6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
مالی

نفس راحت بازار با افزایش قیمت بیت کوین!

نفس راحت بازار با افزایش قیمت بیت کوین!

بازارهای جهانی در هفته گذشته، با افزایش قیمت بیت کوین، نفس راحتی کشیدند! با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده  (CPI)در چهارشنبه اخیر، بازارها دچار یک هیجان دوباره شدند.

تحلیل‌های اقتصادی این ماه نشان داد که CPI سالیانه 5% است؛ 0.1% کمتر از آن‌چه تحلیلگران انتظارش را داشتند!

فارغ از رشد قیمت بیت کوین، چیزی که مشخص است، این است که تورم به وضوح در سطحی نیست که جروم پاول و باقی اعضای فدرال رزرو انتظارش را دارند، اما آخرین رقم تورم پایین‌ترین میزان از می 2021 است!

خبر خوب این است که این اتفاق می‌تواند اولین قدم به سوی پایان دادن به افزایش نرخ بهره باشد. نرخی که در سال گذشته به طور بی‌سابقه‌ای افزایش داشته است. با این حال برخی تحلیلگران حدس می‌زنند که فدرال رزرو احتمالاً در ماه می دوباره نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

افزایش قیمت بیت کوین در راه است!

در همین حین، در بازار ارزهای دیجیتال شاهد افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 30.000 دلار هستیم که این عدد رکورد جدیدی را در امسال ثبت کرده است. آخرین باری که بیت کوین با این قیمت معامله شد، ژوئن 2022 بود.

این ثابت می‌کند که بیت کوین یکی از بهترین دارایی‌هایی است که در سال 2023 روی آن سرمایه گذاری شده است. زیرا بسیاری از دارایی‌های دیجیتال دیگر عملکرد بسیار ضعیف‌تری از بیت کوین داشته‌اند.

علی‌رغم افزایش شدید قیمت بیت کوین از ابتدای سال، تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این بازار تقریباً مثبت است. این می‌تواند سیگنالی بر صعود ارزش‌گذاری‌های این چنینی باشد.

همبستگی بیت کوین با دارایی‌های سنتی ضعیف می‌شود

نکته قابل توجه این است که بیت کوین از بازارهای سنتی سهام جدا شده است و در حال حاضر، ارتباط نزدیک‌تری با تغییرات قیمت طلا دارد.

اگرچه بدیهی است که این دو دارایی در دو نقطه مخالف قرار گرفته‌اند، اما در دوران رکود و بحران بانکی، اتفاقات و فراز و نشیب‌های نسبتاً مشابهی را تجربه می‌کنند.

افزایش قسمت بیت کوین با طلا
منبع تصویر: Kaiko

منبع ترجمه: hackernoon

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X