3 مهر 1402
تهران، خیابان آزادی، تقاطع قریب
ارز دیجیتال

تعیین قیمت اتریوم با الگوریتم یادگیری ماشین برای 2023.1.31

الگوریتم یادگیری ماشین قیمت اتریوم را برای 31 ژانویه 2023 تعیین میکند

با ورود صنعت کریپتو به سال 2023، اتریوم (ETH) دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است و علیرغم آپگرید موفقیت‌آمیز ادغام در سال 2022، سرمایه‌گذاران همچنان به اتریوم علاقه‌مند هستند تا ببینند در سال جدید چه چیزی برای عرضه دارد. اما الگوریتم یادگیری ماشین چه تأثیری در این بین دارد؟

الگوریتم‌های یادگیری ماشین در پرتال نظارت بر کریپتو PricePredictions پیش‌بینی می‌کنند که قیمت اتریوم در 31 ژانویه 2023، طبق داده‌هایی که Finbold در 6 ژانویه به دست آورده است، 1315 دلار خواهد بود.

الگوریتم یادگیری ماشین  با استفاده از شاخص‌های تحلیل تکنیکال (TA) مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) ، باندهای بولینگر (BB) ، میانگین‌های متحرک (MA) ، واگرایی/همگرایی میانگین متحرک (MACD) و دیگر پلتفرم‌های هوش مصنوعی،  به این جمع‌بندی رسیده است که قیمت اتریوم تا پایان ماه 5.1 درصد افزایش می‌یابد.

پیش بینی قیمت 30 روزه ETH . منبع: PricePredictions
پیش بینی قیمت 30 روزه ETH . منبع: PricePredictions

تحلیل قیمت اتریوم

در حال حاضر، اتریوم با قیمت 1251 دلار معامله می‌شود. که در 24 ساعت گذشته 0.25 درصد و در هفته گذشته 1.8 درصد افزایش قیمت داشته است. ارزش کل بازار آن اکنون 152 میلیارد دلار است.

تحلیل قیمت اتریوم
نمودار قیمت یک روزه ETH . منبع: Finbold

با وجود یک اصلاح قیمت بزرگ در پی سقوط FTX ، اتریوم در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال عملکرد بسیار بهتری داشته است. برای اتریوم ضروری است که به روند صعودی خود ادامه دهد تا بتواند ضرر خود را جبران کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

شاخص‌های تحلیل تکنیکال TradingView در گگ‌های یک روزه، به ظاهر صعودی هستند. به طور خلاصه از الگوریتم یادگیری ماشین، گگ‌هایی با احساس «خرید» در 12 همسو هستند، در حالی که میانگین‌های متحرک در 9 هستند. در نهایت نوسانگرها در 6 به سمت خنثی اشاره می‌کنند.

تحلیل تکنیکال
احساسات سنجی 1 روزه ETH . منبع: TradingView

یکی از مواردی که الگوریتم یادگیری ماشین از آن تأثیر خواهد پذیرفت، این است که پس ادغام سپتامبر 2022، شبکه اتریوم در قالب آپدیت Shanghai خود در مارس 2023، آپگرید قابل توجه دیگری خواهد داشت. نکات کلیدی این آپگرید شامل کاهش کارمزد برای راه حل‌های لایه 2 است. که پتانسیل فعال کردن استفاده از اتریوم پس از آپدیت Shanghai را دارد. این هم سریع‌تر و هم مقرون به صرفه‌تر است.

این بهبودها در ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها، شامل مواردی مانند حذف hash data بلوک قبلی از قراردادها، برداشت اتریوم stake شده، و همچنین حذف قفل قراردادی که بر روی توکن‌های stake شده قرار داشت، می‌شود تا امکان لغو staking فراهم شود.

علی‌رغم روایت بدبینانه‌ای که در برخی زمینه‌ها در مورد Shanghai منتشر شده است، تحلیلگرانی وجود دارند که معتقدند این آپگرید یک کاتالیزور صعودی برای ارز دیجیتالی است که اکنون در رتبه دوم کریپتو قرار گرفته است.

سلب مسئولیت: این محتوا درباره پیش بینی قیمت اتریوم با الگوریتم یادگیری ماشین، یک توصیه سرمایه‌گذاری نیست. در سرمایه‌گذاری هر احتمالی وجود دارد و سرمایه شما دائماً در معرض خطر است.

منبع ترجمه: finbold

Leave feedback about this

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video
X