6 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
برنامه نویسی نرم افزار برنامه نویسی وب

نحوه استخدام برنامه نویس پایتون مناسب برای شرکت شما

نحوه استخدام برنامه نویس پایتون مناسب برای شرکت شما
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

استخدام یک برنامه نویس پایتون اصلاً کار آسانی نیست، اما استفاده از مطالب این راهنما باید کار را برای شما آسان‌تر کند.

شکی نیست که پایتون به یک زبان پیشرو برای شرکت‌هایی در هر اندازه و به منظور رفع نیازهای مربوط به برنامه نویسی تبدیل شده است. فهمیدن دلیل این موضوع آسان است. این زبان برنامه نویسی بسیار قدرتمند و منعطف است، به این معنی که شما می‌توانید از پایتون برای توسعه هر پروژه‌ای که در ذهن دارید، اعم از یک وب اپلیکیشن، یک الگوریتم یادگیری ماشین، یک برنامه دسکتاپ یا یک پلتفرم مبتنی بر cloud استفاده کنید.

این دلیل اصلی آن است که چرا سازمان‌هایی مانند گوگل، فیس بوک، اسپاتیفای، ردیت، پی پال و حتی ناسا در مراحلی از فرآیند توسعه خود به پایتون اعتماد کرده‌اند. همچنین به همین دلیل است که در شرکت‌ها در تمام صنایع علاقه زیادی به استخدام برنامه نویس پایتون وجود دارد. تا جایی که این زبان تقریباً همیشه در بین زبان‌های برنامه‌نویسی مورد تقاضا در بازار قرار می‌گیرد.

این بدان معناست که هرکسی که علاقه مند به استخدام یک برنامه نویس پایتون است، با رقابت شدیدی روبرو خواهد شد، زیرا هر کسب و کاری تلاش می‌کند از خدمات این مهندسان بهره ببرد. طبیعتاً، این باعث می‌شود هرکسی که به دنبال استخدام یک برنامه نویس پایتون است، نه تنها برای انتخاب کیس مناسب، بلکه در وهله اول برای یافتن چنین شخصی، کار سختی داشته باشد. آیا شما هم درگیر استخدام برنامه نویس پایتون هستید؟ این راهنمای کامل را در مورد چگونگی استخدام یک برنامه نویس پایتون بخوانید.

یافتن یک برنامه نویس پایتون خوب چقدر سخت است؟

بر اساس شاخص محبوبیت زبان برنامه نویسی PYPL، پایتون به طور مداوم به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان رتبه‌بندی می‌شود. این بدین معنی است که افراد با همه پیشینه‌ها و موقعیت‌ها آنقدر به این زبان علاقه دارند که رتبه آن را در بالاترین رده نگه دارند. چنین علاقه‌ای نه فقط از سوی شرکت‌هایی می‌آید که در جستجوی استخدام بهترین برنامه نویس پایتون هستند، بلکه به خود توسعه دهندگان، چه جونیور و چه سینیور، که می‌خواهند پایتون را به مجموعه مهارت‌های خود اضافه کنند، نیز مربوط است.

چنین محبوبیتی به این معنی است که افراد زیادی پایتون را برای پوشش تقاضای فزاینده بازار یاد می‌گیرند. شما فرض می‌کنید که این امر تعداد توسعه دهندگان را افزایش می‌دهد و پیدا کردن یک برنامه نویس خوب پایتون را برای شما آسان‌تر می‌کند. اما واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد – استخدام یک برنامه نویس پایتون خوب می‌تواند بسیار سخت باشد.

مهارت‌های مورد نیاز برای یک برنامه نویس پایتون

این به دو دلیل است. اول این که افراد بااستعداد در هر عرصه‌ای همیشه کمیاب هستند. یک برنامه نویس خوب پایتون به یک سری مهارت‌ها نیاز دارد که تقویت آن‌ها نیازمند زمان زیادی است، یعنی چنین مهارت‌هایی:

 • تخصص فنی: از جمله دانش عمیق فریم‌ورک‌ها، ابزارها، ماژول‌ها، کلاس‌ها و کتابخانه‌ها و همچنین Object Relational Mapper، Syntax کلی و semantics پایتون. بهترین مهندسان پایتون همچنین توانایی‌های fhghdd در unit testing و debugging از خود نشان می‌دهند.
 • توانایی‌های حل مسئله: این توانایی به آنها قدرت تصمیم‌گیری سریع و استقلال می‌دهد تا مشکلات را با همان سرعتی که در چرخه عمر توسعه به وجود می‌آیند، حل کنند.
 • تفکر انتقادی: که به برنامه نویس پایتون این توانایی را می‌دهد تا بین منابع گسترده‌ای که در دسترس است،  بهترین‌ها را تشخیص دهد و بهترین‌ها را برای پروژه‌های خود انتخاب کند. همچنین، تفکر انتقادی به این توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا ضعف‌ها و نقص‌های موجود در فرآیندهای توسعه را شناسایی کنند.
 • مهارت‌های ارتباطی: توسعه‌دهندگان پایتون (حتی با تجربه‌ترین و ماهرترین آن‌ها)، به تنهایی کار نمی‌کنند، بلکه با تیمی کار می‌کنند که کدهایی را که می‌نویسند ارتقا ‌دهند.

دلیل دوم که استخدام برنامه نویس پایتون دشوار است، این است که از یک بازار نیرو، شرکت‌های زیادی به دنبال کیس‌های خود هستند. با توجه به کمبود استعدادهای برتر (چیزی که به ویژه در ایالات متحده صادق است)، رقابت برای چنین پروفایل‌هایی می‌تواند شدید باشد.

چگونه یک متخصص پایتون را شناسایی کنیم؟

همانطور که گویی این چشم انداز به اندازه کافی چالش برانگیز نیست، شناسایی توسعه دهندگان ماهر پایتون می‌تواند در طول فرآیند استخدام کار دشواری باشد. این به این دلیل است که شما باید بدانید که در واقع به دنبال چه چیزی در یک کیس استخدام هستید، چیزی که فراتر از فهرست بندی صرف فناوری‌ها در یک رزومه است.

غربالگری کیس‌های استخدام برای استخدام یک برنامه نویس قدرتمند پایتون نیاز به این دارد که مجموعه‌ای از استراتژی‌ها، ابزارها و رویکردها را ترکیب کنید، از جمله:

 • غربالگری رزومه: در اینجا باید به دنبال فناوری‌ها و ابزارهای خاصی بگردید که هر پایتون‌کار باتجربه‌ای باید از قبل به آنها تسلط داشته باشد. برخی از برجسته ترین آن‌ها عبارتند از فریم‌ورک‌های وب (مانند Django و Flask)، ORM ها (Django ORM و SQLAlchemy)، ابزارهای ساخت (pip، tox)،  ‌فریم‌ورک‌های تست (py.test، UnitTest) و ابزارهای آنالیز داده‌ (NumPy, SciPy). اگر واقعاً بهترین‌ها را می‌خواهید، به یک کیس با تجربه بالا در این موارد نیاز دارید.
 • مصاحبه: همانطور که در هر فرآیند استخدام اتفاق می‌افتد، باید با از طریق تماس‌های تلفنی یا ویدیویی با کیس‌های استخدامی خود مصاحبه کنید. در این مصاحبه‌ها، شما این فرصت را خواهید داشت که کیس استخدامی را از نزدیک بشناسید، سوالات عمیقی در مورد توانایی‌های ذکرشده در رزومه آن‌ها بپرسید و همزمان، مهارت‌های ارتباطی آنها را نیز ارزیابی کنید. نکته کلیدی این است که یک پرسشنامه قوی توسط تیم IT شما با سوالاتی در سطح پیشرفته بررسی شود که نه تنها دانش داوطلب، بلکه مهارت‌های حل مسئله را نیز مورد آزمایش قرار دهد.

چگونه توانایی‌های یک کیس استخدامی را تست کنیم؟

 • غربالگری فنی از طریق تست: از آن‌جایی که نمی‌توانید تجربیات هر کیس استخدامی را به صورت واقعی ارزیابی کنید، باید توانایی‌های موجود در رزومه آن‌ها را با تست‌های مناسب تأیید کنید. تست‌های کدنویسی زیادی به‌صورت آنلاین در دسترس هستند و می‌توانید یکی از تست‌های متناسب خود را نیز بیابید. اما بهترین راه برای آزمایش مهارت‌های پایتون این است که مشکلات کدنویسی واقعی را به کیس استخدامی ارائه دهید که می‌توانید از آخرین پروژه‌های پایتون خود استخراج کنید. طبیعتاً این مشکلات باید فراتر از اصول اولیه باشد، و فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌های خاص و همچنین سناریوهای آزمایشی را نیز پوشش دهند.

برخی از کاندیداها ممکن است گواهینامه‌هایی را در رزومه خود بگنجانند و حتی در مصاحبه خود به آنها افتخار کنند. در حالی که گواهینامه‌ها نشان دهنده دوره‌ها و سمینارهایی هستند که آن شخص در آن‌ها شرکت کرده است. و هیچ پلن رسمی‌ای برای صدور گواهینامه پایتون وجود ندارد. شما می‌توانید آن گواهینامه‌ها را به عنوان نشانه‌ای از صلاحیت اولیه برای استخدام برنامه نویس پایتون در نظر بگیرید، اما تا زمانی که این افراد با تست‌های فنی مواجه نشوند، این گواهینامه‌ها هیچ ارزشی ندارند.

سوالات مصاحبه استخدام برنامه نویس پایتون که باید بپرسید

فرآیند مصاحبه و به طور خاص‌تر، سؤالاتی که ممکن است در طول آن بپرسید، ارزش تعمق را دارد. سؤالات واضحی وجود دارند که بخشی از پرسشنامه شما خواهند بود (عمدتاً در مورد صلاحیت‌های کلی، تحصیلات رسمی و تجربیات گذشته)، اما سؤالات دیگری نیز هستند که کلید یک نگاه اجمالی واقعی به مهارت‌های پایتون هر کیس استخدامی است.

الف- سوالات مربوط به تجربه برنامه نویس در کار با زبان پایتون

 • فناوری‌های مرتبط با پایتون که اخیراً در یک پروژه غیر شخصی با آن‌ها کار کرده‌اید کدامند؟
 • مسئولیت شما در تیم توسعه چه بود؟
 • برخی از موانعی که در این مسیر با آن مواجه شدید چه بودkn؟ چگونه آنها را حل کردید؟
 • در مورد محصول نهایی و مشارکت خود در آن صحبت کنید.

ب- سوالاتی در مورد دانش و نظرات برنامه نویس در مورد پایتون

 • 3 کتابخانه ضروری پایتون مرتبط با صنعتی که ما در آن کار می‌کنیم را نام ببرید و کاربرد آن‌ها را در کمتر از 5 دقیقه برای من توضیح دهید.
 • چرا آنها را برای شرکت ما ارزشمند می‌دانید؟
 • تیم ما از فریم‌ورک‌های X و Y استفاده می‌کند. کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ به نظر شما جایگزین‌های بهتری برای آن‌ها وجود دارد؟ چرا جایگزین‌های بهتری هستند؟

ج- سؤالاتی برای ارزیابی تصمیم‌گیری برنامه نویس در مورد فناوری پایتون

 • آیا تا به حال یک پروژه برنامه نویسی پایتون را رهبری کرده‌اید؟ در آن پروژه چه تصمیمات کلیدی‌ای در مورد فناوری‌ها و راه اندازی پروژه گرفتید؟
 • آیا تا به حال یک فناوری پایتون خاص را به مدیر بخش مهندسی خود توصیه کرده‌اید؟ کدام و چرا؟
 • در مورد سخت‌ترین تصمیمی که در طول فرآیند توسعه باید می‌گرفتید به من بگویید.

د- سوالات اضافی

 • یک پروژه شکست خورده را که در آن شرکت داشتید، نام ببرید. چرا کار نکرد؟
 • با نگاهی به گذشته، کدام کارها را برای موفقیت پروژه انجام می دادید؟
 • از آن تجربه، چه چیزهای کلی در مورد پایتون و برنامه نویسی آموختید؟

چگونه یک الگوی پیشنهاد شغلی برای یک استخدام برنامه نویس پایتون ایجاد کنیم؟

یکی از مواردی که هنگام استخدام برنامه نویس پایتون بیشتر نادیده گرفته می‌شود، خود پیشنهاد شغلی است. این احتمال وجود دارد که هر زمان که به دنبال استخدام یک برنامه نویس پایتون هستید، یک آگهی استخدام در صفحه لینکدین شرکت خود، در سایت‌های کاریابی و سایر پلتفرم‌هایی که ممکن است توسعه‌دهندگان پایتون را پیدا کنید، منتشر کنید. با این حال، اگر پیشنهاد شما ضعیف نوشته شده باشد، ممکن است در نهایت به ضرر خودتان تمام شود، زیرا شرکت شما آماتور به نظر می‌رسد و استعدادهای برتر این عرصه با شما تماس نمی‌گیرند.

یک آگهی استخدامی خوب چگونه است؟

برای جلوگیری از این اتفاق، حتما موارد زیر را در شرح پیشنهاد شغلی خود بگنجانید:

 • عنوان شغلی دقیق: فقط نگویید «توسعه‌دهنده پایتون»، بلکه چیزی جزئی‌تر مانند «توسعه‌دهنده نیمه سینیور پایتون برای پروژه وب در یک استارت‌آپ فین‌تک» بگویید.
 • معرفی شرکت: به طور خلاصه توصیف کنید که چه کسی هستید، چه کار می‌کنید، و چند چیز را لیست کنید تا کاندیداها را متقاعد کنید که شرکت ایده آل برای کار آنها هستید. با این حال، زیاده روی نکنید، زیرا بیش از حد تبلیغاتی به نظر خواهید رسید.
 • مهارت‌های فنی مورد نیاز: تا حد امکان دقیق باشید، اما پیشنهاد شغلی را با جزئیات زیاد پر نکنید. مهارت‌ها را اولویت بندی کنید و با ترتیب دلخواه خود، آن‌ها را مرتب کنید. فراموش نکنید که صنعت مربوطه خود را درج کنید.
 • مهارت‌های مورد نظر: می‌توانید مهارت‌های فنی دیگری را در اینجا بگنجانید که دوست دارید در یک کیس استخدامی مشاهده کنید. اما به دلایلی نمی‌خواهید آن‌ها را اولویت قرار دهید (به عنوان مثال، می‌توانید یک توسعه‌دهنده پایتون با تجربه عملی در صنعت فین‌تک بخواهید، اما، با توجه به اولویت‌های دیگر، استفاده از آن ممکن است کیس‌های استخدامی خوبی را از لیست شما خارج کند).
 • مهارت‌های شخصی: مهارت‌های شخصی به اندازه مهارت‌های فنی مهم هستند. در نتیجه شما به یک فیلد اختصاصی برای آن‌ها نیاز دارید. آن‌ها را به طور واضح بیان کنید، اما از کلیشه‌هایی مانند “عضو تیم فعال با اشتیاق به نوآوری” اجتناب کنید. از کلمات خود استفاده کنید، که نشان‌دهنده نوع شرکت شما و نوع فردی است که به دنبال آن هستید.

بهترین روش‌ها برای استخدام برنامه نویس پایتون چه هستند؟

رعایت موارد بالا شما را به استخدام برنامه نویس پایتون مورد نظر برای تیم توسعه نزدیک می‌کند، اما کافی نیست. چند کار اضافی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که با بهترین توسعه دهندگان پایتون در بازار کار، روبرو خواهید شد. این موارد مربوط به خود فرآیند استخدام است، از جمله:

 • برای کمک به استخدام برنامه نویس پایتون از ابزارهای هوشمند استفاده کنید: هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در چند سال گذشته بسیار پیشرفت کرده‌اند. و اکنون می‌توانند با دسته‌بندی کیس‌های استخدامی، هایلایت کردن بهترین رزومه‌ها و حتی پیشنهاد موقعیت بر اساس مهارت‌ها، در فرآیند استخدام به شما کمک کنند. ما می‌دانیم که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم، زیرا BairesDev از Staffing Hero، یک پلتفرم اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا 1٪ استعداد برتر این عرصه را در آمریکا و کانادا و از یک مجموعه متقاضی متشکل از 1.2 میلیون کاندیدا در سال، شناسایی کند.
 • مصر و پیگیر باشید: منظور ما این است که هنگام جستجوی توسعه دهندگان پایتون در شبکه خود، باید بسیار فعال باشید. شما نباید بنشینید و منتظر بمانید تا رزومه‌ها به دست شما برسند.  باید از طریق پلتفرم‌ها و انجمن‌های آنلاین جستجو کنید، از مخاطبین خود برای ارجاع استفاده کنید. و حتی شرکت‌های دیگری را که ممکن است کیس‌های استخدامی مناسبی برای شما داشته باشند، آنالیز کنید.

راستی‌آزمایی رزومه در هنگام استخدام برنامه نویس پایتون

 • در مورد رفرنس‌ها بسیار دقیق باشید: هنگام مصاحبه با کاندیداها، حتماً از مشتریان و همکاران قبلی آن‌ها بپرسید. و پس از اتمام مصاحبه، آن مراجع را جستجو کنید و از آنها بازخورد بخواهید. این می‌تواند بینش زیادی در مورد نحوه کار کاندیداها، اخلاق، شخصیت و حتی پتانسیل‌های بکر آنها که ممکن است بعداً مفید واقع شود، به شما ارائه دهد.
 • کمی انعطاف نشان دهید: ذهن خود را در مورد کیس‌های استخدامی که با آن‌ها مصاحبه می‌کنید، باز نگه دارید. به دنبال کاندیدای کاملی نباشید که تمام مهارت‌های مورد نیاز در پیشنهاد شغلی شما را پوشش ‌دهد. اگر چند کاندیدای خوب وجود دارند که یک یا دو مهارت لازم را ندارند، آنها را هم در نظر بگیرید. زیرا این توانایی‌ها می توانند تحت نظارت استعدادهای ارشد در تیم شما، توسعه یابند. علاوه بر این، انعطاف‌پذیری به معنای در نظر گرفتن گزینه‌های جایگزین در صورت عدم موفقیت در استخدام برنامه نویس پایتون مناسب است. که عمدتاً به معنای کار با یک شرکت شخص ثالث، یک فریلنسر یا یک تیم از راه دور برای نیازهای برنامه نویسی پایتون در شرکت شما است.

برون سپاری به عنوان دروازه‌ای برای رسیدن به بهترین استعدادهای پایتون

این انعطاف‌پذیری که ما به آن اشاره کردیم در بازاری با کمبود متخصصان پایتون ضروری است و شرکت‌های آمریکایی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر در استخدام استعدادهای داخلی وسواس دارید و گزینه‌های دیگر را در نظر نمی‌گیرید، ممکن است ماه‌ها در یک تلاش بی‌فایده به دنبال استخدام برنامه نویس پایتون بگردید،. باز نگه داشتن لیست گزینه‌های به شما این امکان را می‌دهد که به کانال‌های استخدام دیگری متوسل شوید که می توانند استعداد مورد نظر شما را در اسرع وقت پیدا کنند.

این مسخره نیست. زیرا به دست آوردن متخصصان مناسب در زمان مناسب می‌تواند به معنای یک مزیت رقابتی قابل توجه باشد. که می‌تواند بهره وری شما را افزایش دهد و کارایی کسب و کار شما را بهبود ببخشد. علاوه بر این، اجازه دادن به شخص دیگری که فرآیند استخدام برنامه نویس پایتون را هندل می‌کند، می‌تواند شما را از یک فرآیند بسیار طولانی رهایی بخشد. و باعث شود روی کسب‌وکار اصلی خود تمرکز کنید.

گزینه‌های برون سپاری

هنگام برون سپاری برای استخدام برنامه نویس پایتون، چند گزینه خوب وجود دارد. از استخدام یک شرکت منابع انسانی برای یافتن افراد حرفه‌ای برای شما، تا استخدام یک شرکت برنامه نویسی پایتون مانند BairesDev که با فراهم کردن مهندسین مناسب برای شما، تمام نیازهای پایتون شما را برطرف کند.

برون سپاری به یک شرکت معتبر پایتون دارای مزایای زیادی است که می‌تواند پروژه‌های پایتون شما را به طور چشمگیری تقویت کند، از جمله:

 • دسترسی به یک بازار نیروی گسترده تر: شرکت‌های برون سپاری به استعدادهایی دسترسی دارند که در شهر، ایالت یا حتی کشور شما نیستند. آن‌ها بهترین‌ها را در سراسر دنیا جمع‌آوری می‌کنند تا خدمات پرسنل درخواستی را به شما ارائه دهند. به عنوان مثال، BairesDev مشتریان خود را با 1٪ استعدادهای برتر IT در قاره آمریکا تامین می‌کند تا تیم های توزیع شده‌ای را تشکیل دهد که می توانند با هر پروژه پایتونی که ممکن است داشته باشید، دست و پنجه نرم کنند.
 • تجربه و تخصص مشخص: مجموع تجربه و توانایی‌های متخصصان ارشد در برخی از شرکت های برون سپاری قابل رقابت نیست. این شرکت‌ها بااستعدادترین متخصصان پایتون را استخدام می‌کنند که به‌خوبی در آخرین فناوری‌ها و متدولوژی‌های توسعه مهارت دارند.

استخدام یک برنامه نویس پایتون لازم نیست سخت باشد

همانطور که احتمالا قبلاً متوجه شده اید، استخدام بهترین برنامه نویسان پایتون اصلاً کار آسانی نیست. این امر مستلزم آن است که نقشی را که به دنبال آن هستید دقیقاً تعریف کنید، به دنبال کیس مناسب در میان کاندیداها بگردید، و به طور جدی با کسانی که احساس می‌کنید مناسب هستند، مصاحبه کنید و از آن‌ها تست بگیرید، فرآیندی که ممکن است ماه‌ها طول بکشد و هزینه زیادی به همراه داشته باشد.

در حالی که یافتن یک کیس مناسب در فرآیند استخدام برنامه نویس پایتون ارزش زحمت کشیدن را دارد (عمدتاً به این دلیل که یک توسعه‌دهنده ارشد پایتون می‌تواند تیم IT شما را ارتقا دهد و فوراً ارزش‌آفرینی کند). گاهی اوقات نیازهای پایتون شما فوری‌تر و ضروری‌تر از این حرف‌ها است. بنابراین، اگر نمی‌توانید تمام این مراحل را برای یافتن بهترین توسعه دهندگان برای پروژه برنامه نویسی پایتون خود انجام دهید، برون سپاری بهترین راه است.

منبع ترجمه: bairesdev

Leave feedback about this

 • کیفیت
 • قیمت
 • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X