10 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
SEO

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی با 5 تکنیک

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی با 5 تکنیک

با ساده‌سازی روند خرید مشتری و بهینه‌سازی جنبه‌های فنی سایت، می‌توانید فروش فروشگاه اینترنتی خود را به حداکثر برسانید.

یادتان هست زمانی مجبور بودید برای خریدن هر چیزی از خانه خارج شوید و چه مسیرهای طولانی را طی کنید؟ عجب دردسری بود.

اما پس از این دوران، صرافی کامپیوتری بوستون در سال 1982 به عنوان نخستین سایت فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی شد و فروشگاه اینترنتی لباس زیر، اولین شعبه از آن بود.

امروزه فروشگاه اینترنتی و خرید و فروش محصولات و خدمات در اینترنت، بخش بزرگی از تجارت جهانی است.

در سال 2021، بیش از 2.14 میلیارد نفر در سرتاسر جهان خرید اینترنتی انجام داده‌اند. در ایالات متحده، مبلغ فروش حاصل از فروشگاه اینترنتی، تنها در سه ماه نخست سال 2022، بیش از 250 میلیارد دلار بوده است.

ما از آن دوران که برای خرید کامپیوترهای دست دوم چندین محله را زیر و رو می‌کردیم، فاصله گرفته‌ایم.

امروزه می‌توانید همه چیز، از کفش گرفته تا قطعات خودرو و سیب‌زمینی قلبی شکل 5000 دلاری را با تنها چند کلیک از اینترنت پیدا کنید و بخرید. این روزها تقریباً هر کسب و کاری از هر نوع، وب‌سایتی دارد که کالاها و خدمات خود را در آن عرضه و به فروش می‌رساند.

در حالی که این موضوع برای خریداران رضایت‌بخش است، اگر شما یک فروشنده جزء باشید، به این معنی است که قرار است وارد رقابت سهمگینی بشوید.

اما چگونه از دیگران متمایز شوید؟ چگونه می‌توانید افراد را جذب صفحات محصول خود کرده  و آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید؟ کار آسانی نیست.

اما شما سراغ جای درستی آمده‌اید.

در این مقاله، پنج روش کلیدی برای بهینه‌سازی وب‌سایت فروشگاه اینترنتی خود، برای بازگشت سرمایه حداکثری را پیدا خواهید کرد. برای شروع آماده‌اید؟ به سمت پایین اسکرول کنید.

1- صفحه اصلی وب‌سایت، قلب فروشگاه اینترنتی شماست.

صفحه اصلی وب‌سایت، که پربازدیدترین صفحه شماست، اغلب اولین چیزی است که هر بازدیدکننده از وب‌سایتتان با آن مواجه می‌شود.

صفحه اصلی لحن کسب و کار شما را تعیین می‌کند، فرآیند قیف تبدیل بازدیدکننده به مشتری را آغاز می‌کند، بخش فروش یا محصولات جدید را هایلایت می‌کند، و افراد را به سمت قسمت‌های دیگر سایت شما هدایت می‌کند.

البته، ما در مورد صفحه اصلی یا Homepage شما صحبت می‌کنیم. و اولین قدم برای بهینه‌سازی سایت فروشگاه اینترنتی برای به حداکثر رساندن فروش این است که مطمئن شوید صفحه اصلی شما نقش خود را به درستی ایفا می‌کند.

Navigation را آسان کنید

یکی از مسائل مهمی که در همان ابتدای بهینه‌سازی صفحه اصلی خود باید با آن مواجه شوید، Navigation است.

یافتن محتوای شما باید برای بازدیدکنندگان (و crawler های موتورهای جستجو) باید آسان و کارآمد باشد. و باید جهت‌دهی روشنی در مورد محل قرارگیری محتوای مورد نظر آن‌ها وجود داشته باشد.

بخش مهمی از این کار، استفاده از یک navigation bar برجسته است.

navigation bar علاوه بر کمک به کاربران برای جابجایی سریع بین بخش‌های سایت شما، فرصتی عالی برای هایلایت کردن بخش‌های خاصی از وب‌سایتتان، برای مثال محصولات پرفروش است.

صفحه اصلی شما همچنین باید یک شعار مؤثر و برجسته داشته باشد.

شعار شما یک عبارت کوتاه و معمولاً هشت تا دوازده کلمه‌ای است که شرکت شما را به مخاطبانش معرفی و مرتبط می‌کند.

این مورد گاهی اوقات به اشتباه  شعار نامیده می‌شود. (شعارها مختص کمپین‌ها هستند، و تگ‌لاین‌ها مختص برندها). تگ‌لاین‌ها چیزی هستند که بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی، به اشتباه آن را نادیده می‌گیرند.

بسیاری از بازدیدکنندگانی که برای اولین بار از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، فقط نگاهی سریع و سرسری به آن می‌اندازند.

یک شعار توصیفی و به‌یادماندنی به آن‌ها کمک می‌کند تا به سرعت متوجه شوند سایت شما درباره چه چیزی است و آن‌ها را وادار کند تا مدتی بیشتر در صفحات شما کند و کاو کنند. این مسئله ما را به نکته بعدی هدایت می‌کند.

محتوا هنوز هم پادشاهی می‌کند

در آخر، باز هم به این برمی‌گردیم که محتوا مهم‌ترین عامل صفحه اصلی شما یا هر صفحه‌ی دیگری است.

مردم از اینترنت برای یافتن یک محصول یا یک راه حل خاص استفاده می‌کنند.

اگر آن‌چه را که آن‌ها نیاز دارند ارائه دهید، می‌توانید هر بازدیدکننده را به یک مشتری تبدیل کنید. به شرطی که در ابتدا وارد صفحه شما شوند نه صفحه رقیب شما.

که این مسئله با بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) شروع می‌شود و SEO هم با کلمات کلیدی شروع می‌شود.

مشخص کنید که

برای خود مشخص کنید که مخاطب هدف شما به دنبال کدام کلمات و عبارات است و آن‌ها را به صورت ارگانیک در کپی خود بگنجانید. (یعنی کلمات کلیدی را در جایی که به آن تعلق ندارند قرار ندهید. به این کار پر کردن کلمات کلیدی گفته می‌شود و می‌تواند بر رتبه شما در گوگل تأثیر منفی بگذارد.)

آیا در تشخیص این‌که کدام کلمات کلیدی مهم هستند مشکل دارید؟ Search Engine Journal دارای یک وبینار است که به شما در تعیین و پیاده‌سازی تحقیق درباره کلمات کلیدی کمک می‌کند.

همچنین تعداد زیادی ابزار رایگان وجود دارد که میتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

هنگامی که استراتژی خود در زمینه استفاده از کلمات کلیدی را پیاده‌سازی کردید، می‌توانید بنشینید، استراحت کنید و شاهد شروع فروش خود باشید. درست است نه؟ البته که نه. شما تازه در ابتدای راه هستید.

در مرحله بعد، باید در مورد المان‌های بصری صفحه اصلی خود فکر کنید

آیا از عکس‌های استوک عمومی برای ایجاد جذابیت بصری استفاده می‌کنید؟ یا از آژانس‌های قدرتمند تبلیغات مجازی برای تبلیغ محصولاتتان کمک می‌گیرید؟ اپراتورهای هوشمند فروشگاه اینترنتی در زمینه وب‌سایت، دومی را انتخاب می‌کنند.

نیازی نیست از تک تک محصولاتی که ارائه می‌کنید عکس بگیرید و آن‌ها را در سایت قرار بدهید. (این ایده احتمالاً ایده‌ی وحشتناکی است). اما استفاده از تصاویر هایلایت‌شده از پرفروش‌ترین محصولات، و قرار دادن آن‌ها در صفحه اصلی بسیار مهم است. مطمئن شوید که کلیک روی این تصاویر کاربران را به صفحه آن محصول هدایت می‌کند.

اهمیت استفاده از لینک‌های داخلی را دست‌کم نگیرید. از صفحه اصلی خود، به طور مستقیم لینک‌هایی به مهم‌ترین صفحاتتان ایجاد کنید.

این لینک‌ها می‌توانند صفحات دسته‌بندی محصول یا پیوندی به یک کالای پرفروش باشند. این لینک‌ها را می‌توانید در navigation bar ، فوتر صفحه، درون محتوا یا ترکیبی از هر سه آن‌ها قرار دهید.

همچنین مطمئن شوید که دنباله‌ای ایجاد می‌کنید که کاربران (و ربات‌های موتور جستجو) بتوانند از آن به صفحه اصلی برگردند.

2- مهم‌ترین چیز، محصول شماست.

هدف از ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی، فروش است.

برای رسیدن به این هدف، صفحات محصول شما باید بازدیدکنندگان را وادار به خرید کنند. صفحات محصول فرصت این را به شما می‌دهند که پیرامون هر کالایی که می‌فروشید، روایت آن را بنویسید. این می‌تواند تفاوت بزرگی را رقم بزند.

در این‌جا چند نکته برای استثنایی کردن صفحات محصول شما وجود دارد.

«در یک نام» چیست؟

کلمات می‌توانند بسیار قدرتمند باشند. هدف شما از استفاده از این قدرت، تأثیرگذاری بر تصمیم مشتری برای خرید است. و این با عنوان محصول شما آغاز می‌شود.

این به طور فریبنده‌ای آسان به نظر می‌رسد، اما رسیدن به آن نیاز به تمرین و تست  A/B دارد.

عنوان مناسب برای محصول، بر اساس صنعت، محصول و مخاطبان شما متفاوت است. اما در این‌جا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:

  • از زبان مناسب استفاده کنید. این بدان معنا نیست که شرکت‌هایی که در کشور پرتغال جنس می‌فروشند، باید تمام توضیحات محصولاتشان به زبان پرتغالی باشد. (گرچه این هم مهم است). این بدان معناست که شما از لحن؛ کلمات و عبارات مناسبی استفاده کنید. بنویسید تا مخاطب بتواند درکش کند. و کلمات کلیدی را فراموش نکنید!
  • از فرمت مناسب استفاده کنید. این مورد احتمالاً نیاز به آزمون و خطا دارد، اما ارزش تلاش کردن را دارد. طول عنوان و فرمتی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را بر مشتریان بالقوه شما داشته باشند. ممکن است فرمت کامل شما به این شکل باشد: برند + اندازه + رنگ. سایر فاکتورهایی که ممکن است شامل محصول و عملکرد آن شود، شامل لاین تولید، رنگ، طعم، شماره مدل، اندازه و مقدار بسته بندی هستند.
  • توضیحات خود را کامل بنویسید. هر عنوان محصول، باید دارای توضیحات درباره محصول مربوطه و توضیحات مکمل باشد. با استفاده از کلمات کلیدی جستجو، توصیف جذابی بنویسید که از ابهامات عمومی جلوگیری کند. برای بهترین نتیجه، این ضرب‌المثل قدیمی را به خاطر بسپارید: «جیلیز و ویلیز کباب را به جای خود کباب بفروش». این بدان معناست که توضیحات شما باید بر منافع مشتری متمرکز شود، نه ویژگی‌های محصول.

از متا استفاده کنید

توضیحات متا عبارت کوتاهی است که در زیر لینک وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جستجو نشان داده می‌شود.

این کار اغلب نخستین فرصت شما برای جذب مشتری است.

هر چه توضیحات متای شما بهتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که جستجو کننده وارد سایت شما شود. و این به طور چشمگیری شانس شما را برای فروش محصول افزایش می‌دهد.

از کلمات کلیدی موجود در شعار منحصر به فرد برندتان برای ایجاد توضیحات متای مؤثرتر، استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که به جای استفاده از یک توضیح کلی درباره شرکت خود، اهداف محصول را به طور خاص در توضیحات متای هر صفحه هدف قرار داده اید.

آن‌چه را که دارید به آن‌ها نشان دهید

قرار دادن تصویر برای محصولات حیاتی است. زیرا به خریداران نشان می‌دهد که دارند چه چیزی را می‌خرند.

نخستین چیزی که بازدیدکنندگان از صفحات محصول شما متوجه می‌شوند، جلب توجه و تحریک احساسات در بینندگان است. این همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا به طور ناخودآگاه، تأثیر آن محصول در زندگی خود را متصور شوند.

ابعاد مختلف محصول را به آن‌ها نشان دهید. از جمله زوایای مختلف محصول یا «اکشن شات‌های محصول» در حال استفاده.

ویدئو نیز ابزار مفیدی است. اما چون همه مایل به تماشای کلیپ‌های کوتاه نیستند، از آن‌ها به عنوان یک قابلیت مکمل استفاده کنید.

تصاویر همچنین عاملی در رتبه‌بندی SEO شما هستند. آن‌ها می‌توانند هم به شما کمک کنند و هم به شما آسیب برسانند.

برای اطمینان از این‌که بیشترین بهره را از تصاویر موجود در صفحات محصول خود می‌برید، باید آن‌ها را برای بارگذاری سریع‌تر بهینه کنید.

مطمئن شوید که محصول قیمت مناسبی دارد

در حالی که زرق و برق دادن محصول شما را از رقبا متمایر می‌کند، و می‌تواند در تصمیم‌گیری مشتریان برای خرید نقش داشته باشد، بسیاری از اوقات، عامل اصلی فروش تنها یک چیز است: قیمت.

اما موضع ما این نیست که همیشه باید کمترین قیمت را داشته باشید.

در واقع، اگر محصولات شما خیلی ارزان باشند، این می‌تواند به برند شما آسیب بزند. چرا که مشتریان تصور می‌کنند در حال خرید آشغال‌های ارزان قیمت هستند.

سعی کنید نقطه تعادل را پیدا کنید که در آن، بیشترین سود از بیشترین فروش را به دست می‌آورید.

و برای کمک به مشتریان برای غلبه بر گیج شدن در آنالیز، مقایسه‌های قیمتی کنار هم را به آن‌ها ارائه دهید.

این به تسهیل تصمیم‌گیری کمک می‌کند و به بازدیدکنندگان کمک می‌کند گزینه‌های خود را در یک مکان با هم مقایسه کنند. و هیچ چیز بیش از قرار دادن یک محصول با قیمت پایین‌تر کنار محصولی با قیمت بالاتر، آن را ارزان نشان نمی‌دهد.

ترفند دیگری که بی‌شک از قبل آن را می‌دانستید، اصطلاحاً «قیمت‌گذاری جذب‌کننده» با پایان دادن قیمت‌ها با اعدادی شبیه به .99$ است.

بخش منطقی مغز مشتری می‌داند که هیچ تفاوت قیمتی بین یک محصول با قیمت 299.99 دلار و یک محصول با قیمت 300 دلار وجود ندارد، اما مطالعات نشان داده است که اکثر مردم قیمت‌ها را بر اساس آخرین رقم از سمت چپ (اولین رقم) ارزیابی می‌کنند. از این ترفند روانشناسی به نفع خود استفاده کنید.

به مشتریانتان بگویید که حرف ما را قبول نکنید

این که آمازون در صفحات محصولات خود، لیست بلند بالایی از کامنت‌ها را به نمایش می‌گذارد، دلیلی دارد. و آن این است که این روش جواب می‌دهد.

مصرف‌کنندگان به نظرات افرادی که قبلاً محصول شما را خریده‌اند اعتماد دارند.

آیا می‌دانستید، مشتریانی که کامنت‌ها را می‌خوانند، 58 درصد بیشتر از سایر مشتریان به خریدار تبدیل می‌شوند؟ این به تنهایی برای متقاعد کردن شما به افزودن آن‌ها به صفحه محصولتان، باید کافی باشد.

نکات دیگر

چیز دیگری که نباید از قرار دادن آن در صفحه محصولتان غافل شوید، Call to Action (CTA) است.

اولین چیزی که به اکثر فروشندگان آموزش داده می‌شود، این است که اگر می‌خواهید فروش داشته باشید، ابتدا باید این را بخواهید.

مطمئن شوید که CTA های واضحی را در صفحات محصول خود قرار داده‌اید. به عنوان مثال، یک دکمه بزرگ که روی آن نوشته شده است: «به سبد خرید اضافه کنید».

و اگر کالای خاصی را فروختید، لینکش را غیر فعال نکنید.

با زنده نگهداشتن آن، از شناسایی آن به عنوان یک broken link و کاهش امتیاز SEO خود جلوگیری می‌کنید. به سادگی اعلام کنید که این محصول در حال حاضر موجود نیست.

3- قابلیت استفاده را نادیده نگیرید.

اگر می‌خواهید فروش داشته باشید، سایت فروشگاه اینترنتی شما باید کاربرپسند باشد.

بدون UX/UI که خوب طراحی شده باشد (یعنی تجربه کاربر و تعامل با کاربر)، مردم قبل از این‌که بتوانید محصول خود را معرفی کنید، از سایتتان خارج می‌شوند. چه برسد به این‌که بخواهید چیزی به آن‌ها بفروشید.

با اطمینان از این‌که صفحه اصلی شما از تله‌های رایج UX جلوگیری می‌کند، ضریب خروج مخاطبان خود از سایت را به حداقل برسانید.

مشکلات فنی خود را حل کنید

قبل از انجام هر کار دیگری، باید مطمئن شوید که وب‌سایت شما با سرعت خوبی برای کاربران بارگیری می‌شود.

در عرض سه ثانیه و در حالت ایده‌آل کمتر از سه ثانیه، صفحه اصلی شما باید محتوای خود را برای بازدیدکنندگان نمایش دهد.

در غیر این صورت، کاربران و به ویژه کاربران تلفن همراه، احتمالاً بیخیال می‌شوند و به دنبال فروشگاه اینترنتی دیگری می‌گردند.

و برای کاربران تلفن همراه، سایت شما باید کاملاً واکنش‌گرا باشد.

تلفن‌های همراه 54.4 درصد از ترافیک وب جهانی را در سال گذشته به خود اختصاص دادند و این تعداد همچنان در حال افزایش است. اگر صفحه اصلی شما پاسخگوی آن‌ها نباشد، مشتریان بالقوه خود را از دست می‌دهید.

نحوه استفاده از سایت را در نظر بگیرید

همه افراد به شکل یکسانی از سایت شما استفاده نمی‌کنند. باید یک مسیر کلی وجود داشته باشد که اکثر کاربران آن را دنبال می‌کنند.

این مسیر را شناسایی کنید و مطمئن شوید که مراحل آن واضح هستند. و به یاد داشته باشید که هر از گاهی، مردم در سایت‌ها گم می‌شوند. با قرار دادن نوار جستجو، یافتن آن‌چه که به دنبالش هستند را برای آن‌ها آسان کنید.

و فراموش نکنید که داستان شرکت خود را بگویید.

صفحه «درباره ما»، بیش از این‌که فرصتی باشد برای لاف‌زدن در مورد این‌که چقدر عالی هستید، فرصتی است برای به اشتراک گذاشتن تاریخچه، ارزش‌ها و خدمات شما.

و گاهی اوقات، مشتریان شما باید با یک شخص واقعی صحبت کنند. چه از طریق تلفن و چه از طریق ایمیل.

مطمئن شوید که صفحه تماسی دارید که به آسانی در دسترس قرار دارد. مطمئن شوید که شماره تلفن و آدرس ایمیل شما در آن ذکر شده باشد. در نتیجه، مشتریان می‌توانند پرسش‌ها، نگرانی‌ها، تبادل نظر و موارد مشابه را با شما به اشتراک بگذارند.

4- از بلاگ استفاده کنید.

آیا سایت فروشگاه اینترنتی شما بلاگ دارد؟ باید داشته باشد.

و منظور از بلاگ، یک وبلاگ شخصی درباره ناهماهنگی‌های موجود در جهانِ Star Wars نیست. شما به یک بلاگ تجاری اختصاصی نیاز دارید که در مورد موضوعات مرتبط با محصولات و مشتریان شما صحبت کند.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا وبلاگ‌نویسی از نظر SEO مهم است.

ایجاد پست‌های جدید در بلاگ به این معنی است که محتوای جدیدی ایجاد می‌کنید. این به موتورهای جستجو سیگنال می‌دهد که سایت شما فعال است. همچنین وسیله‌ای برای تولید بک‌لینک‌هاست که مورد مهمی است.

یک بلاگ باکیفیت، همچنین به تثبیت شهرت شما به عنوان یک مرجع کمک می‌کند. به تصویر برند شما کمک می‌کند و حتی نرخ خروج سریع از سایتتان را هم کاهش می‌دهد.

با طراحی و اجرای یک استراتژی برای تولید محتوای خوب، بر اساس سه عامل کلیدی: افراد، فناوری و فرآیند، بلاگ خود را به یک سرمایه برای سایت فروشگاه اینترنتی خود تبدیل کنید.

و به یاد داشته باشید، بلاگ شما فرصتی برای نشان دادن شخصیت شما است. از آن‌جا که این نوع مکالمه، نسبت به دیگر مکالمات با مشتریان، غیر رسمی‌تر است، سرگرم‌کننده‌تر نیز هست.

پست‌هایی ایجاد کنید که نشان می‌دهد به محصولات خود علاقه دارید و از اشتراک‌گذاری تخصص خود خوشحال هستید.

و دکمه‌های به اشتراک‌گذاری مطلب در شبکه‌های اجتماعی را فراموش نکنید. (یک ایده عالی برای صفحات محصول هستند). این قابلیت به افراد اجازه می‌دهد تا پست‌های شما را در جایی خارج از فضای مشاهده مخاطبان معمولی شما پخش کنند و آن‌‌ها را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهند. که این در حالت ایده‌آل، منجر به فروش بیشتر می‌شود.

5- یک ساختار یکپارچه بسازید.

ما تا کنون جنبه‌های مختلفی از ساختار سایت فروشگاه اینترنتی شما را مورد بحث قرار داده‌ایم. اما این مورد بسیار مهم، نیاز به یک بخش جداگانه داشت.

یکی از قوانین مهم در این زمینه، این است که تمام محتوای شما باید در عرض نهایتاً سه کلیک از صفحه اصلی، برای بازدیدکنندگان قابل دسترسی باشد.

اگر تعداد این کلیک‌ها بیشتر شود، شما در معرض خطر از دست دادن مشتریانتان هستید.

با توجه به این نکته، فرآیند فروش شما باید تا حدامکان ساده باشد.

از حداقل تعداد صفحات برای تکمیل تراکنش‌هایتان استفاده کنید و صفحه پرداختتان را ساده و سرراست نگه‌دارید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه برای مشتریان مشخص است که در چه مرحله‌ای از فرآیند پرداخت قرار دارند.

آیا تا به حال توجه کرده‌اید که تعداد زیادی از فروشگاه‌های اینترنتی از آیکون سبد خرید در گوشه سمت راست بالای صفحات خود استفاده می‌کنند؟ به این خاطر است که جواب می‌دهد. سعی نکنید برق را دوباره اختراع کنید!

اطمینان حاصل کنید که ساختار URL شما منطقی و به راحتی قابل دنبال کردن است.

به عنوان مثال، آدرس وب این محصول: www.example.com/manufacturer/category/item کلیک‌های بیشتری نسبت به www.example.com/01178/iadtttkyu دریافت می‌کند.

کل سایت خود را حول یک نقشه سایت یکپارچه، با دسترسی و با قابلیت جستجوی آسان بسازید. و مطمئن شوید که سایتتان برای index شدن توسط crawler های موتورهای جستجو بهینه شده است. چرا که صفحات شما این‌گونه در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شوند.

در نهایت، چون با تراکنش‌های مالی سر و کار دارید، مطمئن شوید که از اقدامات امنیتی لازم استفاده می‌کنید.

اطمینان حاصل کنید که سایت فروشگاه اینترنتی شما بر روی یک پلتفرم امن هاست می‌شود و برای جلوگیری از خرید با اعتبار کاربری دزدیده شده، احراز هویت دو مرحله‌ای را اضافه کنید.

شما باید فقط اطلاعات شخصی مورد نیاز خود را جمع‌آوری و ذخیره کنید.

صحبت پایانی

متأسفانه، هیچ رمز و رازی وجود ندارد که برای تمام فروشگاه‌های اینترنتی جادو کند.

کاری که برای یک فروشنده قارچ خشک ارگانیک جواب می‌دهد، تضمینی ندارد که برای یک فروشنده بازی‌های ویدئویی نیز پاسخگو باشد. و آن‌چه که برای فروشندگان بازی‌های ویدئویی مناسب است، ممکن است برای یک برند لوازم آرایشی کاربرد نداشته باشد. این به شما بستگی دارد که ببینید چه چیزی کار می‌کند.

با این حال، با چیزی که در این مقاله آموختید، باید آماده شوید که اقداماتی را برای بهینه‌سازی سایت فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید.

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که سایت شما می‌خواهد چه کاری انجام دهد: فروش محصولات خاص به مخاطب هدف.

مشتریان بالقوه خود را در ذهن داشته باشید،  از موارد فنی برای بهبود نتایج موتور جستجو و هموارسازی فرآیند خرید مشتری استفاده کنید، و تمام تلاش خود را برای قرار دادن کسب و کار خود در مسیر موفقیت به کار بگیرید.

منبع: searchenginejournal  نویسنده: لورن بیکر

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X