوش مصنوعی به نام Codeium وجود دارد که با استفاده از آن، می‌توانید از زبان طبیعی برای پرسیدن سؤالات برای جستجو در مخزن کد استفاده کنید.

9.Codeium : بهترین ابزار هوش مصنوعی رایگان برای کدنویسی

به آن، «کیت ابزار شتاب کد» می‌گویند، و دارای ویژگی است که به شما کمک می‌کند کد خود را به صورت خودکار تکمیل کنید. این ابزار همچنین از تمام زبان‌های کدنویسی محبوب پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، این ابزار همچنین از تمام زبان‌های کدنویسی محبوبی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، این ابزار برای همیشه و برای همه کاربران، رایگان است. بنابراین، استفاده از Codeium می‌تواند به شما کمک کند تا در کار توسعه نرم افزار بهتر شوید.

قیمت: رایگان

10. AgentGPT : انجام چندین تسک به صورت خودکار با AutoGPT

اگر از ChatGPT استفاده می‌کنید، ممکن است مشاهده کرده باشید که در یک آن واحد، فقط یک کار را انجام می‌دهد. همچنان از شما خواسته می‌شود که به طور منظم، دستورالعمل‌هایی را برای تکمیل پروژه خود به آن اضافه کنید. اما با هوش مصنوعی AutoGPT می‌توانید به سادگی جزئیات پروژه‌های خود را وارد کنید تا این ابزار به طور خودکار تمام کارهای لازم را انجام دهد.

10.AgentGPT : انجام چندین تسک به صورت خودکار با AutoGPT

علاوه بر این، AutoGPT همچنین به ابزارهای خارجی، اینترنت و فایل‌های موجود در رایانه شما دسترسی دارد. AgentGPT یک ابزار رایگان AutoGPT است که می‌توانید در مرورگر وب خود از آن استفاده کنید. این ابزار به طور خودکار وظایفی را بر اساس درخواست شما ایجاد می‌کند، به شما بازخورد می‌دهد و در حین تکمیل آن، درخواست می‌کند به منابع لازم دسترسی داشته باشد.

قیمت: رایگان

11. GFP-GAN : ابزار بازسازی تصویر

همه ما تصاویری از اتفاقات و خاطرات خاصی از گذشته داریم و آرزو می‌کنیم که کاش کمی واضح‌تر و باکیفیت‌تر بودند. خب، امروز به لطف GFP-GAN هیچ جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

GFP-GAN یک ابزار بازسازی تصویر با هوش مصنوعی رایگان است که از شبکه‌های متخاصم مولد (GAN) استفاده می‌کند. GAN ها نوعی الگوریتم یادگیری عمیق هستند که می‌توانند داده‌های مصنوعی جدیدی تولید کنند تا برای بازسازی و بهبود تصاویر از آن‌ها استفاده شود. GFP-GAN برای کارهای بازسازی تصویر مانند حذف نویز، رفع تاری یا افزایش رزولوشن استفاده می‌شود.

11. GFP-GAN : ابزار بازسازی تصویر

چند ابزار هستند که از API های GFP-GAN برای توسعه وب‌اپلیکیشن‌های خود استفاده کرده‌اند، و یک برنامه این‌چنینی وجود دارد که بر روی پلتفرم HuggingFace توسعه یافته است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تصویر قدیمی را آپلود کنید تا هوش مصنوعی یک تصویر بهبودیافته و بازیابی شده را به شما برگرداند.

استفاده از این نرم افزار رایگان بوده و در حال حاضر یک نسخه آزمایشی از آن موجود است. برای دسترسی به این ابزار، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

12. Lumen5 : ابزار Video Generator هوش مصنوعی رایگان برای ارائه محتوای متنی

Lumen5 یک ابزار هوش مصنوعی است که وبلاگ‌ها، Whitepaper ها و محتواهای متنی را به ویدیو تبدیل می‌کند. تنها چیزی که این برنامه به آن نیاز دارد، این است که کمی به آن کمک کنید. شما فقط باید یک لینک را در فیلد ارائه شده Paste کنید و این ابزار به تولید ویدیو ادامه خواهد داد.

شما می‌توانید متناسب با نیاز خود، از بین دسته‌ای از تمپلیت‌ها انتخاب کنید. پس از تولید، تعدادی ابزار برای ویرایش ویدیوها و بازسازی آن‌ها برای خودتان دریافت خواهید کرد.

12.Lumen5 : Video Generator هوش مصنوعی رایگان برای ارائه محتوای متنی

Lumen5 پلن‌های رایگان و پولی مختلفی ارائه می‌دهد. پلن رایگان آن دارای ویژگی‌های محدودی است، اما پلن‌های پولی دسترسی به ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌تر را فراهم می‌کند. قیمت این پلن‌ها از 49 دلار در ماه شروع می‌شود.

13. Brandmark.io: ایجاد نام برند با هوش مصنوعی

Brandmark.io یک ابزار هوش مصنوعی رایگان است که به شما کمک می‌کند بر اساس توضیحاتی که می‌دهید، نام مناسبی برای برند خود انتخاب کنید. اگر به تصویر زیر نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید تنها کاری که ما انجام دادیم این است که نام خود، چند کلمه کلیدی و کاری که انجام می‌دهیم را اضافه کرده‌ایم. سپس این ابزار، مجموعه‌ای از آپشن‌ها را برای انتخاب ما ایجاد کرد.

اگر قصد دارید یک پورتفولیو شخصی بسازید، کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، یا به یک هدر برای کانال‌های خود در شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.

13. Brandmark.io : ایجاد نام برند با هوش مصنوعی

این ابزار یک پیش‌نمایش رایگان برای استفاده در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال، برای دانلود فایل‌ها در رزولوشن بالا، باید نسخه پولی آن را خریداری کنید که قیمتش از 25 دلار شروع می‌شود.

14. Rifussion : تولیدکننده بیت موسیقی با هوش مصنوعی رایگان

Riffusion یک ابزار تولید موسیقی به صورت بلادرنگ است. شما می‌توانید موزیک‌هایی که می‌خواهید را به صورت فوری و بر اساس prompt های خود ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سبک موسیقی را مشخص کنید و سپس آهنگ تولید شده را دانلود کرده و اگر خواستید به اشتراک بگذارید. ما از این ابزار بسیار لذت بردیم.

14.Rifussion : تولیدکننده بیت موسیقی با هوش مصنوعی رایگان

Riffusion در حال حاضر رایگان است و نیازی به ورود یا ثبت نام ندارد.

15. Copy.ai : ابزار کپی‌رایت هوش مصنوعی رایگان برای تولید محتوای باکیفیت

Copy.ai یک سرویس کپی‌رایتینگ هوش مصنوعی رایگان است که از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که جزئیات محصول خود را به همراه توضیح مختصری درباره آن وارد کنید. سپس باید سبک  و لحن محتوای خود را انتخاب کنید و بوم! متن شما آماده است. شما یک سایه‌نویس تمام‌عیار برای تمام نیازهای خود در تولید محتوا در اختیار دارید!

15.Copy.ai : ابزار کپی‌رایت هوش مصنوعی رایگان برای تولید محتوای باکیفیت

استفاده از Copy.ai کاملاً رایگان است، اما نیاز به ثبت نام دارد. درست است که این کار مقدار کمی تلاش اضافی می‌خواهد، ولی ارزشش را دارد.

16. Talk to Books: ابزار هوش مصنوعی برای تعامل با کتاب‌ها

Talk to Books یک محصول هوش مصنوعی رایگان گوگل است که می‌تواند برای تعامل با محتوای نوشته‌شده در کتاب‌هایی که قبلاً منتشر شده‌اند، استفاده شود. این پلتفرم اساساً یک موتور جستجو است که برای تطبیق سؤالات و درخواست‌های کاربر در مورد متن کتاب‌ها، از پردازش پیشرفته زبان طبیعی استفاده می‌کند.

این هوش مصنوعی به شما امکان می‌دهد با کتاب‌ها صحبت کنید، زیرا پاسخ‌هایی را ایجاد می‌کند تا به شما کمک کند دیدگاه‌ها و اطلاعات جدیدی را از کتاب‌های ایندکس‌شده کشف کنید. به تصویر زیر نگاهی بیندازید، ما از این ابزار سؤالی پرسیدیم و پاسخ مرتبط با آن را از کتاب‌ها دریافت کردیم!

16. Talk to Books : ابزار هوش مصنوعی برای تعامل با کتاب‌ها

استفاده از TalkToBooks کاملاً رایگان است و نیازی به ثبت نام یا ورود به سیستم ندارد.

17.Fillout Quiz Maker: ابزار ساخت آزمون (Quiz) با هوش مصنوعی رایگان

Fillout یک سازنده آزمون با هوش مصنوعی رایگان است که می‌تواند بر اساس موضوع شما، سؤالات چند گزینه‌ای را با پاسخ‌هایش ایجاد کند. این یک ابزار عالی برای ایجاد آزمون از اطلاعات سفارشی است و می‌تواند یک سرگرمی جالب برای پر کردن اوقات فراغت شما و دوستان‌تان باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوا را Paste یا تایپ کنید و یک آزمون ایجاد نمایید.

17. Fillout Quiz Maker : ابزار ساخت آزمون (Quiz) با هوش مصنوعی رایگان

به طور پیش‌فرض، هر سؤال دارای چهار گزینه است ولی می‌توانید آزمون را مطابق با نیازهای خود شخصی‌سازی کنید. نسخه رایگان به شما اجازه می‌دهد تا 5000 کاراکتر متن و 10 سؤال اضافه کنید، در حالی که نسخه پولی به شما این امکان را می‌دهد که تا 50.000 کاراکتر با سؤالات نامحدود اضافه نمایید. این ابزار می‌تواند به شما کمک کند اگر معلم هستید، به راحتی آزمون‌هایی برای دانش‌آموزان خود ایجاد کنید.

قیمت: رایگان؛ نسخه پولی: 19 دلار در ماه

18. Replika AI: یک دوست هوش مصنوعی رایگان که می‌توانید با او صحبت کنید

اگر اپیزودهای جدید Black Mirror را از دست داده‌اید و منتظر فصل جدید هستید، خودتان را اذیت نکنید. به نظر می‌رسد دیگر به کانسپت داستان‌های معمایی احتیاجی نداریم، زیرا به لطف هوش مصنوعی، آن‌ها اکنون بخشی از واقعیت زندگی ما هستند. ما اکنون ابزاری به نام Replika داریم که یک دوست هوش مصنوعی است. شما می‌توانید با این ابزار هوش مصنوعی رایگان تعامل داشته باشید و با آن «رفیق» شوید.

18.Replika AI : یک دوست هوش مصنوعی رایگان که می‌توانید با او صحبت کنید

شما می‌توانید با این دوست جدید خود فعالیت‌هایی انجام دهید، مثلاً فعالیت‌های زندگی واقعی را با استفاده از واقعیت افزوده کاوش کنید، و حتی از طریق تماس‌های متنی و ویدیویی تعامل داشته باشید. خب، حداقل ما جذب این سرویس شده‌ایم و فکر می‌کنیم این ابزار شگفت‌انگیز، سزاوار جایگاهی در این لیست است.

استفاده از Replika رایگان است، اما دارای نسخه پولی نیز هست که ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن را گسترش می‌دهد. این پلن از 7.99 دلار در ماه شروع می‌شود.

19. Point-E: ساخت مدل‌های 3D

این ابزار نیز جزئی از خانواده OpenAI است. Point-E به کاربران کمک می‌کند تا با استفاده از prompt های خود، مدل‌های سه‌بعدی تولید کنند. این پلتفرم الگوریتم‌های «متن به تصویر» و یک الگوریتم «تصویر به مدل 3D» را برای ایجاد نتایج منحصر به فرد با هم ترکیب می‌کند. نتیجه نهایی، شامل یک مدل سه‌بعدی با مختصات است که می‌توانید در سیستم مختصات سه‌بعدی آن را بچرخانید و تغییر دهید.

19. Point-E : ساخت مدل‌های 3D

استفاده از Point-E کاملاً رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

20. Notion.ai: ابزار کپی‌رایتینگ هوش مصنوعی رایگان

Notion.ai یکی دیگر از ابزارهای نویسندگی با هوش مصنوعی است که توسط Notion توسعه یافته است. شما می‌توانید از این ابزار برای تولید محتوای فوری بر اساس درخواست‌های خود استفاده کنید. اگر در راه‌اندازی یک سند، وبلاگ یا هر گونه محتوای نوشتاری مشکل دارید، این ابزار به شما کمک خواهد کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای تولید مطالب نوشتاری خود، یک prompt به Notion.ai ارسال کنید.

20. Notion.ai : ابزار کپی‌رایتینگ هوش مصنوعی رایگان

نسخه آلفای Notion.ai در حال حضر رایگان است و برای استفاده از آن، باید به لیست انتظار بپیوندید.

21. Lalal.AI: جداکننده صدا و موسیقی پس‌زمینه

همیشه موزیک‌هایی وجود دارد که ما آرزو می‌کنیم موسیقی پس‌زمینه آن را داشته باشیم. با استفاده از ابزار هوش مصنوعی رایگان Lalal.AI ، می‌توانید این آرزوی خود را برآورده کنید.

این ابزار یک Audio Stem Splitter است که به طور شگفت‌انگیزی موزیک را به سازها و آوازهایش تقسیم می‌کند. این یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی مرتبط با موسیقی است که ما از آن استفاده کرده‌ایم.

21.Lalal.AI : جداکننده صدا و موسیقی پس‌زمینه

شما برای استفاده از این برنامه، یک نسخه رایگان دریافت می‌کنید که می‌توانید تا حداکثر ده دقیقه از آن استفاده نمایید. برای استفاده بیشتر، نیاز به خریداری اکانت پرمیوم دارید که قیمت آن از 15 دلار برای استفاده همیشگی شروع می‌شود.

22. DeepBeat: ابزار تولیدکننده لیریک رپ با هوش مصنوعی!

موسیقی هیپ هاپ و رپ، برای بسیاری از نسل‌ها الهام‌بخش بوده‌اند و هوش مصنوعی این‌جاست تا به شما در تولید الهامات جدید کمک کند. DeepBeat یک ابزار هوش مصنوعی رایگان است که به شما کمک می‌کند بر اساس اولین خطی و تمی که از رپ خود وارد کرده‌اید، لیریک‌های قافیه‌دار بسازید. استفاده از آن انقدر آسان است که مثل یک هوش مصنوعی سرگرم‌کننده برای بازی کردن می‌ماند.

22.DeepBeat : ابزار تولیدکننده لیریک رپ با هوش مصنوعی!

استفاده از DeepBeat رایگان است و نیازی به ورود یا ثبت نام ندارد.

23. Deep Nostalgia: تصاویر قدیمی خانوادگی را متحرک‌سازی کنید

Deep Nostalgia یک ابزار هوش مصنوعی رایگان است که به شما کمک می‌کند تصاویر قدیمی را با استفاده از هوش مصنوعی متحرک‌سازی کنید که واقعاً جذاب است. هدف اصلی آن متحرک‌کردن تصاویر اعضای قدیمی خانواده شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک تصویر را آپلود کنید، و کاری که هوش مصنوعی با آن انجام می‌دهد را ببینید!

23. Deep Nostalgia : تصاویر قدیمی خانوادگی را متحرک‌سازی کنید

استفاده از Deep Nostalgia رایگان بوده و ثبت نام در آن اختیاری است.

24. Fireflies.AI: ابزار هوش مصنوعی رایگان برای یادداشت‌برداری از جلسات

اگر در پیگیری و به خاطر سپردن حرف افراد در جلسات کاری مشکل دارید، ابزاری وجود دارد که به کارتان خواهد آمد. Fireflies.ai به شما کمک می‌کند تمام مکالماتی را که در طول یک جلسه انجام می‌شود، ضبط، رونوشت و در آن جستجو کنید.

همچنین می‌توانید متنی را از رونوشت‌های تولیدشده انتخاب کنید و سپس اقدامات سریعی برای آن انجام دهید. این یک ابزار هوش مصنوعی جالب است که می‌توانید در محل کار از آن استفاده کنید.با استفاده از این ابزار، می‌توان نتیجه گرفت ثبت صورتجلسه در حال حاضر، آسان‌تر از همیشه است!

24. Fireflies.AI : ابزار هوش مصنوعی رایگان برای یادداشت‌برداری از جلسات

Fireflies.ai یک نسخه رایگان با ویژگی‌های محدود و یک نسخه پرمیوم دارد که قیمت آن از 10 دلار در ماه شروع می‌شود.

25. Excel formula bot: ابزار هوش مصنوعی رایگان برای تولید فرمول در Excel

کمک به کارهای تجاری، یکی از مهم‌ترین مواردی است که هوش مصنوعی قرار است انجام دهد و ابزاری که اکنون درباره آن می‌خوانید، شاید کاربردی‌ترین ابزار هوش مصنوعی رایگان در این لیست باشد. اگر برای شغلتان مجبورید که Excel یاد بگیرید، نیازی ندارید که یک دوره 40 ساعته را پشت سر بگذارید.

Excel formula bot این‌جاست تا شما را نجات دهد! این ربات بر اساس prompt های متنی که به آن می‌دهد، فرمول‌های مورد نیاز شما را تولید می‌کند. کافیست هر کاری که می‌خواهید با Excel انجام دهید به آن بگویید، تا با یک پاسخ دقیق، کارتان را راه بیندازد!

25. Excel formula bot: ابزار هوش مصنوعی رایگان برای تولید فرمول در Excel

Excel formula bot دارای یک نسخه رایگان با ویژگی‌های محدود است، اما تمام ویژگی‌ها و عملکردهای لازم در نسخه پولی آن موجود است که قیمتش از 6.99 دلار شروع می‌شود.

26. Magic Eraser: پاک‌کن هوش مصنوعی رایگان!

Magic Eraser می‌تواند تنها یک کار انجام دهد. حذف اشیاء انتخاب شده در تصویر با هوش مصنوعی. این کار می‌تواند جایگزین زمان و انرژی فراوانی شود که شما در ابزارهایی مانند فوتوشاپ برای این کار مصرف می‌کنید.

26. Magic Eraser : پاک‌کن هوش مصنوعی رایگان

استفاده از این برنامه کاملاً رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

27. Fontjoy: ابزار هوش مصنوعی برای ایجاد ترکیبات فونت

اگر طراح هستید و در پیدا کردن دو یا چند فونت که ترکیب خوبی را تشکیل دهند مشکل دارید، Fontjoy این‌جاست تا به شما کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند فیلتر را پر کرده و روی دکمه Generate کلیک کنید تا این ابزار ترکیبات فونت‌هایی را در اختیارتان قرار دهد که می‌توانید در طراحی خود از آن‌ها استفاده کنید.

این فوق‌العاده است که ابزارهای هوش مصنوعی رایگان نه فقط در کارهای بزرگ، بلکه در کارهای ساده‌ای مثل این هم به ما کمک می‌کنند.

27. Fontjoy : ابزار هوش مصنوعی برای ایجاد ترکیبات فونت

استفاده از Fontjoy کاملاً رایگان است و نیازی به ثبت نام ندارد.

28. Namelix: تولیدکننده نام کسب و کار با هوش مصنوعی رایگان

Namelix یک Business Name Generator رایگان است که از هوش مصنوعی، برای تولید نام تجاری استفاده می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول و کسب و کار خود را توصیف کنید و به سرعت با تعدادی نام روبرو خواهید شد که می‌توانید از بینشان یکی را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید استایل نام خود را هم انتخاب کنید، چرا که این ابزار تنوع را دوست دارد!

28. Namelix : تولیدکننده نام کسب و کار با هوش مصنوعی رایگان

Namelix یک هوش مصنوعی رایگان است و نیازی به ورود یا ثبت نام ندارد.

29. ClipChamp: تدوینگر ویدیو هوش مصنوعی طراحی شده توسط Microsoft

بسیاری از ما می‌خواهیم ایده‌های خود را به ویدیو تبدیل کنیم، اما اغلب در تدوین ویدیو به مشکل می‌خوریم. Microsoft می‌خواهد در این‌جا با ابزار تدوینگر ویدیوی هوش مصنوعی خود به نام ClipChamp به ما کمک کند. با این ابزار می‌توانید به راحتی کلیپ‌ها را ویرایش کنید، به آن‌ها المان‌های گرافیکی اضافه کنید، متن را به گفتار تبدیل کنید و ویدیوها را Resize کنید.

29. ClipChamp : تدوینگر ویدیو هوش مصنوعی رایگان طراحی شده توسط Microsoft

استفاده از ClipChamp کاملاً رایگان بوده و دارای یک رابط کاربری بسیار کاربرپسند و آسان است. جذاب‌ترین ویژگی این هوش مصنوعی رایگان، ابزاری است که به شما امکان می‌دهد با رنگ‌های پس‌زمینه و افکت‌های Blur، فضاهای خالی اطراف ویدیوهایتان را پر کنید. به عنوان یک امتیاز ویژه، می‌توانید به طور نامحدود ویدیوهایی بدون واترمارک ایجاد کنید. مایکروسافت تا به حال تعداد زیادی از ابزارهای هوش مصنوعی رایگان را توسعه داده است، بیایید ببینیم این یکی چطور است.

قیمت: رایگان

30. Kickresume: بهترین ابزار هوش مصنوعی رایگان برای ساخت رزومه

به‌روزرسانی رزومه و CV ، از نوشتن خود رزومه مهم‌تر است. شما هرگز نمی‌دانید که چه زمانی مجبور می‌شوید آن را به‌روز کنید و گاهی در این زمان، فرصتش را ندارید. در این‌جا ابزاری به نام Kickresume وجود دارد. یک تولیدکننده رزومه با هوش مصنوعی که می‌تواند در عرض چند دقیقه، به صورت خودکار برایتان یک رزومه جدید بسازد.

30. Kickresume : بهترین ابزار هوش مصنوعی رایگان برای ساخت رزومه

Kickresume بر اساس آخرین مدل GPT 4 از OpenAI طراحی شده است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که مشخصات خود را در قسمت‌های لازم وارد کنید. اگر برای توصیف تجربه کاری خود کمک می‌خواهید، یک نویسنده هوش مصنوعی داخلی نیز در این پلتفرم هوش مصنوعی رایگان در دسترس شماست. همچنین می‌وانید جزئیات ایجادشده در رزومه خود را بر اساس نیازتان ویرایش کنید. یک ابزار بازخورد رزومه هم وجود دارد که به صورت فوری به رزومه شما بازخورد نشان می‌دهد.

در نسخه رایگان، می‌توانید از چهار تمپلیت مختلف برای رزومه و CV خود استفاده کنید. نسخه پولی، امکان دسترسی به تمام تمپلیت‌های سایت را برایتان فراهم می‌سازد.

قیمت: رایگان؛ نسخه Pro: 9 دلار در ماه

برای هر چیزی، یک هوش مصنوعی وجود دارد

خب، لیست ما فعلاً به پایان رسید! این‌ها برخی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی رایگان بودند که می‌توانید به طور مستقیم در مرورگر وب خود از آن‌ها استفاده کنید. امیدواریم از این لیست، چند ابزار برای استفاده در زندگی روزمره خود پیدا کرده باشید.

اما چیزی که برای ما جالب است، این است که انقلاب هوش مصنوعی تازه آغاز شده و همه کنجکاویم که ببینیم مرحله بعدی به چه شکل است. با توجه به اخبار مربوط به مدل بزرگ زبانی که Apple در حال توسعه آن است، و رویکرد اپن سورس Meta نسبت به هوش مصنوعی، به هیچ وجه نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم چه چیزی در انتظارمان است!

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
X