10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
امنیت سایبری

بهترین آنتی ویروس های سال 2023

بهترین آنتی ویروس های سال 2022(Windows)
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

با استفاده از بهترین آنتی ویروس های سال 2023، کامپیوتر خود را در برابر بدافزارها و ویروس‌ها محافظت کنید.

حتی بهترین کامپیوترها هم اگر بهترین آنتی ویروس ها را نداشته باشند، مستعد ورود ویروس‌ها و بدافزارها هستند. برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، حتماً به صورت منظم سلامت کامپیوتر خود را بررسی کنید. فرقی نمی‌کند که این مشکلات از سمت مجرمان سایبری اتفاق بیفتد یا مشکل از خود کامپیوتر باشد. اگر از کامپیوتر خود محافظت نکنید، هکرها می‌توانند به سادگی به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کنند و به همین دلیل است که باید همیشه روی محافظت از سیستم خود سرمایه‌گذاری کنید.

بر اساس آخرین داده‌های Statcounter ، از هر چهار کامپیوتر، سه تای آن‌ها دارای سیستم عامل ویندوز هستند. بدافزارهایی که برای آلوده کردن سیستم‌های ویندوزی طراحی شده‌اند، دارای پایگاه بزرگتری از سیستم‌هایی هستند که می‌توانند آن‌ها را آلوده کنند. بنابراین، مجرمان سایبری پتانسیل بیشتری را بر روی ویندوز سرمایه گذاری می‌کنند و بالتبع، بهترین آنتی ویروس ها همگی دارای نسخه ویندوز هستند.

توجه: قیمت گذاری برای سرویس‌های آنتی ویروس ممکن است پیچیده باشد. زیرا ارائه دهندگان این سرویس‌ها، اغلب قیمت‌های اولیه پایینی ارائه می‌دهند تا شما را به خرید اکانت ترغیب کنند. پس از اولین دوره صورت حساب، – معمولاً یک یا دو سال، بسته به طرحی که خریداری می‌کنید – این مبلغ احتمالاً به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. (گاهی اوقات دو برابر نرخ اولیه). حتماً قبل از خرید، شرایط طرح اشتراک را بررسی کنید تا در هنگام تمدید اشتراک خود، با غافلگیری ناخواسته مواجه نشوید.

لیست بهترین آنتی ویروس های سال 2022

Microsoft Defender

Microsoft Defender

نسخه رایگان: بله. این آنتی ویروس به صورت رایگان در Windows 10 و Windows 11 تعبیه شده است.

نسخه پولی: Windows Defender Advanced Threat Protection با پرداخت مقداری هزینه، برای کاربران شرکتی در دسترس است.

راستش را بخواهید، اگر موارد ایمنی را به خوبی رعایت کنید، نرم افزارهای خود را به روز نگه دارید، از پسووردهای قوی استفاده کنید (با کمک یک Password Manager)، ایمیل‌های ناامن را باز نمی‌کنید و بر روی لینک‌های مشکوکی که ممکن است تلاش برای فیشینگ باشد، شرکت نمی‌کنید، احتمالاً بتوانید از حملات Zero-Day و باج افزار جلوگیری کنید. برای ایمنی بیشتر، می‌توانید از نرم افزار آنتی ویروس رایگان Microsoft Defender که روی Windows 10 اجرا می‌شود، استفاده کنید. شاید این‌طور به نظر نرسد، اما این آنتی ویروس یکی از بهترین آنتی ویروس های جهان است.

(توجه: مایکروسافت نام Windows Defender را به Microsoft Defender تغییر داد و این سرویس را به پلتفرم‌های دیگر گسترش داده است.) این آنتی ویروس رایگان در ویندوز تعبیه شده است و به طور پیش‌فرض روشن است. موتور آنتی ویروس کار خود را انجام می‌دهد و اصول امنیتی اینترنت را پوشش خواهد داد. مایکروسافت مرتباً به‌روزرسانی‌های جدیدی برای این آنتی ویروس ارائه می‌کند. Defender همچنین به شما امکان می‌دهد تا سطوح محافظتی مد نظرتان را تنظیم کنید. مثلاً به شما امکان می‌دهد بر روی مسدود کردن برنامه‌های ناخواسته و محافظت از پوشه‌ها و فایل‌ها در برابر حملات باج افزار، کنترل داشته باشید.

هنگامی که یک آنتی ویروس شخص ثالث نصب می‌کنید، Windows 10 و Windows 11 به صورت خودکار آنتی ویروس Windows Defender خود را غیر فعال می‌کنند. اگر آنتی ویروس شخص ثالث را حذف کنید، ویندوز دوباره آنتی ویروس خودش را فعال می‌کند.

Norton 360 with LifeLock Select

بهترین آنتی ویروس : Norton 360 with LifeLock Select

پلتفرم‌ها: Windows 10 – 11 ، MacOS ، Android و iOS.

نسخه رایگان: خیر. اما یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه و طرح بازپرداخت کامل در صورت نارضایتی در دسترس است. (شرایط اعمال می‌شود).

هزینه: 100 دلار در سال برای ده دستگاه. (سال اول)

مدت‌هاست که نسخه‌های آنتی ویروس Norton Security ، به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های سال 2023 که اکنون NortonLifeLock نامیده می‌شود و دیگر بخشی از Symantec نیست، امتیاز بالایی را از سیستم‌های امتیازدهی آنتی ویروس مثل AV-Test ، AV Comparatives و SE Labs کسب کرده است. آنتی ویروس Norton یک نرم افزار امنیتی پیشرو برای کامپیوترهای شخصی، Mac و دستگاه‌های تلفن همراه ارائه می‌دهد. محصولات آن‌ها شامل Antivirus Plus ، Norton Secure VPN ، Norton 360 for Gamers ، Norton 360 with LifeLock Select و غیره است.

اشتراک Norton 360 with LifeLock Select برای پنج سیستم، معمولاً 180 دلار در سال قیمت دارد. اما می‌توانید اشتراک سال اول خود را با 80 دلار تخفیف خریداری کنید. این مجموعه آنتی ویروس علاوه بر محافظت از کامپیوتر و موبایل شما در برابر بدافزار و ویروس، 100 گیگابایت فضای پشتیبانی Cloud ، ابزارهای مرور ایمن، یک VPN امن، Password Manager ، کنترل‌های والدین، حافظت از سرقت هویت و هشدارهای محافظتی در برابر کلاهبرداری به شما ارائه می‌دهد. همه این خدمات در بهترین کلاس موجود نیستند، اما دریافت آن‌ها در یک پکیج، مفید خواهد بود. Norton همچنین یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه و بازپرداخت کامل وجه در صورت نارضایتی را (نهایتاً 14 روز پس از خرید در اشتراک‌های ماهانه و 60 روز پس از خرید در اشتراک‌های سالانه) ارائه می‌کند.

Bitdefender Antivirus Free Version

Bitdefender Antivirus Free Version

پلتفرم‌ها: Windows 10 – 11 ، MacOS ، Android و iOS.

نسخه رایگان: بله.

نسخه پولی: 25 دلار در سال برای سه سیستم. (سال اول)

اگر می‌خواهید بدون پرداخت هزینه، کامپیوتر خود را ایمن‌سازی کنید، شاید سخت بتوانید گزینه‌ای بهتر از نرم افزار آنتی ویروس رایگان Bitdefender پیدا کنید. Bitdefender به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس ها برای Windows 10 و 11 ، به صورت بلادرنگ بر ورود ویروس‌ها، بدافزارها، جاسوس‌افزارها و باج‌افزارها نظارت می‌کند و از سیستم شما در برابر آن‌ها حفاظت خواهد کرد. Bitdefender Antivirus Free Edition به راحتی قابل تنظیم است و تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید، دست و پای شما را نمی‌گیرد. این آنتی ویروس یک محافظ قدرتمند برای سیستم شماست و در تست‌های مستقل آزمایشگاه معتبر AV-Test ، همواره امتیاز بالایی کسب می‌کند.

نسخه رایگان این آنتی ویروس، یکی از بهترین آنتی ویروس های ویندوز به شمار می‌آید. با این حال، برای محافظت گسترده‌تر، می‌توانید Bitdefender Total Security یا Bitdefender Antivirus Plus را انتخاب کنید. این پکیج‌ها به شما امکان می‌دهند از پنج دستگاه (Windows ، MacOS ، iOS و Android) محافظت کنید، کنترل‌های والدین را بر روی کامپیوتر کودک‌تان تنظیم کنید و از VPN استفاده کنید.

MalwareBytes

بهترین آنتی ویروس: MalwareBytes

پلتفرم‌ها: Windows 10 – 11 ، MacOS و Android.

نسخه رایگان: بله، پس از دوره آزمایشی 14 روزه تمام می‌شود.

نسخه پولی: 34 دلار در سال برای یک دستگاه، 59 دلار در دو سال برای یک دستگاه.

Malwarebytes به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های سال 2023، از کامپیوتر شما در برابر حملات ویروس و بدافزار محافظت می‌کند و در آزمایشات اخیر، نمرات بالایی کسب کرده است. اما این چیزی نیست که Malwarebytes به آن معروف است. اگر در یک دردسر سایبری افتاده‌اید، Malwarebytes بهترین گزینه برای نجات شماست. شما می‌توانید با هزینه 34 تا 45 دلار، از دستگاه خود محافظت و آن را ویروس‌کشی کنید. در صورتی که می‌خواهید Malwarebytes را به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های بازار برای 5 سیستم خریداری کنید، قیمت آن 80 دلار خواهد بود.

برای دریافت نسخه رایگان، این نسخه آزمایشی را دانلود کنید. این نسخه 14 روز به صورت رایگان از سیستم شما محافظت می‌کند، اما پس از اتمام این دوره، عملکردش افت خواهد کرد.

سایر آنتی ویروس‌هایی که می‌توانند جزو لیست بهترین آنتی ویروس های سال 2023 باشند

علاوه بر بهترین آنتی ویروس هایی که در بالا توصیه کردیم، تعداد انگشت شماری از ابزارهای Anti-malware هم وجود دارند که ارزش بررسی کردن را دارند. البته فقط تا وقتی که آن‌ها را با قیمتی ارزان‌تر از آنتی ویروس‌های بالا پیدا کنید.

McAfee Total Protection

McAfee Total Protection

پلتفرم‌ها: Windows 10 – 11 ، MacOS ، Android و iOS.

نسخه رایگان: خیر. اما 30 روز ضمانت بازگشت وجه ارائه می‌دهد.

هزینه اشتراک: 30 دلار برای اشتراک یک ساله یک دستگاه، 40 دلار برای پنج دستگاه، 50 دلار برای دستگاه‌های نامحدود و 90 دلار برای دستگاه‌های نامحدود پیشرفته (قیمت‌ها پس از سال اول افزایش می‌یابد).

به نظر می‌رسد آنتی ویروس McAfee از روز ازل وجود داشته است! ابتدا در دهه 80 به عنوان یک آنتی ویروس مستقل وجود داشت، سپس به عنوان بخشی از Intel در سال 2010 کار خود را آغاز کرد، و در سال 2017 از Intel جدا شد. McAfee Total Protection یک آنتی ویروس قوی و مدرن است که از کامپیوتر شما محافظت می‌کند. (در ارزیابی‌های اخیر AV-Test ، این آنتی ویروس امتیازات بالایی در حفاظت و عملکرد دریافت کرد). McAfee Total Protection در برابر ویروس‌ها و باج‌افزارها از سیستم شما محافظت می‌کند، وب سایت‌های مخرب را دفع می‌کند و برای سال اول یک Password Manager به قیمت 30 دلار ارائه می‌دهد. (برای سال‌های بعد 90 دلار). اگر با تمدید خودکار اشتراک مجموعه آنتی ویروس خود موافقت کنید، به McAfee ID Theft Protection Essentials دسترسی خواهید داشت که تقلب در ID را نظارت می‌کند.

Trend Micro Maximum Security

بهترین آنتی ویروس: Trend Micro Maximum Security

 پلتفرم‌ها: Windows 10 – 11 ، MacOS ، Android و iOS.

نسخه رایگان: خیر. اما یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه در دسترس است.

هزینه اشتراک: 50 دلار برای اشتراک یک ساله پنج دستگاه. 100 دلار برای اشتراک دو ساله پنج دستگاه.

شاید این آنتی ویروس به دلیل تمرکز خود بر امنیت سازمانی، در میان مصرف‌کنندگان شخصی شناخته شده نباشد، اما Trend Micro Maximum Security یکی از بهترین آنتی ویروس های سال 2023 است که در آزمایشات AV-Test نیز نمره بالایی کسب کرده است. Trend Micro از منابع سخت افزاری سیستم استفاده چندانی نمی‌کند و در نتیجه بار سیستم شما سنگین نخواهد شد. هزینه اشتراک Trend Micro برای 10 دستگاه کامپیوتر و موبایل، 130 دلار است، اما اکنون تخفیف خورده و 60 دلار است.

ESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 Antivirus

پلتفرم‌ها: Windows و MacOS.

نسخه رایگان: خیر. اما یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه در دسترس است و دانشجویان و دانش آموزان می‌توانند تا 50 درصد تخفیف دریافت کنند.

هزینه اشتراک: از 50 دلار در سال برای یک دستگاه تا 90 دلار در سال برای پنج دستگاه.

اگر به دنبال یکی از بهترین آنتی ویروس های سال 2023 هستید که نصب و استفاده از آن آسان باشد، ESET NOD32 ممکن است نیازهای شما را برآورده کند. این آنتی ویروس در تست‌های معتبر نمرات بالایی کسب کرده و از سیستم شما در برابر ویروس‌ها به خوبی محافظت می‌کند. استفاده از این آنتی ویروس برای 5 دستگاه، سالیانه 90 دلار هزینه دارد و البته یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه هم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Sophos Home

بهترین آنتی ویروس: Sophos Home

پلتفرم‌ها: Windows و MacOS.

نسخه رایگان: بله.

نسخه پولی: 45 دلار در سال برای 10 دستگاه.

ورژن رایگان آنتی ویروس Sophos Home به شما توانایی محافظت از 10 کامپیوتر و موبایل با سیستم عامل‌های مختلف را ارائه می‌دهد. این آنتی ویروس امتیازات بالایی در تست‌های معتبر دریافت کرده و یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه در اختیار شما قرار می‌دهد. هزینه اشتراک سالیانه آن معمولاً 60 دلار است، اما در حال حاضر می‌توانید با هزینه کمتری از آن اشتراک بخرید.

چگونه بهترین آنتی ویروس را برای خود انتخاب کنیم؟

قبل از خرید یا نصب آنتی ویروس، نیاز خود را مشخص کنید. اگر بچه کوچک در خانه دارید، یک آنتی ویروس میان رده را در نظر بگیرید، چرا که بیشتر آن‌ها ابزار کنترل والدین دارند.

آیا یک راه حل امنیتی فراگیر می‌خواهید؟ بسیاری از محصولات پرمیوم دارای سیستم ضد سرقت هویت، مدیریت رمز عبور، نرم افزار پشتیبان گیری و یا سرویس VPN هستند.

شما یک متخصص فنی هستید و خطرات استفاده از اینترنت را می‌شناسید و ریسک آن‌ها را می‌پذیرید؟ ممکن است یک برنامه بیسیک و ارزان قیمت یا رایگان تمام چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

وقتی که اولویت‌های خود را مشخص کنید، انتخاب برایتان آسان‌تر خواهد بود.

اکثر فروشندگان آنتی ویروس، مجوزهای تک دستگاهی را برای کامپیوترهای شخصی ویندوزی ارائه می‌دهند. اما مجوزهای چند دستگاهی و چند پلتفرمی برای 5، 10 یا حتی تعداد بیشتری از کامپیوترها و تلفن‌های همراه وجود دارد که در پکیج‌های متوسط و درجه یک در دسترس هستند و ویندوز، macOS ، iOS ، اندروید و گاهی اوقات حتی لینوکس را پوشش می‌دهند. برخی از فروشندگان آفرهایی می‌دهند که آنتی ویروس آن‌ها تعداد نامحدودی از دستگاه‌ها را پوشش می‌دهد.

روزهایی که می‌توانستید وارد یک فروشگاه شوید و برای یک آنتی ویروس رایگان که در جعبه‌ای پک شده بود و در قفسه قرار گرفته بود، گذشته است. اکنون همه فروشندگان مجوزهای نرم افزاری خود را به عنوان اشتراک سالانه (یا چند ساله) می‌فروشند. نکته مثبت این است که همیشه آخرین نرم افزاری را دریافت می‌کنید که می‌توانید مستقیماً از اینترنت دانلود و نصب کنید.

رابطه قیمت آنتی ویروس و امکانات آن

بسیاری از آنتی ویروس‌های رایگان آماده خدمات رسانی به افراد هستند، اما هر برندی تنظیمات بیسیک، میان‌رده و پرمیومی از ویژگی‌هایش ارائه می‌دهد که قیمت آن‌ها به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت. هر چه آنتی ویروس گران‌تری خریداری کنید، ویژگی‌های بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

به ماشین‌های یک نمایندگی فکر کنید. شما می‌توانید یک خودروی مدل پایه تهیه کنید که به خوبی شما را از جایی به جای دیگر می‌رساند. با پرداخت مبلغی بیشتر، می‌توانید خودرویی با رادیوی ماهواره‌ای بخرید، که هنوز فاقد آینه‌بغل‌های گرم‌شونده، رینگ‌های آلیاژی یا نقطه اتصال وای فای داخل خودرو است. همچنین می‌توانید خیلی بیشتر هزینه کنید تا یک ماشین فول امکانات داشته باشید.

سازندگان آنتی ویروس همچنین امیدوارند که امکانات اضافی، چه به آن نیاز داشته باشید چه نه، در اختیار شما باشند. تنها چیزی که نمی‌توانید با پرداخت پول بیشتر آن را ارتقاء دهید، موتور بزرگ‌تر است. همه محصولات آنتی ویروس ویندوز که در یک برند مشخص کار می‌کنند، از موتور یکسانی برای شناسایی بدافزار استفاده می‌کنند و تمام نسخه‌هایشان در همان سطح، از سیستم حفاظت می‌کنند.

نرخ قیمت آنتی ویروس در رده‌های مختلف

نرم افزارهای آنتی ویروس پولی بیسیک معمولاً فقط Antivirus یا چیزی مشابه آن نامیده می‌شوند و اشتراک سالانه آن‌ها از 40 تا 60 دلار شروع می‌شود. این نرم افزارها دارای حفاظت ضروری در برابر بدافزار و شاید یک password manager یا فایروال دو طرفه باشند.

بسته‌های آنتی ویروس متوسط اغلب به عنوان Internet Security شناخته می‌شوند و اشتراک سالانه آن‌ها چیزی بین 60 تا 80 دلار در سال است. آن‌ها معمولاً دارای ابزار کنترل والدین هستند که برخی از آن‌ها به خوبی عمل می‌کنند. به علاوه آن‌ها شامل چند ویژگی دیگر مانند محافظ وب‌کم هستند و برای چندین دستگاه در چند پلتفرم (مانند مک و اندروید)، مجوز ارائه می‌دهند.

در صدر این گزینه‌ها، security suite های پرمیوم قرار دارند که تمام ابزارهای امنیتی اضافی که یک برند آنتی ویروس می‌تواند ارائه دهد، مانند password manager ، نرم افزار کلاینت VPN ، نرم افزار پشتیبان‌گیری، فضای ذخیره‌سازی آنلاین و حتی خدمات محافظت از هویت را در خود جای می‌دهند. لیست قیمت‌ها برای این سطح از آنتی ویروس، از 80 تا 100 دلار در سال است. اما مطمئن شوید که واقعاً به ابزارهای اضافی که برای آن‌ها هزینه می‌کنید، نیاز دارید. password manager ها اغلب بسیار مفید هستند، اما فضای ذخیره سازی آنلاین ممکن بی‌استفاده باشد و سرویس‌های VPN معمولاً داده نامحدودی در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

در قسمت بعدی این مقاله به نام « بهترین برندهای آنتی ویروس رایگان در سال 2022 »، بهترین آنتی ویروس های رایگانی را که همین امروز می‌توانید نصب کنید، بررسی کرده ایم. در صورت تمایل می‌توانید آن را هم مطالعه کنید.

تا بعد!

منبع: tomsguide و cnet

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X