10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
امنیت سایبری

استفاده از وضعیت امنیتی برای رشد کسب و کار

استفاده از وضعیت امنیتی برای تسریع رشد کسب و کار

تهدیدات سایبری، اغلب همانند یک میدان مین بزرگ برای کسب و کارها هستند. اگر چه این کلیشه درست است، اما کمی قدیمی شده است. به لطف گسترش دنیای دیجیتال، عبور و مرور در این میدان مین عملاً غیر ممکن شده است، چرا که به ازای هر مین خنثی شده، ده مین دیگر در این میدان کار گذاشته می‌شود. از این رو وضعیت امنیتی نیاز به بهبودهایی خواهد داشت.

بر اساس تحقیقات دانشگاه مریلند، به طور متوسط هر 39 ثانیه یک بار یک حمله هکری در دنیا اتفاق می‌افتد. متأسفانه نمی‌توان از این خطرات اجتناب کرد. در عوض باید از طریق یک وضعیت امنیتی و یک رویکرد هماهنگ، از اطلاعات حساس و سیستم‌ها در برابر نفوذ این تهدیدات مراقبت کرد.

علاوه بر این، بسیاری از کسب و کارها مجبور شده‌اند به دلیل شیوع مداوم کووید-19، تغییراتی را در وضعیت امنیتی خود اعمال کنند. برای این منظور فناوری‌های جدید دورکاری، سرویس‌های ابری جدید، تنظیمات فایروال تغییریافته و VPN های جدید به وجود آمدند. اما با هر نوآوری جدید، مردم استفاده بیشتری از اینترنت داشتند و ریسک‌های امنیتی افزایش می‌یافت.

با این حال، همه چیز اینقدر بد نیست. وضعیت امنیتی نه تنها می‌تواند از اهداف سازمانی پشتیبانی کند، بلکه می‌تواند به عنوان عاملی برای تسریع رشد کسب و کار عمل کند. در این‌جا چهار روش مهم نام برده شده‌اند که وضعیت امنیتی از طریق آن‌ها باعث رشد کسب و کارها خواهد شد.

1- رضایت مشتریان و سرمایه‌گذاران بالقوه از وضعیت امنیتی

طبق نظرسنجی مؤسسه تحول دیجیتال Capgemini ، 77 درصد از مشتریان وضعیت امنیتی (امنیت سایبری) را سومین عامل مهم در انتخاب محصولات یک فروشگاه اینترنتی می‌دانند. علاوه بر این، در صورتی که یک کسب و کار اینترنتی بتواند امنیت سایبری مشتریانش را تأمین کند، 40% مشتریان به طور کلی رضایت بیشتری خواهند داشت و 20% آن‌ها خرید بیشتری خواهند کرد.

امروزه مشتریان انتظارات زیادی از نحوه مدریت شبکه و وضعیت امنیتی پلتفرم‌های مورد استفاده خود دارند. اگر به آن‌ها نشان دهید که یک برنامه و یک خط مشی خاص برای امنیت سایبری شرکت خود دارید، می‌تواند نشانه خوبی برای آن‌ها باشد.

بسیاری از شرکت‌های در حال رشد و جدید، هنگام جستجوی سرمایه گذار به دنبال نوعی استراتژی خروج هستند. اگر با شرکت‌های سهامی خاص معامله می‌کنید، ممکن است از شما خواسته شود که در زمینه وضعیت امنیتی به اندازه کافی دقت کنید. زمانی که یک شرکت سهامی خاص نتواند یک خط مشی امنیت سایبری مناسب برای خود تعیین کند، ممکن است بر قیمت سهام جزء یا کل آن شرکت تأثیر بگذارد.

2- شاخص‌های بصری برای اطمینان بیشتر مشتری

نشانه‌های بصری تا حدود زیادی باعث احساس امنیت مشتری می‌شود. و این احساس امنیت ممکن است سود شما را افزایش دهد. یکی از راه‌های انجام این کار، نصب گواهی‌های SSL/TLS (لایه سوکت‌های امن و امنیت لایه انتقال) برای بهبود وضعیت امنیتی و جلب اطمینان کاربران است.

3- جلوگیری از حملات سایبری برای بهبود وضعیت امنیتی

حملات باج‌افزار این قابلیت را دارند یک یک کسب و کار را به طور کلی متوقف کنند و آن را از کار بیندازند. به گفته شرکت تحقیقاتی Cyber Ventures ، خسارت ناشی از حملات باج افزار تا سال 2031 ممکن است به 265 میلیارد دلار در سطح جهانی برسد. واقعیت این است که اکثر کسب و کارها نمی‌توانند در برابر چنین حملاتی از خود دفاع کنند، و این ممکن است باعث نابودی آن‌ها شود.

4- اجتناب از Downtime  برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

به گفته گارتنر، میانگین خسارتی که Downtime  یا از کارافتادگی سیستم‌ها و وب سایت‌ها ایجاد می‌کند، 5600 دلار در دقیقه یا 336.000 دلار در ساعت است. اکثر کسب و کارها ممکن است بتوانند فارغ از وضعیت امنیتی، از پس خسارت‌های یک Downtime کوتاه‌مدت بربیایند. اما اگر یک Downtime به طور متوسط 12 ساعت طول بکشد، درآمد شما به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و منجر به خسارتی در حدود 4 میلیون دلار خواهد شد. این نوع آسیب ممکن است کسب و کارهای کوچک را به طور کامل ورشکست کند.

با تدوین یک برنامه به روز برای واکنش به حوادث، پلن IT disaster و طرح تداوم کسب و کار (BCP) و تست پشتیبان‌گیری از داده‌های خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در شرایط اضطراری، پرسنل،  ابزارها و روش‌های لازم برای بازیابی سیستم‌های IT خود را دارید.

داشتن یک وضعیت امنیتی مستحکم برای شرکت شما بسیار مهم است. همچنین واضح است که این کار از نظر مالی هم حیاتی است. ارتقای وضعیت امنیت سایبری و توضیح این‌که چگونه این کار را انجام داده‌اید، به شما کمک می‌کند اعتماد بیشتر مشتریان خود را جلب کنید. که این منجر به فروش و درآمد بیشتر برایتان می‌شود. این تغییر دیدگاه به شرکت شما یک راه استراتژیک جدید برای رشد سودآوری به جای کاهش هزینه‌ها، خواهد داد.

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X