7 اسفند 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
هوش مصنوعی GPT
استارت آپ

10 استارت آپ بزرگ آمریکا در ابعاد یونیکورن

10 استارت آپ بزرگ آمریکا در ابعاد یونیکورن
با برگذاری یک مینی دوره رایگان موافقید؟
برای ثبت نام در مینی دوره رایگان فرم زیر رو پر کنید.

در آوریل 2021، PitchBook لیست 11 شرکت یونیکورن (اسب تک‌شاخ) برتر در ایالات متحده آمریکا را بر اساس ارزیابی فراارزی منتشر کرد. شرکت‌های یونیکورن آن‌هایی هستند که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند و تا مارس 2021، تنها 602 یونیکورن فعال در سراسر جهان وجود داشته است. بسیاری از این شرکت‌ها بیش از یک دهه پیش و برخی دیگر استارت آپ های بزرگی هستند که در چند سال اخیر تأسیس شده‌اند.

در این مطلب، شما با 10 استارت آپ بزرگ آمریکا بر اساس ارزیابی PitchBook آشنا خواهید شد. برخی از برندهای موجود در این لیست، در حال شناخته شدن بین عموم مردم این کشور هستند، اما بسیاری از آن‌ها هنوز برای افراد عادی شناخته‌شده نیستند. در این‌جا یک بررسی کلی در مورد هر شرکت آورده شده است. در نتیجه با خواندن این مطلب می‌توانید درک بهتری از چشم انداز یک استارت آپ بزرگ داشته باشید.

نکات کلیدی

  • یونیکورن یک استارت آپ با ارزش بیش از یک میلیارد دلار است.
  • تا مارس 2021، 602 یونیکورن فعال در سراسر جهان وجود داشته است.
  • –       10 استارت آپ بزرگ یونیکورن آمریکا بر اساس ارزیابی ما شامل Waymo، Rivian Automotive، Ripple Labs، Attentive، Snyk، Zapier، SambaNova Systems، Ro، Patreon و Klaviyo هستند.

1. Waymo

Waymo در سال 2009 در کالیفرنیا تأسیس شد و در می 2020 به یک یونیکورن تبدیل شد. این یک استارت آپ بزرگ، در حقیقت اسپین آفی از گوگل است که بر فناوری رانندگی خودران تمرکز دارد. هدف حمل و نقل مردم و کالاهای تجاری به صورت ایمن است. نام سرویس حمل و نقل آن Waymo One و نام خدمات حمل و نقل کالاهای تجاری آن Waymo Via است. ارزش این شرکت 30.75 میلیارد دلار است.

2. Rivian Automotive

Rivian Automotive در سال 2009 در میشیگان شروع به کار کرد. این شرکت در ژانویه 2021 به یک یونیکورن تبدیل شد. Rivian Automotive خودروهای الکتریکی خودران را با موتورها و باتری‌های پرقدرت تولید می‌کند که می‌توانند دماهای بالا و پایین را تحمل کنند. این شرکت از آمازون بودجه دریافت کرده است و اکنون ارزش آن 27.6 میلیارد دلار است.

3. Ripple Labs

Ripple Labs در سال 2012 در کالیفرنیا شروع به کار کرد و در اکتبر 2020 به یک یونیکورن تبدیل شد. این پلتفرم در حقیقت یک شرکت بلاک چین است که فناوری آن به موسسات مالی کمک می‌کند تا پول را به صورت “فوری، قابل اعتماد و مقرون به صرفه” به آن سوی مرزها ارسال کنند. ارزش این استارت آپ بزرگ 10 میلیارد دلار است.

4. Attentive

Attentive در سال 2016 در نیوجرسی شروع به کار کرد و در سپتامبر 2020 به وضعیت یونیکورن رسید. این شرکت یک پلتفرم پیام‌رسانی موبایلی شخصی ایجاد کرده است که به برندها امکان می‌دهد از داده‌های رفتاری برای ارسال پیام‌های موبایلی خودکار و شخصی‌شده در طول چرخه عمر مشتری استفاده کنند. این شامل توصیه‌های محصول، خدمات مشتری و اطلاعات فروش است. Attentive 6.97 میلیارد دلار ارزش دارد.

5. Snyk

Snyk در سال 2015 در ماساچوست شروع به کار کرد و در مارس 2021 به وضعیت یونیکورن رسید. این یک شرکت امنیتی است که بر امنیت اپلیکیشن‌های cloud-native متمرکز است. این به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا آسیب‌پذیری‌های اپن سورس را شناسایی کنند. ارزش این استارت آپ بزرگ 6.54 میلیارد دلار است.

6. Zapier

Zapier در سال 2011 در کالیفرنیا شروع به کار کرد و در ژانویه 2021 به وضعیت یونیکورن رسید. این شرکت یک پلتفرم اتوماسیون آنلاین ایجاد کرد که وب اپلیکیشن‌هایی مانند Dropbox و Google را به هم لینک می‌کند. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‌دهد تا داده ها را از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر منتقل کنند و جابجایی اطلاعات را آسان تر می‌کند. ارزش این استارت آپ بزرگ 5 میلیارد دلار است.

7. SambaNova Systems

SambaNova در سال 2017 در کالیفرنیا شروع به کار کرد و در فوریه 2020 به یک یونیکورن تبدیل شد. این پلتفرم مجموعه‌ای از سیستم‌های پیشرفته و سخت افزاری را توسعه داد که به یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل داده‌ها قدرت می دهند. این استارت آپ بزرگ به سازندگان کمک می‌کند تا از هوش مصنوعی برای ایجاد الگوهای سریع‌تر و کارآمدتر استفاده کنند. ارزش این استارت آپ 5 میلیارد دلار است.

8. Ro

Ro کار خود را در سال 2017 و در نیویورک آغاز کرد و در ژوئیه 2020 به وضعیت یونیکورن رسید. این پلتفرم پزشکی تمام جنبه‌های مراقبت های بهداشتی بیمار، از تشخیص تا تحویل دارو و مراقبت‌های مداوم را پوشش می دهد. این استارت آپ بزرگ دارای مراکز توزیع داروخانه اختصاصی و API مراقبت در منزل است که خدمات درمانی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه را بدون نیاز به بیمه ارائه می‌دهد. ارزش این شرکت 5 میلیارد دلار است.

9. Patreon

Patron در سال 2013 در کالیفرنیا کار خود را آغاز کرد و در سپتامبر 2020 به وضعیت یونیکورن رسید. این شرکت پلتفرمی ایجاد کرد که به افراد اجازه می دهد از از طریق ارتباط مستقیم با دنبال کنندگان، طرفداران و حامیان خود  و با کارهای خلاقانه، درآمد کسب کنند. فرضیه اولیه این استارت آپ بزرگ با لینک کردن سازندگان و دنبال کنندگان آنها از طریق یک مدل عضویت کار می‌کند، به موجب آن تولیدکنندگان محتوا، محتوای انحصاری خود را از طریق یک پلتفرم پولی به اشتراک می‌گذارند. ارزش این شرکت 4.26 میلیارد دلار است.

10. Klaviyo

Klaviyo در سال 2012 در ماساچوست شروع به کار کرد و در نوامبر 2020 به یک یونیکورن تبدیل شد. این استارت آپ بزرگ برای بازاریابی مشاغل آنلاین یک نرم افزار ایجاد کرد که کارهایی شامل برندسازی و گسترش فروشگاه‌های آجر و مصالح ساختمانی به فضای آنلاین را انجام می‌داد. ارزش این شرکت 4.15 میلیارد دلار است.

منبع ترجمه: investopedia

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
هوش مصنوعی GPT
X