6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
ارز دیجیتال

بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال 2023 – قسمت 2

بهترین ایردراپ های ارز دیجیتال 2023– قسمت 2
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

در قسمت قبل، به معرفی چند مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023 پرداختیم. همچنین راه‌هایی معرفی کردیم که به وسیله آن‌ها بتوانید شانس خود را برای دریافت این ایردراپ‌ها، افزایش دهید. در این قسمت، چند مورد دیگر به شما معرفی خواهیم کرد.

ZigZag : تبادل Order Book غیر متمرکز در zkSync

یکی از معیارهای احتمالی برای دریافت zkSync به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال، استفاده از اپلیکیشن‌هایی است در شبکه zkSync مستقر شده‌اند. اگر صرافی غیرمتمرکز ZigZag را به عنوان اپلیکیشن خود انتخاب کنید، شانس دریافت یک ایردراپ دیگر را هم خواهید داشت.

درباره ZigZag

ZigZag بر خلاف فرمول محبوب بازارساز خودکار (AMM) که توسط DEX های امروزی استفاده می‌شود، یک صرافی غیرمتمرکز Order Book را اجرا می‌کند. تکنولوژی Order Book در ZigZag به تریدرها اجازه می‌دهد تا پیشنهادات خود را وارد کنند و آن‌ها را همان‌طور که در صرافی‌های متمرکز دیده می‌شود، به صف اضافه کنند. برخلاف AMM ، سفارشات تا زمانی که شرایط لازم برای آن‌ها قبل از اجرا برآورده شود، در صف باقی می‌مانند. کاربران می‌توانند سفارشات خود را از طریق کیف پول‌های شخصی خود نیز انجام دهند.

ZigZag روی zkSync اجرا می‌شود، که ابتدا در zkSync 1.0 مستقر شد، اما قرار است به zkSync 2.0 که پیشرفته‌تر استmigrate کند، و در حالت ایده آل از تکنولوژی پیشرفته موجود در شبکه ارتقا یافته zkSync بهره خواهد برد.

چرا این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، محتمل به نظر می‌رسد؟

ZigZag الان هم توکن اصلی خود را منتشر کرده است و توکن ZigZag در DAO صرافی ZigZag استفاده می‌شود. ایردراپ ZigZag به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، از قبل تأیید شده است، زیرا تیم قبلاً برنامه‌هایش را برای توزیع جوایز به جامعه کاربری خود اعلام کرده است.با این حال، شرایط دریافت این ایردراپ توسط ZigZag DAO تعیین می‌شود. طرح کامل ایردراپ ZigZag توسط DAO تصمیم‌گیری خواهد شد.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

یک راه قطعی افزایش شانس برای دریافت ایردراپ ZigZag این است که تعداد توکن‌های لازم برای کسب رأی اکثریت در پروپوزال را خریداری کنید، اما این به احتمال زیاد برای شما غیر ممکن باشد. یک راه عملی‌تر که نیاز به شانس و اقبال دارد، این است که در جامعه کاربری ZigZag و zkSync فعال باشید. کاربران قدیمی و مشارکت‌کنندگان احتمالاً شانس بیشتری برای بهره‌مندی از این ایردراپ خواهند داشت.

Fuel : معماری بلاک چین Modular

Fuel در ابتدا یک Optimistic Rollup بود که در اتریوم راه‌اندازی شد، ولی اکنون بیشتر مقیاس‌پذیری را هدف قرار می‌دهد. معماری Modular این بلاک چین با تغییر صنعت از ساختارهای بلاک‌چین یکپارچه، که در آن تمام عملکردهای بلاک‌چین توسط یک طرف واحد انجام می‌شود، اجرا را از سایر عملکردها جدا می‌کند و امکان Specialization در لایه پایه و افزایش توان عملیاتی را فراهم می‌سازد.

Fuel این پتانسیل را دارد که به عنوان یک Rollup، یک زنجیره جانبی یا حتی به طور بالقوه یک Layer 1 عمل کند.

چرا این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، محتمل به نظر می‌رسد؟

با قضاوت بر اساس تعداد بلاک‌چین‌های Layer 2 که بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال مثل Arbitrum  و Optimism معرفی کرده‌اند، این احتمال وجود دارد که Fuel ، به عنوان یک Optimistic Rollup دیگر، ایردراپ خود را منتشر کند.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

با راه‌اندازی Testnet، این فرصت برای علاقه‌مندان به اکوسیستم Fuel پدید می‌آید تا شروع به آزمایش Fuel  و پروژه‌های مربوط به اکوسیستم آن کند. که ممکن است در آینده منجر به اخذ شرایط برای این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال شود.

Quai Network : شبکه بلاک چین با استفاده ازMining  و Sharding ادغام‌شده

Quai Network از طریق ترکیبی از امنیت Proof-of-Work و مقیاس‌پذیری Sharding ، به دنبال مقیاس‌پذیری و بهبود تجربه کاربری است. جایی که ماینرها می‌توانند با استفاده از سخت افزار Mining و پهنای باند یکسان، چندین زنجیره را تأیید کنند و هر زنجیره (یا Shard) به طور مستقل می‌تواند تراکنش‌ها را پردازش کرده و آن‌ها را به طور کامل در دفتر کل انفرادی و اصلی ثبت کند. این کار به Quai به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا به سرعت بالایی در تراکنش عمومی (در حد 50,000 TPS) دست پیدا کند.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

Quai Network دارای یک پلن پاداش بر اساس فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است که جامعه کریپتو را تشویق می‌کند تا برای این پروژه فعالیت کنند و توکن‌های Quai خود را بین علاقه‌مندانی که این تسک‌ها را با موفقیت انجام می‌دهند، توزیع می‌کند. این پاداش‌ها هنوز توزیع نشده‌اند، اما احتمالاً پس از راه‌اندازی شبکه اصلی این اتفاق خواهد افتاد.

Thetanuts Finance : تولید بازده با استراتژی‌های اختیاری

آیا حس می‌کنید قرار است امسال سال شما باشد؟ پروژه دیگری که به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023 برایتان شانس بیاورد، Thetanuts است. Thetanuts با ارائه راه حل‌های معاملاتی در آپشن‌های انبوه، فرصت‌های بازده ارگانیک را برای مؤسسات و سرمایه‌گذاران حقیقی به وجود می‌آورد. Thetanuts از طریق معاملات قراردادهای اختیاری پرمیوم، و توزیع پرمیوم تولید شده بین سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را به خزانه معاملات اختیاری Thetanuts متعهد می‌کنند، برای جامعه خود درآمدزایی می‌کند. دارایی‌های متعهد به این خزانه برای تقویت سیستم اختیاری این شبکه استفاده می‌شود و سرمایه‌گذاران از طریق توزیع پرمیوم، پاداش دریافت می‌کنند.

تیم Thetanuts گفته است که پروتکل آن‌ها می‌تواند حتی بدون تسهیل درآمدزایی از طریق یک توکن بومی یا سایر شیوه‌های درآمدزایی که از توکن‌های بومی استفاده می‌کنند، به درستی اجرا شود. اما همچنان ارزش امتحان کردن را دارد.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

این ایردراپ هنوز تأیید نشده است، اما سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را وارد خزانه Thetanuts می‌کنند، در صورتی که پروژه تصمیم به اجرای یک پلن ایردراپ بگیرد، به احتمال زیاد پاداش دریافت می‌کنند. اگر به ایردراپ‌های بالقوه Thetanuts علاقه دارید، به پلتفرم پروژه متصل شوید و در Vault آن مشارکت کنید.

Atlendis : فعال کردن وام‌های کریپتو بدون وثیقه

Atlendis به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، به وام گیرندگان کریپتو این امکان را می‌دهد که بدون وثیقه وام بگیرند و در عین حال به دلیل ریسک خسارت، بازده جذابی به آن‌ها ارائه می‌دهد. شبکه Atlendis با روشی انعطاف‌پذیر برای کسب سرمایه از بازارهای وام‌دهی، به مؤسسات، پروتکل‌ها و افراد حقیقی خدمات ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، وام دهندگان پاداش‌های بهبودیافته‌ای دریافت خواهند کرد و از تسهیلات مدیریت ریسک ارائه شده توسط Atlendis بهره‌مند خواهند شد.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

ایردراپ Atlendis در این مقطع زمانی قطعی نیست، اما می‌توانید با تعامل با پروتکل Atlendis و واریز دارایی‌های پشتیبانی شده در Staking Pool های پروتکل، شانس خود را امتحان کنید.

Shardeum : بلاک چین Sharded سازگار با EVM

اکنون که شما به دنبال بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال می‌گردید، Shardeum در حال بررسی بهترین راه ممکن برای ارائه بهترین تجربه بلاک چین در شبکه Layer 1 است. Shardeum ادعا می‌کند با استفاده از تکنولوژی Sharding، در حال توسعه یک بلاک چین قرارداد هوشمند نسل جدید با سرعت بسیار بالا است.

Shardeum یک شبکه بلاک چین مبتنی بر EVM است که از این فناوری برای توسعه شبکه‌ای زنجیره‌های تقسیم‌شده استفاده می‌کند که قادر به اجرای تراکنش‌ها هستند. از این رو درخواست‌های کاربران بین Shard ها تقسیم می‌شوند، زیرا شبکه آن‌ها را پردازش می‌کند. سرعت پیش‌بینی شده Shardeum تا 2000 تراکنش در ثانیه است و بلاک چین بر اساس مکانیسم اجماع Proof-of-Stake و Proof-of-Quorum اجرا می‌شود.

چرا این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، محتمل به نظر می‌رسد؟

اگر این برنامه‌ها قطعی باشد، Shardeum به ناچار یک توکن بومی صادر خواهد کرد. قطعیت دیگر این است که بخشی از توکن به جامعه کاربری آن اختصاص خواهد یافت. Shardeum اعلام کرده که قرار است 5 درصد از کل عرضه توکن خود را به عنوان ایردراپ به جامعه کاربری خود اختصاص بدهد.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

Shardeum احتمالاً به آزمایش‌کنندگان اولیه پاداش می‌دهد. همان‌طور که Aptos این کار را انجام داد. می‌توانید با اجرای Testnet و انجام تراکنش‌ها بر روی پلتفرم، این شبکه را امتحان کنید. برای استفاده از شبکه آزمایشی Shardeum می‌توانید آن را به کیف پول Metamask خود اضافه کنید، توکن‌های Faucet به دست آورید و تجربیات خود را توییت کنید. مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت در شبکه آزمایشی، احتمالاً در آینده شما را واجد شرایط دریافت این ایردراپ به عنوان یکی از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023 خواهد کرد.

ZetaChain : فعال کردن Messaging در بلاک‌چین‌ها

پروتکل‌های با قابلیت همکاری که بر روی Omnichain ساخته می‌شوند، روز به روز در حال افزایش هستند  و ZetaChain یکی از آن پروژه‌هایی است که بر روی یک سیستم ارتباطی ایمن‌تر و کارآمدتر بین شبکه‌های مختلف بلاک‌چین کار می‌کند. این پلتفرم از تبادل داده بین قراردادهای هوشمند و سایر شبکه‌های بلاک‌چین پشتیبانی می‌کند. ZetaChain با ارائه پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و تسهیلات تعاملی گسترده برای اپلیکیشن‌هایی که با این پروتکل ساخته شده‌اند، از پروژه‌های مشابه سبقت گرفته است.

چرا این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در سال 2023، محتمل به نظر می‌رسد؟

ZetaChain هنوز هیچ توکنی راه‌اندازی نکرده است. البته شبکه آزمایشی آن فعال است و کاربران می‌توانند ویژگی‌های متعدد این پلتفرم را امتحان کنند، و تقریباً راه اندازی توکن بومی آن پس از تکمیل پلتفرم، قطعی خواهد بود. در این بین، کاربران می‌توانند با اجرای برخی فعالیت‌ها امتیاز این شبکه آزمایشی را جمع‌آوری کنند. انتظار می‌رود این امتیازها در مقطعی به پاداش‌های توکنی تبدیل شوند.

افزایش شانس شما برای دریافت این مورد از بهترین ایردراپ‌های ارز دیجیتال در 2023

ZetaChain

در اصل اولین مجموعه خوشبینانه ای بود که در اتریوم راه اندازی شد، Fuel مقیاس پذیری را هدف قرار می دهد. با تغییر صنعت از ساختارهای زنجیره بلوکی یکپارچه، که در آن همه عملکردهای بلاک چین توسط یک طرف واحد انجام می شود، معماری مدولار اجرا را از سایر عملکردها جدا می کند و امکان تخصصی شدن در لایه پایه و افزایش توان عملیاتی را فراهم می کبا اتصال به پلتفرم ZetaChain و انجام فعالیت‌های منظم مانند انتقال توکن‌های شبکه Testnet و swapping ، می‌توانید Zeta Point به دست بیاورید.

فعالیت‌های اجتماعی مانند معرفی شبکه به آزمایش‌کننده‌های جدید، تا زمانی که دعوت‌کننده تراکنش‌هایی را روی پلتفرم انجام می‌دهد، باعث دریافت Zeta Point های بیشتر خواهد شد. برنامه ZetaChain bug bounty همچنین به آزمایش‌کنندگانی که مشکلات و باگ‌های شبکه را گزارش می‌دهند، Zeta Point پاداش می‌دهد. انجام دادن این تسک‌ها ممکن است شانس شما را برای دریافت این ایردراپ افزایش دهد. (اگر این اتفاق بیفتد.)

سخن پایانی

ما در سال 2023، با کاهش تعداد ایردراپ های ارز دیجیتال مواجه شده‌ایم. با این حال این فهرست کامل نیست و هیچ تضمینی وجود ندارد که ایردراپ‌های موجود در این فهرست اتفاق بیفتند. با این اوصاف، ترندهای تکرارشونده‌ای وجود دارد که می‌توانید برای بهبود شرایط خود انجام دهید. مانند فعال ماندن در فضای پروژه و تعامل با آن.

در نهایت، این محتوا برای اهداف آموزشی نوشته شده است و نمی‌توان آن را به عنوان مشاوره مالی در نظر گرفت. همیشه قبل از تعامل با پروژه‌ها یا برنامه‌های غیرمتمرکز، تحقیقات خود را کامل کنید.

منبع: coingecko

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X